فرش ماشینی بخریم یا دستبافت؟

handmade-carpet-machine.jpg

 

فرش ماشینی بخریم یا دستبافت

فرش ماشینی و فرش دستبافت دو گزینه انتخابی برای افرادی می باشد که قصد دارند فرش منزل خود را تعویض نمایند. اگر شما هم جزو این دسته از افراد هستید اما به درستی نمی دانید که کدام نوع فرش را تهیه کنید، توصیه می کنیم ادامه مطلب را مطالعه فرمایید تا با ویژگی های هر کدام بیشتر آشنا شده و در نهایت انتخاب صحیح تری را داشته باشید.
فرش دستباف را با الیاف طبیعی همچون پشم حیوانات می بافند و پشم هر چه بیشتر پا بخورد به همان میزان، رنگ فرش را بهتر نمایش می دهد. به همین علت فرش های دستباف نو را در حجره های فرش فروشی در زیر پای عابرین قرار می دهند تا از روی آن عبور کنند چرا که این گونه فرش موردنظر جا افتاده تر به نظر برسد و ظاهری پخته تر و زیباتر به خود می گیرد.
فرش دستباف در سه دسته طرح های ترنج، افشان و خشتی بافته و به بازار ارائه می شود. طرح لچک و ترنج از جمله طرح هایی است که از قدیم الایام در بین ایرانیان بیشترین طرفدار را داشته است. در حقیقت به فرش هایی که حاشیه ای پهن را دارا هستند و طرحی بیضی شکل و یا دایره ای شکل با نام ترنج را در مرکز خود دارند و همچنین اطراف و چهار گوشه ی آن ها، لچک وجود دارد را لچک و ترنج می نامند.
 
اما فرش های دستبافت با تمام مزایایی که دارا هستند، معایبی نیز دارند از جمله این که فرش های دستبافت قیمت بسیار بالایی دارند به طوری که همه اقشار جامعه توان خریداری آن را ندارند. باید توجه داشت که منزل تنها با یک تخته فرش پوشیده نخواهد شد و اگر هم بخواهید چند تخته فرش دستبافت را برای منزل تهیه کنید، بی شک بایستی هزینه بسیار زیادی را متقبل شوید.
 به همین دلیل است که افراد از خرید فرش ماشینی استقبال کرده اند چرا که هزینه تمام شده فرش ماشینی به طبع از هزینه فرش دستباف پایین تر بوده و در نتیجه با قیمت مناسب در بازار ارائه می گردد. تنها این مورد نیست که موجب جذابیت فرش ماشینی برای افراد شده بلکه فرش ماشینی با این که نسبت به فرش دستباف ، قیمتی پایین تر را دارد، اما کالایی لوکس به شمار می آید.
گفتنی است که از بین انواع فرش ماشینی ، فرش ماشینی کاشان جزو کالاهایی می باشد که در کل جهان شناخته شده است و به عبارتی امتحان خود را پس داده است. کاشان اعتباری برای فرش ماشینی به حساب می آید و اشخاص معروف فرش ماشینی را به اعتبار نام کاشان خریداری می کنند، همانند سوغات هر شهر که موجب می شود آن شهر را با نام آن محصول بشناسند.

ویژگی های فرش با توجه به محیط

قبل از خرید فرش ماشینی لازم است به برخی از نکات همچون نوع کفپوش منزل، وسعت محیط منزل، مقدار نورگیری، رنگ دیوار و مبلمان و همچنین پرده ها، میزان عبور و مرور در محیط و سبک فضای منزل دقت نمایید. نکات زیر شما را در این زمینه بهتر راهنمایی می کند:
•برای فضایی که وسعت خیلی کمی داراست، یک فرش ماشینی که دارای ترکیبات روشن است را انتخاب نمایید. طرح افشان طرحی است که برای این نوع فضاها توصیه می شود اما به هیج وجه طرح خشتی را انتخاب نکنید چرا که فضا را بیش از حد کوچک نشان می دهد.

•اگر اتاق شما یا هر گونه فضای دیگر که قصد دارید فرش را در آن پهن کنید، نورگیر نیست، سعی کنید فرشی را انتخاب کنید که دارای ترکیب رنگی روشن است به این دلیل که فضا را نورانی تر نشان می دهد.

•در حین انتخاب رنگ فرش حتما به پالت رنگی موجود در منزل همچون رنگ دیوارها، رنگ روکش مبلمان، رنگ پرده ها و همچنین رنگ چوب وسایل و از همه مهم تر رنگ کفپوش منزل توجه کافی داشته باشید. چنان چه در فضای موردنظرتان، دیوار یا کفپوش و یا حتی مبلمان طرح دار وجود دارد، سعی کنید که یک فرش ماشینی با طرح های خلوت را انتخاب نمایید چرا که تعادل طرح و نقش در کف محیط باید حفظ شود. گبه از آن لحاظ که سبک طراحی خاصی را داراست، می تواند بهترین گزینه برای محیط های رنگی و شلوغ باشد.

•فضاهای پر رفت وآمد همچون اتاق نشیمن یا ورودی خانه را به هیچ وجه با فرش های روشن که بافت ظریف دارند، یا اصطلاحا "رج بالا " نپوشانید. این نوع فرش های ماشینی در این فضا ها به شدت در معرض آسیب دیدگی قرار دارند.

•پیش از خریداری فرش ماشینی به سنتی یا مدرن بودن دکوراسیون منزل خود حتما توجه نمایید. برای مثال اگر خانه شما کفپوش پارکت دارد، انتخاب گبه می تواند بهتر از سایر گزینه ها برای این فضا باشد در حالی که برای فضاهای سنتی، انتخاب فرش ماشینی با طرح لچک ترنج مناسب تر از بقیه نمونه ها می باشد.

