تفاوت فرش آکریلیک با فرش پلی استر چیست ؟

difference-between-acrylic-carpet-and-polyester-carpet.jpg

برای تهیه و یا خرید فرش های ماشینی حتما به فروشگاه های فرش مراجعه کرده اید . و در هنگام خرید با اصلاح هیت ست و پلی استر رو به رو شده اید . و یا شاید قبل از خرید فرش ماشینی درباره آن ها تحقیق کرده اید و به این موضوع پی برده اید که فرش های که در آن ها از الیاف اکریلیک هیت ست استفاده شده است بهتر و با کیفیت تر می باشند .

الیاف اکریلیک به چه الیافی گفته می شود ؟
در این قسمت می خواهیم مطالبی را درباره الیاف اکریلیک به صورت تخصصی بیان کنیم . الیاف اکریلیک جزو الیاف های مصنوعی می باشد . که آن را از مواد نفتی تهیه می کنند . برای ساخت این نوع الیاف همچنین از پلیمر پلی اکریلونیتریل استفاده می کنند که دارای میانگین مولوکولی 1900 مونومر است . الیاف اکریلیک سبک می باشد و به الیاف پشمی که جزو الیاف طبیعی است شبیه می باشد . الیاف اکریلیک گرم نیز می باشد و بسیار مناسب برای بافت فرش است .
اگر این نوع الیاف را بر روی پایه کوتاه دستگاه ریسندگی ببافند خاصیتی شبه به پنبه پیدا می کند . برای تولید الیاف اکریلیک چندین روش وجود دارد . 1- روش رنگی و یا رنگدانه ای . 2- روش کتان شسته نشده و یا اکرو 3- تولید به صورت سفید خام و رنگ نشده .
ازالیاف اکریلیک علاوه بر فرش در تولید ژاکت ، چادر ، دستکش ، روسری ، جوراب و پارچه های تزیینی استفاده می کنند . الیاف اکریلیک از خصوصیات مفید بسیار زیادی برخوردار  می باشد . و نسبت به الیاف های طبیعی دارای قیمت مناسب تری می باشد .
این نوع الیاف ضد حساسیت می باشد و در برابر شستشو بسیار مقاوم است و همچنین رنگ پذیری بالایی دارد . اکریلیک در برابر مواد شیمیایی ، بید ، تابش نور خورشید ، روغن و چربی نیز مقاوم می باشد . یکی از مشکالاتی که در این الیاف وجود دارد و موجب نارضایتی مشتریان می شود پرزدار بودن آن ها می باشد که این مشکل نیز با فرآیند هیت ست تا حد زیادی بر طرف شده است .

الیاف پلی استر به چه الیافی گفته می شود ؟
الیاف پلی استر در سال 1928 برای اولین بار توسط آقای کارو ترز تولید شد . از ویژگی های بارز آن ها در همان سال های اولیه می توان به مقاوت بالایش در برابر رطوبت و حرارت اشاره کرد . بعد از سال 1928 درباره این الیاف تحقیقات زیادی انجام گرفت . تا بتوانند این نوع از الیاف را بهبود ببخشند و این کار تاثیر بسیار زیادی در بهبود آن ها داشت . 
ویژگی ها و خواص پلی استر عبارتند از : براقیت یا LUSTER ، عدم پرز دهی ، ثبات شست و شوی بالا ، ثبات سایشی بالا ، عدم حساسیت زایی ، نرمی و لطافت ، مقاومت بالای حرارتی و گرمایی ، ثبات نوری بالا ، مقاومت بالا در برابر مواد شیمیایی ، عدم رشد باکتری و قارچ . از الیاف پلی استر نیز علاوه بر فرش در منسوجات نساجی ، پوشاک و غیره استفاده می شود .

