عواملی که به فرش های ماشینی آسیب می رساند

factors-damaging-the-carpet.jpg

فرش های ماشینی کاشان یکی از بهترین نوع فرش در دنیا می باشد که علاوه بر کیفیت بالایی که دارند از قیمت مناسبتری نسبت به فرش های دستباف برخوردار می باشند .
فرش های دستباف به دلیل استفاده از الیاف با رنگ طبیعی بسیار حساستر از دیگر فرش ها می باشند و همینطور چون هنر دست است از قیمت بسیار بالایی نسبت به فرش ماشینی نیز برخوردار می باشد .

فرش های ماشینی یکی از لوازمی می باشد که بسیار در معرض آسیب دیدن از جمله پاخوردگی و کثیفی می باشد به همین دلیل باید بسیار از آنها مراقبت نمود.
عواملی محتلفی بر فرش آسیب وارد می کنند که از جمله :
1- برخی از افراد وسایل سنگین از جمله مبل و میزهای سنگین خود را روی فرش قرار میدهند که این خود باعث تورفتگی و از بین رفتن ریشه های فرش می شود .

2- استفاده از فرش با ابعاد نامتناسب برای محیط می باشد به طور مثال برای اتاق با ابعاد کوچک فرش 12 متری خریداری میکنند که این خود باعث تاشدگی گوشه ای فرش می شود .

3- در برخی از کارخانه های فرش بافی ، برای اینکه فرش را به صورت کهنه نمایش دهند و جلوه قدیمی داشته باشد از مواد شیمیایی برای اینکار استفاده می کنند که آسیب جدی به فرش وارد

میکند و از مقاومت فرش کاسته می شود .

4- این نکته که فرش را باید متناسب با استفاده ای که می شود انتخاب کرد حرف منطقی و درستی می باشد به این معنی که فرش های رنگ روشن برای جاهای پررفت و آمد اصلا مناسب نمی باشد و خیلی سریع کثیف و آلوده می شوند و این خود باعث تولید انواع قارچ و میکروب در فرش می شود .

5- فرش های ماشینی را تا جایی که می توان نباید زیاد شست به این دلیل که زمانی که فرش ماشینی را در منزل شستشو می دهیم چون کاملا خشک نمی شود این کار باعث تولید قارچ و کپک در فرش می شود و طول عمر فرش را کاهش میدهد همچنین فرش های ماشینی که توسط دستگاههای شوینده فرش ، شسته می شوند به دلیل استفاده از مواد شوینده قوی و فشار آمدن به فرش و خشک کردن سریع آن ، باعث کاهش طول عمر فرش ماشینی می شود .

6- کراتین خوارها نوعی از لار و بید در فرش می باشند که آسیب های بالایی به فرش وارد می نمایند .

7- یکی از عوامل آسیب به فرش ، نوع محل سکونت می باشد به این صورت که در شهرهایی که دارای آلودگی بالا می باشد فرش مقاومت خود را به مرور زمان از دست می دهد .

8- یکی از عواملی که در شهرهای کویری مثل یزد و کاشان باعث از بین رفتن فرش می شود نور آفتاب می باشد به این صورت که در زمانی که دارای پنجره های بزرگ رو به فرش هستند فرش به سرعت حالت رنگ پریدگی و خشکی و شکنندگی به خود می گیرد و طول عمر کمتری دارد .
 
9- رفوگری فرش در واقع به این معنی می باشد که فرش را از لحاظ بافت ترمیم می کنند واگر این کار را افراد بی تجربه انجام دهند باعث آسیب رساندن به فرش می شود .

10- برخی از افراد به این نکته که فرش های ماشینی در ابتدای خرید ، پرزدهی اندکی دارند ، توجه نمی کنند و از جاروبرقی به صورت مداوم و زیاد بر روی فرش استفاده می کنند که این خود به فرش آسیب وارد می نماید .

پس در زمان خرید فرش باید به نکاتی از جمله :
- کیفیت فرش
- رنگ بندی فرش متناسب با محل پهن شدن آن به طور مثال فرش با رنگبندی کرم برای محیطی مثل آشپزخانه به هیچ وجه مناسب نمی باشد
- ظاهر فرش بدین معنی که فرش با نقشه ساده برای محیطهای پررفت و آمد متناسب نیست

