فرش ماشینی برجسته 1200 شانه

carpet-outstanding-1200-kalafarsh.jpg

صنعت فرش ماشینی نسبت به عمری که در ایران تجربه کرده است انواع بافت های فرش را به خود دیده است ، از معروفترین بافت ها ، تولید فرش 500 شانه ، بافت فرش 700 شانه ، فرش ماشینی 1000 شانه ، و جدید ترین فرش و قالی ماشینی 1200 شانه می باشد .
این صنعت یعنی صنعت پویای تولید فرش ماشینی همواره از دو جهت به صورت موازی در حال حرکت بوده است یکی از آن ها نخ و الیاف استفاده شده در فرش است و دیگری دستگاه تولید کننده فرش . پیشرفت این دو عامل هر دو باهم یا به تنهایی همیشه موجب تولیدات بسیار باظرافت تر فرش ماشینی شده است.
نوآور و تولیدکنندگان اصلی دستگاه فرش ماشینی همواره از دو نوع شونهر (Schonherr) یا وندویل (Van De Wiele) و از دو کشور آلمان و یا بلژیک بوده اند که هر روز با آمدن مدل های جدیدتر از این دو کشور ، مثل HCIx2 و یا HCPx2 ، خیلی زود وارد کشور شدند و تولیدات فرش ماشینی را پیشرفته تر کرده اند.
همینطور در زمینه نخ و الیاف فرش ماشینی از نمونه های معروف آن میتوان BCF ، فیلامنت و اکریلیک نام برد .  اما در جدید ترین بافت و تولید فرش ماشینی که به سرعت درحال رایج شدن در بازار فرش ماشینی می باشد فرش های برجسته هست . تفاوت فرش ماشینی برجسته با فرش معمولی در این هست که فرش معمولی نقشه ی هموار و صافی رو دارد و خاب فرش در تمام نقاط فرش طول یکسان دارد اما در فرش ماشینی برجسته بعضی از نقش ها و گل های قالی ماشینی حالت برجستگی دارند.
اما بافت فرش ماشینی برجسته به چه شکل هست؟
در فرش های برجسته که معروفترین بافت آن در حال حاضر فرش ماشینی گل برجسته 1200 شانه تراکم 3600 هست تولید آن به این صورت هست که فرش ها از ترکیب نخ اکریلیک و هایبالک تولید و بافت می شوند و زمانی که فرش ماشینی از دستگاه تولیدکننده فرش ماشینی پایین می آید هنوز مثل بقیه ی فرش ها هموار و صاف هست ، اما در مرحله ی بعد که مرحله ی آهار یا پردازش فرش می باشد زمانی که فرش ها در مقابل حرارت قرار میگیرند ، در قسمت های فرش که نخ هایبالک قرار گرفته فرایندی مثل آب شدن اتفاق می افتد بدین صورت که نخ های هایبالک پایین تر می رود . به این ترتیب که مثلا از 8 رنگ بکار رفته در فرش 1 یا 2 رنگ آن از نوع هایبالک هست و این 2 رنگ در تمام فرش از مابقی رنگ ها پایین تر قرار میگیرند در نتیجه فرش ماشینی گل برجسته به وجود می آید.
در خصوص مزایای این فرش ها می توان گفت که ظرافت و زیبایی خاص خود را دارند و جدیدترین تکنولوژی روز دنیا در بافت و تولید آن کاملا مشهود هست اما در خصوص معایب آن گفته های زیادی هست از جمله خیلی از کارخانه داران و شرکت های قدیمی فرش کاشان که در خصوص فرش برجسته به آن زیاد معتقد نیستند .برای مثال فرش ماشینی برجسته به خاطر برجسته بودن معمولا برای نظافت و جارو زدن مشکلات زیادی برای صاحب خود ایجاد می کنند اما در فرش ماشینی معمولی به خاطر یکدست بودن این امر مشکلی ایجاد نمی کند. همچنین فرش های برجسته معمولا از عمر و دوام پایین تری نسبت به فرش ماشینی تمام اکریلیک درجه یک برخوردار هستند . اما در این زمانی که این مقاله درباره فرش ماشینی برجسته نوشته می شود این نوع از بافت به سرعت در حال گسترش هست و تقریبا در تمامی بازار روز به روز بیشتر میشود.
کالا فرش هم طبق روال همیشگی با توجه به درخواست های مکرر مشتریان و هموطنان عزیز محصولات فرش ماشینی 1200 شانه تراکم 3600 گل برجسته را ارئه می دهد که میتوانید طرح فرش ماشینی را داخل سایت مشاهده کنید یا از پشتیبانی درخواست کنید.

