روش های رنگرزی نخ فرش

yarn-carpet-cotton-color.jpg

 

روش های مختلف رنگرزی و رنگ کردن نخ های فرش

برای بافت فرش نخ ها را به روش های مختلف و خاصی رنگ میکنند.
در یکی از این روش ها الیاف فرش را از خمره ها و یا حوضچه های رنگ عبور میدهند و آنقدر این کار را مدام تکرار میکنند تا تمام الیاف ها به رنگ دلخواه در بیایند.
روشی دیگری که می توان مثال زد برای رنگ کردن نخ ها و الیاف فرش را در خمره های تحت فشار هوا قرار می دهند و رنگ مورد نظر را بر روی آن پخش میکنند‌.
و در روشی متفاوت تر نخ فرش ها و الیاف را به صورت اشکال مختلف در می آورند و رنگ داغ را با فشار به آن وارد میکنند و تمام الیاف فرش را رنگ آمیزی میکنند.
و یا در فرمول متفاوتی رنگ ها را به کمک غلتک های چاپ رنگ ها را بر روی الیاف پرس می کنند.
یک روش دیگر نیز برای برای رنگرزی الیاف وجود دارد. در این روش ابتدا الیاف را بافته و قبل از باز کردن بافت رنگ ه ارا به این بافت ها وارد میکنند و تمام الیاف رنگ میگیرند.
الیاف فرش به هر طریق و روشی که رنگ شوند پس از رنگ شدن باید تمام الیاف فرش شسته شده و تحت بخار قرار گیرند تا رنگ ها بر روی الیاف تثبیت شوند.
الیاف و نخ های رنگرزی شده فرش نباید در برابر نور و شستشو آسیب ببینند.

برچسب :
نخ فرش,الیاف فرش ,رنگ فرش ماشینی ,انواع رنگرزی فرش
نـظـرات
نام و نام خانوادگی : *
عنوان مطلب :
نظر شما : *
دیگر مطالب کاربردی
تفاوت 700 شانه واقعی با درجه دو
صنایع فرش کاشان و قالی کاشان
نقشه و طرح فرش ایرانی
مشخصات فنی فرش ماشینی
تفاوت فرش فانتزی و گلیم فرش
ادامه
نماد اعتماد الکترونیک
ستاد ساماندهی
logo-samandehi
clear-bug-div
 فرش کاشان فروشگاه فرش کاشان فرش نگین مشهد کارخانه فرش کاشان تولید کننده و ارائه دهنده فرش ماشینی کاشان است که مجموعه تولیدات صنایع فرش کاشان را با اختلاف 20 تا 40 درصدی نسبت به بازار فرش و نمایشگاه های معتبر فرش به صورت بی واسطه تقدیم هموطنان عزیز میکند .کاشان به عنوان قطب صادرات فرش ماشینی مهمترین شهر فرش ایران می باشد و برای خرید فرش می توانید از میان فرش طرح 700 شانه ، فرش 500 شانه ، فرش 700 شانه تراکم 2550 ، فرش 700 شانه تراکم 2700 ، فرش 700 شانه تراکم 3000 شانه نما ، فرش 1000 شانه تراکم 3000 ، فرش 1000 شانه تراکم 3600 ، فرش 1200 شانه تراکم 3600 انتخاب کنید که با قیمت فرش تولیدی است ارسال رایگان فرش ، ضمانت ده ساله و یک سال بیمه ایران در فروش فرش کاشان ارائه می گردد . تمامی ابعاد استاندارد فرش ماشینی به صورت قالیچه فرش و کناره فرش در سایت فرش کاشان عرضه می شود. نمونه رنگ بندی های پرفروش دکوراسیون فرش مثل فرش سرمه ای ، فرش کرم ، فرش روناسی ، فرش گردویی ، فرش آبی فیروزه ای ، فرش آبی کاربنی ، فرش بادامی یا فرش نسکافه ای است که در مجموعه بازار فرش کاشان با ابعاد فرش 12 متری ، فرش 9 متری ، فرش 6 متری و قالیچه و کناره تولید می شود. کارخانه فرش ماشینی کاشان بزرگترین مجوعه تولید فرش و سایت این بازار فرش بزرگترین فروشگاه اینترنتی فرش ایران است .