کمی درباره فرش کاشان

farshekashan.jpg

 

معرفی فرش کاشان

در منزل کلیه ایرانی‌ها فرش از جمله لوازم اساسی منزل به حساب می آید و این فرش هم یک زیرانداز مورد استفاده قرار می گیرد و هم به عنوان یکی از وسایل تزیینی به شمار می آید. تولید و ساخت فرش برای نخستین بار در کاشان انجام شده و اولین تولید فرش این شهر مربوط به دهه ی پنجاه شمسی است که این امر با استقبال زیادی روبرو شد و به همین علت افراد زیادی به فکر تولید انواع فرش ماشینی افتادند.
 در حال حاضر کاشان حدود 70 درصد صادرات فرش ماشینی را به خود اختصاص داده و به عنوان صادرکننده ی فرش ماشینی توانسته، رتبه‌ پنجم جهان را به خود اختصاص دهد. همان گونه که اطلاع دارید فرش ماشینی برخلاف فرش های دستباف، با کمک دستگاه‌های مخصوص تولید می شوند و هیچ گونه نیروی انسانی در بافت آن نقشی ندارد.

فرش ماشینی کاشان در انواع طرح‌ها و رنگ‌های مختلف بافته و به بازار ارائه می‌شود و به همین علت است که پاسخگوی تمامی سلیقه ها می‌باشد در حالی که این میزان تنوع در فرش دستباف مشاهده نمی شود. کاشان مرکز تولید، فروش و همچنین صادرکننده فرش ماشینی در ایران است. در طول سال به طور میانگین حدود هشتاد میلیون مترمکعب فرش کاشان تولید و ساخته می شود و از این مقدار حدود پنجاه میلیون مترمکعب به بازارهای داخلی و مابقی به سایر کشورهای خارجی صادر می شود.

ویژگی های فرش ماشینی کاشان

یکی از علل مرغوبیت و زیبایی فرش کاشان را می توان به علت وجود داشتن لچک در چهار گوشه فرش و همچنین ترنج در مرکز آن، دانست که موجب گردیده این نوع فرش ماشینی در میان ایرانیان و حتی سایر کشورهای دیگر محبوبیت خاصی داشته باشد. رنگ قرمز یا روناسی که در فرش های کاشان استان اصفهان بسیار دیده می شود، در میان بسیاری از افراد شناخته شده است، گفتنی است که این رنگ بیشتر در فرش‌های جوشقانی دیده می شود.
 در بخش پشتی کلیه فرش‌های کاشان برچسبی وجود دارد که در آن اطلاعات کلی فرش از جمله نام طرح فرش، جنس نخ، شرایط نگهداری، رنگ، تراکم، تعداد رنگ، کد فرش، جنس پود، تعداد شانه و ...
درج شده است که در حین خرید فرش شما خریداران عزیز بایستی به تمامی این اطلاعات توجه ویژه ای داشته باشند تا در دام کلاهبرداران نیافتند.
انواع فرش ماشینی از الیاف متنوعی همچون پلی پروییلن، پلی استر، نخ‌های پشمی، نایلون، ویسکوز، اکریلیک هیت ست و ... بافته می‌شود. لازم به ذکر است که اغلب تولیدکنندگان فرش کاشان از نخ اکریلیک هیت ست شده جهت بافت و تولید فرش ماشینی استفاده می نمایند که از سایر الیاف ها با کیفیت تر و با دوام تر می باشد.

مدل جدید فرش کاشان

فرش ماشینی کاشان با طرح افشان افشاری به صورت گل برجسته و با تراکم بالا و به صورت 1200 شانه بافته می شود، در بافت بیشتر این نوع فرش ها از رنگ های لایت استفاده می گردد و تمامی رنگ هایی که در آن به کار می روند، در یک طیف قرار می گیرند.
فرش ماشینی کاشان مدل آذر مهر که بسیار پر فروش است و در رنگ های متفاوتی تولید و به بازار ارائه گردیده است. این مدل فرش ماشینی از محبوب ترین مدل های فرش جدید است که   به صورت 1200 شانه و تراکم 3600 می باشد و بافت آن با کمک الیاف اکریلیک و هایبالک انجام گرفته است و طرح آن گل برجسته است.
• نقشه فرش واگره به عنوان یک الگو زیبا و خاص از فرش های سنتی است که با ظرافت بسیار بالا و به صورت 1200 شانه با تراکم 3600 بافته شده است. شاید جالب باشد بدانید که مدل های واگره ای در فرش های دستباف تا حدود 100 ها سال قدمت دارد.
فرش ماشینی کاشان با طرح یزدان به صورت گل برجسته، 1200 شانه با تراکم 3600
• طرح آذر مهر 1200 شانه گل برجسته نمونه پرطرفدار از مدل های فرش جدید است که دارای تراکم 3600 است و بافت آن با بهترین متریال فرش ماشینی انجام گرفته است.
• طرح افشان اسلیمی یک نمونه دیگر از فرش های زیبای کاشان بوده و به صورت  1200 شانه و تراکم 3600 با طرحی گل برجسته می باشد. این نوع فرش بیشتر در رنگ های کرم، نسکافه ای و ترمه ای در بازار موجود است.

ویژگی های فرش 700 شانه کاشان (واقعی و تبدیلی)

فرش های ۷۰۰ شانه کاشان (واقعی):
• دارای تراکم عرضی ۷۰۰ گره
• تراکم این نوع فرش در اکثر مواقع ۳۰۰۰، ۲۱۰۰ و ۲۵۵۰ گره است.
• در دو نوع هشت رنگ و ده رنگ وجود دارد که اختلاف قیمت زیادی ندارند.
• با دستگاه HCPX2 بافته می شود اما در برخی موارد با دستگاه های دیگر هم بافته می شود.