فرش 1200 شانه برجسته

شانه به تراکم عرضی یک فرش می گویند یعنی اگر یک متر عرضی یک فرش را در نظر بگیرید باید 1200 گره وجود داشته باشد تا مطمئن شوید فرش 1200 شانه است .
تراکم به تعداد گره در یک متر طولی گفته میشود یعنی فرش 1200 شانه تراکم 3600 در یک متری طولی باید 3600 گره داشته باشد .
اکثر مردم بر این باورند که هرچه تراکم یک فرش بالا باشد فرش با کیفیت تر است در صورتی که کیفیت فرش بسته به نخ خاب فرش است زیرا 70 % از فرش را نخ خاب فرش تشکیل میدهد .
فرش 1200 شانه تراکم 3600 بسیار فشرده شده و سفت می باشد به همین دلیل ضخامت بالایی ندارد زیرا الیاف فرش فشره شده است و از خاب فرش کم می کند که باعث ظرافت و زیبایی فرش میشود .
نخ خاب فرش 1200 شانه نخ ترک است. نخ ترک همانند نخ بایر آلمان وارداتی است . نخ ترک همان نخ اکریلیک است که عمل هیت ست چند بار روی آن انجام شده است که باعث افزایش کیفیت فرش میشود . نخ خاب از مهم ترین ویژگی های یک فرش است زیرا بیشترین وزن فرش را نخ خاب تشکیل میدهد. هر چه کیفیت یک فرش بالاتر باشد عمر فرش نیز طولانی تر میشود و در برابر پاخور بودن و قرار دادن اجسام سنگین روی فرش مقاوم تر میشود.
نخ ترک ویژگی های خاص و خوبی دارد:
- در برابر پوسیدگی و پارگی به دلیل کیفیت درجه یک بسیار مقاوم است.
- بسیار لطیف است و زیبایی بینظیری به فرش می بخشد.
- در برابر شستشو مقاوم است و به هیچ عنوان تغیر رنگ نمیدهد.

