از بین بردن انواع لکه از فرش ماشینی

clear-candle-from-carpet.jpg


ما در این مقاله سعی نموده ایم تا در مورد بهترین روش برای پاک کردن لکه از فرش مطالب مفید را بیان نماییم . به دلیل این که فرش ها جزو مهم ترین وسایل در هر خانه می باشند و داشتن کثیفی تاثیر بدی بر فضای خانه دارد و تمیز بودن آن حس آرامش و انرژی مثبت به اعضای خانواده می دهد . از مهم ترین موضوع ها برای تمیزی لکه ها بر روی فرش می توان به این موضوع اشاره نمود که چگونه با هر ماده ای که موجب ایجاد لکه بر روی فرش شده برخورد شود. علم به این موضوع ، که با هر لکه های چگونه برخورد کنید ، کار را برای شما آسان می کند.

از بین بردن لکه فرش

در ابتدای کار برای تمامی لکه ها ایجا شده باید ماده ای که روی فرش ریخته شده است را برداشت تا بعد از آن بتوان اعمال دیگر را که برای تمیز کردن و یا از بین بردن لکه لازم است را انجام داد . اگر لکه ای که روی فرش ایجاد شده توسط یک ماده مایع باشد ، کار شما بسیار سخت تر می شود .

پاک کردن لکه قهوه و چایی:

اگر قهوه و چایی تازه روی فرش شما ریخته شده است و خشک نشده است با یک دستمال سفید ابتدا محکم روی لکه بکشید تا قهوه روی فرش جمع شود سپس دستمالی آغشته به سرکه سفید را روی لکه جا مانده بکشید تا لکه کاملا از بین برود . اگر لکه قهوه خشک شده است و مدتی است از ریختن آن به روی فرش می گذرد کافیست آب را روی لکه اسپری کنید سپس یک حوله تمیز روی لکه قرار دهید سپس با اتو 20 تا 30 ثانیه نگهدارید و بکشید مراحل را تکرار کنید تا لکه کامل از بین برود .
 
پاک کردن لکه نوشابه و شربت :
اگر لکه نوشابه تازه است با نمک می توانید به راحتی آن را از بین ببرید . مقداری نمک روی لکه ریخته و با اسفنج روی لکه را بکشید پس اینکه لکه کامل از بین رفت با دستمال تمیز و آب گرم محل را شستشو دهید تا لکه کامل از بین برود.

برای از بین بردن لکه های شمع و آدامس ابتدا باید مقداری یخ را درون یک کیسه پلاسیکی قرار دهید و سپس آن را روی لکه بگذارید تا آدامس و یا شمع سفت شوند و بعد آن را با پشت چاقو و با کاردک از روی فرش بردارید .

پاک کردن لکه قیر از روی فرش:

ابتدا یک تکه یخ را داخل پلاستیک گذاشته و روی فرش بکشد تا قیر به خوبی سرد شود سپس قیر را با چاقو از روی فرش به آرامی بتراشید و با جارو برقی ذرات قیر را جمع کنید. سپس به یک اندازه آب گرم را با مایع تمیز کننده مخلوط و با یک دستمال روی لکه بکشید اینکار را ادامه دهید تا لکه کامل از بین برود. برای از بین بردن لکه نهایی مقداری الکل روی لکه بپاشید سپس با یک دستمال محل را پاک کنید تا لکه کامل از بین برود.

لکه خون:
در صورتی که لکه خون روی فرش خود مشاهده کردید کافیست مقداری پودر بچه را با آب مخلوط کنید تا به صورت خمیری تبدیل شود سپس خمیر را روی لکه قرار دهید و با یک پارچه روی آن بکشید تا لکه کامل از بین برود.

لکه واکس:
برای از بین بردن لکه واکس ابتدا واکس را با چاقو از روی فرش تراشید و با یک اسفنج و مایع تمیز کننده روی آن بکشد سپس دو فنجان آب گرم را با یک قاشق آمونیاک و یک قاشق مایع ظزف شویی مخلوط کنید سپس این محلول را مستقیم روی لکه بریزید تا لکه واکس کاملا از بین برود.

