فرش کاشان
پشتیبانی اینستاگرام تلگرام

مقالات

۱۳۹۶/۰۸/۲۵فرش ماشینی برجسته 1200 شانه
فرش ماشینی برجسته 1200 شانه

صنعت فرش ماشینی نسبت به عمری که در ایران تجربه کرده است انواع بافت های فرش را به خود دیده است ، از معروفترین بافت ها ، تولید فرش 500 شانه ، بافت فرش 700 شانه ، فرش ماشینی 100..

۱۳۹۶/۰۷/۰۱خرید فرش ماشینی از کارخانه
خرید فرش ماشینی از کارخانه

چطور فرش ماشینی را مستقیم از کارخانه خرید کنیم ؟امروز با پیشرفت تکنولوژی و افزایش مشغله ، ما برای امور مختلف زندگی بدنبال سریع ترین و مطمئن ترین راهکار ها هستیم . از ط..

۱۳۹۶/۰۵/۱۷شستشوی فرش ماشینی
شستشوی فرش ماشینی

 در ابتدا سعی کنید برای نگهداری و عمر بهتر و بیشتر فرش ماشینی ، فرش را در مکان مرطوب و نمناک قرار ندهید زیرا این عمل باعث پوسیدگی فرش میشود زیرا بافت تشکیل دهنده فرش..

۱۳۹۶/۰۳/۱۶فرش دستباف گونه یا فرش معمولی؟
فرش دستباف گونه یا فرش معمولی؟

اهمیت دستباف گونه بودن فرش ماشینی :امروزه با پیشرفت صنعت و تکنولوژی پیشرفت های خوبی در صنعت ایران هم صورت گرفته که از این رو همیشه در فرش ماشینی به روز ترین دستگاه های..

۱۳۹۶/۰۲/۲۸نخ هیت ست در فرش ماشینی
نخ هیت ست در فرش ماشینی

نخ هیت ست (Heatset) در فرش ماشینی چه نوع نخی است ؟در پاسخ به این سوال باید گفت نخ اکرولیک هیت ست نخیست كه طی یكسری فرایند هایی كه نخ بعد از تكمیل مرحله ریسیده شدن فرش آن را ط..

۱۳۹۶/۰۲/۱۰تولید فرش کاشان
تولید فرش کاشان

توليد فرش کاشان شامل مراحلي از جمله :رسيندگي فرش ، بافندگي فرش ، تكميل فرش  ميباشد .توليد فرش هاي ماشيني در ابتدا ي توليد فرش، الياف به كارخانه ريسندگي براي توليد ف..

۱۳۹۶/۰۱/۲۱قوانین پهن کردن فرش
قوانین پهن کردن فرش

فرش و قالی در دکوراسیون منزل علی الخصوص در منازل ما ایرانی ها حرف اول را میزند واصل بسیار مهمی است،اما انتخاب فرش مناسب علاوه بر انتخاب رنگ و طرح آن برای دکوراسیون من..

۱۳۹۶/۰۱/۰۱تفاوت فرش درجه دو و سه
تفاوت فرش درجه دو و سه

قالی درجه ۲(درجه s2)قالی درجه دو دارای ویژگی های زیادی است که عبارتند از :در فرش درجه دو حداکثر ۵سانتی متر یا ۱۰کارت تکرار سیلندر وجود دارد.درفرش درجه دو جابجایی نقشه ب..

۱۳۹۵/۱۲/۲۵انواع گره در فرش بافی
انواع گره در فرش بافی

پیچیدن نخ پرز به صورت خاص و منظم به دور نخ های تار قالی را گره می گویند.که به وسیله ی این گره ها نقش های قالی ایجاد می شود.در بین گره ها دو نوع گره در ایران مرسوم است:گره ..

۱۳۹۵/۱۲/۰۱صنایع فرش کاشان و قالی کاشان
صنایع فرش کاشان و قالی کاشان

قبل از خرید فرش و انتخاب یک قالی لازم است به موارد زیادی همچون طرح و رنگ و از جمله درجه بندی فرش کاشان دقت کرد. که مواردی در زیر اشاره میکنیم.تفاوت قالی درجه یه و قالی د..

۱۳۹۵/۱۱/۲۱فرش ماشینی
فرش ماشینی

فرش هنری فاخر و ماندگار است که در هر زمان جایگاه ویژه خود را داشته و دارد.در دوره ی صفویه کاشان و اصفهان جز یکی از مراکز فرش بافی و قالی بافی بشمار می رفتند.در آن زمان ..

۱۳۹۵/۱۱/۱۸فرش 1200 شانه تراکم 3600
فرش 1200 شانه تراکم 3600

اولین فرش ۱۲۰۰شانه جهان نخستن بار در ایران تولید شده است. فرش ۱۲۰۰شانه ،بسیار لطیف تر و شکیلتر از دیگر فرش های ماشینی می باشد.فرش ۱۲۰۰شانه فرشی بی بدیل و بی رقیب است ..

۱۳۹۵/۱۱/۰۴فرش دستبافت
فرش دستبافت

ايران خواستگاه شروع اولين جرقه هاي قالي بافي و بافت فرش دستبافت بوده هست و سرانجام ايرانيانبه اين مهم دست يافتن و توانستن اولين فرش ايراني و فرش دستبافت را با دستان ت..

