دلیل پیشرفت فرش ماشینی کاشان

progress-kashan-machine-carpet.jpg

امروزه چند شهر در ایران هستند که تولیدات اصلی فرش ماشینی را انجام می دهند و قبضه بازار فرش ماشینی را با داشتن تکنولوژی روز دنیا به دست گرفتند این چند شهر عبارتند از کاشان ، مشهد ، یزد ، اصفهان ، دلیجان .
اینکه نام کاشان در ابتدای این فهرست قرار می گیرد به دلیل قدمت تولید فرش و تعدد وجود کارخانجات فرش در این شهر نسبت به دیگر شهر های ایران می باشد بعضی از این کارخانجات  نه تنها در ایران بلکه در دنیا شهره جهانی دارند و بعضی در حد کارگاه های کوچک تولید فرش می باشند . در واقع اولین فرش ماشینی در کارخانجات  فرش کاشان راه اندازی شد و با الیاف مصنوعی براق  و سبک وزن وارد بازار شد . به هر حال نام کاشان با نام فرش آمیخته شده است .
اگر بخواهیم فرش ماشینی را در این شهرها با هم مقایسه کنیم باید ابتدا بدانیم ویژگی یک فرش ماشینی خوب چیست و اطلاعاتی راجع به  شانه فرش ، رنگ فرش ، مواد اولیه فرش و نقشه فرش داشته باشیم  که در مقالات قبلی به آنها پرداخته ایم .
امروزه با توجه به پیشرفت اینترنت و شبکه های اجتماعی  مثل اینستاگرام و تلگرام که عموم مردم از آن استفاده میکنند ، سلایق مردم به صورت مداوم به روز می شود . دیگر مانند گذشته نیست که از روی پوشش مردم یا از روی سبک زندگی آنها پی به اصالت آنها یا مکان زندگی آنها پی ببریم. (مگر مناطقی استثنا که در مقایسه با کل ایران قابل چشم پوشی است) در واقع با جهانی شدن اینترنت بحث فاصله مکانی دیگر معنایی ندارد وقتی اینگونه مردم به هم نزدیک شده اند و با همدیگر تعامل و ارتباط دارند خواه ناخواه سلایق مناطق مختلف به همدیگر نزدیک می شود و این گزینه در مورد فرش مستثنی نیست . در در هر برهه زمانی یک تعداد طرح و نقشه در صدر انتخاب مردم قرار می گیرد و بعد از یک مدت کوتاه از دور خارج می شود به خاطر همین صاحبان کارخانجات مدام در صدد شناسایی سلایق مردم و به روز کردن محصولات تولیدی فرش خود هستند .
وقتی سری به فروشگاه اینترنتی فرش کاشان می اندازیم می بینیم که اکثرا فرش هایی به صورت 500 شانه ، 700 شانه ، 1000 شانه و 1200 شانه دارند و طرح ها و نقشه های فرش بسیار متعدد که نیاز همه افراد حتی مشکل پسندان در زمینه فرش را برطرف می کند و از لحاظ سایز فرش هم در این فروشگاه ها محدودیتی وجود ندارد . در واقع رقابت شدید بین تولید کنندگان این صنف وجود دارد و سعی می کنند در این مسابقه طرح و نقشه و سایز و تراکم از یکدیگر عقب نمانند وطرح و نقشه های کارخانجات  مختلف تقریبا یکسان است و گاها با کپی کردن نقشه ها  و طرح ها گوی سبقت را از رقیب خود می ربایند . و کسی در این مسابقه برنده خواهد بود که فرش را با قیمت مناسب تر و کیفیت مواد اولیه خوب تر با ضمانت به مشتری تحویل دهد و بازاریابی اینترنتی قوی تری داشته باشند .
پس می توان گفت یکی از دلیل های معروف شدن فرش ماشینی کاشان این است که تولیدکنندگان ، به مبادلات الکترونیکی فرش روی آوردند و خودشان را با پیشرفت تکنولوژی تطبیق می دهند . در مبادلات الکترونیکی ، داشتن نماد اعتماد برای فروشگاه آنلاین ، یک اطمینان خاطر برای مشتری از خرید خودش می باشد .
برای اثبات این موضوع که فرش کاشان جز بهترین فرش های دنیا می باشد ، فرض کنید یک شهر سه کلاس سوم ابتدایی دارد . در یک کلاس یک دانش اموز ممتاز و در کلاس بعدی دو دانش آموز ممتاز و در کلاس آخر اکثر دانش آموزان ممتاز هستند . فکر می کنید کدام یک از کلاس ها روند پیشرفت بیشتری خواهند داشت؟؟؟؟ مطمئنا کلاسی که اکثر دانش آموزان ممتاز هستند چون بحث رقابت بیشتر است . در نتیجه برای پیروزشدن درعرصه رقابت در کلاس ، تلاش شبانه روزی بیشتری دارند و دانش آموزان کلاس پتانسیل بیشتری برای سرمایه گذاری  و دادن تسهیلات ( انتخاب معلم کار آزموده تر و کتاب آموزشی و دوره های فوق برنامه بیشتر ) دارند .
این مثال در مورد فرش کاشان مصداق دارد شهر کاشان مانند کلاسی است که پر از استعداد در زمینه فرش چه از لحاظ برند چه از لحاظ تکنولوژی  چه از لحاظ نیروی انسانی کارآمد و همچنین  کیفیت و مطمئنا از لحاظ قیمت هم مناسب تر خواهد بود .
مثالی دیگر: وقتی شما میخواهید خرید کنید  مثلا لباس ، گوشی موبایل یا وسایل خانگی به کجا مراجعه میکنید ؟؟ مطمئنا عقل سلیم میگوید : به جایی بروید که بورس کالای مورد نظر شماست چون در آنجا تنوع کالا بیشتر خواهد بود در نتیجه انتخاب شما صحیح تر و حتما کالایی که مورد نظرتان هست را پیدا خواهید کرد . در مورد کاشان هم همین طور است اگر به دنبال فرش خوب و فرش با کیفیت و فرش مناسب قیمت هستید کاشان بورس فرش ماشینی است .

