طرح فرش ماشینی کاشان

design-carpet-kashan-map.jpg

آنگونه که در روایات شاهنامه آمده است فرشبافی اولین بار در زمان تهمورث یعنی همان زمان پیشدادیان شناخته و مورد استقبال مردم قرار گرفت.و در تاریخ طبری به فرش هایی از جنس پشم و موی حیوانات اشاره کرده است.
و پس از آن در دوره های مختلف این هنر جسته و گریخته در جای جای ایران مورد استفاده مردمان بود.
میتوان گفت هنر قالی بافی و فرش بافی در زمان شاه عباس صفوی رونق فراوان  گرفت و کارگاه های قالی بافی تاسیس شدند و رفته رفته هنر قالی بافی تبدیل به صنعت بزرگ فرش بافی در ایران شد که عمده این هنر و صنعت در کاشان و در دست مردمان شهر کاشان است. فرش دستبافت و فرش ماشینی در کاشان بافت  ،  تولید و به سراسر جهان عرضه می گردد.
طرح و نقوش فرش های ایرانی به دو گروه گلدار یا همان منحنی و فرش هایی با اشکال هندسی تقسیم میشوند.
در نقوش هندسی خط های عمودی و مورب در فرش بصورت منظم و خاص تکرار میشوند. نقوش هندسی اصولا  در بین مردمان عشایر و ایلات مرسوم است و هر ایل و عشیره بسته به مکان و زمان و آیین سنتی خود از گذشته تا به امروز از نقوش مختلفی برای بافت فرش استفاده میکند.
طرح و نقوش ایرانی همواره در سراسر دنیا زبانزد خاص و عام بوده و مورد تمجید و تحسین همگان قرار دارد. طرح و نقش فرش های ایرانی نقوشی بی هویت نیستند این طرح ها الهام گرفته از طبیعت  و پیرامون نیاکان ما بوده که به صورت تابلویی زیبا در کنار هم گرد آمده اند.
فرش های ایرانی از دیرباز با کمک طرح های درختان ، حیوانات ، گل و منظره طراحی و بافت میشدند.
در مرکز اکثر فرش ها طرح بیضی و لوزی مانند بافت میشود که به آن لچکی گفته میشود و به نقوش داخل این لچکی در اصلاح ترنج گفته میشود‌.
طرح ها و نقوش قالی و فرش در ایران به ۱۷ دسته اصلی تقسیم میشوند که عبارتند از؛
طرح شاه عباسی ، طرح بخارا یا طرح ترکمن ، طرح ابنیه باستانی ، طرح اسلیمی یا مارپیچ ، طرح تزئینی  ، طرح بوته ، طرح افشان ، طرح بندی ، طرح درختی ، طرح شکارگاه ، طرح قابی یا خشتی ، طرح گل فرنگ ، طرح ماهی ، طرح گلدانی ، طرح محرمات ، طرح مرکب ، طرح محرابی یا سجاده ای
لازم به ذکر است که هرکدام از این ۱۷طرح دارای طرح های فرعی بسیاری هستند که در مقاله بعدی به توضیح در مورد هرکدام از این دسته ها و جزئیات این طرح ها میپردازیم.

برچسب :
فرش ماشینی , فرش کاشان , کارخانه فرش , نقشه فرش
نـظـرات
نام و نام خانوادگی : *
عنوان مطلب :
نظر شما : *
دیگر مطالب کاربردی
قوانین پهن کردن فرش
نکات انتخاب فرش
تفاوت 700 شانه واقعی با درجه دو
نکاتی در مورد نگهداری فرش
ارسال سریع فرش ماشینی کاشان
ادامه
جستجو بر اساس رنگ
نماد اعتماد الکترونیک
ستاد ساماندهی
logo-samandehi
clear-bug-div
  ارسال رایگان فرش کاشان و ضمانت 10 ساله فرش و پرداخت در محل فرش و همچنین فروش عیدانه فرش کاشان و تخفیفی انواع فرش ماشینی کاشان درجه یک  ليست قيمت فرش ماشيني که در کالا فرش هست تشکيل شده از قيمت فرش ماشيني فرش هاي  فرش کاشان  ، فرش مشهد ، فرش تهران ، فرش قيطران با اين وجود شما مي توانيد يک  خريد فرش  داشته باشيد از طرح فرش و طرح فرش جديد که ميتوان از بين  فرش طرح 700 شانه ،  700 شانه ،  1000 شانه ،   فرش هاي طرح هفتصد شانه 8رنگ ، هفتصد شانه 8 رنگ ، هفتصد شانه هاي 10 رنگ يا اينکه هزار شانه هاي 14 رنگ را که بسيار پرفروش هستند انتخاب کنيد و همگی فرش کاشان هستند که در کالا فرش و  شهر فرش   عرضه مي شوند. در بازار فرش که يک خريد اينترنتي فرش را به سادگي محيا مي سازد. انواع فرش ماشینی شهر فرش با قیمت خرید و قیمت تولید فرش از فرش کاشان به هموطنان ارائه می شود. در این فروشگاه فرش همه ی فرش ها 100 درصد اکریلیک بوده و از  تولید فرش کاشان   تا فروش فرش مستقیم انجام می گردد. ابعاد فرش ماشینی ابعاد : 6 متری ، 9 متری و 12 متری هست که با قیمت فرش ارزان و تخفیفی ارسال می شود و فرش کناره و قالیچه نیز موجود است. معروفترین و بهترین فرش کاشان 700 شانه تراکم 2550 و 1000 شانه تراکم 3000 هست که با دستگاه های HCP ، HCI و شونهر Schonherr تولید و بافته می شوند. برخی از کارخانه قالی کاشان :  فرش خاطره کاشان،   یلدای کویر ، قیطران ،شاهرخ ، اسپادانا ، سورنا ، پاتریس و قیمت فرش 6 متری و قیمت فرش 9 متری و قیمت فرش 12 متری و فرش سرمه ای در فروشگاه فرش کالافرش موجود میباشد و قیمت فرش ماشینی مشهد و فرش ماشینی کاشان را از ما بخواهید  نمایندگی اصلی سایت  فرش کاشان  و  فروش فرش کاشان  و  قیمت فرش کاشان   سایت کالافرش می باشد تولید فرش ماشینی درجه یک و صنایع فرش کاشان که برترین تولید کننده فرش ماشینی ایران هست وظیفه ماست فرش ماشینی و فرش کاشان تولید فرش ماشینی 700 شانه و فرش ماشینی 1000 شانه و فرش ماشینی 1200 شانه و فرش تخفیفی و فرش ارزان و خرید فرش توسط شما عزیزان به راحتی صورت میگیرد  بهترین فرش و فرش زیبا و فرش خوب فقط در کارخانه فرش کاشان تولید فرش می شود فرش ایران و فرش ماشینی مستقیم از کارخانه به دست خریدار میرسد و واسطه ای وجود ندارد بزرگ ترین فروشگاه فروش فرش ایران در خدمت شما عزیزان هست