فرش ماشینی از بافت تا خرید

carpet-weaving.jpg

بافت فرش ماشینی در کل شامل سه مرحله اصلی " ریسندگی ، بافندگی و تکمیل فرش " می شود که در زیر به صورت مجزا هر یک را توضیح خواهیم داد تا شما بیشتر با آن آشنا شوید . برای تولید فرش ماشینی ، نخست الیاف لازم را وارد کارخانه می کنند ، بعد از رنگرزی و با تنوع بالایی از رنگهای متفاوت به بخش ریسندگی نخ منتقل می کنند و با نمره های مختلف به نخ هیت ست تبدیل می شوند . بعد از انجام این مراحل نخ های آماده را به واحد بافندگی منتقل کرده و پروسه بافت فرش ماشینی توسط دستگاه فرشبافی انجام می شود . در آخر بعد از آهارزنی و شیرینگ و بسته بندی در واحد تکمیل فرش برای فروش به بازارهای مورد نظر ارسال می گردد .  در ادامه می خواهیم نکاتی درباره قالیبافی فرش کاشان ارائه دهیم که می توانید آن را مطالعه کنید .

 

1- فرش ماشینی و ریسندگی

در این بخش نخ مورد نیاز برای بافت فرش آماده می شود . فرش ماشینی کلا از سه دسته نخ که عبارتند از نخ تار از جنس پنبه و پلی استر ، نخ پود از جنس جوت ، نخ خاب ( ریشه ) با جنس آکریلیک یا پلی پروپیلن یا پلی استر و گاها ویسکوز بافته می شود . در یک فرش 12 متری به طور معمول 82 % آن نخ خاب 12 % نخ پود و 6 % را نخ تار شکل می دهد .

 

2- بافندگی

اصولا فرش ماشینی به وسیله ماشین آلات متفاوتی از جمله دستگاه های تکسیما ، واندویل سی آر ایکس وغیره بافت و تهیه می شود . در تهیه و تولید فرش ماشینی از دو دهنه کار استفاده می کنند که اصطلاحا به آن فرش رو و زیر بافت گفته می شود ، دو فرش که دارای خاب مشترک هستند به وسیله تیغه برش که همراه بافت در حرکت است برش داده شده و از هم تفکیک می شود .

 

3- تکمیل فرش

بعد از مرحله بافت ، فرشها را به سالن تکمیل فرش ماشینی منتقل می کنند و در آن جا مراحل زیر را به ترتیب سپری می کنند وپس از اتمام این مراحل به بازر فروش فرش ماشینی عرضه می شود :

تیغه / آهارزنی پشت فرش / شیرینگ ( پرداخت سطح فرش ) / برش طولی وعرضی فرش / لبه دوزی ، زیگزاگ و ریشه زنی / کنترل کیفیت / رول و بسته بندی


فرشهای بافته شده توسط ماشین های مربوطه ، برای بدست آوردن خصوصیاتی چون استحکام ، مقاومت ، ایستادگی پرز و غیره در برابر فشارهای استاتیکی و دینامیکی ، اتصال ریشه و سطح یکنواخت نیاز به عملیاتی تکمیلی دارد که این مهم اغلب توسط ماشین های آهار و شیرینگ حاصل می شود .


در این بین عملیات شیرینگ یکی از ضروری ترین مراحل در تکمیل فرش ماشینی و البته از مشکل ترین مراحل تولید می باشد . هدف از این کار ایجاد ظاهری زیبا و شکیل و براق با سطح یکنواخت از طریق هم سطح کردن ارتفاع پایل های فرش می باشد . به منظور پرداخت سطح فرش ماشینی از تماس 2 تیغه سر پایلها که عملکردی مثل قیچی دارند استفاده می شود . و در نهایت فرش آماده شده و توسط فروشگاه آماده خرید اینترنتی انواع فرش توسط فروشگاه کالا فرش میشود.

برچسب :
'بافت فرش ماشینی' , 'بافتن فرش 12 متری' , 'ریسندگی فرش کاشان'
نـظـرات
نام و نام خانوادگی : *
عنوان مطلب :
نظر شما : *
دیگر مطالب کاربردی
فرش ماشینی برجسته 1200 شانه
تولید فرش کاشان
عیوب فرش کدامند ؟
فروش ويژه و عيدانه کالا فرش
انتخاب فرش مناسب دکوراسیون
ادامه
نماد اعتماد الکترونیک
ستاد ساماندهی
logo-samandehi
clear-bug-div
 فرش کاشان فروشگاه فرش کاشان فرش نگین مشهد کارخانه فرش کاشان تولید کننده و ارائه دهنده فرش ماشینی کاشان است که مجموعه تولیدات صنایع فرش کاشان را با اختلاف 20 تا 40 درصدی نسبت به بازار فرش و نمایشگاه های معتبر فرش به صورت بی واسطه تقدیم هموطنان عزیز میکند .کاشان به عنوان قطب صادرات فرش ماشینی مهمترین شهر فرش ایران می باشد و برای خرید فرش می توانید از میان فرش طرح 700 شانه ، فرش 500 شانه ، فرش 700 شانه تراکم 2550 ، فرش 700 شانه تراکم 2700 ، فرش 700 شانه تراکم 3000 شانه نما ، فرش 1000 شانه تراکم 3000 ، فرش 1000 شانه تراکم 3600 ، فرش 1200 شانه تراکم 3600 انتخاب کنید که با قیمت فرش تولیدی است ارسال رایگان فرش ، ضمانت ده ساله و یک سال بیمه ایران در فروش فرش کاشان ارائه می گردد . تمامی ابعاد استاندارد فرش ماشینی به صورت قالیچه فرش و کناره فرش در سایت فرش کاشان عرضه می شود. نمونه رنگ بندی های پرفروش دکوراسیون فرش مثل فرش سرمه ای ، فرش کرم ، فرش روناسی ، فرش گردویی ، فرش آبی فیروزه ای ، فرش آبی کاربنی ، فرش بادامی یا فرش نسکافه ای است که در مجموعه بازار فرش کاشان با ابعاد فرش 12 متری ، فرش 9 متری ، فرش 6 متری و قالیچه و کناره تولید می شود. کارخانه فرش ماشینی کاشان بزرگترین مجوعه تولید فرش و سایت این بازار فرش بزرگترین فروشگاه اینترنتی فرش ایران است .