تفاوت فرش اکریلیک با پلی استر
بهترین الیاف موجود در بازار برای فرش های ماشینی الیاف اکریلیک هیت ست شده می باشد . و علت این برتری ویژگی های می باشد که سایر الیاف های مورد استفاده در فرش های ماشینی دارای این ویژگی ها نیستند . و همچنین معایبی که سایر الیاف ها ممکن است در دراز مدت به آن ها بتلا شوند را ندارد . برای این که بتوانید یک فرش 100 در صد اکریلیک را بشناسید  . باید به نکاتی دقت کنید که عبارتند از :
•    فرش های اکریلیک نسبت به فرش های پلی استر و سایر فرش های ماشینی دارای طول عمر  و دوام بالا تری می باشد .
•    در مقایسه با فرش های پلی استر در زمان شستشو و یا استفاده زیادی دچار آب رفتگی ناچیزی می شود . و تغییراتی که بر اثر پا خوردگی در فرش ها ایجا می شود در این نوع بسیار کم است . در صورتی که این تغییرات در فرش های پلی استر دارای مقدار قابل توجهی می باشد . به صورتی که بعد از استفاده از آن ها در مدت زمان طولانی می توانید کج و یا کوتاه شدن آن ها را به چشم ببینید .
•    فرش های که در آن ها از الیاف اکریلیک استفاده شده است در هنگام شستشو ، نور آفتاب ، حرارت بالا دچار تغییر رنگ نمی شوند . اما در فرش های که از الیاف پلی استر در آن ها استفاده شده است چنین نمی باشد . الیاف اکریلیک می تواند حرارت بالا را به مدت پنج دقیقه تحمل کند و دچار سوختگی و تغییر رنگ  نشود . برای مثال می تواند گرمای یک اتو و یا یک قابلمه داغ را به مدت پنج دقیقه تحمل کند .اما اگر این کار را بر روی فرش های پلی استر انجام دهید فرش شما دچار سوختگی خواهد شد .
•    فرش های اکریلیک با گذشت زمان دچار سایش و یا پاخوردگی نمی شوند . اما فرش های پلی استر در گذر زمان دچار چنین مشکی می شوند .
•    برای مقایسه فرش اکریلیک با فرش پلی استر از نظر زیبایی می توان گفت که فرش های اکریلیک از چنان زیبایی بر خوردارن که قابل مقایسه با سایر فرش ها نمی باشند .
•    فرش های پلی استر بدون پرز دهی  می باشند اما فرش های اکرلیک دارای پرز دهی هستند که برای رفع این مشکل در آن ها از فرایند هیت ست بر روی آن ها استفاده می شود .
•    فرش های پلی استر دارای قیمت پایین تری نسبت فرش های اکریلیک می باشند .
•    فرش های پلی استر برای مکان های پر رفت آمد مناسب نمی باشند .
•    فرش های اکرلیک ضد حساسیت می باشند و شما می توانید از آن ها در اتاق کودکان استفاده کنید .
•    در هنگام دست کشیدن بر روی فرش های اکریلیک نخ های خاب به صورت دانه دانه از زیر دست تان عبور می کند .

