روش های مراقبت از فرش ماشینی

protect-carpet.jpg

 

روش های مراقبت از فرش ماشینی

مراقبت از فرش ماشینی و نگه داری از انواع آن شامل موارد بسیار زیادی است که رعایت آن ها در حفظ کیفیت اولیه فرش تا مدت طولانی، ضروری است.
این موارد شامل:
1.جارو کردن اصولی فرش
2.مراقبت اصولی از ریشه های فرش
3.اصول انبار داری و روش هایی که از بید فرش جلوگیری می کند
4.نکاتی در مورد نحوه قرار گرفتن فرش ماشینی
5.لکه های فرش را چطور از بین ببریم (مشکل بزرگی که همه با آن درگیر هستند)
6.رعایت نکات اصولی در حین حمل و نقل فرش
7.چگونه شکستگی فرش را برطرف کنیم

نحوه تا کردن فرش ها جهت مراقبت از فرش ماشینی

برای جمع کردن فرش دو راه پیش رو دارید که توصیه می شود حتما از آن ها استفاده کنید تا مشکل جدی برای فرشتان بوجود نیاید:
- تا کردن فرش
- لول کردن فرش

از بین این دو روش، مناسب ترین و معتبر ترین روشی که از نظر کارشناسان نیز اصولی است لول کردن فرش است چرا که لول کردن فرش به هیچ وجه باعث آسیب رسیدن به تار و پود و الیاف فرش نخواهد شد.
نکته ۱: اگر فرش شما تراکم و شانه کمی را دارد بهتر است آن را تا کنید (با ذکر این نکته که حالت استاندارد همان روش لول کردن می باشد).
نکته ۲: اگر فرش شما از شانه و تراکم بالاتری برخوردار است یا اصطلاحا به صورت دست بافت گونه است به هیچ وجه آن را تا نکنید بلکه آن را تا کنید به این دلیل که فرش های با تراکم بالا به همان میزان توپرتر و سنگین تر می باشند و تا کردن آن ها موجب شکستگی فرش می شود و این می تواند باعث ایجاد آسیب جدی برای فرش شود.
نکته 3: در حین لول کردن فرش حتما آن را محکم و سفت لول کنید و سپس در نایلون مربوط به خود که فرش را درون آن دریافت کردید، قرار دهید.

نحوه پهن کردن فرش جهت مراقبت از فرش ماشینی

نور خورشید خواه یا ناخواه بر روی تمامی اشیایی که بتابد باعث افت کیفیت آن و به طور کلی رسیدن آسیب به آن شی می شود که فرش هم از این قاعده مثتسنی نیست. سعی کنید تا جایی که ممکن است فرش را دور از تابش نور خورشید پهن کنید چرا که نور خورشید اگر به طور دائم به فرش بتابد باعث رنگ پریدگی فرش و همچنین آسیب رسیدن به بافت آن می شود.
راه حلی که برای این مورد می توانیم به شما پیشنهاد دهیم این است که قسمتی از خانه که از آن جا نور به روی فرش می تابد را با کمک پرده سفید نازک بپوشانید تا از میزان شدت نور کاسته شود.

مراقبت از فرش ماشینی با دور نگه داشتن آن از رطوبت

رطوبت یکی از عواملی است که به صورت تدریجی باعث پوساندن فرش زیر پایتان می شود. بسیاری از فرش های ماشینی که به کارگاه های رفوگری فرش ، انتقال داده می شوند در بیشتر موارد پوسیده هستند و پوسیدگی آن ها به تدریج ایجاد شده است.
یکی از روش های مراقبت از فرش ماشینی جهت جلوگیری از پوسیدگی، مواردی است که ادامه آن ها را شرح می دهیم:
1.از قرار دادن گلدان ها به صورت مستقیم بر فرش ماشینی خوداری کنید حتی اگر از زیرگدانی استفاده می کنید. توصیه می شود گلدان ها را روی یک سطح حدودا نیم متری از فرش قرار دهید .
2.گاهی ممکن است آب و انواع نوشیدنی بر روی فرشتان بریزد که اگر سریعا آن را خشک نکنید، آب به اعماق فرش نفوذ پیدا می کند که باعث ایجاد بویی نامطبوع در فرش و همچنین پوسیدگی آن می شود.

اقدامات جهت خشک کردن فرش زمانی که آب به فرش نفوذ کند

1.از اولین اقداماتی که زمان ریختن آب بر روی فرش باید انجام داد این است که با کمک یک قاشق آب ریخته شده را در جهت خواب فرش بیرون بکشید و آن قدر این کار را ادامه دهید تا مطمئن شوید آبی در فرش بافی نمانده است.
2.دومین مرحله این است که با کمک یک دستمال یا حوله خشک (البته اسفنج بهتر عمل می کند چرا که خاصیت جذب کنندگی بالایی دارد)، سطح را به صورت رفت و برگشت در جهت و بر خلاف جهت فرش بکشید تا محل موردنظر کاملا خشک شود.
3. در سومین و آخرین مرحله با حرارت ملایم از ناحیه پشت فرش (حرارت با فاصله باشد)، قسمت خیس شده را خشک کنید.

هوارسانی به فرش جهت مراقبت از فرش ماشینی

 عدم هوارسانی به فرش یکی دیگر از عوامل پوسیدگی فرش است برای مثال چنان چه فرشتان را انبار کرده اید و در کاور مخصوص به خود نگه داری می کنید بهتر است هر از گاهی آن را از کاور بیرون آورده و فرش را به صورت کامل باز کنید، چنان چه بر روی فرش جسم یا اثاثیه سنگین وزنی قرار گرفته حتما هر چند وقت یک بار فرش را بیرون بکشید.

