رنگ فرش ماشینی

carpet-color-dark-light.jpg

رنگ یک زبان جهانی است که احساسات افراد را تحریک میکند. درواقع رنگ ها میتوانند حالات روحی و روانی انسان را تحت تاثیر قرار دهد. رنگ آمیزی هر فرش ماشینی خود ، عاملی است که باعث تشخیص طرح هر منطقه میشود.
در هر منطقه و شهر و کشور انتخاب طرح و رنگ یک فرش ماشینی بسته به خلق و خوی و فرهنگ افراد بستگی دارد و متفاوت است. بطور مثال در هر شهر ایران یک نوع طرح و رنگ خاصی رواج پیدا میکند. در اصفهان از طرح فرش های شلوغ و پر از ریزه کاری بهتر استقبال میشود. و در بین کشورها اروپاییان طرح های خلوت فرش و کم رنگ را بهتر و بیشتر خریداری میکنند. و در بین مردم عرب فرش هایی با رنگ های پر و تند مثل رنگ قرمز و زرشکی مرغوب تر است‌. انتخاب رنگ در فرش بسیار مهم است و بر روی فضای منزل و حتی روحیه هر فرد تاثیر متفاوت دارد.
حتی زمان خرید فرش میتواند در نوع انتخاب رنگ آن موثر باشد. مثلا در زمانی که اقتصاد راکد است و یا شخص خریدار از روحیه خوبی برخوردار نیست بیشتر رنگ های خنثی برایش جلب نظر میکند و شخص تمایل به خرید رنگ هایی همچون خاکستری دارد اما در زمان هایی که اقتصاد رونق بهتری دارد ویا شخص خریدار از روحیه شادتری برخوردار است فرشی که انتخاب میکند دارای رنگ های شاد و متفاوت است.
هر رنگ در فرش دارای خصوصیات منحصر به فرد است. برای مثال رنگ قرمز جنب و جوش ،تکاپو و انرژی را افزایش می دهد و رنگ کرم آرامش بخش است و محیط را تبدیل به فضای آرام میکند و رنگ سبز باعث هماهنگی بین روح و جسم انسان می شود ، فشار خون و فشار عصبی را کاهش میدهد.
هرچه رنگ فرشی که برای یک محیط انتخاب می شود از ر دیوار ها پر رنگ تر باشد فضا صمیمی تر و گرم تر خواهد شد و هرچه رنگ یک فرش کمرنگ تر از دیوارها باشد فضای سردی را به وجود خواهد آورد . برای انتخاب رنگ یک فرش عوامل بسیاری را باید در نظر گرفت. برای بزرگتر جلوه دادن فضا بهتر است از طرح های ساده با رنگ روشن استفاده شود.
یکی دیگر از این عوامل میزان رفت و آمد و شلوغی در یک محیط است . اگر قصد دارید برای فضای پر رفت و آمد فرش تهیه کنید ما به شما پیشنهاد می کنیم از فرش های تیره رنگ و طرح های شلوغ استفاده کنید .زیرا رنگ های تیره و طرح های شلوغ گرد و غبار و کثیفی را کمتر به خود نشان می دهند. اما آلودگی بر روی فرش رنگ های روشن و خلوت زودتر تاثیر میگذارد و مجبور خواهید بود در فواصل کوتاه تر فرش را شستشو دهید که این کار از طول عمر ، کیفیت و جذابیت یک فرش می کاهد.

برچسب :
رنگ فرش , خرید فرش , فرش ماشینی , فرش روشن , فرش تیره
نـظـرات
نام و نام خانوادگی : *
عنوان مطلب :
نظر شما : *
دیگر مطالب کاربردی
دلیل پیشرفت فرش ماشینی کاشان
نحوه رفع زردی فرش
تفاوت گره فرش دستباف گونه و فرش دستبافت
انتخاب فرش ماشینی خوب
شهر فرش کاشان
ادامه
نماد اعتماد الکترونیک
ستاد ساماندهی
logo-samandehi
clear-bug-div
 فرش کاشان فروشگاه فرش کاشان فرش نگین مشهد کارخانه فرش کاشان تولید کننده و ارائه دهنده فرش ماشینی کاشان است که مجموعه تولیدات صنایع فرش کاشان را با اختلاف 20 تا 40 درصدی نسبت به بازار فرش و نمایشگاه های معتبر فرش به صورت بی واسطه تقدیم هموطنان عزیز میکند .کاشان به عنوان قطب صادرات فرش ماشینی مهمترین شهر فرش ایران می باشد و برای خرید فرش می توانید از میان فرش طرح 700 شانه ، فرش 500 شانه ، فرش 700 شانه تراکم 2550 ، فرش 700 شانه تراکم 2700 ، فرش 700 شانه تراکم 3000 شانه نما ، فرش 1000 شانه تراکم 3000 ، فرش 1000 شانه تراکم 3600 ، فرش 1200 شانه تراکم 3600 انتخاب کنید که با قیمت فرش تولیدی است ارسال رایگان فرش ، ضمانت ده ساله و یک سال بیمه ایران در فروش فرش کاشان ارائه می گردد . تمامی ابعاد استاندارد فرش ماشینی به صورت قالیچه فرش و کناره فرش در سایت فرش کاشان عرضه می شود. نمونه رنگ بندی های پرفروش دکوراسیون فرش مثل فرش سرمه ای ، فرش کرم ، فرش روناسی ، فرش گردویی ، فرش آبی فیروزه ای ، فرش آبی کاربنی ، فرش بادامی یا فرش نسکافه ای است که در مجموعه بازار فرش کاشان با ابعاد فرش 12 متری ، فرش 9 متری ، فرش 6 متری و قالیچه و کناره تولید می شود. کارخانه فرش ماشینی کاشان بزرگترین مجوعه تولید فرش و سایت این بازار فرش بزرگترین فروشگاه اینترنتی فرش ایران است .