از بین بردن انواع لکه از فرش ماشینی

clear-candle-from-carpet.jpg


ما در این مقاله سعی نموده ایم تا در مورد بهترین روش برای پاک کردن لکه ها از فرش مطالب مفید را بیان نماییم . به دلیل این که فرش ها جزو مهم ترین وسایل در هر خانه می باشند و داشتن کثیفی تاثیر بدی بر فضای خانه دارد و تمیز بودن آن حس آرامش و انرژی مثبت به اعضای خانواده می دهد . از مهم ترین موضوع ها برای تمیزی لکه ها بر روی فرش می توان به این موضوع اشاره نمود که چگونه با هر ماده ای که موجب ایجاد لکه بر روی فرش شده برخورد شود  . علم به این موضوع ، که با هر لکه های چگونه برخورد کنید ، کار را برای شما آسان می کند .

از بین بردن لکه فرش

در ابتدای کار برای تمامی لکه ها ایجا شده باید ماده ای که روی فرش ریخته شده است را برداشت تا بعد از آن بتوان اعمال دیگر را که برای تمیز کردن و یا از بین بردن لکه لازم است را انجام داد . اگر لکه ای که روی فرش ایجاد شده توسط یک ماده مایع باشد ، کار شما بسیار سخت تر می شود .

لکه چایی و قهوه :
بلافاصله پس از ریخته شدن چایی و یا قهوه آن را بوسیله  یک قاشق تمیز جمع کنید و سپس با یک دستمال تمیز که به کف آغشته شده لکه ایجاد شده را تمیز کنید . اگر بعد از این کار باز هم آثاری از لکه باقی مانده بود می توانید از محلول آب و سرکه سفید استفاده کتید .
 
لکه شربت و نوشابه :
بلافاصله پس از ریخته شدن شربت و یا نوشابه آن را بوسیله  یک قاشق تمیز جمع کنید . و مانند لکه چایی آن را با یک دستمال تمیزی که به کف آغشته شده چندین بار تمیز کنید . اما با این تفاوت که باید این کار را به دفعات بیشتری انجام دهید . برای این که ماده ای که لکه را ایجاد کرده دارای قند می باشد در هر دفعه تمیز کردن مقداری آب روی لکه اسپری کنید تا کاملا قند آن از بین برود .

برای از بین بردن لکه های شمع و آدامس ابتدا باید مقداری یخ را درون یک کیسه پلاسیکی قرار دهید و سپس آن را روی لکه بگذارید تا آدامس و یا شمع سفت شوند و بعد آن را با پشت چاقو و با کاردک از روی فرش بردارید .

لکه قیر :
همان طور که در بالا گفته شده ابتدا باید ماده ای که باعث ایجاد لکه شده را برداریم که در این حالت با پشت چاقو و یا کاردک باید مقدار قیری که ریخته شده را از روی فرش برداشت و سپس یک کاغذ کاهی و یا به اصطلاح روغنی را روی محل لکه قرار داد و با استفاده از اتوی که خیلی داغ نیست اثر لکه را از روی فرش پاک کرد . این کا را باید با کاغذ تمیز چندین بار انجام دهید تا لکه به صورت کامل پاک شود . اگر در آخر باز هم اثر از لکه روی فرشتان باقی مانده بود می توانید از محلول آب و سرکه سفید استفاده نمایید .

لکه خون :
برای از بین بردن لکه خون از فرش ، می توانید از دستمالی که با صابون و آب مرطوب شده باشد استفاده کنید و آن لکه را پاک نمایید .

لکه واکس :
ابتدا تا جایی که امکان دارد مواد واکس را از روی فرش بردارید و سپس آن را با پارچه ای که به کف آغشته شده تمیز کنید اگر باز هم اثری از لکه روی فرش وجود داشت می توانید با کمک پارچه آغشته شده به الکل آن را کامل پاک کنید .

لکه جوهر خود نویس :
ابتدا مقداری ماست که رقیق شده باشد را روی لکه قرار دهید و بعد از گذشت چند دقیقه ماست را با قاشق از روی فرش بردارید و سپس آن را با محلول سرکه سفید ، آب و کف تمیز کنید تا دیگر اثری از آن باقی نماند .

لکه جوهر خود کار:
برای از بین بردن لکه جوهر از فرش ، می توانید از یک اسفنجی که به شیر آغشته شد لکه را به راحتی پاک کنید و سپس با دستمالی که با کف و آب مرطوب شده مابقی آن را از روی فرش تمیز کنید .

