فرش ماشینی از بافت تا خرید

carpet-weaving.jpg

بافت فرش ماشینی در کل شامل سه مرحله اصلی " ریسندگی ، بافندگی و تکمیل فرش " می شود که در زیر به صورت مجزا هر یک را توضیح خواهیم داد تا شما بیشتر با آن آشنا شوید . برای تولید فرش ماشینی ، نخست الیاف لازم را وارد کارخانه می کنند ، بعد از رنگرزی و با تنوع بالایی از رنگهای متفاوت به بخش ریسندگی نخ منتقل می کنند و با نمره های مختلف به نخ هیت ست تبدیل می شوند . بعد از انجام این مراحل نخ های آماده را به واحد بافندگی منتقل کرده و پروسه بافت فرش ماشینی توسط دستگاه فرشبافی انجام می شود . در آخر بعد از آهارزنی و شیرینگ و بسته بندی در واحد تکمیل فرش برای فروش به بازارهای مورد نظر ارسال می گردد .  در ادامه می خواهیم نکاتی درباره قالیبافی فرش کاشان ارائه دهیم که می توانید آن را مطالعه کنید .

 

1- فرش ماشینی و ریسندگی

در این بخش نخ مورد نیاز برای بافت فرش آماده می شود . فرش ماشینی کلا از سه دسته نخ که عبارتند از نخ تار از جنس پنبه و پلی استر ، نخ پود از جنس جوت ، نخ خاب ( ریشه ) با جنس آکریلیک یا پلی پروپیلن یا پلی استر و گاها ویسکوز بافته می شود . در یک فرش 12 متری به طور معمول 82 % آن نخ خاب 12 % نخ پود و 6 % را نخ تار شکل می دهد .

 

2- بافندگی

اصولا فرش ماشینی به وسیله ماشین آلات متفاوتی از جمله دستگاه های تکسیما ، واندویل سی آر ایکس وغیره بافت و تهیه می شود . در تهیه و تولید فرش ماشینی از دو دهنه کار استفاده می کنند که اصطلاحا به آن فرش رو و زیر بافت گفته می شود ، دو فرش که دارای خاب مشترک هستند به وسیله تیغه برش که همراه بافت در حرکت است برش داده شده و از هم تفکیک می شود .

 

3- تکمیل فرش

بعد از مرحله بافت ، فرشها را به سالن تکمیل فرش ماشینی منتقل می کنند و در آن جا مراحل زیر را به ترتیب سپری می کنند وپس از اتمام این مراحل به بازر فروش فرش ماشینی عرضه می شود :

تیغه / آهارزنی پشت فرش / شیرینگ ( پرداخت سطح فرش ) / برش طولی وعرضی فرش / لبه دوزی ، زیگزاگ و ریشه زنی / کنترل کیفیت / رول و بسته بندی


فرشهای بافته شده توسط ماشین های مربوطه ، برای بدست آوردن خصوصیاتی چون استحکام ، مقاومت ، ایستادگی پرز و غیره در برابر فشارهای استاتیکی و دینامیکی ، اتصال ریشه و سطح یکنواخت نیاز به عملیاتی تکمیلی دارد که این مهم اغلب توسط ماشین های آهار و شیرینگ حاصل می شود .


در این بین عملیات شیرینگ یکی از ضروری ترین مراحل در تکمیل فرش ماشینی و البته از مشکل ترین مراحل تولید می باشد . هدف از این کار ایجاد ظاهری زیبا و شکیل و براق با سطح یکنواخت از طریق هم سطح کردن ارتفاع پایل های فرش می باشد . به منظور پرداخت سطح فرش ماشینی از تماس 2 تیغه سر پایلها که عملکردی مثل قیچی دارند استفاده می شود . و در نهایت فرش آماده شده و توسط فروشگاه آماده خرید اینترنتی انواع فرش توسط فروشگاه کالا فرش میشود.

برچسب :
'بافت فرش ماشینی' , 'بافتن فرش 12 متری' , 'ریسندگی فرش کاشان'
نـظـرات
نام و نام خانوادگی : *
عنوان مطلب :
نظر شما : *
دیگر مطالب کاربردی
آنچه باید درباره فرش اتاق خواب کودک بدانید
تولید فرش کارخانجات فرش کاشان
درباره نگهداری فرش ماشینی کاشان
رفوی فرش ماشینی
چرا خرید اینترنتی فرش به صرفه تر است ؟
ادامه
نماد اعتماد الکترونیک
ستاد ساماندهی
logo-samandehi
clear-bug-div
 فرش کاشان   با ارائه ی بستری مناسب با نام  فروشگاه فرش کاشان   برای  خرید فرش ماشینی   شرکت های  تولید فرش   درجه یک از جمله فرش نگین مشهد ، کارخانه فرش کاشان ، زمرد کاشان ، فرش یلدای کویر ، ستاره کویر ، فرش مشهد تولید کننده و ارائه دهنده  فرش ماشینی کاشان  است که مجموعه تولیدات  صنایع فرش ایران  را با اختلاف 20 تا 40 درصدی نسبت به  بازار فرش  و نمایشگاه های معتبر فرش ماشینی به صورت بی واسطه تقدیم هموطنان عزیز میکند .کاشان به عنوان قطب  صادرات فرش ماشینی  یکی از مهمترین شهر فرش ایران می باشد و برای خرید فرش می توانید از میان  فرش طرح 700 شانه  ،  فرش 500 شانه  ،  فرش 700 شانه تراکم 2550  ،  فرش 700 شانه  ،   فرش 700 شانه تراکم 3000  ،  فرش 1000 شانه تراکم 3000  ،  فرش 1000 شانه تراکم 3600  ،  فرش 1200 شانه تراکم 3600  انتخاب کنید که با قیمت تخفیفی و فرش تولیدی است.  ارسال رایگان فرش ، ضمانت ده ساله و در  خرید فرش کاشان  ارائه می گردد . تمامی ابعاد استاندارد فرش ماشینی به صورت  قالیچه فرش  و  کناره فرش  در سایت خرید فرش ماشینی عرضه می شود. نمونه رنگ بندی های پرفروش دکوراسیون فرش مثل  فرش سرمه ای  ،  فرش کرم  فرش گردویی  ،  فرش روناسی  فرش آبی فیروزه ای   فرش بادامی  است که در مجموعه بازار فرش با ابعاد  فرش 12 متری  ،  فرش 9 متری  ،  فرش 6 متری  و قالیچه و کناره تولید می شود.  کارخانه فرش  و  قالی کاشان  بزرگترین مجوعه تولید فرش و سایت این بازار فرش بزرگترین  فروشگاه اینترنتی فرش  ایران است .  برای کلیه امور  صادرات فرش  و  خرید عمده فرش  می توانید با قسمت پشتیبانی تماس حاصل کنید.