انتخاب بهترین فرش در یک نگاه کلی

choose-best-carpet-machine.jpg

فرش یکی از مهمترین نکاتی است که باید در بحث دکوراسیون منزل به آن توجه شود.  در انتخب بهترین فرش ، علاوه بر اینکه باید به کیفیت فرش توجه کنید ، باید به رنگ و طرح آن و تطابق و هارمونی آن با سایر وسایل منزل دقت کنیم . گاهی انتخاب نادرست فرش به اقتصاد خانواده آسیب می رساند . مثلا اگر در کیفیت فرش انتخاب نادرتستی داشته باشید ، ممکن است سال بعد ، مجبور به تعویض آن شوید و یا اینکه در انتخاب رنگ و طرح آن ، اشتباه کنید ، آرامش و حس زیبایی منزلتان را از دست می دهید . در این مقاله هم به کیفیت فرش و هم به راهنمایی در مورد رنگ و طرح آن در یک توضیح کلی می پردازیم .


بهترین فرش ماشینی کدام است ؟


بررسی فرش از نظر شانه و تراکم و الیاف :
از نظر شانه و تراکم ، همه می دانند که هرچه شانه و تراکم فرش بالا رود ، فرش باکیفیت تر و زیباتر می شود . شانه به تعداد گره های موجود در یک متر از عرض فرش می گویند و تراکم به تعداد گره های موجود در یک متر از طول فرش می گویند . مثلا فرش 1200 شانه با تراکم 3600 ، به علت گره های بالا در عرض و طول قالی ، می توان گفت که می تواند بهترین فرش باشد . هرچه تعداد گره ها یا ریشه ها ، بالاتر رود ، فرش منسجم تر و مستحکم تر و ریز بافت تر و دستبافتگونه تر می شود و فرشی که دارای ریشه ای بالا وفشرده باشد ، آسیب رسیدن به آن قالی امری محال می شود . بهترین الیاف بافت برای قالی نیز الیاف آکریلیک هیت ست شده می باشد . الیاف آکریلیک دارای رنگ ها ی شفاف و زنده و همچنین به علت هیت ست شدن ( نخ را قبل از بافت ، از دستگاه بخار رد می کنند تا محکم شود و استقامتش بالا رود ) دارای مقاومت بالایی در برابر حرارت های غیر مستقیم ، نور آفتاب ، پاخور شدن و شست وشو می با شد . این الیاف ضدحساسیت می باشند . پس می توان نتیجه گرفت که فرش 1200 شانه آکریلیک می تواند انتخاب خوبی برای پذیرایی منزلمان باشد . البته اگر برای مکان های پررفت و آمد و یا مکان هایی که در معرض آلودگی بیشتر هستند و یا برای محیطی که کمتر از مبل استفاده می کنند ، از فرش هایی با شانه و تراکم پایین تر استفاده شود . چون الیاف  بافته شده در این محصولات ضخیم تر می باشد .


بررسی رنگ فرش:
اسباب و اثاثیه  که در خانه شما هستند می‌توانند بر انتخاب رنگ فرش‌هایتان اثرگذار باشند . اگر شما قصد در خرید فرش دارید بهتر است رنگ انتخابی با رنگ دیگر وسایل شما هماهنگی داشته باشد ، به رنگ مبلمان و پرده‌ها دقت کنید و رنگ فرش را متناسب با آن‌ها انتخاب کنید. یادتان باشد اگر در منزل خود کودک و یا حیوان خانگی دارید و یا در معرض رفت  و آمد بسیار می باشد ، از رنگ تیره استفاده کنید . فرش سرمه ای می تواند انتخاب خوبی باشد .
رنگ‌هایی را انتخاب کنید که پس از مدت‌ زمانی شما را خسته و دلزده نکنند، بهتر است در آن‌ها ترکیبات رنگی دیگری نیز یافت شود تا آن را از حالت یکنواختی در آورد. به ‌طور مثال فرشی با رنگ تمام خاکستری پس از مدتی شما را دل‌ زده خواهد کرد ، اگر تمایل به استفاده از این طیف رنگ ها را دارید باید به ایجاد تم های رنگی دیگر در فضای خود نیز دقت کنید تا این خنثی و سرد بودن بیش ازحد از خاکستری قابل‌ چشم‌ پوشی باشد.
رنگ‌هایی را انتخاب کنید که پس از مدت‌زمانی شما را خسته و دلزده نکنند. بهتر است در آن‌ها ترکیبات رنگی دیگری نیز یافت شود تا آن را از حالت یکنواختی در آورد. به ‌طور مثال فرشی بارنگ تمام خاکستری پس از مدتی شمارا دل ‌زده خواهد کرد ، اگر تمایل به استفاده از این طیف رنگ ها را دارید باید به ایجاد تم های رنگی دیگر در فضای خود نیز دقت کنید تا این خنثی و سرد بودن بیش ازحد از خاکستری قابل‌ چشم‌ پوشی باشد .


