سایز فرش ماشینی و ابعاد آن

carpet.jpg

اندازه ی مناسب فرش

هدف از خرید فرش برای منزل چیست؟ هرشخص به دلایل خاص خود اقدام به خرید فرش برای کاربری خود میکند . به طور مثال میتوان ایجاد حس راحتی و نرمی و تاثیر فیزیکی فرش بر محیط را عاملی برای خرید آن دانست . گاهی فرش تکمیل کننده دکوراسیون و رنگ های محیط است و تاثیر روانی دارد. گاهی نیز فرد صرفا فرش را به عنوان ابزار زیبایی و تزئین در خانه از آن استفاده میکند. تمامی این دلیل ها ترغیب کننده ی ما برای داشتن فرشی با طرح های زیبا است و مهمترین بخش یعنی انتخاب فرش در ابعاد مناسب محیط است.
فرش بدلیل فرم مسطح و وسیع خود باعث جداسازی فضاها در منزل میشود . حال تصور کنید تمامی وسایل خانه را روی فرش جمع کنید . خانه ی شما با همه ی وسعت خود در یک فضای کوچک محدود می شود و خانه کوچک به نظر می آید. در مقابل اگر تمامی فرش را خالی از وسیله کنید و تمامی مبلمان یا وسایل دیگر را در اطراف فرش بچینید، ظاهر فرش ناموزون می شود و تضادی در فضا ایجاد می شود که گویی هیچگونه هارمونی در خانه شکل نگرفته است و در ذهن مخاطب احساس تضاد مشهودی ایجاد میکند. انتخاب قالی بزرگ تر و کوچکتر از محیط نیز دشواری های خاص خود را دارد. میتوان گفت مبلمان منزل برای هال و پذیرائی و سرویس خواب برای اتاق خواب و میزناهار خوری برای آشپزخانه معیار های مناسبی برای تعیین اندازه فرش باشد.
انتخاب ابعاد فرش کاملا به روحیات کاربر نیز بستگی دارد. به طوری که کاربر علاقه دارد فرش برای وی نقش کفپوش کاملی را به عنوان موکت یا موزاییک بازی کند و تمامی سطح فضا را بپوشاند که این موضوع در ذهن بعض افراد احساس نا آرامی و خفگی ایجاد می کند. حال برخی دیگر روحیه ی متفاوتی دارند و از شلوغی بیزارند و می خواهند کاملا دکور منزل خود را به سمت و سویی مینیمال هدایت کنند که ممکن است تنها یک قالیچه ی کوک فانتزی یا گاها کلاسیک در میان فضا داشته باشند و مبلمان آنها کاملا بر روی کفپوش زیرین که موزاییک یا پارکت است قرار بگیرد. پس قبل از هر تصمیمی روحیات خود و خانواده و نیاز های خود را بررسی کنید . به طور مثال فرش کرم رنگ افشان روشن در ابعاد بزرگ برای فضای پر رفت و آمد شما شاید زیبا بنر برسد اما پس از مدت کوتاهی شما را از خرید فرش پشیمان خواهد کرد چرا که به سرعت آلودگی های منتقل شده در اثر پاخور زیاد نمایان می شود و باید شست و شو شود و همچنین شست و شوی قالی های روشن در ابعاد بزرگ دشوار است و بعضی قالی شویی ها بر اثر کمبود تجربه میتوانند به فرش شما آسیب برسانند و هنگام خشک شدن فرش دچار دو رنگی و مشکلات دیگر شود.
 
برای فضای پذیرائی بهتر است فرش به گونه ای انتخاب شود که پایه های مبل روی آن قرار بگیرد و مبل ها کاملا روی فرش قرار نگیرند و میز جلو مبلی در حدود مرکز فرش واقع شود که دکوراسیونی منظم داشته باشیم. اما  اگر در نظر داشته باشید از قالی فانتزی و کوچکتر از حد استاندارد استفاده کنید. فرش را صرفا در مرکز فضا پهن کنید و از گذاشتن وسایل روی آن پرهیز کنید.
با توجه به اسباب و وسایل منزل اقدام به خرید کنید یعنی اگر شما دارای میز جلو مبلی شیشه ای یا کوچک هستید ، میتوانید از فرش های دارای ترنج میانی استفاده کنید و اگر شما میز جلو مبلی چوبی و تو پر داشته باشید استفاده از فرش با ترنج میانی به سبب دیده نشدن طرح ترنج، کاری بیهوده است. اگر شما مبلمان ال مانند در اختیار دارید و فضای مرکزی محدود است تنها لازم است از یک فرش افشان یا فانتزی یا بی نقش برای فضای خود استفاده کنید که محیط را بزرگ نشان دهد و تنها قسمت جلویی مبل ها روی آن قرار بگیرد.
 
