فرش کاشان
پشتیبانی اینستاگرام تلگرام

مقالات

۱۳۹۶/۱۰/۲۴شستشوی تابلو فرش ماشینی

احتمال کثیف شدن تابلو فرش ها بسیار کم است زیرا عمدتا تابلو فرش ها قاب گرفته میشوند و یا شیشه بر روی آن ها قرار میگیرند و به دور از هر گونه آلودگی بجز گرد و غبار هستند.ام..

۱۳۹۶/۱۰/۱۸انواع فرش ماشینی 700 شانه

انواع مختلفی از فرش ماشینی به اسم فرش ۷۰۰شانه در بازار بافت و عرضه میشوند که اسامی این فرش ها عبارتند از :فرش اصل ۷۰۰ شانه ، طرح فرش ۷۰۰ شانه (700 شانه نما) و ۷۰۰ شانه تبد..

۱۳۹۶/۱۰/۱۲فرش 1200 شانه
فرش 1200 شانه

در ذهن عموم مردم اینگونه جا افتاده است که هرچه شانه و تراکم فرش بیشتر باشد یعنی آن فرش مرغوب تر و از کیفیت بیشتری برخوردار است حال آنکه اصلا اینگونه نیست. کیفیت فرش بس..

۱۳۹۶/۱۰/۰۷چگونگی چیدمان فرش و لوازم در منزل
چگونگی چیدمان فرش و لوازم در منزل

طراحی و چیدمان منزل در هر دهه و دوره با تغییرات چشمگیری روبروست و میتوان گفت سلایق و علایق انسان ها روز به روز در حال تغییر است.در گذشته هرچه فرش بزرگتر بود و فضای بیشت..

۱۳۹۶/۱۰/۰۳تابلو فرش ماشینی
تابلو فرش ماشینی

تابلو فرش یکی از لوازمیست که در سراسر جهان مخصوصا ایران طرفداران بسیاری دارد. که صدالبته جز یکی از هدایای ارزنده ای است که ایرانیان برای مناسبت های مختلف از آن استفاد..

۱۳۹۶/۰۹/۲۸تولید فرش کارخانجات فرش کاشان
تولید فرش کارخانجات فرش کاشان

تولید فرش ماشینی در ایران و کاشاناولین موضوع و کلمه ای که پس از شنیدن کلمه فرش به ذهن تمامی افراد جامعه می رسد اسم شهر کاشان است.شهر کاشان از دیرباز یکی از شهر های مهم ..

۱۳۹۶/۰۹/۲۶عوامل مهم قیمت فرش ماشینی
عوامل مهم قیمت فرش ماشینی

عواملی که بر قیمت فرش ماشینی تاثیر می گذارد بسیار متفاوت هستند که باعث متغیر بودن قیمت فرش در صنعت فرش و بازار فرش ماشینی می شوند.برخی از این عوامل عبارتند از:سایز فرش..

۱۳۹۶/۰۹/۲۳تفاوت فرش فانتزی و گلیم فرش
تفاوت فرش فانتزی و گلیم فرش

تفاوت های فرش فریز و گلیم فرش در صنعت فرش ، فرش های مختلفی چه از نظر ظاهر و چه از نظر کیفیت بافت می شوند که از بین آن ها می توان به فرش فریز و گلیم فرش اشاره کرد‌. فرش ف..

۱۳۹۶/۰۹/۲۰ارسال سریع فرش ماشینی کاشان
ارسال سریع فرش ماشینی کاشان

کالا فرش کاشان با داشتن کادری مجرب به منظور کاهش اتلاف وقت و هزینه ها سعی بر این دارد که ارسال سریع فرش به سراسر کشور در کوتاه ترین زمان و در اصرع وقت را برای شما مشتری..

۱۳۹۶/۰۹/۰۶بهترین فرش ماشینی کدام است؟
بهترین فرش ماشینی کدام است؟

کاشان همواره از گذشته تا به امروز يکي از قطب هاي هنر در ايران بوده و هست به خصوص در زمينه فرش دستبافت که طرح ها و نقشه فرش هاي آن در دنيا نظير ندارد. امروزه با توسعه صنع..

۱۳۹۶/۰۸/۲۵فرش ماشینی برجسته 1200 شانه
فرش ماشینی برجسته 1200 شانه

صنعت فرش ماشینی نسبت به عمری که در ایران تجربه کرده است انواع بافت های فرش را به خود دیده است ، از معروفترین بافت ها ، تولید فرش 500 شانه ، بافت فرش 700 شانه ، فرش ماشینی 100..

۱۳۹۶/۰۷/۰۱خرید فرش ماشینی از کارخانه
خرید فرش ماشینی از کارخانه

چطور فرش ماشینی را مستقیم از کارخانه خرید کنیم ؟امروز با پیشرفت تکنولوژی و افزایش مشغله ، ما برای امور مختلف زندگی بدنبال سریع ترین و مطمئن ترین راهکار ها هستیم . از ط..