لکه کاکائو و شکلات :
ابتدا ماده کاکائو و شکلات را تا چایی که امکان دارای با قاشق از روی فرش بردارید و سپس جای آن را با پارچه تمیزی که به محلول سرکه سفید ، آب و کف آغشته شده تمیز کنید .

لکه خط ماژیک :

برای پاک کردن چنین لکه ای می توان از الکل استفاده کنید .

لکه روغن و چربی :
ابتدا روغن و چربی های اضافی را با قاشق از رو فرش بر دارید و سپس آن مکان را با محلول آب و سرکه سفید به همراه مقداری کف تمیز کنید .

لکه تخم مرغ :
برای پاک کردن لکه تخم مرغ می توانید از محلول سرکه سفید ، صابون و نمک با آب گرم کمک بگیرید .

لکه دوده :
برای از بین بردن لکه های که به وسیله دوده ایجا شده اند به خصوص بر روی موکت های تیره رنگ ابتدا روی آن ها مقدارای نمک بریزید و بعد از گذشت یک ساعت و نیم آن را با جارو برقی تمیز نمایید .


محلولی برای پاک کردن همه لکه ها

محلول نمک سفید و سرکه و یا پودر ذرت و سرکه شما می توانید با استفاده از هر کدام از این دو محلول به صورت معجزه آسایی و بدون این که به فرش ، آسیبی وارد کنید اکثر لکه ها را از بین ببرید . برای این که بوی سرکه نیز از بین برود می توانید با یک دستمال مرطوب آن سطح را پاک کنید و یا آن مکان را در مجاورت نور خورشید قرار دهید  تا کاملا بوی سرکه از بین برود .

برچسب :
'پاک کردن لکه ها از فرش' , 'از بین بردن لکه فرش' , 'از بین بردن لکه جوهر از فرش' , 'از بین بردن لکه خون از فرش'
نـظـرات
نام و نام خانوادگی : *
عنوان مطلب :
نظر شما : *
دیگر مطالب کاربردی
فرش های مدرن و فانتزی
ویژگی خرید اینترنتی فرش از کارخانه
خرید فرش ماشینی عمده کاشان
اطلاعات درباره فرش ماشینی
علت معروف شدن فرش ایرانی چیست؟
ادامه
نماد اعتماد الکترونیک
ستاد ساماندهی
logo-samandehi
clear-bug-div
 فرش کاشان   با ارائه ی بستری مناسب با نام  فروشگاه فرش کاشان   برای  خرید فرش ماشینی   شرکت های  تولید فرش   درجه یک از جمله فرش نگین مشهد ، کارخانه فرش کاشان ، زمرد کاشان ، فرش یلدای کویر ، ستاره کویر ، فرش مشهد تولید کننده و ارائه دهنده  فرش ماشینی کاشان  است که مجموعه تولیدات  صنایع فرش ایران  را با اختلاف 20 تا 40 درصدی نسبت به  بازار فرش  و نمایشگاه های معتبر فرش ماشینی به صورت بی واسطه تقدیم هموطنان عزیز میکند .کاشان به عنوان قطب  صادرات فرش ماشینی  یکی از مهمترین شهر فرش ایران می باشد و برای خرید فرش می توانید از میان  فرش طرح 700 شانه  ،  فرش 500 شانه  ،  فرش 700 شانه تراکم 2550  ،  فرش 700 شانه  ،   فرش 700 شانه تراکم 3000  ،  فرش 1000 شانه تراکم 3000  ،  فرش 1000 شانه تراکم 3600  ،  فرش 1200 شانه تراکم 3600  انتخاب کنید که با قیمت تخفیفی و فرش تولیدی است.  ارسال رایگان فرش ، ضمانت ده ساله و در  خرید فرش کاشان  ارائه می گردد . تمامی ابعاد استاندارد فرش ماشینی به صورت  قالیچه فرش  و  کناره فرش  در سایت خرید فرش ماشینی عرضه می شود. نمونه رنگ بندی های پرفروش دکوراسیون فرش مثل  فرش سرمه ای  ،  فرش کرم  فرش گردویی  ،  فرش روناسی  فرش آبی فیروزه ای   فرش بادامی  است که در مجموعه بازار فرش با ابعاد  فرش 12 متری  ،  فرش 9 متری  ،  فرش 6 متری  و قالیچه و کناره تولید می شود.  کارخانه فرش  و  قالی کاشان  بزرگترین مجوعه تولید فرش و سایت این بازار فرش بزرگترین  فروشگاه اینترنتی فرش  ایران است .  برای کلیه امور  صادرات فرش  و  خرید عمده فرش  می توانید با قسمت پشتیبانی تماس حاصل کنید.