ویژگی های فرش ماشینی نخ هیت ست

carpet-benefits-heath-set-thread.jpg

یکی از چند اصطلاحی که ممکن است درباره فرش شنیده باشید اصطلاح هیت ست است که اغلب برای نوع بافت فرش ماشینی به کار می رود و بعضی ها آن را ضامن کیفیت فرش ماشینی می دانند . اگر برای خرید فرش اقدام کرده باشید حتما این اصطلاح را از فروشنده و یا کارشناس خواهید شنید ولی وقتی معنی آن را نمی دانید باید راجع به آن کمی تحقیق کنید تا بتوانید قالی انتخابی خود را بیشتر بشناسید و قابلیت مقایسه با دیگر محصولات قالیبافی را داشته باشید . برای برخی ها سوال است که هیت ست چیست و آیا دارای مزیت های بهتری نسبت به غیر هیت ست ها است که باید بگوییم برای پاسخ به این سوال می توانید ادامه متن را مشاهده کنید . در این مقاله سعی شده است توضیحات کاملی درباره اینکه فواید فرش بافته شده با نخ هیت ست شده چیست پاسخ داده بشود تا شما برای منزل خود یک خرید موفق و کارشناسانه را داشته باشید.

 

1- فرش هیت ست چیست

هر قالی ماشینی دارای ویژگی های مختلفی است که این ویژگی ها بستگی به دستگاه بافنده و نخ استفاده شده برای بافت قالی دارد . پشت اکثر قالی ها شناسنامه ای وجود دراد که بیانگر هیت ست بودن یا نبودن فرش ماشینی خواهد بود . در واقع اصطلاح هیت ست که بارها شنیده اید به فرآیندی گفته می شود که در آن نخ را بوسیله بخار و دما بعد از ریسیده شدن ثبیت می کنند . این عمل و فرآیند که در قالیبافی صورت می گیرد باعث خواهد شد که تاثیر بسیار زیادی در کیفیت نخ فرش و یا قالی ماشینی داشته باشد که در ادامه به برخی از این ویژگی ها به طور مختصر می پردازیم تا شما بتوانید مطالعه و مشاهده کنید . این ویژگی ها را به صورت موردی بیان می کنیم .

این مطلب را نیز بخوانید : نخ آکریلیک هیت ست در فرش ماشینی

 

2- ویژگی های فرش ماشینی نخ هیت ست

مورد یک – پرزدهی فرش ها معضلی است که همه ممکن است در گذشته در خرید فرش ماشینی با آن مواجه باشند . ولی امروزه با وجود نخ های هیت ست شده در صنعت قالیبافی این معضل کاهش یافته است . در واقع هیت ست کردن قالی می تواند پرزدهی آن را کم کند و حساسیت های که متعاقبا ممکن است به وجود بیاید را کم کند .

مورد دوم – دومین ویژگی هایی که برای نخ های هیت ست شده گفته می شود اصطلاحا دانه اناری بودن سر آنها است . در واقع سر این نخ هادر فرش ماشینی به صورت دانه دانه  مشخص است و به همین خاطر به آن دانه اناری گفته می شود .

مورد سوم – مورد سوم راحتی و پاخوری فرش های بافته شده با نخ هیت ست شده است . در واقع این قالی ها دارای پاخوری راحت و نرم و زیر دستی نرم تری هستند .

مورد چهارم – حجیم بودن یا اصطلاحا پفکی بودن نخ های هیت ست از چهارمین ویزگی قالی های ماشینی هیت ست شده است . قالی هایی که به صورت هیت ست بافته می شوند در قیاس با دیگر فرش های دارای تراکم و تعداد شانه یکسان ، حجیم تر و توپر تر به نظر خواهد رسید .

مورد پنجم – استحکام نخ های هیت ست شده بالا است و احتمال پاره شدن آن در طی فرآیند قالیبافی با دستگاه ها بسیار کم می شود . این امر می تنوان در آینده قالی نیز تاثیر داشته باشد و کیفیت و دوام آن را بالاتر ببرد و فرش بیستر عمر کند .

مورد ششم – این نخ ها دارای مقاومت نسبت به گرد و خاک و کثیفی و آلودگی هستند . در واقع این مقاومت نسبت به نخ های دیگر بیشتر است که نتیجه می توان گرفت که نخ های هیت ست شده که در فرش ماشینی به کار می روند سلامت و بهداشت قالی را نیز تامین می کنند .

مورد هفتم – مقاومت در برابر حرارت و گرما از دیگر ویژگی های این نخ ها است که نسبت به سایر نخ ها مقاومت بیشتر و پایدار تری نشان خواهد داد .

مورد هشتم – قابلیت جذب رنگ زیاد در این نخ ها باعث می شود رنگ رفتگی قالی بعد از شستشو یا بوسیله نور خورشید بسیار کاهش یابد .

مورد نهم – با این نخ ها می توان نقشه های بسیار بهتری را روی قالی پیاده سازی کرد چون دارای زیر دست یکنواخت برا اجرای طرح و نقشه های مختلف هستند .

مورد دهم – در فرآیند و عمل هیت ست ، ثبات بیشتری دارد این عمل باعث درگیری بیشتر بقیه الیاف در بافت فرش خواهد شد به همین دلیل فرش ماشینی که با نخ هیت ست شده بافته می شود دارای دوام بیشتری خواهد بود .