کالا فرش عرضه کننده فرش ماشینی اصل و باکیفیت می باشد .

برچسب :
'خرید فرش ماشینی کاشان' , 'فرش کاشان' , 'بورس فرش ماشینی'
نـظـرات
نام و نام خانوادگی : *
عنوان مطلب :
نظر شما : *
دیگر مطالب کاربردی
روش های رنگرزی نخ فرش
شستشوی فرش ماشینی
ویژگی های فرش ماشینی نخ هیت ست
7نکته برای تشخیص نخ اکریلیک
فرش 700 شانه
ادامه
نماد اعتماد الکترونیک
ستاد ساماندهی
logo-samandehi
clear-bug-div
 فرش کاشان   با ارائه ی بستری مناسب با نام  فروشگاه فرش کاشان   برای  خرید فرش ماشینی   شرکت های  تولید فرش   درجه یک از جمله فرش نگین مشهد ، کارخانه فرش کاشان ، زمرد کاشان ، فرش یلدای کویر ، ستاره کویر ، فرش مشهد تولید کننده و ارائه دهنده  فرش ماشینی کاشان  است که مجموعه تولیدات  صنایع فرش ایران  را با اختلاف 20 تا 40 درصدی نسبت به  بازار فرش  و نمایشگاه های معتبر فرش ماشینی به صورت بی واسطه تقدیم هموطنان عزیز میکند .کاشان به عنوان قطب  صادرات فرش ماشینی  یکی از مهمترین شهر فرش ایران می باشد و برای خرید فرش می توانید از میان  فرش طرح 700 شانه  ،  فرش 500 شانه  ،  فرش 700 شانه تراکم 2550  ،  فرش 700 شانه  ،   فرش 700 شانه تراکم 3000  ،  فرش 1000 شانه تراکم 3000  ،  فرش 1000 شانه تراکم 3600  ،  فرش 1200 شانه تراکم 3600  انتخاب کنید که با قیمت تخفیفی و فرش تولیدی است.  ارسال رایگان فرش ، ضمانت ده ساله و در  خرید فرش کاشان  ارائه می گردد . تمامی ابعاد استاندارد فرش ماشینی به صورت  قالیچه فرش  و  کناره فرش  در سایت خرید فرش ماشینی عرضه می شود. نمونه رنگ بندی های پرفروش دکوراسیون فرش مثل  فرش سرمه ای  ،  فرش کرم  فرش گردویی  ،  فرش روناسی  فرش آبی فیروزه ای   فرش بادامی  است که در مجموعه بازار فرش با ابعاد  فرش 12 متری  ،  فرش 9 متری  ،  فرش 6 متری  و قالیچه و کناره تولید می شود.  کارخانه فرش  و  قالی کاشان  بزرگترین مجوعه تولید فرش و سایت این بازار فرش بزرگترین  فروشگاه اینترنتی فرش  ایران است .  برای کلیه امور  صادرات فرش  و  خرید عمده فرش  می توانید با قسمت پشتیبانی تماس حاصل کنید.