۱۳۹۵/۰۵/۱۳نکاتی در مورد نگهداری فرش
نکاتی در مورد نگهداری فرش

چند نکته کليدي و اساسي در نگهداري فرش و قاليچه:همه مي‌دانند که فرش برحسب تصادف توجه مصرف کننده را به خود جلب نکرده است. فرش‌ها و قاليچه‌هايي که در ساختمان‌ها..

۱۳۹۵/۰۳/۲۱فرش سرمه ای رنگ یا رنگ تیره
فرش سرمه ای رنگ یا رنگ تیره

یکی از فاکتور های مهم در انتخاب و خرید فرش ، انتخاب رنگ بندی و طرح فرش هست که از این میان امروزه فرش سرمه ای یا رنگ زمینه تیره فرش بخش گسترده ای از بازار فرش کاشان و فرش ..

۱۳۹۵/۰۳/۱۶چیدمان فرش در منزل
چیدمان فرش در منزل

 فرش اتاق ناهارخوری باید به اندازه‌ای باشد كه عرض آن، حداقل 60 تا 70 سانتی‌متر از عرض میز ناهارخوری بیشتر شود تا پایه‌های صندلی، كاملا روی فرش ماشینی قرار بگی..

۱۳۹۵/۰۳/۰۴نکات انتخاب فرش
نکات انتخاب فرش

درواقع نکاتی که خريدار فرش بايد براي انتخاب فرش بداند به طور کلي دو چيز است: 1- نور2 - خود فضا و کوچيک بودن يا بزرگ بودن آن  نور و رنگ فرش در فضا هاي تاريک قطعا بايد ا..

۱۳۹۵/۰۱/۲۲شهر فرش کاشان
شهر فرش کاشان

نام کاشان از ديرباز با فرش و قالي آميخته بوده است. از اين رو شهر تاريخي کاشان همواره قطب توليد و بافت فرش دستبافت و فرش ماشيني بوده و معروف به شهر فرش در جهان مي باشد.شه..

۱۳۹۴/۱۲/۱۱فروش ويژه و عيدانه کالا فرش
فروش ويژه و عيدانه کالا فرش

با نزديک شدن به سال جديد و فرا رسیدن نوروز گروه کالا فرش در نظر دارد تا با برگزاری جشنواره نوروزی و ارائه امتيازات مختلف تجربه ي يک خريد به ياد ماندني را بیش از پیش برا..

۱۳۹۴/۱۱/۰۴تفاوت 700 شانه واقعی با درجه دو
تفاوت 700 شانه واقعی با درجه دو

کالا فرش همواره سعي بر ارائه ي محيطي براي يک خريد با اطمينان ، لذت بخش و با آگاهي داشته است از اين رو طبق سوالاتي که همواره در مورد قيمت و کيفيت و مقايسه ي آن با ديگر ..

۱۳۹۴/۱۰/۱۸انتـخاب فــــرش متناسب با دکوراسيون
انتـخاب فــــرش متناسب با دکوراسيون

فرش ها در ظاهر خانه و دکوراسيون آن تاثير زيادی دارند. آن ها جلوه خاصی به خانه ها و اتاق های شما مي بخشند و در عين حال تاثير زيادی بر گرما و امنيت فضای خانه دارند.  فرش..

۱۳۹۴/۱۰/۰۸فرق فرش و قالی
فرق فرش و قالی

قدمت فرشبافی ایرانیان به حدود 2 تا 3 هزار سال قبل از میلاد می‌رسد. در حفاری‌های شهر سوخته و محوطه‌های باستانی بین‌النهرین، وسایل و ابزارآلات قالی‌بافی یاف..

۱۳۹۴/۱۰/۰۷نکاتی راجب انتخاب طرح فرش
نکاتی راجب انتخاب طرح فرش

اگر یک قالی ریزبافت و هنری می‌خواهید که کف خانه‌تان را مثل یک باغ گل در فصل اردیبهشت تزئین کند، می‌توانید قالی لچک و ترنج یا «شکارگاه» تبریز، قم و اصفهان ..

۱۳۹۴/۰۹/۲۶آشنایی با عیوب فرش
آشنایی با عیوب فرش

( بسمه تعالي )    آشـنـايـي بـا عيـوب فـرش  الف) عيوب مربوط به مواد اوليه فرش1- مواد اوليه نامرغوب 2- رنگرزي نامرغوب     ب ) عيوب مربوط به ابعاد فرش ماشینی1- ..

۱۳۹۴/۰۹/۱۷7 نکته برای تشخیص نخ اکریلیک
7 نکته برای تشخیص نخ اکریلیک

تفاوت فرش اکرولیک و غیر اکرولیک1. فرش ماشینی اکروليک نسبت به پلي استر نرم تر/ لطيف تر و روشنتر است . 2. در حين لمس کردن و دست کشيدن دست به راحتي از روي فرش سر ميخورد و چسب..

۱۳۹۴/۰۹/۱۷مفهوم شانه و تراکم
مفهوم شانه و تراکم

هر فرش ماشینی دو نوع مشخصه دارد : عرضي و طولي تراكم عرضي فرش (شانه): به تعداد ريشه (گره رنگ) در يك متر از عرض فرش مي گويند كه به نام شانه شناخته مي شود. براي مثال: قالي 500 ش..

نماد اعتماد الکترونیکی
نماد ستاد ساماندهی
logo-samandehi
clear-bug-div