نکات مهم برای خرید فرش

buy-baby-carpet.jpg

 

نکات مهم در حین خرید فرش

فرش از جمله وسایلی است که در خانه ما ایرانی ها حرف اول را می زند. گفتنی است که انتخاب فرش مناسب تنها منحصر به رنگ و طرح آن نمی باشد و رازهایی در مورد جنس فرش وجود دارد که باید از آن ها آگاه باشید. در ادامه این مطلب سه دلیل جهت نه گفتن به خریداری فرش رنگی ارزان را برای شما بازگو می کنیم:
1. فرش گل برجسته از جمله فرش هایی است که طرفداران زیادی در بین انواع فرش های دیگر دارد و هم شامل تنوع طرح و رنگ زیادی است و هم این که دارای قیمت مناسبی می باشد . این گونه فرش ها بسیار مناسب دفاتر کار هستند .
باید در نظر داشت که در برخی موارد کیفیت این نوع فرش ها پایین است و طرح برجسته روی آن ها تنها تا اولین شست و شو دوام خواهد داشت. خریداری این نوع فرش برای اتاق کودک توصیه نمی شود چرا که تمیز کردنشان کار سختی است و راه رفتن یا نشستن بر روی این فرش ها کودک را آزار می دهد.
2. پیشنهاد می شود فرش های تزئینی و یا فرش های گره ای را تنها برای دکور منازل خود استفاده کنید چرا که اگر از آن ها استفاده کاربردی شود، به دلیل این که جنس تار و پودشان از نخ های ضخیم و باریک است، حین راه رفتن خیلی راحت کنده می شوند و همچنین جارو کردن آن ها کار بسیار سختی است.
3. فرش های رنگی که دارای طرح های مختلف هستند به طور معمول از ترکیبات نامرغوبی ساخته شده اند و وزن بسیار زیادی دارند. درست است که بیشتر از این نوع فرش ها برای اتاق خواب ها استفاده می کنند اما به کارگیری از آن ها برای اتاق خواب ها اصلا مناسب نیست به این دلیل که می تواند باعث بروز آلرژی در کودکان شوند.
 

نکات مهم هنگام خریداری فرش ماشینی

1. بررسی جنس نخ خاب:
یکی از مهم‌ترین عوامل تعیین کیفیت فرش است، جنس نخ خاب می باشد به دلیل این که بیشتر از۷۰ درصد از وزن یک فرش را نخ خاب یا نخ پرز تشکیل می‌دهد. این نخ جهت بافت گره‌های رنگ به کار گرفته می‌شود و کیفیت آن با قیمت و ماندگاری فرش ، ارتباط مستقیمی دارد.
فرشی که تمامی نخ خاب آن از الیاف "اکریلیک" ساخته شده باشد، یکی از بهترین نمونه های فرش ماشینی به حساب می آید. اکریلیک بسیار گرم و سبک است و حالتی مشابه پشم دارد. فرش‌هایی که به صورت خالص از این نوع الیاف بافته شده باشند در برابر عوامل همچون  روغن، نور خورشید، مواد شیمیایی و ...، بسیار مقاوم‌تر از پلی‌استر یا پلی پروپیلن هستند.

راه های تشخیص یک فرش ماشینی اکریلیک:

از طریق دست کشیدن بر روی فرش: چنان چه دست شما به آسودگی از روی فرش سُر بخورد و احساس چسبندگی به شما دست نداد، آن فرش یک فرش اکریلیک می باشد.
بوی فرش: فرش‌های ماشینی ساخته شده با الیاف اکریلیک به هیچ وجه بوی نامطبوع پلاستیک و یا مواد نفتی نمی‌ دهند.
• شفاف بودن رنگ‌ها: فرش‌های اکریلیک نسبت به سایر فرش ها همانند پلی استر، رنگ‌ها را بسیار شفاف‌ و سرزنده تر نمایش می‌دهند.
البته امروزه هزینه بالای نخ‌های اکریلیک موجب گردیده تا برخی از کارخانه‌ها برای کاهش دادن هزینه‌ها به صورت ترکیبی از نخ‌های اکریلیک و پلی استر یا پلی پروپیلن استفاده نمایند. باید توجه داشت که هر چه درصد به کارگیری الیاف اکریلیک کم تر باشد به همان میزان کیفیت و قیمت نهایی فرش نیز کاهش می یابد.
۲. کسب اطمینان در زمینه هیت ست شدن فرش
هیت ست شدن در واقع به فرآیندی گفته می شود که قبل از بافت فرش های ماشینی و بر روی الیاف آن ها انجام می‌گیرد. در طی فرآیند هیت ست شدن، الیاف فرش با کمک بخار آب گرمادهی خواهند شد. فرآیند هیت ستینگ موجب افزایش کیفیت و ماندگاری فرش‌های ماشینی می شود. این مورد برای خریداران از جایگاه ویژه ای برخوردار است چرا که احتمال پارگی در این نوع فرش‌های ماشینی بسیار کمتر می باشد.
برای تشخیص هیت ست بودن فرش ماشینی می‌توانید بر روی فرش دست بکشید. گفتنی است که این نوع فرش‌ها پرز بسیار کمی می‌دهند و بافتی پفکی دارا هستند.
۳. شمارش تعداد گره‌های طولی و عرضی
تراکم که اغلب شما با آن آشنا هستید، یکی از مهم ترین عوامل مشخص کننده قیمت و انتخاب بهترین فرش ماشینی است. تراکم به معنای تعداد گره‌های بافته شده یک فرش می باشد که هر چه مقدار آن بیشتر باشد به همان میزان، فرش کیفیت بالاتری خواهد داشت. به طور کلی
 دو نوع تراکم داریم:
• تراکم عرضی یا به عبارت دیگر شانه فرش:
تعداد گره‌های موجود در عرض فرش را تراکم عرضی می نامند به عبارتی در هر ۱۰ سانتی‌متر از آن فرش ماشینی، تعداد ۱۰۰ گره وجود دارد.
• تراکم طولی:
 تراکم طولی یک فرش نیز با شمارش تعداد گره‌ها در طول آن بدست می آید.