لکه جوهر خودنویس:
برای پاک کردن لکه جوهر خودنویس ابتدا اسپری مو را روی لکه اسپری کنید سپس با یک دستمالخیس روی آن بکشید این کار را چند مرتبه تکرار کنید تا لکه کامل از بین برود و تمیز شود

لکه جوهر خود کار:
برای از بین بردن لکه جوهر از فرش ، می توانید از یک اسفنجی که به شیر آغشته شد لکه را به راحتی پاک کنید و سپس با دستمالی که با کف و آب مرطوب شده مابقی آن را از روی فرش تمیز کنید .

لکه کاکائو و شکلات :
ابتدا ماده کاکائو و شکلات را تا چایی که امکان دارای با قاشق از روی فرش بردارید و سپس جای آن را با پارچه تمیزی که به محلول سرکه سفید ، آب و کف آغشته شده تمیز کنید .

لکه خط ماژیک :

برای پاک کردن چنین لکه ای می توان از الکل استفاده کنید .

لکه روغن و چربی :
ابتدا روغن و چربی های اضافی را با قاشق از رو فرش بر دارید و سپس آن مکان را با محلول آب و سرکه سفید به همراه مقداری کف تمیز کنید .

لکه تخم مرغ :
برای پاک کردن لکه تخم مرغ می توانید از محلول سرکه سفید ، صابون و نمک با آب گرم کمک بگیرید .

لکه دوده :
برای از بین بردن لکه های که به وسیله دوده ایجا شده اند به خصوص بر روی موکت های تیره رنگ ابتدا روی آن ها مقدارای نمک بریزید و بعد از گذشت یک ساعت و نیم آن را با جارو برقی تمیز نمایید .


محلولی برای پاک کردن همه لکه ها

محلول نمک سفید و سرکه و یا پودر ذرت و سرکه شما می توانید با استفاده از هر کدام از این دو محلول به صورت معجزه آسایی و بدون این که به فرش ، آسیبی وارد کنید اکثر لکه ها را از بین ببرید . برای این که بوی سرکه نیز از بین برود می توانید با یک دستمال مرطوب آن سطح را پاک کنید و یا آن مکان را در مجاورت نور خورشید قرار دهید  تا کاملا بوی سرکه از بین برود .