فرش های ۷۰۰ شانه کاشان(تبدیلی):

• بافتشان توسط دستگاه های ۵۰۰ شانه صورت می گیرد.
• اکثرا به صورت هفت رنگ به بازار ارائه می گردند.
• دارای قیمت کم تری نسبت به فرش های اصل ۷۰۰ شانه می باشد که خب یک مزیت برای آن ها به حساب می آید.

برچسب :
فرش , فرش ماشینی , فرش کاشان , ساخت فرش , فرش 1200 شانه ,
نـظـرات
نام و نام خانوادگی : *
عنوان مطلب :
نظر شما : *
دیگر مطالب کاربردی
تغییر و تحول نقشه فرش
عواملی که به فرش های ماشینی آسیب می رساند
فروش عمده فرش
گلیم فرش متال
روش شناخت فرش اصل از تقلبی
خرید فرش ماشینی کاشانفرش ماشینی کاشان
کلمات رايج جستجو
10 رنگ  8 رنگ  فرش ارزان  پاتریس  فرش مشهد  اریکا  500 شانه  فرش ماشینی  1000 شانه  700 شانه  فرش کاشان  فرش ابریشم  فرش  فرش فیروزه ای  فرش 1200 شانه  فرش پاتریس  فرش 700 شانه  تابلو فرش  تراکم 2550  تراکم 2100  تراکم 3000  قیمت فرش  قیطران  شهر فرش  بازار فرش  فرش 12 متری  فرش ماشینی کاشان  فیروزه ای  خرید فرش  قالی  خرید فرش اینترنتی  خرید اینترنتی فرش  فرش 9 متری  فرش 6 متری  1200 شانه  فرش 14 رنگ  قالیچه  خرید فرش 700 شانه  شهر فرش کاشان  فرش 700 شانه تراکم 2550  تراکم 2550  12 متری  شاهرخ  سرمه ای  carpet  1000  700  فرش یلدای کویر  نگین مشهد  فرش قیطران  فرش ستاره کویر  فرش مشهد اردهال  دنیای فرش  فرش عظیم زاده  کهکشان  ارکیده  باغ بهشت  افشان  فرش نگین مشهد  tva  ماهی  فرش 12متری  کناره  گلیم  فرش 1000 شانه  6 متری  فرش 500 شانه  tva lhadkd  فرش 1000 شانه تراکم 3000  قیمت فرش 6 متری  طرح چیچک  قیمت فرش کاشان  فرش ماشینی 1000 شانه  فرش خوب  فرش طرح برجسته ۱۲۰۰ شانه  1200 شانه تراکم 3600  فرش طرح 700  700 شانه تراکم 2550  فرش هزار شانه  فرش 12 رنگ  خرید فرش ماشینی  خرید فرش کاشان  قیمت فرش ماشینی  طرح فرش  فروش فرش  فرش ماشینی 700 شانه  کارخانه فرش  قیمت فرش 1200 شانه  فرش طرح 700 شانه  خرید اینترنتی فرش کاشان  قیمت فرش طرح 700  کارخانه فرش کاشان  فرش درجه يک 
 

 فرش کاشان  با ارائه ی بستری مناسب با نام  فروشگاه فرش کاشان   برای  خرید فرش ماشینی   شرکت های  تولید فرش   درجه یک از جمله فرش نگین مشهد ، کارخانه فرش کاشان ، زمرد کاشان ، فرش یلدای کویر ، ستاره کویر ، فرش مشهد تولید کننده و ارائه دهنده  فرش ماشینی کاشان  است که مجموعه تولیدات  صنایع فرش ایران  را با اختلاف 20 تا 40 درصدی نسبت به  بازار فرش  و نمایشگاه های معتبر فرش ماشینی به صورت بی واسطه تقدیم هموطنان عزیز میکند .کاشان به عنوان قطب  صادرات فرش ماشینی  یکی از مهمترین شهر فرش ایران می باشد و برای خرید فرش می توانید از میان  فرش طرح 700 شانه  ،  فرش 500 شانه  ،  فرش 700 شانه تراکم 2550  ،  فرش 700 شانه  ،   فرش 700 شانه تراکم 3000  ،  فرش 1000 شانه تراکم 3000  ،  فرش 1000 شانه تراکم 3600  ،  فرش 1200 شانه تراکم 3600  انتخاب کنید که با قیمت تخفیفی و فرش تولیدی است.  ارسال رایگان فرش ، ضمانت ده ساله و در  خرید فرش کاشان  ارائه می گردد . تمامی ابعاد استاندارد فرش ماشینی به صورت  قالیچه فرش  و  کناره فرش  در سایت خرید فرش ماشینی عرضه می شود. نمونه رنگ بندی های پرفروش دکوراسیون فرش مثل  فرش سرمه ای  ،  فرش کرم  فرش گردویی  ،  فرش روناسی  فرش آبی فیروزه ای   فرش بادامی  است که در مجموعه بازار فرش با ابعاد  فرش 12 متری  ،  فرش 9 متری  ،  فرش 6 متری  و قالیچه و کناره تولید می شود.  کارخانه فرش  و  قالی کاشان  بزرگترین مجوعه تولید فرش و سایت این بازار فرش بزرگترین  فروشگاه اینترنتی فرش  ایران است .  برای کلیه امور  صادرات فرش  و  خرید عمده فرش  می توانید با قسمت پشتیبانی تماس حاصل کنید.