۱۳۹۶/۰۵/۱۷شستشوی فرش ماشینی
شستشوی فرش ماشینی

 در ابتدا سعی کنید برای نگهداری و عمر بهتر و بیشتر فرش ماشینی ، فرش را در مکان مرطوب و نمناک قرار ندهید زیرا این عمل باعث پوسیدگی فرش میشود زیرا بافت تشکیل دهنده فرش..

۱۳۹۶/۰۳/۱۶فرش دستباف گونه یا فرش معمولی؟
فرش دستباف گونه یا فرش معمولی؟

اهمیت دستباف گونه بودن فرش ماشینی :امروزه با پیشرفت صنعت و تکنولوژی پیشرفت های خوبی در صنعت ایران هم صورت گرفته که از این رو همیشه در فرش ماشینی به روز ترین دستگاه های..

۱۳۹۶/۰۲/۲۸نخ هیت ست در فرش ماشینی
نخ هیت ست در فرش ماشینی

نخ هیت ست (Heatset) در فرش ماشینی چه نوع نخی است ؟در پاسخ به این سوال باید گفت نخ اکرولیک هیت ست نخیست كه طی یكسری فرایند هایی كه نخ بعد از تكمیل مرحله ریسیده شدن فرش آن را ط..

۱۳۹۶/۰۲/۱۰تولید فرش کاشان
تولید فرش کاشان

توليد فرش کاشان شامل مراحلي از جمله :رسيندگي فرش ، بافندگي فرش ، تكميل فرش  ميباشد .توليد فرش هاي ماشيني در ابتدا ي توليد فرش، الياف به كارخانه ريسندگي براي توليد ف..

۱۳۹۶/۰۱/۲۱قوانین پهن کردن فرش
قوانین پهن کردن فرش

فرش و قالی در دکوراسیون منزل علی الخصوص در منازل ما ایرانی ها حرف اول را میزند واصل بسیار مهمی است،اما انتخاب فرش مناسب علاوه بر انتخاب رنگ و طرح آن برای دکوراسیون من..

۱۳۹۶/۰۱/۰۱تفاوت فرش درجه دو و سه
تفاوت فرش درجه دو و سه

قالی درجه ۲(درجه s2)قالی درجه دو دارای ویژگی های زیادی است که عبارتند از :در فرش درجه دو حداکثر ۵سانتی متر یا ۱۰کارت تکرار سیلندر وجود دارد.درفرش درجه دو جابجایی نقشه ب..

۱۳۹۵/۱۲/۲۵انواع گره در فرش بافی
انواع گره در فرش بافی

پیچیدن نخ پرز به صورت خاص و منظم به دور نخ های تار قالی را گره می گویند.که به وسیله ی این گره ها نقش های قالی ایجاد می شود.در بین گره ها دو نوع گره در ایران مرسوم است:گره ..

۱۳۹۵/۱۲/۰۱صنایع فرش کاشان و قالی کاشان
صنایع فرش کاشان و قالی کاشان

قبل از خرید فرش و انتخاب یک قالی لازم است به موارد زیادی همچون طرح و رنگ و از جمله درجه بندی فرش کاشان دقت کرد. که مواردی در زیر اشاره میکنیم.تفاوت قالی درجه یه و قالی د..

۱۳۹۵/۱۱/۲۱فرش ماشینی
فرش ماشینی

فرش هنری فاخر و ماندگار است که در هر زمان جایگاه ویژه خود را داشته و دارد.در دوره ی صفویه کاشان و اصفهان جز یکی از مراکز فرش بافی و قالی بافی بشمار می رفتند.در آن زمان ..

۱۳۹۵/۱۱/۱۸فرش 1200 شانه تراکم 3600
فرش 1200 شانه تراکم 3600

اولین فرش ۱۲۰۰شانه جهان نخستن بار در ایران تولید شده است. فرش ۱۲۰۰شانه ،بسیار لطیف تر و شکیلتر از دیگر فرش های ماشینی می باشد.فرش ۱۲۰۰شانه فرشی بی بدیل و بی رقیب است ..

۱۳۹۵/۱۱/۰۴فرش دستبافت
فرش دستبافت

ايران خواستگاه شروع اولين جرقه هاي قالي بافي و بافت فرش دستبافت بوده هست و سرانجام ايرانيانبه اين مهم دست يافتن و توانستن اولين فرش ايراني و فرش دستبافت را با دستان ت..

۱۳۹۵/۰۵/۱۳نکاتی در مورد نگهداری فرش
نکاتی در مورد نگهداری فرش

چند نکته کليدي و اساسي در نگهداري فرش و قاليچه:همه مي‌دانند که فرش برحسب تصادف توجه مصرف کننده را به خود جلب نکرده است. فرش‌ها و قاليچه‌هايي که در ساختمان‌ها..