بررسی نقشه فرش :
انتخاب نقشه باید متناسب با مبل و پرده شما باشد اگه مبل های تک رنگی دارید استفاده از فرش های پر نقش و نگار و شلوغ مناسب تر است  و بالعکس این موضوع هم مصداق دارد. اگر فضای خانه شما بزرگ است می توانید از فرش هایی با طرح و نقش کوچک (مثلا گلهای ریز در نقشه کاشان) و اگر خانه شما کوچک است از طرح و نقش بزرگتر استفاده کنید تا حس بزرگتر بودن فضا را به بیننده بدهد. برای انتخاب فرش برای خانه کوچک ، می تواند طرح افشان کرم ، گزینه خوبی باشد .


بررسی ابعاد فرش :
انتخاب سایز فرش علاوه بر بحث دکوراسیون و زیبایی به بحث فرهنگ و راحتی افرادی که در خانه زندگی میکنند بر میگردد .
نظرات متفاوتی از کارشناسان حوزه دکوراسیون در این زمینه مطرح است که گهاگاه ضد و نقیض می باشد .
انتخاب سایز فرش به ابعاد اتاق بر میگردد ، فرش های خیلی کوچک ، خانه را از آنچه هست، کوچک تر نشان می دهند . دانیل اوکی طراح دکوراسیون داخلی می گوید « شما باید فرشی انتخاب کنید که کف خانه را بپوشاند . فرشی که در اتاق پذیرایی استفاده می کنید ، باید آنقدر بزرگ باشد تا حداقل زیر پایه های جلویی مبل ها را بپوشاند . » ولی در دکوراسیون جدید ، طراحان بر این عقیده دارند که فرش باید از فضای اتاق کوچکتر باشد به طوریکه زیر پایه های مبل ، فرش نباشد .  دراتاق خواب  نیز باید اندازه فرش طوری باشد تا زمانی که از خواب بیدار می شوید و پای خود را روی زمین می گذارید ، پایتان روی فرش قرار گیرد .

