دلیل پیشرفت فرش ماشینی کاشان

progress-kashan-machine-carpet.jpg

امروزه چند شهر در ایران هستند که تولیدات اصلی فرش ماشینی را انجام می دهند و قبضه بازار فرش ماشینی را با داشتن تکنولوژی روز دنیا به دست گرفتند این چند شهر عبارتند از کاشان ، مشهد ، یزد ، اصفهان ، دلیجان .
اینکه نام کاشان در ابتدای این فهرست قرار می گیرد به دلیل قدمت تولید فرش و تعدد وجود کارخانجات فرش در این شهر نسبت به دیگر شهر های ایران می باشد بعضی از این کارخانجات  نه تنها در ایران بلکه در دنیا شهره جهانی دارند و بعضی در حد کارگاه های کوچک تولید فرش می باشند . در واقع اولین فرش ماشینی در کارخانجات  فرش کاشان راه اندازی شد و با الیاف مصنوعی براق  و سبک وزن وارد بازار شد . به هر حال نام کاشان با نام فرش آمیخته شده است .
اگر بخواهیم فرش ماشینی را در این شهرها با هم مقایسه کنیم باید ابتدا بدانیم ویژگی یک فرش ماشینی خوب چیست و اطلاعاتی راجع به  شانه فرش ، رنگ فرش ، مواد اولیه فرش و نقشه فرش داشته باشیم  که در مقالات قبلی به آنها پرداخته ایم .
امروزه با توجه به پیشرفت اینترنت و شبکه های اجتماعی  مثل اینستاگرام و تلگرام که عموم مردم از آن استفاده میکنند ، سلایق مردم به صورت مداوم به روز می شود . دیگر مانند گذشته نیست که از روی پوشش مردم یا از روی سبک زندگی آنها پی به اصالت آنها یا مکان زندگی آنها پی ببریم. (مگر مناطقی استثنا که در مقایسه با کل ایران قابل چشم پوشی است) در واقع با جهانی شدن اینترنت بحث فاصله مکانی دیگر معنایی ندارد وقتی اینگونه مردم به هم نزدیک شده اند و با همدیگر تعامل و ارتباط دارند خواه ناخواه سلایق مناطق مختلف به همدیگر نزدیک می شود و این گزینه در مورد فرش مستثنی نیست . در در هر برهه زمانی یک تعداد طرح و نقشه در صدر انتخاب مردم قرار می گیرد و بعد از یک مدت کوتاه از دور خارج می شود به خاطر همین صاحبان کارخانجات مدام در صدد شناسایی سلایق مردم و به روز کردن محصولات تولیدی فرش خود هستند .
وقتی سری به فروشگاه اینترنتی فرش کاشان می اندازیم می بینیم که اکثرا فرش هایی به صورت 500 شانه ، 700 شانه ، 1000 شانه و 1200 شانه دارند و طرح ها و نقشه های فرش بسیار متعدد که نیاز همه افراد حتی مشکل پسندان در زمینه فرش را برطرف می کند و از لحاظ سایز فرش هم در این فروشگاه ها محدودیتی وجود ندارد . در واقع رقابت شدید بین تولید کنندگان این صنف وجود دارد و سعی می کنند در این مسابقه طرح و نقشه و سایز و تراکم از یکدیگر عقب نمانند وطرح و نقشه های کارخانجات  مختلف تقریبا یکسان است و گاها با کپی کردن نقشه ها  و طرح ها گوی سبقت را از رقیب خود می ربایند . و کسی در این مسابقه برنده خواهد بود که فرش را با قیمت مناسب تر و کیفیت مواد اولیه خوب تر با ضمانت به مشتری تحویل دهد و بازاریابی اینترنتی قوی تری داشته باشند .
پس می توان گفت یکی از دلیل های معروف شدن فرش ماشینی کاشان این است که تولیدکنندگان ، به مبادلات الکترونیکی فرش روی آوردند و خودشان را با پیشرفت تکنولوژی تطبیق می دهند . در مبادلات الکترونیکی ، داشتن نماد اعتماد برای فروشگاه آنلاین ، یک اطمینان خاطر برای مشتری از خرید خودش می باشد .
برای اثبات این موضوع که فرش کاشان جز بهترین فرش های دنیا می باشد ، فرض کنید یک شهر سه کلاس سوم ابتدایی دارد . در یک کلاس یک دانش اموز ممتاز و در کلاس بعدی دو دانش آموز ممتاز و در کلاس آخر اکثر دانش آموزان ممتاز هستند . فکر می کنید کدام یک از کلاس ها روند پیشرفت بیشتری خواهند داشت؟؟؟؟ مطمئنا کلاسی که اکثر دانش آموزان ممتاز هستند چون بحث رقابت بیشتر است . در نتیجه برای پیروزشدن درعرصه رقابت در کلاس ، تلاش شبانه روزی بیشتری دارند و دانش آموزان کلاس پتانسیل بیشتری برای سرمایه گذاری  و دادن تسهیلات ( انتخاب معلم کار آزموده تر و کتاب آموزشی و دوره های فوق برنامه بیشتر ) دارند .
این مثال در مورد فرش کاشان مصداق دارد شهر کاشان مانند کلاسی است که پر از استعداد در زمینه فرش چه از لحاظ برند چه از لحاظ تکنولوژی  چه از لحاظ نیروی انسانی کارآمد و همچنین  کیفیت و مطمئنا از لحاظ قیمت هم مناسب تر خواهد بود .
مثالی دیگر: وقتی شما میخواهید خرید کنید  مثلا لباس ، گوشی موبایل یا وسایل خانگی به کجا مراجعه میکنید ؟؟ مطمئنا عقل سلیم میگوید : به جایی بروید که بورس کالای مورد نظر شماست چون در آنجا تنوع کالا بیشتر خواهد بود در نتیجه انتخاب شما صحیح تر و حتما کالایی که مورد نظرتان هست را پیدا خواهید کرد . در مورد کاشان هم همین طور است اگر به دنبال فرش خوب و فرش با کیفیت و فرش مناسب قیمت هستید کاشان بورس فرش ماشینی است .