۱۳۹۵/۰۳/۲۱فرش سرمه ای رنگ یا رنگ تیره
فرش سرمه ای رنگ یا رنگ تیره

یکی از فاکتور های مهم در انتخاب و خرید فرش ، انتخاب رنگ بندی و طرح فرش هست که از این میان امروزه فرش سرمه ای یا رنگ زمینه تیره فرش بخش گسترده ای از بازار فرش کاشان و فرش ..

۱۳۹۵/۰۳/۱۶چیدمان فرش در منزل
چیدمان فرش در منزل

 فرش اتاق ناهارخوری باید به اندازه‌ای باشد كه عرض آن، حداقل 60 تا 70 سانتی‌متر از عرض میز ناهارخوری بیشتر شود تا پایه‌های صندلی، كاملا روی فرش ماشینی قرار بگی..

۱۳۹۵/۰۳/۰۴نکات انتخاب فرش
نکات انتخاب فرش

درواقع نکاتی که خريدار فرش بايد براي انتخاب فرش بداند به طور کلي دو چيز است: 1- نور2 - خود فضا و کوچيک بودن يا بزرگ بودن آن  نور و رنگ فرش در فضا هاي تاريک قطعا بايد ا..

۱۳۹۵/۰۱/۲۲شهر فرش کاشان
شهر فرش کاشان

نام کاشان از ديرباز با فرش و قالي آميخته بوده است. از اين رو شهر تاريخي کاشان همواره قطب توليد و بافت فرش دستبافت و فرش ماشيني بوده و معروف به شهر فرش در جهان مي باشد.شه..

۱۳۹۴/۱۲/۱۱فروش ويژه و عيدانه کالا فرش
فروش ويژه و عيدانه کالا فرش

با نزديک شدن به سال جديد و فرا رسیدن نوروز گروه کالا فرش در نظر دارد تا با برگزاری جشنواره نوروزی و ارائه امتيازات مختلف تجربه ي يک خريد به ياد ماندني را بیش از پیش برا..

۱۳۹۴/۱۱/۰۴تفاوت 700 شانه واقعی با درجه دو
تفاوت 700 شانه واقعی با درجه دو

کالا فرش همواره سعي بر ارائه ي محيطي براي يک خريد با اطمينان ، لذت بخش و با آگاهي داشته است از اين رو طبق سوالاتي که همواره در مورد قيمت و کيفيت و مقايسه ي آن با ديگر ..

۱۳۹۴/۱۰/۱۸انتـخاب فــــرش متناسب با دکوراسيون
انتـخاب فــــرش متناسب با دکوراسيون

فرش ها در ظاهر خانه و دکوراسيون آن تاثير زيادی دارند. آن ها جلوه خاصی به خانه ها و اتاق های شما مي بخشند و در عين حال تاثير زيادی بر گرما و امنيت فضای خانه دارند.  فرش..

۱۳۹۴/۱۰/۰۸فرق فرش و قالی
فرق فرش و قالی

قدمت فرشبافی ایرانیان به حدود 2 تا 3 هزار سال قبل از میلاد می‌رسد. در حفاری‌های شهر سوخته و محوطه‌های باستانی بین‌النهرین، وسایل و ابزارآلات قالی‌بافی یاف..

۱۳۹۴/۱۰/۰۷نکاتی راجب انتخاب طرح فرش
نکاتی راجب انتخاب طرح فرش

اگر یک قالی ریزبافت و هنری می‌خواهید که کف خانه‌تان را مثل یک باغ گل در فصل اردیبهشت تزئین کند، می‌توانید قالی لچک و ترنج یا «شکارگاه» تبریز، قم و اصفهان ..

۱۳۹۴/۰۹/۲۶آشنایی با عیوب فرش
آشنایی با عیوب فرش

( بسمه تعالي )    آشـنـايـي بـا عيـوب فـرش  الف) عيوب مربوط به مواد اوليه فرش1- مواد اوليه نامرغوب 2- رنگرزي نامرغوب     ب ) عيوب مربوط به ابعاد فرش ماشینی1- ..

۱۳۹۴/۰۹/۱۷7 نکته برای تشخیص نخ اکریلیک
7 نکته برای تشخیص نخ اکریلیک

تفاوت فرش اکرولیک و غیر اکرولیک1. فرش ماشینی اکروليک نسبت به پلي استر نرم تر/ لطيف تر و روشنتر است . 2. در حين لمس کردن و دست کشيدن دست به راحتي از روي فرش سر ميخورد و چسب..

۱۳۹۴/۰۹/۱۷مفهوم شانه و تراکم
مفهوم شانه و تراکم

هر فرش ماشینی دو نوع مشخصه دارد : عرضي و طولي تراكم عرضي فرش (شانه): به تعداد ريشه (گره رنگ) در يك متر از عرض فرش مي گويند كه به نام شانه شناخته مي شود. براي مثال: قالي 500 ش..

نماد اعتماد الکترونیکی
نماد ستاد ساماندهی
logo-samandehi
clear-bug-div