برچسب :
'پاک کردن لکه ها از فرش' , 'از بین بردن لکه فرش' , 'از بین بردن لکه جوهر از فرش' , 'از بین بردن لکه خون از فرش' ,
نـظـرات
نام و نام خانوادگی : *
عنوان مطلب :
نظر شما : *
دیگر مطالب کاربردی
فروش فرش 1200 شانه با ضمانت نامه و گارانتی
مشخصات فنی فرش ماشینی
انتخاب فرش با توجه به ابعاد منزل
تشخیص فرش 700 شانه واقعی
قیمت فرش 1500 شانه
خرید فرش ماشینی کاشانفرش ماشینی کاشان
کلمات رايج جستجو
10 رنگ  8 رنگ  فرش ارزان  پاتریس  فرش مشهد  اریکا  500 شانه  فرش ماشینی  1000 شانه  700 شانه  فرش کاشان  فرش ابریشم  فرش  فرش فیروزه ای  فرش 1200 شانه  فرش پاتریس  فرش 700 شانه  تابلو فرش  تراکم 2550  تراکم 2100  تراکم 3000  قیمت فرش  قیطران  شهر فرش  بازار فرش  فرش 12 متری  فرش ماشینی کاشان  فیروزه ای  خرید فرش  قالی  خرید فرش اینترنتی  خرید اینترنتی فرش  فرش 9 متری  فرش 6 متری  1200 شانه  فرش 14 رنگ  قالیچه  خرید فرش 700 شانه  شهر فرش کاشان  فرش 700 شانه تراکم 2550  تراکم  تراکم 2550  12 متری  شاهرخ  سرمه ای  carpet  1000  700  1200  فرش یلدای کویر  نگین مشهد  فرش قیطران  فرش ستاره کویر  فرش مشهد اردهال  دنیای فرش  فرش عظیم زاده  کهکشان  ارکیده  باغ بهشت  افشان  فرش نگین مشهد  tva  ماهی  فرش 12متری  کناره  گلیم  فرش 1000 شانه  6 متری  فرش 500 شانه  tva lhadkd  فرش 1000 شانه تراکم 3000  قیمت فرش 6 متری  طرح چیچک  قیمت فرش کاشان  فرش ماشینی 1000 شانه  فرش خوب  فرش 1200 شانه تراکم 3600  فرش طرح برجسته ۱۲۰۰ شانه  1200 شانه تراکم 3600  فرش تراکم 3000  فرش طرح 700  700 شانه تراکم 2550  فرش هزار شانه  فرش 12 رنگ  خرید فرش ماشینی  خرید فرش کاشان  قیمت فرش ماشینی  طرح فرش  فروش فرش  فرش ماشینی 700 شانه  کارخانه فرش  700 reeds  قیمت فرش 1200 شانه  فرش طرح 700 شانه  قیمت فرش 500 شانه  خرید اینترنتی فرش کاشان  قیمت فرش طرح 700  فرش قیمت مناسب  کارخانه فرش کاشان  فرش درجه يک  1500 شانه تراکم 4500 طرح طلا کوب 
 

 فرش کاشان  با ارائه ی بستری مناسب با نام  فروشگاه فرش کاشان   برای  خرید فرش ماشینی   شرکت های  تولید فرش   درجه یک از جمله فرش نگین مشهد ، کارخانه فرش کاشان ، زمرد کاشان ، فرش یلدای کویر ، ستاره کویر ، فرش مشهد تولید کننده و ارائه دهنده  فرش ماشینی کاشان  است که مجموعه تولیدات  صنایع فرش ایران  را با اختلاف 20 تا 40 درصدی نسبت به  بازار فرش  و نمایشگاه های معتبر فرش ماشینی به صورت بی واسطه تقدیم هموطنان عزیز میکند .کاشان به عنوان قطب  صادرات فرش ماشینی  یکی از مهمترین شهر فرش ایران می باشد و برای خرید فرش می توانید از میان  فرش طرح 700 شانه  ،  فرش 500 شانه  ،  فرش 700 شانه تراکم 2550  ،  فرش 700 شانه  ،   فرش 700 شانه تراکم 3000  ، فرش 1500 شانه تراکم 4500 ، فرش 1000 شانه تراکم 3000  ،  فرش 1000 شانه تراکم 3600  ،  فرش 1200 شانه تراکم 3600  انتخاب کنید که با قیمت تخفیفی و فرش تولیدی است.  ارسال رایگان فرش ، ضمانت ده ساله و در  خرید فرش کاشان  ارائه می گردد . تمامی ابعاد استاندارد فرش ماشینی به صورت  قالیچه فرش  و  کناره فرش  در سایت خرید فرش ماشینی عرضه می شود. نمونه رنگ بندی های پرفروش دکوراسیون فرش مثل  فرش سرمه ای  ،  فرش کرم  فرش گردویی  ،  فرش روناسی  فرش آبی فیروزه ای   فرش بادامی  است که در مجموعه بازار فرش با ابعاد  فرش 12 متری  ،  فرش 9 متری  ،  فرش 6 متری  و قالیچه و کناره تولید می شود.  کارخانه فرش  و  قالی کاشان  بزرگترین مجوعه تولید فرش و سایت این بازار فرش بزرگترین  فروشگاه اینترنتی فرش  ایران است .  برای کلیه امور  صادرات فرش  و  خرید عمده فرش  می توانید با قسمت پشتیبانی تماس حاصل کنید.