راجب فرش اتاق خواب میتوان گفت خیلی ها ترجیح میدهند تمام اتاق را موکت کنند مخصوصا برای اتاق نوزاد زمانی که اقدام به راه رفتن میکند امنیت بیشتری دارد . اما در بین نوجوانان و جوانان داشتن اتاقی پارکت یا موزاییک حس مدرن بودن به آنها میدهد و ترجیح میدهند از قالیچه ای حدود یک سوم مساحت اتاق خود استفاده کنند. به طوری که قسمتی از تخت نیز روی قالی قرار بگیرد و عده ای هم محل فرش را به گونه ای تنظیم میکنند که موقع بیدار شدن از خواب ، اولین قدم های خود را بر روی فرش بگذارند. پس در مورد فرش اتاق خواب میتوان گفت بهتر است ابعاد فرش حدود کمتر از یک دوم مساحت اتاق را اشغال کند و موارد دیگر به سلیقه و خلق و خوی کاربر بستگی دارد.

ابعاد استاندارد فرش ماشینی

ابعاد فرش های ماشینی در سال های اخیر به دلیل پیشرفته تر شدن دستگاه های تولید و بافنده فرش بسیار متنوع تر شده است. امروزه علاوه بر ابعادی  مثل فرش 6 متری ، فرش 9 متری و فرش 12 متری انواع قالیچه و کناره فرش نیز بافته می شود. از ابعاد استاندارد و رایج فرش ماشینی میتوان این سایز ها را نام برد:
کناره های 1x1.5 – 1x2 – 1x3 – 1x4
قالیچه های 1.5x2.25 – 1.5x2.30
فرش های 2x3 – 2.5x3.5 – 3x4 – 4x6
با توجه به مدرن تر شدن دکوراسیون های امروزی متناسب با آن ابعادی مثل فرش گرد و فرش بیضی هم به ویترین فروشندگان فرش ماشینی اضافه شده است که البته در بیشتر موارد به دلیل سفارشی بودن این ابعاد فقط با سفارش اختصاصی مشتری قابل بافت و تولید هستند.
اگر ابعادی که لازم دارید همچنان در لیست بالا نیست نگران نباشید چون مجموعه های تولیدی که فروشگاه اینترنتی بی واسطه هم دارند مثل مجموعه کالا فرش کاشان قابلیت دریافت سفارش و تولید اختصاصی فرش مورد نظر شما را با طرح و ابعاد خاص شما نیز دارند.

بهترین جا برای خرید فرش کجاست؟

فروشگاه های زیادی با انواع فرش های مدرن و سنتی قالی ماشینی وجود دارند که در این میان فروشگاه های اینترنتی فرش نیز جایگاه ویژه ای پیدا کرده اند. یکی از اولین فروشگاه های اینترنتی فرش ماشینی مجموعه تولیدی کالا فرش کاشان است که با فروش مستقیم انواع فرش مدرن و فانتزی و فرش سنتی کاشان فضای مناسبی جهت خرید بی واسطه هموطنان عزیز فراهم نموده است. شما می توانید به راحتی با تماس با بخش پشتیبانی این مجموعه و دریافت مشاوره رایگان بهترین ابعاد فرش متناسب با منزل خود و بهترین طرح و رنگ متناسب با دکوراسیون محیط خود را انتخاب کنید . اگر تا الان با این مجموعه آشنایی نداشته اید همین الان با مراجعه به نشانی www.kalafarsh.com از تنوع بیش از 800 محصول و از بافت فرش ماشینی 700 شانه تا فرش 1500 شانه این واحد تولیدی فرش کاشان لذت ببرید.