برچسب :
فرش , tva , فرش ماشینی کاشان , فرش برجسته , فرش 700 شانه , فرش 1000 شانه , فرش 1200 شانه , فرش گل برجسته ,
نـظـرات
نام و نام خانوادگی : *
عنوان مطلب :
نظر شما : *
دیگر مطالب کاربردی
فرق فرش و قالی
فرش جهیزیه
راهنمای خرید فرش اتاق خواب
خرید اینترنتی فرش مدرن و فانتزی با بهترین قیمت
پاک کردن لکه از فرش
خرید فرش ماشینی کاشانفرش ماشینی کاشان
کلمات رايج جستجو
10 رنگ  8 رنگ  فرش ارزان  پاتریس  فرش مشهد  اریکا  500 شانه  فرش ماشینی  1000 شانه  700 شانه  فرش کاشان  فرش ابریشم  فرش  فرش فیروزه ای  فرش 1200 شانه  فرش پاتریس  فرش 700 شانه  تابلو فرش  تراکم 2550  تراکم 2100  تراکم 3000  قیمت فرش  قیطران  شهر فرش  بازار فرش  فرش 12 متری  فرش ماشینی کاشان  فیروزه ای  خرید فرش  قالی  خرید فرش اینترنتی  خرید اینترنتی فرش  فرش 9 متری  فرش 6 متری  1200 شانه  فرش 14 رنگ  قالیچه  خرید فرش 700 شانه  شهر فرش کاشان  فرش 700 شانه تراکم 2550  تراکم 2550  12 متری  شاهرخ  سرمه ای  carpet  1000  700  فرش یلدای کویر  نگین مشهد  فرش قیطران  فرش ستاره کویر  فرش مشهد اردهال  دنیای فرش  فرش عظیم زاده  کهکشان  ارکیده  باغ بهشت  افشان  فرش نگین مشهد  tva  ماهی  فرش 12متری  کناره  گلیم  فرش 1000 شانه  6 متری  فرش 500 شانه  tva lhadkd  فرش 1000 شانه تراکم 3000  قیمت فرش 6 متری  طرح چیچک  قیمت فرش کاشان  فرش ماشینی 1000 شانه  فرش خوب  فرش طرح برجسته ۱۲۰۰ شانه  1200 شانه تراکم 3600  فرش طرح 700  700 شانه تراکم 2550  فرش هزار شانه  فرش 12 رنگ  خرید فرش ماشینی  خرید فرش کاشان  قیمت فرش ماشینی  طرح فرش  فروش فرش  فرش ماشینی 700 شانه  کارخانه فرش  قیمت فرش 1200 شانه  فرش طرح 700 شانه  خرید اینترنتی فرش کاشان  قیمت فرش طرح 700  کارخانه فرش کاشان  فرش درجه يک 
 

 فرش کاشان  با ارائه ی بستری مناسب با نام  فروشگاه فرش کاشان   برای  خرید فرش ماشینی   شرکت های  تولید فرش   درجه یک از جمله فرش نگین مشهد ، کارخانه فرش کاشان ، زمرد کاشان ، فرش یلدای کویر ، ستاره کویر ، فرش مشهد تولید کننده و ارائه دهنده  فرش ماشینی کاشان  است که مجموعه تولیدات  صنایع فرش ایران  را با اختلاف 20 تا 40 درصدی نسبت به  بازار فرش  و نمایشگاه های معتبر فرش ماشینی به صورت بی واسطه تقدیم هموطنان عزیز میکند .کاشان به عنوان قطب  صادرات فرش ماشینی  یکی از مهمترین شهر فرش ایران می باشد و برای خرید فرش می توانید از میان  فرش طرح 700 شانه  ،  فرش 500 شانه  ،  فرش 700 شانه تراکم 2550  ،  فرش 700 شانه  ،   فرش 700 شانه تراکم 3000  ،  فرش 1000 شانه تراکم 3000  ،  فرش 1000 شانه تراکم 3600  ،  فرش 1200 شانه تراکم 3600  انتخاب کنید که با قیمت تخفیفی و فرش تولیدی است.  ارسال رایگان فرش ، ضمانت ده ساله و در  خرید فرش کاشان  ارائه می گردد . تمامی ابعاد استاندارد فرش ماشینی به صورت  قالیچه فرش  و  کناره فرش  در سایت خرید فرش ماشینی عرضه می شود. نمونه رنگ بندی های پرفروش دکوراسیون فرش مثل  فرش سرمه ای  ،  فرش کرم  فرش گردویی  ،  فرش روناسی  فرش آبی فیروزه ای   فرش بادامی  است که در مجموعه بازار فرش با ابعاد  فرش 12 متری  ،  فرش 9 متری  ،  فرش 6 متری  و قالیچه و کناره تولید می شود.  کارخانه فرش  و  قالی کاشان  بزرگترین مجوعه تولید فرش و سایت این بازار فرش بزرگترین  فروشگاه اینترنتی فرش  ایران است .  برای کلیه امور  صادرات فرش  و  خرید عمده فرش  می توانید با قسمت پشتیبانی تماس حاصل کنید.