کالا فرش عرضه کننده فرش ماشینی اصل و باکیفیت می باشد .

برچسب :
'خرید فرش ماشینی کاشان' , 'فرش کاشان' , 'بورس فرش ماشینی' ,
نـظـرات
نام و نام خانوادگی : *
عنوان مطلب :
نظر شما : *
دیگر مطالب کاربردی
پاک کردن لکه از فرش
انواع گره در فرش بافی
جایگاه قالی ایرانی در جهان
تابلو فرش ماشینی
راهنمای خرید فرش 700 شانه تا فرش 1500 شانه از کارخانه
خرید فرش ماشینی کاشانفرش ماشینی کاشان
کلمات رايج جستجو
10 رنگ  8 رنگ  فرش ارزان  پاتریس  فرش مشهد  اریکا  500 شانه  فرش ماشینی  1000 شانه  700 شانه  فرش کاشان  فرش ابریشم  فرش  فرش فیروزه ای  فرش 1200 شانه  فرش پاتریس  فرش 700 شانه  تابلو فرش  تراکم 2550  تراکم 2100  تراکم 3000  قیمت فرش  قیطران  شهر فرش  بازار فرش  فرش 12 متری  فرش ماشینی کاشان  فیروزه ای  خرید فرش  قالی  خرید فرش اینترنتی  خرید اینترنتی فرش  فرش 9 متری  فرش 6 متری  1200 شانه  فرش 14 رنگ  قالیچه  خرید فرش 700 شانه  شهر فرش کاشان  فرش 700 شانه تراکم 2550  تراکم  تراکم 2550  12 متری  شاهرخ  سرمه ای  carpet  1000  700  1200  فرش یلدای کویر  نگین مشهد  فرش قیطران  فرش ستاره کویر  فرش مشهد اردهال  دنیای فرش  فرش عظیم زاده  کهکشان  ارکیده  باغ بهشت  افشان  فرش نگین مشهد  tva  ماهی  فرش 12متری  کناره  گلیم  فرش 1000 شانه  6 متری  فرش 500 شانه  tva lhadkd  فرش 1000 شانه تراکم 3000  قیمت فرش 6 متری  طرح چیچک  قیمت فرش کاشان  فرش ماشینی 1000 شانه  فرش خوب  فرش 1200 شانه تراکم 3600  فرش طرح برجسته ۱۲۰۰ شانه  1200 شانه تراکم 3600  فرش تراکم 3000  فرش طرح 700  700 شانه تراکم 2550  فرش هزار شانه  فرش 12 رنگ  خرید فرش ماشینی  خرید فرش کاشان  قیمت فرش ماشینی  طرح فرش  فروش فرش  فرش ماشینی 700 شانه  کارخانه فرش  700 reeds  قیمت فرش 1200 شانه  فرش طرح 700 شانه  قیمت فرش 500 شانه  خرید اینترنتی فرش کاشان  قیمت فرش طرح 700  فرش قیمت مناسب  کارخانه فرش کاشان  فرش درجه يک  1500 شانه تراکم 4500 طرح طلا کوب 
 

 فرش کاشان  با ارائه ی بستری مناسب با نام  فروشگاه فرش کاشان   برای  خرید فرش ماشینی   شرکت های  تولید فرش   درجه یک از جمله فرش نگین مشهد ، کارخانه فرش کاشان ، زمرد کاشان ، فرش یلدای کویر ، ستاره کویر ، فرش مشهد تولید کننده و ارائه دهنده  فرش ماشینی کاشان  است که مجموعه تولیدات  صنایع فرش ایران  را با اختلاف 20 تا 40 درصدی نسبت به  بازار فرش  و نمایشگاه های معتبر فرش ماشینی به صورت بی واسطه تقدیم هموطنان عزیز میکند .کاشان به عنوان قطب  صادرات فرش ماشینی  یکی از مهمترین شهر فرش ایران می باشد و برای خرید فرش می توانید از میان  فرش طرح 700 شانه  ،  فرش 500 شانه  ،  فرش 700 شانه تراکم 2550  ،  فرش 700 شانه  ،   فرش 700 شانه تراکم 3000  ، فرش 1500 شانه تراکم 4500 ، فرش 1000 شانه تراکم 3000  ،  فرش 1000 شانه تراکم 3600  ،  فرش 1200 شانه تراکم 3600  انتخاب کنید که با قیمت تخفیفی و فرش تولیدی است.  ارسال رایگان فرش ، ضمانت ده ساله و در  خرید فرش کاشان  ارائه می گردد . تمامی ابعاد استاندارد فرش ماشینی به صورت  قالیچه فرش  و  کناره فرش  در سایت خرید فرش ماشینی عرضه می شود. نمونه رنگ بندی های پرفروش دکوراسیون فرش مثل  فرش سرمه ای  ،  فرش کرم  فرش گردویی  ،  فرش روناسی  فرش آبی فیروزه ای   فرش بادامی  است که در مجموعه بازار فرش با ابعاد  فرش 12 متری  ،  فرش 9 متری  ،  فرش 6 متری  و قالیچه و کناره تولید می شود.  کارخانه فرش  و  قالی کاشان  بزرگترین مجوعه تولید فرش و سایت این بازار فرش بزرگترین  فروشگاه اینترنتی فرش  ایران است .  برای کلیه امور  صادرات فرش  و  خرید عمده فرش  می توانید با قسمت پشتیبانی تماس حاصل کنید.