تفاوت فرش فانتزی و گلیم فرش

glimfarsh-farshfatacic.jpg

تفاوت های فرش فریز و گلیم فرش در صنعت فرش ، فرش های مختلفی چه از نظر ظاهر و چه از نظر کیفیت بافت می شوند که از بین آن ها می توان به فرش فریز و گلیم فرش اشاره کرد‌. فرش فریز جز فرش های فانتزی به شمار میرود. از خصوصیات فرش فریز می توان به دوام و کیفیت بالای آن نسبت به گلیم فرش اشاره کرد. فرش فریز از سطحی نرم با نخ های بلند و تابیدگی زیاد برخوردار است اما گلیم فرش ها برخلاف فرش فریز دارای سطحی صاف و براق با پرزهای بسیار کوتاه هستند.

فرش فریز از نخ های بلندتری نسبت به گلیم فرش برخوردارست و بیشتر در مکان ها و اتاق هایی همچون اتاق کودک که چیدمان فانتزی دارند کاربرد بهتر و بیشتری دارد‌. گلیم فرش ها بیشتر در فضاهای رسمی و سنتی کاربرد دارند و به زیبایی محیط می افزایند. فرش فریز بخاطر حالت ارتجاعی که در نخ های آن وجود دارد برای محیط های اداری نیز کاربرد بهتری نسبت به گلیم فرش دارد.

در فرش فریز بخاطر طول متفاوت نخ ها و تابیدگی آن ها جای پا و سایه کم است. بخاطر تابیدگی که در فرش فریز وجود دارد فرش های فریز به نظافت بیشتری نسبت به گلیم فرش ها نیاز دارند و باید حداقل یکبار در سال بطور کامل با بخار شسته شوند‌. جای پا و سایه بر روی گلیم فرش ها بسیار کم و یا میتوان گفت در گلیم فرش بخاطر پرزهای کوتاهی که نسبت به تمامی فرش ها از جمله فرش فریز دارد اصلا رد پا و یا سایه ای نمی ماند.
عواملی که به فریز و گلیم فرش متال آسیب می رساند:
برای محافظت هرچه بیشتر از این فرش ها نباید با کفش روی فرش فریز و گلیم فرش قدم زد زیرا نفوذ گل و آلودگی باعث پوسیدگی هرچه بیشتر فرش فریز و گلیم فرش می گردد. چگونگی بسته بندی فرش فریز و گلیم فرش در هنگام جابجایی نقش بسزایی در طول عمر هر دو فرش ایفا می کند. رطوبت مهمترین عامل رشد قارچ ها و کپک ها بر روی تارو پود فرش فریز و گلیم فرش هستند که جز خطرناک ترین عوامل در تخریب فرش فریز و گلیم فرش به شمار می رود.

که البته پشم و ابریشم و پنبه در برابر رطوبت بسیار آسیب پذیر هستند. حشرات موذی نیز گاها باعث از بین رفتن فرش فریز و گلیم فرش می شوند که از بین آن ها می توان به بید که بیشتر در فضاها و محیط های گرم و بسته رشد می کند اشاره کرد که از مهمترین این حشرات به شمار می اید. قرار گرفتن هردو فرش (فرش فریز و گلیم فرش) در نور مستقیم خورشید باعث از بین رفتن مقاوت اولیه فرش ها و پوسیدگی تار های آن ها می شود و فرش هارا از بین می برد.

برچسب :
فرش,tva,فرش ماشینی کاشان,خرید فرش,قیمت فرش,700 شانه,گلیم فرش متال,
نـظـرات
نام و نام خانوادگی : *
عنوان مطلب :
نظر شما : *
دیگر مطالب کاربردی
ارسال سریع فرش ماشینی کاشان
فرق فرش و قالی
درباره نگهداری فرش ماشینی کاشان
تولید فرش کاشان
نکات انتخاب فرش
ادامه
جستجو بر اساس رنگ
نماد اعتماد الکترونیک
ستاد ساماندهی
logo-samandehi
clear-bug-div
  ارسال رایگان فرش کاشان و ضمانت 10 ساله فرش و پرداخت در محل فرش و همچنین فروش عیدانه فرش کاشان و تخفیفی انواع فرش ماشینی کاشان درجه یک  ليست قيمت فرش ماشيني که در کالا فرش هست تشکيل شده از قيمت فرش ماشيني فرش هاي  فرش کاشان  ، فرش مشهد ، فرش تهران ، فرش قيطران با اين وجود شما مي توانيد يک  خريد فرش  داشته باشيد از طرح فرش و طرح فرش جديد که ميتوان از بين  فرش طرح 700 شانه ،  700 شانه ،  1000 شانه ،   فرش هاي طرح هفتصد شانه 8رنگ ، هفتصد شانه 8 رنگ ، هفتصد شانه هاي 10 رنگ يا اينکه هزار شانه هاي 14 رنگ را که بسيار پرفروش هستند انتخاب کنيد و همگی فرش کاشان هستند که در کالا فرش و  شهر فرش   عرضه مي شوند. در بازار فرش که يک خريد اينترنتي فرش را به سادگي محيا مي سازد. انواع فرش ماشینی شهر فرش با قیمت خرید و قیمت تولید فرش از فرش کاشان به هموطنان ارائه می شود. در این فروشگاه فرش همه ی فرش ها 100 درصد اکریلیک بوده و از  تولید فرش کاشان   تا فروش فرش مستقیم انجام می گردد. ابعاد فرش ماشینی ابعاد : 6 متری ، 9 متری و 12 متری هست که با قیمت فرش ارزان و تخفیفی ارسال می شود و فرش کناره و قالیچه نیز موجود است. معروفترین و بهترین فرش کاشان 700 شانه تراکم 2550 و 1000 شانه تراکم 3000 هست که با دستگاه های HCP ، HCI و شونهر Schonherr تولید و بافته می شوند. برخی از کارخانه قالی کاشان :  فرش خاطره کاشان،   یلدای کویر ، قیطران ،شاهرخ ، اسپادانا ، سورنا ، پاتریس و قیمت فرش 6 متری و قیمت فرش 9 متری و قیمت فرش 12 متری و فرش سرمه ای در فروشگاه فرش کالافرش موجود میباشد و قیمت فرش ماشینی مشهد و فرش ماشینی کاشان را از ما بخواهید  نمایندگی اصلی سایت  فرش کاشان  و  فروش فرش کاشان  و  قیمت فرش کاشان   سایت کالافرش می باشد تولید فرش ماشینی درجه یک و صنایع فرش کاشان که برترین تولید کننده فرش ماشینی ایران هست وظیفه ماست فرش ماشینی و فرش کاشان تولید فرش ماشینی 700 شانه و فرش ماشینی 1000 شانه و فرش ماشینی 1200 شانه و فرش تخفیفی و فرش ارزان و خرید فرش توسط شما عزیزان به راحتی صورت میگیرد  بهترین فرش و فرش زیبا و فرش خوب فقط در کارخانه فرش کاشان تولید فرش می شود فرش ایران و فرش ماشینی مستقیم از کارخانه به دست خریدار میرسد و واسطه ای وجود ندارد بزرگ ترین فروشگاه فروش فرش ایران در خدمت شما عزیزان هست