برچسب :
,
نـظـرات
نام و نام خانوادگی : *
عنوان مطلب :
نظر شما : *
دیگر مطالب کاربردی
خرید فرش کاشان از کارخانه با ارسال رایگان
انتخاب فرش ماشینی مناسب مکان
فرش ماشینی
خرید فرش ماشینی با قیمت مناسب
دوخت چرم فرش ماشینی
خرید فرش ماشینی کاشانفرش ماشینی کاشان
کلمات رايج جستجو
10 رنگ  8 رنگ  فرش ارزان  پاتریس  فرش مشهد  اریکا  500 شانه  فرش ماشینی  1000 شانه  700 شانه  فرش کاشان  فرش ابریشم  فرش  فرش فیروزه ای  فرش 1200 شانه  فرش پاتریس  فرش 700 شانه  تابلو فرش  تراکم 2550  تراکم 2100  تراکم 3000  قیمت فرش  قیطران  شهر فرش  بازار فرش  فرش 12 متری  فرش ماشینی کاشان  فیروزه ای  خرید فرش  قالی  خرید فرش اینترنتی  خرید اینترنتی فرش  فرش 9 متری  فرش 6 متری  1200 شانه  فرش 14 رنگ  قالیچه  خرید فرش 700 شانه  شهر فرش کاشان  فرش 700 شانه تراکم 2550  تراکم  تراکم 2550  12 متری  شاهرخ  سرمه ای  carpet  1000  700  1200  فرش یلدای کویر  نگین مشهد  فرش قیطران  فرش ستاره کویر  فرش مشهد اردهال  دنیای فرش  فرش عظیم زاده  کهکشان  ارکیده  باغ بهشت  افشان  فرش نگین مشهد  tva  ماهی  فرش 12متری  کناره  گلیم  فرش 1000 شانه  6 متری  فرش 500 شانه  tva lhadkd  فرش 1000 شانه تراکم 3000  قیمت فرش 6 متری  طرح چیچک  قیمت فرش کاشان  فرش ماشینی 1000 شانه  فرش خوب  فرش 1200 شانه تراکم 3600  فرش طرح برجسته ۱۲۰۰ شانه  1200 شانه تراکم 3600  فرش تراکم 3000  فرش طرح 700  700 شانه تراکم 2550  فرش هزار شانه  فرش 12 رنگ  خرید فرش ماشینی  خرید فرش کاشان  قیمت فرش ماشینی  طرح فرش  فروش فرش  فرش ماشینی 700 شانه  کارخانه فرش  700 reeds  قیمت فرش 1200 شانه  فرش طرح 700 شانه  قیمت فرش 500 شانه  خرید اینترنتی فرش کاشان  قیمت فرش طرح 700  فرش قیمت مناسب  کارخانه فرش کاشان  فرش درجه يک  1500 شانه تراکم 4500 طرح طلا کوب 
 

 فرش کاشان  با ارائه ی بستری مناسب با نام  فروشگاه فرش کاشان   برای  خرید فرش ماشینی   شرکت های  تولید فرش   درجه یک از جمله فرش نگین مشهد ، کارخانه فرش کاشان ، زمرد کاشان ، فرش یلدای کویر ، ستاره کویر ، فرش مشهد تولید کننده و ارائه دهنده  فرش ماشینی کاشان  است که مجموعه تولیدات  صنایع فرش ایران  را با اختلاف 20 تا 40 درصدی نسبت به  بازار فرش  و نمایشگاه های معتبر فرش ماشینی به صورت بی واسطه تقدیم هموطنان عزیز میکند .کاشان به عنوان قطب  صادرات فرش ماشینی  یکی از مهمترین شهر فرش ایران می باشد و برای خرید فرش می توانید از میان  فرش طرح 700 شانه  ،  فرش 500 شانه  ،  فرش 700 شانه تراکم 2550  ،  فرش 700 شانه  ،   فرش 700 شانه تراکم 3000  ، فرش 1500 شانه تراکم 4500 ، فرش 1000 شانه تراکم 3000  ،  فرش 1000 شانه تراکم 3600  ،  فرش 1200 شانه تراکم 3600  انتخاب کنید که با قیمت تخفیفی و فرش تولیدی است.  ارسال رایگان فرش ، ضمانت ده ساله و در  خرید فرش کاشان  ارائه می گردد . تمامی ابعاد استاندارد فرش ماشینی به صورت  قالیچه فرش  و  کناره فرش  در سایت خرید فرش ماشینی عرضه می شود. نمونه رنگ بندی های پرفروش دکوراسیون فرش مثل  فرش سرمه ای  ،  فرش کرم  فرش گردویی  ،  فرش روناسی  فرش آبی فیروزه ای   فرش بادامی  است که در مجموعه بازار فرش با ابعاد  فرش 12 متری  ،  فرش 9 متری  ،  فرش 6 متری  و قالیچه و کناره تولید می شود.  کارخانه فرش  و  قالی کاشان  بزرگترین مجوعه تولید فرش و سایت این بازار فرش بزرگترین  فروشگاه اینترنتی فرش  ایران است .  برای کلیه امور  صادرات فرش  و  خرید عمده فرش  می توانید با قسمت پشتیبانی تماس حاصل کنید.