تفاوت فرش فانتزی و گلیم فرش

glimfarsh-farshfatacic.jpg

تفاوت های فرش فریز و گلیم فرش در صنعت فرش ، فرش های مختلفی چه از نظر ظاهر و چه از نظر کیفیت بافت می شوند که از بین آن ها می توان به فرش فریز و گلیم فرش اشاره کرد‌. فرش فریز جز فرش های فانتزی به شمار میرود. از خصوصیات فرش فریز می توان به دوام و کیفیت بالای آن نسبت به گلیم فرش اشاره کرد. فرش فریز از سطحی نرم با نخ های بلند و تابیدگی زیاد برخوردار است اما گلیم فرش ها برخلاف فرش فریز دارای سطحی صاف و براق با پرزهای بسیار کوتاه هستند.

فرش فریز از نخ های بلندتری نسبت به گلیم فرش برخوردارست و بیشتر در مکان ها و اتاق هایی همچون اتاق کودک که چیدمان فانتزی دارند کاربرد بهتر و بیشتری دارد‌. گلیم فرش ها بیشتر در فضاهای رسمی و سنتی کاربرد دارند و به زیبایی محیط می افزایند. فرش فریز بخاطر حالت ارتجاعی که در نخ های آن وجود دارد برای محیط های اداری نیز کاربرد بهتری نسبت به گلیم فرش دارد.

در فرش فریز بخاطر طول متفاوت نخ ها و تابیدگی آن ها جای پا و سایه کم است. بخاطر تابیدگی که در فرش فریز وجود دارد فرش های فریز به نظافت بیشتری نسبت به گلیم فرش ها نیاز دارند و باید حداقل یکبار در سال بطور کامل با بخار شسته شوند‌. جای پا و سایه بر روی گلیم فرش ها بسیار کم و یا میتوان گفت در گلیم فرش بخاطر پرزهای کوتاهی که نسبت به تمامی فرش ها از جمله فرش فریز دارد اصلا رد پا و یا سایه ای نمی ماند.
عواملی که به فریز و گلیم فرش متال آسیب می رساند:
برای محافظت هرچه بیشتر از این فرش ها نباید با کفش روی فرش فریز و گلیم فرش قدم زد زیرا نفوذ گل و آلودگی باعث پوسیدگی هرچه بیشتر فرش فریز و گلیم فرش می گردد. چگونگی بسته بندی فرش فریز و گلیم فرش در هنگام جابجایی نقش بسزایی در طول عمر هر دو فرش ایفا می کند. رطوبت مهمترین عامل رشد قارچ ها و کپک ها بر روی تارو پود فرش فریز و گلیم فرش هستند که جز خطرناک ترین عوامل در تخریب فرش فریز و گلیم فرش به شمار می رود.

که البته پشم و ابریشم و پنبه در برابر رطوبت بسیار آسیب پذیر هستند. حشرات موذی نیز گاها باعث از بین رفتن فرش فریز و گلیم فرش می شوند که از بین آن ها می توان به بید که بیشتر در فضاها و محیط های گرم و بسته رشد می کند اشاره کرد که از مهمترین این حشرات به شمار می اید. قرار گرفتن هردو فرش (فرش فریز و گلیم فرش) در نور مستقیم خورشید باعث از بین رفتن مقاوت اولیه فرش ها و پوسیدگی تار های آن ها می شود و فرش هارا از بین می برد.

برچسب :
فرش,tva,فرش ماشینی کاشان,خرید فرش,قیمت فرش,700 شانه,گلیم فرش متال,
نـظـرات
نام و نام خانوادگی : *
عنوان مطلب :
نظر شما : *
دیگر مطالب کاربردی
فرش 1200 شانه تراکم 3600
تمامی اطلاعات برای فرش گل برجسته
پر فروش ترین فرشهای ماشینی
مزایای خرید فرش آنتی باکتریال
نکات خرید فرش آشپزخانه
ادامه
نماد اعتماد الکترونیک
ستاد ساماندهی
logo-samandehi
clear-bug-div
 فرش کاشان فروشگاه فرش کاشان فرش نگین مشهد کارخانه فرش کاشان تولید کننده و ارائه دهنده فرش ماشینی کاشان است که مجموعه تولیدات صنایع فرش کاشان را با اختلاف 20 تا 40 درصدی نسبت به بازار فرش و نمایشگاه های معتبر فرش به صورت بی واسطه تقدیم هموطنان عزیز میکند .کاشان به عنوان قطب صادرات فرش ماشینی مهمترین شهر فرش ایران می باشد و برای خرید فرش می توانید از میان فرش طرح 700 شانه ، فرش 500 شانه ، فرش 700 شانه تراکم 2550 ، فرش 700 شانه تراکم 2700 ، فرش 700 شانه تراکم 3000 شانه نما ، فرش 1000 شانه تراکم 3000 ، فرش 1000 شانه تراکم 3600 ، فرش 1200 شانه تراکم 3600 انتخاب کنید که با قیمت فرش تولیدی است ارسال رایگان فرش ، ضمانت ده ساله و یک سال بیمه ایران در فروش فرش کاشان ارائه می گردد . تمامی ابعاد استاندارد فرش ماشینی به صورت قالیچه فرش و کناره فرش در سایت فرش کاشان عرضه می شود. نمونه رنگ بندی های پرفروش دکوراسیون فرش مثل فرش سرمه ای ، فرش کرم ، فرش روناسی ، فرش گردویی ، فرش آبی فیروزه ای ، فرش آبی کاربنی ، فرش بادامی یا فرش نسکافه ای است که در مجموعه بازار فرش کاشان با ابعاد فرش 12 متری ، فرش 9 متری ، فرش 6 متری و قالیچه و کناره تولید می شود. کارخانه فرش ماشینی کاشان بزرگترین مجوعه تولید فرش و سایت این بازار فرش بزرگترین فروشگاه اینترنتی فرش ایران است .