برچسب :
فرش , فرش ماشینی , نگهداری از فرش , مراقبت فرش ماشینی , لکه فرش ,
نـظـرات
نام و نام خانوادگی : *
عنوان مطلب :
نظر شما : *
دیگر مطالب کاربردی
مراحل تولید فرش ماشینی
ابعاد فرش ماشینی کاشان برای تمامی مکان های خانه
انتخاب فرش مناسب دکوراسیون
فرش فانتزی با تضمین قیمت
تفاوت فرش 700 شانه با 1200 شانه
خرید فرش ماشینی کاشانفرش ماشینی کاشان
کلمات رايج جستجو
10 رنگ  8 رنگ  فرش ارزان  پاتریس  فرش مشهد  اریکا  500 شانه  فرش ماشینی  1000 شانه  700 شانه  فرش کاشان  فرش ابریشم  فرش  فرش فیروزه ای  فرش 1200 شانه  فرش پاتریس  فرش 700 شانه  تابلو فرش  تراکم 2550  تراکم 2100  تراکم 3000  قیمت فرش  قیطران  شهر فرش  بازار فرش  فرش 12 متری  فرش ماشینی کاشان  فیروزه ای  خرید فرش  قالی  خرید فرش اینترنتی  خرید اینترنتی فرش  فرش 9 متری  فرش 6 متری  1200 شانه  فرش 14 رنگ  قالیچه  خرید فرش 700 شانه  شهر فرش کاشان  فرش 700 شانه تراکم 2550  تراکم  تراکم 2550  12 متری  شاهرخ  سرمه ای  carpet  1000  700  1200  فرش یلدای کویر  نگین مشهد  فرش قیطران  فرش ستاره کویر  فرش مشهد اردهال  دنیای فرش  فرش عظیم زاده  کهکشان  ارکیده  باغ بهشت  افشان  فرش نگین مشهد  tva  ماهی  فرش 12متری  کناره  گلیم  فرش 1000 شانه  6 متری  فرش 500 شانه  tva lhadkd  فرش 1000 شانه تراکم 3000  قیمت فرش 6 متری  طرح چیچک  قیمت فرش کاشان  فرش ماشینی 1000 شانه  فرش خوب  فرش 1200 شانه تراکم 3600  فرش طرح برجسته ۱۲۰۰ شانه  1200 شانه تراکم 3600  فرش تراکم 3000  فرش طرح 700  700 شانه تراکم 2550  فرش هزار شانه  فرش 12 رنگ  خرید فرش ماشینی  خرید فرش کاشان  قیمت فرش ماشینی  طرح فرش  فروش فرش  فرش ماشینی 700 شانه  کارخانه فرش  700 reeds  قیمت فرش 1200 شانه  فرش طرح 700 شانه  قیمت فرش 500 شانه  خرید اینترنتی فرش کاشان  قیمت فرش طرح 700  فرش قیمت مناسب  کارخانه فرش کاشان  فرش درجه يک  1500 شانه تراکم 4500 طرح طلا کوب 
 

 فرش کاشان  با ارائه ی بستری مناسب با نام  فروشگاه فرش کاشان   برای  خرید فرش ماشینی   شرکت های  تولید فرش   درجه یک از جمله فرش نگین مشهد ، کارخانه فرش کاشان ، زمرد کاشان ، فرش یلدای کویر ، ستاره کویر ، فرش مشهد تولید کننده و ارائه دهنده  فرش ماشینی کاشان  است که مجموعه تولیدات  صنایع فرش ایران  را با اختلاف 20 تا 40 درصدی نسبت به  بازار فرش  و نمایشگاه های معتبر فرش ماشینی به صورت بی واسطه تقدیم هموطنان عزیز میکند .کاشان به عنوان قطب  صادرات فرش ماشینی  یکی از مهمترین شهر فرش ایران می باشد و برای خرید فرش می توانید از میان  فرش طرح 700 شانه  ،  فرش 500 شانه  ،  فرش 700 شانه تراکم 2550  ،  فرش 700 شانه  ،   فرش 700 شانه تراکم 3000  ، فرش 1500 شانه تراکم 4500 ، فرش 1000 شانه تراکم 3000  ،  فرش 1000 شانه تراکم 3600  ،  فرش 1200 شانه تراکم 3600  انتخاب کنید که با قیمت تخفیفی و فرش تولیدی است.  ارسال رایگان فرش ، ضمانت ده ساله و در  خرید فرش کاشان  ارائه می گردد . تمامی ابعاد استاندارد فرش ماشینی به صورت  قالیچه فرش  و  کناره فرش  در سایت خرید فرش ماشینی عرضه می شود. نمونه رنگ بندی های پرفروش دکوراسیون فرش مثل  فرش سرمه ای  ،  فرش کرم  فرش گردویی  ،  فرش روناسی  فرش آبی فیروزه ای   فرش بادامی  است که در مجموعه بازار فرش با ابعاد  فرش 12 متری  ،  فرش 9 متری  ،  فرش 6 متری  و قالیچه و کناره تولید می شود.  کارخانه فرش  و  قالی کاشان  بزرگترین مجوعه تولید فرش و سایت این بازار فرش بزرگترین  فروشگاه اینترنتی فرش  ایران است .  برای کلیه امور  صادرات فرش  و  خرید عمده فرش  می توانید با قسمت پشتیبانی تماس حاصل کنید.