برچسب :
'انتخاب بهترین فرش' , 'بهترین فرش' , 'انتخاب فرش برای خانه کوچک' , 'فرش سرمه ای' , 'فرش کرم' ,
نـظـرات
نام و نام خانوادگی : *
عنوان مطلب :
نظر شما : *
دیگر مطالب کاربردی
آشنایی با هنر فرش ایرانی
تشخیص فرش 700 شانه واقعی
چگونه مي‌توانم فرش وينتيج 1200 شانه را تميز کنم؟
مزایا و معایب استفاده از فرش ترک چیست ؟
انتخاب بهترین فرش در یک نگاه کلی
خرید فرش ماشینی کاشانفرش ماشینی کاشان
کلمات رايج جستجو
10 رنگ  8 رنگ  فرش ارزان  پاتریس  فرش مشهد  اریکا  500 شانه  فرش ماشینی  1000 شانه  700 شانه  فرش کاشان  فرش ابریشم  فرش  فرش فیروزه ای  فرش 1200 شانه  فرش پاتریس  فرش 700 شانه  تابلو فرش  تراکم 2550  تراکم 2100  تراکم 3000  قیمت فرش  قیطران  شهر فرش  بازار فرش  فرش 12 متری  فرش ماشینی کاشان  فیروزه ای  خرید فرش  قالی  خرید فرش اینترنتی  خرید اینترنتی فرش  فرش 9 متری  فرش 6 متری  1200 شانه  فرش 14 رنگ  قالیچه  خرید فرش 700 شانه  شهر فرش کاشان  فرش 700 شانه تراکم 2550  تراکم  تراکم 2550  12 متری  شاهرخ  سرمه ای  carpet  1000  700  1200  فرش یلدای کویر  نگین مشهد  فرش قیطران  فرش ستاره کویر  فرش مشهد اردهال  دنیای فرش  فرش عظیم زاده  کهکشان  ارکیده  باغ بهشت  افشان  فرش نگین مشهد  tva  ماهی  فرش 12متری  کناره  گلیم  فرش 1000 شانه  6 متری  فرش 500 شانه  tva lhadkd  فرش 1000 شانه تراکم 3000  قیمت فرش 6 متری  طرح چیچک  قیمت فرش کاشان  فرش ماشینی 1000 شانه  فرش خوب  فرش 1200 شانه تراکم 3600  فرش طرح برجسته ۱۲۰۰ شانه  1200 شانه تراکم 3600  فرش تراکم 3000  فرش طرح 700  700 شانه تراکم 2550  فرش هزار شانه  فرش 12 رنگ  خرید فرش ماشینی  خرید فرش کاشان  قیمت فرش ماشینی  طرح فرش  فروش فرش  فرش ماشینی 700 شانه  کارخانه فرش  700 reeds  قیمت فرش 1200 شانه  فرش طرح 700 شانه  قیمت فرش 500 شانه  خرید اینترنتی فرش کاشان  قیمت فرش طرح 700  فرش قیمت مناسب  کارخانه فرش کاشان  فرش درجه يک  1500 شانه تراکم 4500 طرح طلا کوب 
 

 فرش کاشان  با ارائه ی بستری مناسب با نام  فروشگاه فرش کاشان   برای  خرید فرش ماشینی   شرکت های  تولید فرش   درجه یک از جمله فرش نگین مشهد ، کارخانه فرش کاشان ، زمرد کاشان ، فرش یلدای کویر ، ستاره کویر ، فرش مشهد تولید کننده و ارائه دهنده  فرش ماشینی کاشان  است که مجموعه تولیدات  صنایع فرش ایران  را با اختلاف 20 تا 40 درصدی نسبت به  بازار فرش  و نمایشگاه های معتبر فرش ماشینی به صورت بی واسطه تقدیم هموطنان عزیز میکند .کاشان به عنوان قطب  صادرات فرش ماشینی  یکی از مهمترین شهر فرش ایران می باشد و برای خرید فرش می توانید از میان  فرش طرح 700 شانه  ،  فرش 500 شانه  ،  فرش 700 شانه تراکم 2550  ،  فرش 700 شانه  ،   فرش 700 شانه تراکم 3000  ، فرش 1500 شانه تراکم 4500 ، فرش 1000 شانه تراکم 3000  ،  فرش 1000 شانه تراکم 3600  ،  فرش 1200 شانه تراکم 3600  انتخاب کنید که با قیمت تخفیفی و فرش تولیدی است.  ارسال رایگان فرش ، ضمانت ده ساله و در  خرید فرش کاشان  ارائه می گردد . تمامی ابعاد استاندارد فرش ماشینی به صورت  قالیچه فرش  و  کناره فرش  در سایت خرید فرش ماشینی عرضه می شود. نمونه رنگ بندی های پرفروش دکوراسیون فرش مثل  فرش سرمه ای  ،  فرش کرم  فرش گردویی  ،  فرش روناسی  فرش آبی فیروزه ای   فرش بادامی  است که در مجموعه بازار فرش با ابعاد  فرش 12 متری  ،  فرش 9 متری  ،  فرش 6 متری  و قالیچه و کناره تولید می شود.  کارخانه فرش  و  قالی کاشان  بزرگترین مجوعه تولید فرش و سایت این بازار فرش بزرگترین  فروشگاه اینترنتی فرش  ایران است .  برای کلیه امور  صادرات فرش  و  خرید عمده فرش  می توانید با قسمت پشتیبانی تماس حاصل کنید.