برچسب :
'نخ هیت ست شده' , 'فواید فرش بافته شده با نخ هیت ست' , 'ویژگی های فرش ماشینی نخ هیت ست' , 'نخ های هیت ست' , 'فرش هیت ست چیست' , 'فرش ماشینی' , 'خرید فرش' ,
توسط : صادقی
  باسلام میخواستم نظر شما رو راجب به فرش یلدای کویر کاشان بدونم مشخصات فرش :9متری طرح سالاری جنس نخ خاب اکرولیک هیت ست شده ونخ پود پنبه ممنون میشم نظرتونو بیان کنید
توسط : کالا فرش
  با سلام در صورتی که فرش تمام نخ اکریلیک باشه و نخ پود پنبه باشه فرش با کیفیت و خوبی است . برای خرید از جاهای معتبر و با ضمانت خرید کنید.
نـظـرات
نام و نام خانوادگی : *
عنوان مطلب :
نظر شما : *
دیگر مطالب کاربردی
تفاوت تابلو فرش ماشینی و دستبافت
ویژگی فرش دستبافت گونه
تولید فرش کاشان
چرا خرید اینترنتی فرش ماشینی ؟
فرش ماشینی و نحوه انتخاب آن
خرید فرش ماشینی کاشانفرش ماشینی کاشان
کلمات رايج جستجو
10 رنگ  8 رنگ  فرش ارزان  پاتریس  فرش مشهد  اریکا  500 شانه  فرش ماشینی  1000 شانه  700 شانه  فرش کاشان  فرش ابریشم  فرش  فرش فیروزه ای  فرش 1200 شانه  فرش پاتریس  فرش 700 شانه  تابلو فرش  تراکم 2550  تراکم 2100  تراکم 3000  قیمت فرش  قیطران  شهر فرش  بازار فرش  فرش 12 متری  فرش ماشینی کاشان  فیروزه ای  خرید فرش  قالی  خرید فرش اینترنتی  خرید اینترنتی فرش  فرش 9 متری  فرش 6 متری  1200 شانه  فرش 14 رنگ  قالیچه  خرید فرش 700 شانه  شهر فرش کاشان  فرش 700 شانه تراکم 2550  تراکم  تراکم 2550  12 متری  شاهرخ  سرمه ای  carpet  1000  700  1200  فرش یلدای کویر  نگین مشهد  فرش قیطران  فرش ستاره کویر  فرش مشهد اردهال  دنیای فرش  فرش عظیم زاده  کهکشان  ارکیده  باغ بهشت  افشان  فرش نگین مشهد  tva  ماهی  فرش 12متری  کناره  گلیم  فرش 1000 شانه  6 متری  فرش 500 شانه  tva lhadkd  فرش 1000 شانه تراکم 3000  قیمت فرش 6 متری  طرح چیچک  قیمت فرش کاشان  فرش ماشینی 1000 شانه  فرش خوب  فرش 1200 شانه تراکم 3600  فرش طرح برجسته ۱۲۰۰ شانه  1200 شانه تراکم 3600  فرش تراکم 3000  فرش طرح 700  700 شانه تراکم 2550  فرش هزار شانه  فرش 12 رنگ  خرید فرش ماشینی  خرید فرش کاشان  قیمت فرش ماشینی  طرح فرش  فروش فرش  فرش ماشینی 700 شانه  کارخانه فرش  700 reeds  قیمت فرش 1200 شانه  فرش طرح 700 شانه  قیمت فرش 500 شانه  خرید اینترنتی فرش کاشان  قیمت فرش طرح 700  فرش قیمت مناسب  کارخانه فرش کاشان  فرش درجه يک  1500 شانه تراکم 4500 طرح طلا کوب 
 

 فرش کاشان  با ارائه ی بستری مناسب با نام  فروشگاه فرش کاشان   برای  خرید فرش ماشینی   شرکت های  تولید فرش   درجه یک از جمله فرش نگین مشهد ، کارخانه فرش کاشان ، زمرد کاشان ، فرش یلدای کویر ، ستاره کویر ، فرش مشهد تولید کننده و ارائه دهنده  فرش ماشینی کاشان  است که مجموعه تولیدات  صنایع فرش ایران  را با اختلاف 20 تا 40 درصدی نسبت به  بازار فرش  و نمایشگاه های معتبر فرش ماشینی به صورت بی واسطه تقدیم هموطنان عزیز میکند .کاشان به عنوان قطب  صادرات فرش ماشینی  یکی از مهمترین شهر فرش ایران می باشد و برای خرید فرش می توانید از میان  فرش طرح 700 شانه  ،  فرش 500 شانه  ،  فرش 700 شانه تراکم 2550  ،  فرش 700 شانه  ،   فرش 700 شانه تراکم 3000  ، فرش 1500 شانه تراکم 4500 ، فرش 1000 شانه تراکم 3000  ،  فرش 1000 شانه تراکم 3600  ،  فرش 1200 شانه تراکم 3600  انتخاب کنید که با قیمت تخفیفی و فرش تولیدی است.  ارسال رایگان فرش ، ضمانت ده ساله و در  خرید فرش کاشان  ارائه می گردد . تمامی ابعاد استاندارد فرش ماشینی به صورت  قالیچه فرش  و  کناره فرش  در سایت خرید فرش ماشینی عرضه می شود. نمونه رنگ بندی های پرفروش دکوراسیون فرش مثل  فرش سرمه ای  ،  فرش کرم  فرش گردویی  ،  فرش روناسی  فرش آبی فیروزه ای   فرش بادامی  است که در مجموعه بازار فرش با ابعاد  فرش 12 متری  ،  فرش 9 متری  ،  فرش 6 متری  و قالیچه و کناره تولید می شود.  کارخانه فرش  و  قالی کاشان  بزرگترین مجوعه تولید فرش و سایت این بازار فرش بزرگترین  فروشگاه اینترنتی فرش  ایران است .  برای کلیه امور  صادرات فرش  و  خرید عمده فرش  می توانید با قسمت پشتیبانی تماس حاصل کنید.