فرش ماشینی برجسته 1200 شانه

carpet-outstanding-1200-kalafarsh.jpg

صنعت فرش ماشینی نسبت به عمری که در ایران تجربه کرده است انواع بافت های فرش را به خود دیده است ، از معروفترین بافت ها ، تولید فرش 500 شانه ، بافت فرش 700 شانه ، فرش ماشینی 1000 شانه ، و جدید ترین فرش و قالی ماشینی 1200 شانه می باشد .
این صنعت یعنی صنعت پویای تولید فرش ماشینی همواره از دو جهت به صورت موازی در حال حرکت بوده است یکی از آن ها نخ و الیاف استفاده شده در فرش است و دیگری دستگاه تولید کننده فرش . پیشرفت این دو عامل هر دو باهم یا به تنهایی همیشه موجب تولیدات بسیار باظرافت تر فرش ماشینی شده است.
نوآور و تولیدکنندگان اصلی دستگاه فرش ماشینی همواره از دو نوع شونهر (Schonherr) یا وندویل (Van De Wiele) و از دو کشور آلمان و یا بلژیک بوده اند که هر روز با آمدن مدل های جدیدتر از این دو کشور ، مثل HCIx2 و یا HCPx2 ، خیلی زود وارد کشور شدند و تولیدات فرش ماشینی را پیشرفته تر کرده اند.
همینطور در زمینه نخ و الیاف فرش ماشینی از نمونه های معروف آن میتوان BCF ، فیلامنت و اکریلیک نام برد .  اما در جدید ترین بافت و تولید فرش ماشینی که به سرعت درحال رایج شدن در بازار فرش ماشینی می باشد فرش های برجسته هست . تفاوت فرش ماشینی برجسته با فرش معمولی در این هست که فرش معمولی نقشه ی هموار و صافی رو دارد و خاب فرش در تمام نقاط فرش طول یکسان دارد اما در فرش ماشینی برجسته بعضی از نقش ها و گل های قالی ماشینی حالت برجستگی دارند.
اما بافت فرش ماشینی برجسته به چه شکل هست؟
در فرش های برجسته که معروفترین بافت آن در حال حاضر فرش ماشینی گل برجسته 1200 شانه تراکم 3600 هست تولید آن به این صورت هست که فرش ها از ترکیب نخ اکریلیک و هایبالک تولید و بافت می شوند و زمانی که فرش ماشینی از دستگاه تولیدکننده فرش ماشینی پایین می آید هنوز مثل بقیه ی فرش ها هموار و صاف هست ، اما در مرحله ی بعد که مرحله ی آهار یا پردازش فرش می باشد زمانی که فرش ها در مقابل حرارت قرار میگیرند ، در قسمت های فرش که نخ هایبالک قرار گرفته فرایندی مثل آب شدن اتفاق می افتد بدین صورت که نخ های هایبالک پایین تر می رود . به این ترتیب که مثلا از 8 رنگ بکار رفته در فرش 1 یا 2 رنگ آن از نوع هایبالک هست و این 2 رنگ در تمام فرش از مابقی رنگ ها پایین تر قرار میگیرند در نتیجه فرش ماشینی گل برجسته به وجود می آید.
در خصوص مزایای این فرش ها می توان گفت که ظرافت و زیبایی خاص خود را دارند و جدیدترین تکنولوژی روز دنیا در بافت و تولید آن کاملا مشهود هست اما در خصوص معایب آن گفته های زیادی هست از جمله خیلی از کارخانه داران و شرکت های قدیمی فرش کاشان که در خصوص فرش برجسته به آن زیاد معتقد نیستند .برای مثال فرش ماشینی برجسته به خاطر برجسته بودن معمولا برای نظافت و جارو زدن مشکلات زیادی برای صاحب خود ایجاد می کنند اما در فرش ماشینی معمولی به خاطر یکدست بودن این امر مشکلی ایجاد نمی کند. همچنین فرش های برجسته معمولا از عمر و دوام پایین تری نسبت به فرش ماشینی تمام اکریلیک درجه یک برخوردار هستند . اما در این زمانی که این مقاله درباره فرش ماشینی برجسته نوشته می شود این نوع از بافت به سرعت در حال گسترش هست و تقریبا در تمامی بازار روز به روز بیشتر میشود.
کالا فرش هم طبق روال همیشگی با توجه به درخواست های مکرر مشتریان و هموطنان عزیز محصولات فرش ماشینی 1200 شانه تراکم 3600 گل برجسته را ارئه می دهد که میتوانید طرح فرش ماشینی را داخل سایت مشاهده کنید یا از پشتیبانی درخواست کنید.

برچسب :
فرش , tva , فرش ماشینی کاشان,فرش برجسته,فرش 700 شانه,فرش 1000 شانه,فرش 1200 شانه,فرش گل برجسته
نـظـرات
نام و نام خانوادگی : *
عنوان مطلب :
نظر شما : *
دیگر مطالب کاربردی
انتخاب فرش ماشینی خوب
7نکته برای تشخیص نخ اکریلیک
تفاوت 700 شانه واقعی با درجه دو
نکاتی راجب انتخاب طرح فرش
درباره آهار فرش ماشینی
ادامه
نماد اعتماد الکترونیک
ستاد ساماندهی
logo-samandehi
clear-bug-div
 فرش کاشان فروشگاه فرش کاشان فرش نگین مشهد کارخانه فرش کاشان تولید کننده و ارائه دهنده فرش ماشینی کاشان است که مجموعه تولیدات صنایع فرش کاشان را با اختلاف 20 تا 40 درصدی نسبت به بازار فرش و نمایشگاه های معتبر فرش به صورت بی واسطه تقدیم هموطنان عزیز میکند .کاشان به عنوان قطب صادرات فرش ماشینی مهمترین شهر فرش ایران می باشد و برای خرید فرش می توانید از میان فرش طرح 700 شانه ، فرش 500 شانه ، فرش 700 شانه تراکم 2550 ، فرش 700 شانه تراکم 2700 ، فرش 700 شانه تراکم 3000 شانه نما ، فرش 1000 شانه تراکم 3000 ، فرش 1000 شانه تراکم 3600 ، فرش 1200 شانه تراکم 3600 انتخاب کنید که با قیمت فرش تولیدی است ارسال رایگان فرش ، ضمانت ده ساله و یک سال بیمه ایران در فروش فرش کاشان ارائه می گردد . تمامی ابعاد استاندارد فرش ماشینی به صورت قالیچه فرش و کناره فرش در سایت فرش کاشان عرضه می شود. نمونه رنگ بندی های پرفروش دکوراسیون فرش مثل فرش سرمه ای ، فرش کرم ، فرش روناسی ، فرش گردویی ، فرش آبی فیروزه ای ، فرش آبی کاربنی ، فرش بادامی یا فرش نسکافه ای است که در مجموعه بازار فرش کاشان با ابعاد فرش 12 متری ، فرش 9 متری ، فرش 6 متری و قالیچه و کناره تولید می شود. کارخانه فرش ماشینی کاشان بزرگترین مجوعه تولید فرش و سایت این بازار فرش بزرگترین فروشگاه اینترنتی فرش ایران است .