برچسب :
فرش اکریلیک , فرش پلی استر , خرید فرش ماشینی , تفاوت فرش آکریلیک با فرش پلی استر ,
توسط : سمیه طلابکی
  عالی بود
پاسخ مدیریت : سلام خیلی ممنون . خوشحالم که راضی بودید
نـظـرات
نام و نام خانوادگی : *
عنوان مطلب :
نظر شما : *
دیگر مطالب کاربردی
تابلو فرش ماشینی
فرش ماشینی بخریم یا دستبافت؟
فروش عمده فرش
جایگاه فرش در دکوراسیون ایرانی
تاثیر تولید با کیفیت بر عمر فرش
خرید فرش ماشینی کاشانفرش ماشینی کاشان
کلمات رايج جستجو
10 رنگ  8 رنگ  فرش ارزان  پاتریس  فرش مشهد  اریکا  500 شانه  فرش ماشینی  1000 شانه  700 شانه  فرش کاشان  فرش ابریشم  فرش  فرش فیروزه ای  فرش 1200 شانه  فرش پاتریس  فرش 700 شانه  تابلو فرش  تراکم 2550  تراکم 2100  تراکم 3000  قیمت فرش  قیطران  شهر فرش  بازار فرش  فرش 12 متری  فرش ماشینی کاشان  فیروزه ای  خرید فرش  قالی  خرید فرش اینترنتی  خرید اینترنتی فرش  فرش 9 متری  فرش 6 متری  1200 شانه  فرش 14 رنگ  قالیچه  خرید فرش 700 شانه  شهر فرش کاشان  فرش 700 شانه تراکم 2550  تراکم  تراکم 2550  12 متری  شاهرخ  سرمه ای  carpet  1000  700  1200  فرش یلدای کویر  نگین مشهد  فرش قیطران  فرش ستاره کویر  فرش مشهد اردهال  دنیای فرش  فرش عظیم زاده  کهکشان  ارکیده  باغ بهشت  افشان  فرش نگین مشهد  tva  ماهی  فرش 12متری  کناره  گلیم  فرش 1000 شانه  6 متری  فرش 500 شانه  tva lhadkd  فرش 1000 شانه تراکم 3000  قیمت فرش 6 متری  طرح چیچک  قیمت فرش کاشان  فرش ماشینی 1000 شانه  فرش خوب  فرش 1200 شانه تراکم 3600  فرش طرح برجسته ۱۲۰۰ شانه  1200 شانه تراکم 3600  فرش تراکم 3000  فرش طرح 700  700 شانه تراکم 2550  فرش هزار شانه  فرش 12 رنگ  خرید فرش ماشینی  خرید فرش کاشان  قیمت فرش ماشینی  طرح فرش  فروش فرش  فرش ماشینی 700 شانه  کارخانه فرش  700 reeds  قیمت فرش 1200 شانه  فرش طرح 700 شانه  قیمت فرش 500 شانه  خرید اینترنتی فرش کاشان  قیمت فرش طرح 700  فرش قیمت مناسب  کارخانه فرش کاشان  فرش درجه يک  1500 شانه تراکم 4500 طرح طلا کوب 
 

 فرش کاشان  با ارائه ی بستری مناسب با نام  فروشگاه فرش کاشان   برای  خرید فرش ماشینی   شرکت های  تولید فرش   درجه یک از جمله فرش نگین مشهد ، کارخانه فرش کاشان ، زمرد کاشان ، فرش یلدای کویر ، ستاره کویر ، فرش مشهد تولید کننده و ارائه دهنده  فرش ماشینی کاشان  است که مجموعه تولیدات  صنایع فرش ایران  را با اختلاف 20 تا 40 درصدی نسبت به  بازار فرش  و نمایشگاه های معتبر فرش ماشینی به صورت بی واسطه تقدیم هموطنان عزیز میکند .کاشان به عنوان قطب  صادرات فرش ماشینی  یکی از مهمترین شهر فرش ایران می باشد و برای خرید فرش می توانید از میان  فرش طرح 700 شانه  ،  فرش 500 شانه  ،  فرش 700 شانه تراکم 2550  ،  فرش 700 شانه  ،   فرش 700 شانه تراکم 3000  ، فرش 1500 شانه تراکم 4500 ، فرش 1000 شانه تراکم 3000  ،  فرش 1000 شانه تراکم 3600  ،  فرش 1200 شانه تراکم 3600  انتخاب کنید که با قیمت تخفیفی و فرش تولیدی است.  ارسال رایگان فرش ، ضمانت ده ساله و در  خرید فرش کاشان  ارائه می گردد . تمامی ابعاد استاندارد فرش ماشینی به صورت  قالیچه فرش  و  کناره فرش  در سایت خرید فرش ماشینی عرضه می شود. نمونه رنگ بندی های پرفروش دکوراسیون فرش مثل  فرش سرمه ای  ،  فرش کرم  فرش گردویی  ،  فرش روناسی  فرش آبی فیروزه ای   فرش بادامی  است که در مجموعه بازار فرش با ابعاد  فرش 12 متری  ،  فرش 9 متری  ،  فرش 6 متری  و قالیچه و کناره تولید می شود.  کارخانه فرش  و  قالی کاشان  بزرگترین مجوعه تولید فرش و سایت این بازار فرش بزرگترین  فروشگاه اینترنتی فرش  ایران است .  برای کلیه امور  صادرات فرش  و  خرید عمده فرش  می توانید با قسمت پشتیبانی تماس حاصل کنید.