برچسب :
فرش دستبافت , فرش ماشینی , فرش کاشان , خرید فرش ,
نـظـرات
نام و نام خانوادگی : *
عنوان مطلب :
نظر شما : *
دیگر مطالب کاربردی
تفاوت فرش درجه دو و سه
همه چیز درباره فرش ابریشم مصنوعی
فرش 1000 شانه | فرش دستباف گونه ایرانی
خصوصیات فرش بر اساس تراکم
تاريخچه و اصالت فرش ايراني و تاثير آن بر طرح‌هاي فرش ماشيني
خرید فرش ماشینی کاشانفرش ماشینی کاشان
کلمات رايج جستجو
10 رنگ  8 رنگ  فرش ارزان  پاتریس  فرش مشهد  اریکا  500 شانه  فرش ماشینی  1000 شانه  700 شانه  فرش کاشان  فرش ابریشم  فرش  فرش فیروزه ای  فرش 1200 شانه  فرش پاتریس  فرش 700 شانه  تابلو فرش  تراکم 2550  تراکم 2100  تراکم 3000  قیمت فرش  قیطران  شهر فرش  بازار فرش  فرش 12 متری  فرش ماشینی کاشان  فیروزه ای  خرید فرش  قالی  خرید فرش اینترنتی  خرید اینترنتی فرش  فرش 9 متری  فرش 6 متری  1200 شانه  فرش 14 رنگ  قالیچه  خرید فرش 700 شانه  شهر فرش کاشان  فرش 700 شانه تراکم 2550  تراکم  تراکم 2550  12 متری  شاهرخ  سرمه ای  carpet  1000  700  1200  فرش یلدای کویر  نگین مشهد  فرش قیطران  فرش ستاره کویر  فرش مشهد اردهال  دنیای فرش  فرش عظیم زاده  کهکشان  ارکیده  باغ بهشت  افشان  فرش نگین مشهد  tva  ماهی  فرش 12متری  کناره  گلیم  فرش 1000 شانه  6 متری  فرش 500 شانه  tva lhadkd  فرش 1000 شانه تراکم 3000  قیمت فرش 6 متری  طرح چیچک  قیمت فرش کاشان  فرش ماشینی 1000 شانه  فرش خوب  فرش 1200 شانه تراکم 3600  فرش طرح برجسته ۱۲۰۰ شانه  1200 شانه تراکم 3600  فرش تراکم 3000  فرش طرح 700  700 شانه تراکم 2550  فرش هزار شانه  فرش 12 رنگ  خرید فرش ماشینی  خرید فرش کاشان  قیمت فرش ماشینی  طرح فرش  فروش فرش  فرش ماشینی 700 شانه  کارخانه فرش  700 reeds  قیمت فرش 1200 شانه  فرش طرح 700 شانه  قیمت فرش 500 شانه  خرید اینترنتی فرش کاشان  قیمت فرش طرح 700  فرش قیمت مناسب  کارخانه فرش کاشان  فرش درجه يک  1500 شانه تراکم 4500 طرح طلا کوب 
 

 فرش کاشان  با ارائه ی بستری مناسب با نام  فروشگاه فرش کاشان   برای  خرید فرش ماشینی   شرکت های  تولید فرش   درجه یک از جمله فرش نگین مشهد ، کارخانه فرش کاشان ، زمرد کاشان ، فرش یلدای کویر ، ستاره کویر ، فرش مشهد تولید کننده و ارائه دهنده  فرش ماشینی کاشان  است که مجموعه تولیدات  صنایع فرش ایران  را با اختلاف 20 تا 40 درصدی نسبت به  بازار فرش  و نمایشگاه های معتبر فرش ماشینی به صورت بی واسطه تقدیم هموطنان عزیز میکند .کاشان به عنوان قطب  صادرات فرش ماشینی  یکی از مهمترین شهر فرش ایران می باشد و برای خرید فرش می توانید از میان  فرش طرح 700 شانه  ،  فرش 500 شانه  ،  فرش 700 شانه تراکم 2550  ،  فرش 700 شانه  ،   فرش 700 شانه تراکم 3000  ، فرش 1500 شانه تراکم 4500 ، فرش 1000 شانه تراکم 3000  ،  فرش 1000 شانه تراکم 3600  ،  فرش 1200 شانه تراکم 3600  انتخاب کنید که با قیمت تخفیفی و فرش تولیدی است.  ارسال رایگان فرش ، ضمانت ده ساله و در  خرید فرش کاشان  ارائه می گردد . تمامی ابعاد استاندارد فرش ماشینی به صورت  قالیچه فرش  و  کناره فرش  در سایت خرید فرش ماشینی عرضه می شود. نمونه رنگ بندی های پرفروش دکوراسیون فرش مثل  فرش سرمه ای  ،  فرش کرم  فرش گردویی  ،  فرش روناسی  فرش آبی فیروزه ای   فرش بادامی  است که در مجموعه بازار فرش با ابعاد  فرش 12 متری  ،  فرش 9 متری  ،  فرش 6 متری  و قالیچه و کناره تولید می شود.  کارخانه فرش  و  قالی کاشان  بزرگترین مجوعه تولید فرش و سایت این بازار فرش بزرگترین  فروشگاه اینترنتی فرش  ایران است .  برای کلیه امور  صادرات فرش  و  خرید عمده فرش  می توانید با قسمت پشتیبانی تماس حاصل کنید.