نویسنده : یاسمن طهماسبی

برچسب :
فرش , فرش ماشینی , اندازه فرش , سایز فرش , ابعاد فرش ماشینی , بهترین فرش ,
نـظـرات
نام و نام خانوادگی : *
عنوان مطلب :
نظر شما : *
دیگر مطالب کاربردی
مزایا و معایب استفاده از فرش ترک چیست ؟
فرش ماشینی
تفاوت فرش 700 شانه با 1200 شانه
صادرات صنعت فرش ماشینی
روش های مراقبت از فرش ماشینی
خرید فرش ماشینی کاشانفرش ماشینی کاشان
کلمات رايج جستجو
10 رنگ  8 رنگ  فرش ارزان  پاتریس  فرش مشهد  اریکا  500 شانه  فرش ماشینی  1000 شانه  700 شانه  فرش کاشان  فرش ابریشم  فرش  فرش فیروزه ای  فرش 1200 شانه  فرش پاتریس  فرش 700 شانه  تابلو فرش  تراکم 2550  تراکم 2100  تراکم 3000  قیمت فرش  قیطران  شهر فرش  بازار فرش  فرش 12 متری  فرش ماشینی کاشان  فیروزه ای  خرید فرش  قالی  خرید فرش اینترنتی  خرید اینترنتی فرش  فرش 9 متری  فرش 6 متری  1200 شانه  فرش 14 رنگ  قالیچه  خرید فرش 700 شانه  شهر فرش کاشان  فرش 700 شانه تراکم 2550  تراکم 2550  12 متری  شاهرخ  سرمه ای  carpet  1000  700  فرش یلدای کویر  نگین مشهد  فرش قیطران  فرش ستاره کویر  فرش مشهد اردهال  دنیای فرش  فرش عظیم زاده  کهکشان  ارکیده  باغ بهشت  افشان  فرش نگین مشهد  tva  ماهی  فرش 12متری  کناره  گلیم  فرش 1000 شانه  6 متری  فرش 500 شانه  tva lhadkd  فرش 1000 شانه تراکم 3000  قیمت فرش 6 متری  طرح چیچک  قیمت فرش کاشان  فرش ماشینی 1000 شانه  فرش خوب  فرش طرح برجسته ۱۲۰۰ شانه  1200 شانه تراکم 3600  فرش طرح 700  700 شانه تراکم 2550  فرش هزار شانه  فرش 12 رنگ  خرید فرش ماشینی  خرید فرش کاشان  قیمت فرش ماشینی  طرح فرش  فروش فرش  فرش ماشینی 700 شانه  کارخانه فرش  قیمت فرش 1200 شانه  فرش طرح 700 شانه  خرید اینترنتی فرش کاشان  قیمت فرش طرح 700  کارخانه فرش کاشان  فرش درجه يک 
 

 فرش کاشان  با ارائه ی بستری مناسب با نام  فروشگاه فرش کاشان   برای  خرید فرش ماشینی   شرکت های  تولید فرش   درجه یک از جمله فرش نگین مشهد ، کارخانه فرش کاشان ، زمرد کاشان ، فرش یلدای کویر ، ستاره کویر ، فرش مشهد تولید کننده و ارائه دهنده  فرش ماشینی کاشان  است که مجموعه تولیدات  صنایع فرش ایران  را با اختلاف 20 تا 40 درصدی نسبت به  بازار فرش  و نمایشگاه های معتبر فرش ماشینی به صورت بی واسطه تقدیم هموطنان عزیز میکند .کاشان به عنوان قطب  صادرات فرش ماشینی  یکی از مهمترین شهر فرش ایران می باشد و برای خرید فرش می توانید از میان  فرش طرح 700 شانه  ،  فرش 500 شانه  ،  فرش 700 شانه تراکم 2550  ،  فرش 700 شانه  ،   فرش 700 شانه تراکم 3000  ،  فرش 1000 شانه تراکم 3000  ،  فرش 1000 شانه تراکم 3600  ،  فرش 1200 شانه تراکم 3600  انتخاب کنید که با قیمت تخفیفی و فرش تولیدی است.  ارسال رایگان فرش ، ضمانت ده ساله و در  خرید فرش کاشان  ارائه می گردد . تمامی ابعاد استاندارد فرش ماشینی به صورت  قالیچه فرش  و  کناره فرش  در سایت خرید فرش ماشینی عرضه می شود. نمونه رنگ بندی های پرفروش دکوراسیون فرش مثل  فرش سرمه ای  ،  فرش کرم  فرش گردویی  ،  فرش روناسی  فرش آبی فیروزه ای   فرش بادامی  است که در مجموعه بازار فرش با ابعاد  فرش 12 متری  ،  فرش 9 متری  ،  فرش 6 متری  و قالیچه و کناره تولید می شود.  کارخانه فرش  و  قالی کاشان  بزرگترین مجوعه تولید فرش و سایت این بازار فرش بزرگترین  فروشگاه اینترنتی فرش  ایران است .  برای کلیه امور  صادرات فرش  و  خرید عمده فرش  می توانید با قسمت پشتیبانی تماس حاصل کنید.