برچسب :
فرش , فرش ماشینی , نکات مهم خرید فرش , فرش اکریلیک , فرش پلی استر ,
نـظـرات
نام و نام خانوادگی : *
عنوان مطلب :
نظر شما : *
دیگر مطالب کاربردی
آشنایی با انواع فرش ماشینی دستباف نما
جایگاه قالی ایرانی در جهان
تفاوت فرش فانتزی و گلیم فرش
تفاوت گره فرش دستباف گونه و فرش دستبافت
فرش مناسب برای جهیزیه
خرید فرش ماشینی کاشانفرش ماشینی کاشان
کلمات رايج جستجو
10 رنگ  8 رنگ  فرش ارزان  پاتریس  فرش مشهد  اریکا  500 شانه  فرش ماشینی  1000 شانه  700 شانه  فرش کاشان  فرش ابریشم  فرش  فرش فیروزه ای  فرش 1200 شانه  فرش پاتریس  فرش 700 شانه  تابلو فرش  تراکم 2550  تراکم 2100  تراکم 3000  قیمت فرش  قیطران  شهر فرش  بازار فرش  فرش 12 متری  فرش ماشینی کاشان  فیروزه ای  خرید فرش  قالی  خرید فرش اینترنتی  خرید اینترنتی فرش  فرش 9 متری  فرش 6 متری  1200 شانه  فرش 14 رنگ  قالیچه  خرید فرش 700 شانه  شهر فرش کاشان  فرش 700 شانه تراکم 2550  تراکم  تراکم 2550  12 متری  شاهرخ  سرمه ای  carpet  1000  700  1200  فرش یلدای کویر  نگین مشهد  فرش قیطران  فرش ستاره کویر  فرش مشهد اردهال  دنیای فرش  فرش عظیم زاده  کهکشان  ارکیده  باغ بهشت  افشان  فرش نگین مشهد  tva  ماهی  فرش 12متری  کناره  گلیم  فرش 1000 شانه  6 متری  فرش 500 شانه  tva lhadkd  فرش 1000 شانه تراکم 3000  قیمت فرش 6 متری  طرح چیچک  قیمت فرش کاشان  فرش ماشینی 1000 شانه  فرش خوب  فرش 1200 شانه تراکم 3600  فرش طرح برجسته ۱۲۰۰ شانه  1200 شانه تراکم 3600  فرش تراکم 3000  فرش طرح 700  700 شانه تراکم 2550  فرش هزار شانه  فرش 12 رنگ  خرید فرش ماشینی  خرید فرش کاشان  قیمت فرش ماشینی  طرح فرش  فروش فرش  فرش ماشینی 700 شانه  کارخانه فرش  700 reeds  قیمت فرش 1200 شانه  فرش طرح 700 شانه  قیمت فرش 500 شانه  خرید اینترنتی فرش کاشان  قیمت فرش طرح 700  فرش قیمت مناسب  کارخانه فرش کاشان  فرش درجه يک  1500 شانه تراکم 4500 طرح طلا کوب 
 

 فرش کاشان  با ارائه ی بستری مناسب با نام  فروشگاه فرش کاشان   برای  خرید فرش ماشینی   شرکت های  تولید فرش   درجه یک از جمله فرش نگین مشهد ، کارخانه فرش کاشان ، زمرد کاشان ، فرش یلدای کویر ، ستاره کویر ، فرش مشهد تولید کننده و ارائه دهنده  فرش ماشینی کاشان  است که مجموعه تولیدات  صنایع فرش ایران  را با اختلاف 20 تا 40 درصدی نسبت به  بازار فرش  و نمایشگاه های معتبر فرش ماشینی به صورت بی واسطه تقدیم هموطنان عزیز میکند .کاشان به عنوان قطب  صادرات فرش ماشینی  یکی از مهمترین شهر فرش ایران می باشد و برای خرید فرش می توانید از میان  فرش طرح 700 شانه  ،  فرش 500 شانه  ،  فرش 700 شانه تراکم 2550  ،  فرش 700 شانه  ،   فرش 700 شانه تراکم 3000  ، فرش 1500 شانه تراکم 4500 ، فرش 1000 شانه تراکم 3000  ،  فرش 1000 شانه تراکم 3600  ،  فرش 1200 شانه تراکم 3600  انتخاب کنید که با قیمت تخفیفی و فرش تولیدی است.  ارسال رایگان فرش ، ضمانت ده ساله و در  خرید فرش کاشان  ارائه می گردد . تمامی ابعاد استاندارد فرش ماشینی به صورت  قالیچه فرش  و  کناره فرش  در سایت خرید فرش ماشینی عرضه می شود. نمونه رنگ بندی های پرفروش دکوراسیون فرش مثل  فرش سرمه ای  ،  فرش کرم  فرش گردویی  ،  فرش روناسی  فرش آبی فیروزه ای   فرش بادامی  است که در مجموعه بازار فرش با ابعاد  فرش 12 متری  ،  فرش 9 متری  ،  فرش 6 متری  و قالیچه و کناره تولید می شود.  کارخانه فرش  و  قالی کاشان  بزرگترین مجوعه تولید فرش و سایت این بازار فرش بزرگترین  فروشگاه اینترنتی فرش  ایران است .  برای کلیه امور  صادرات فرش  و  خرید عمده فرش  می توانید با قسمت پشتیبانی تماس حاصل کنید.