فرش دستباف گونه یا فرش معمولی؟

keyhan-farsh-article.jpg

اهمیت دستباف گونه بودن فرش ماشینی :
امروزه با پیشرفت صنعت و تکنولوژی پیشرفت های خوبی در صنعت ایران هم صورت گرفته که از این رو همیشه در فرش ماشینی به روز ترین دستگاه های تولید و بافت فرش در ایران مشغول به کار بوده و هستند برای مثال پس از دستگاه های بافنده مثل 320 شانه ، 500 شانه ، 700 شانه ، 1000 شانه اکنون شاهد کارکرد نسل پنجم شرکت واندویل بلژیکی و 1200 شانه در ایران و فرش کاشان هستیم.
كارایی دستگاه تولید فرش ماشینی با ظرافت و تراكم بالا و بسیار زیادی است كه لازم به ذكر است گفته شود هرچه ظرافت و تراكم فرش ماشینی زیاد باشد فرش ماشینی به فرش دستبافت گونه نزدیك تر است . نخ به كار رفته در این دستگاه های بافت فرش ماشینی با سایز و نمره 26 یا 27 است در صورتی كه فرش های ماشینی 500 شانه عمومابا سایز و نمره نخ 10 و 10.5 و فرش ماشینی 700شانه با سایز و نمره نخ قالبا 18 بافته و تولید میشود.
پس تا اینجا متوجه این موضوع شدیم كه فرش ماشینی تولید شده با دستگاه های گفته شده بسیار به فرش دستبافت نزدیك و میتوان گفت به نوعی فرش ماشینی دست بافت گونه نام دارد حال این نكته مد نظر قرار داردكه :
دست بافت گونه بودن فرش ماشینی چه مزیتی را برای خریدار به همراه دارد؟
چرا مشتریان هنگام خرید فرش تمام و اغلب فروشندگان به دست بافت گونه بودن فرش ماشینی توجه زیادی دارند وتوجه به این نكته چه فایده و مزیتی را برای خریداربه همراه دارد؟
برای اینكه بدانیم  نكته ای كه باعث اهمیت به این موضوع شده در خرید فرش ماشینی و فرش کاشان ابتدا كمی ازنحوه بافت فرش دست بافت میگوییم .در فرش های دست بافت نخ پرز دور نخ تار (نخ چله )گره و تاب میخورد  گره های خورده شده دور نخ چله عموما ازدو نوع است (گره ی تركی ،گره ی فارسی ) و  غالبا به همین علت است كه پشت فرش دست بافت عموما رنگ نخ پرز دیده میشود اما در فرش های ماشینی قالبا نخ پرز یا همان نخ خاب  فقط به صورت به یك لایه یو مانند دور نخ تار (چله) یك تب میخورد به همین دلیل اگر پشت فرش را نگاه كنید نخ تار(چله ) نیز قابل مشاهده است .
حال نكته قابل توجه این است كه در این دو نوع بافت فرش (ماشینی ،دست بافت ) كه در فرش دستبافت  نخ ها با گره ای كه بافنده فرش دست بافت میزند گره سر جای خود محكم میشود و به دلیل این استحكام ثابت گره  نخ خاب هیچ زمانی از فرش دستباف بیرون نمی آید . و اما در فرش ماشینی استحكام نخ خابی كه به كار رفته تنها به صورت یك لایه یو مانند دور نخ تار (چله ) گره ای سطحی خورده وبا تزریق چسبی كه در ساختار فرش  استفاده میشود  مستحكم میشود به همین علت اگر چسب در آب حل شود با اولین شست و شوی فرش ماشینی، فرش خیلی شل میشود و امكان خارج شدن نخ خاب و باز شدن گره ی سطحی از دور نخ تار وجود دارد .
اینجاست كه توجه به نزدیك بودن فرش ماشینی به فرش دستباف اهمیت پیدا میكند كه در دستگاه های بافت فرش ماشینی گفته شده نخ خاب بافت رفته گی بیشتر و بهتری را در ساختار بافت فرش ماشینی داراست ولذا زمانی كه پشت  فرش ماشینی كه تولید دستگاه های ذكر شده نگاه كنید پشت فرش ماشینی همانند فرش دستبافت است و استحكام به وجود اماده در فرش حاصل ساختار یست كه توسظ بافت فرش در آن به وجود اماده و نه استحكامی سطحی كه تنها توسط تزریق چسب به ساختار فرش ماشینی باشد حال آنكه شركت كالافرش كاشان نیز با ارائه ی محصولات بافته شده توسط دستگاه های جدید و بروز ذكر شده توانسته رتبه برتر را در تولید فرش ماشینی دست بافت گونه كسب كند و رضایت مشتریان گرامی خود را جلب كند.

"کپی برداری فقط با ذکر منبع مجاز می باشد"

برچسب :
فرش , tva , فرش کاشان, فرش ماشینی , فرش دستبافتگونه, فرش دستباف گونه
نـظـرات
نام و نام خانوادگی : *
عنوان مطلب :
نظر شما : *
دیگر مطالب کاربردی
قوانین پهن کردن فرش
خرید فرش ماشینی برای صاحبان حیوانات خانگی
فرش 1200 شانه
بهترین فرش ماشینی کدام است؟
تفاوت فرش 700 شانه با 1200 شانه
ادامه
نماد اعتماد الکترونیک
ستاد ساماندهی
logo-samandehi
clear-bug-div
  ارسال رایگان فرش کاشان و ضمانت 10 ساله فرش و پرداخت در محل فرش و همچنین فروش عیدانه فرش کاشان و تخفیفی انواع فرش ماشینی کاشان درجه یک  ليست قيمت فرش ماشيني که در کالا فرش هست تشکيل شده از قيمت فرش ماشيني فرش هاي  فرش کاشان  ، فرش مشهد ، فرش تهران ، فرش قيطران با اين وجود شما مي توانيد يک  خريد فرش  داشته باشيد از طرح فرش و طرح فرش جديد که ميتوان از بين  فرش طرح 700 شانه ،  700 شانه ،  1000 شانه ،   فرش هاي طرح هفتصد شانه 8رنگ ، هفتصد شانه 8 رنگ ، هفتصد شانه هاي 10 رنگ يا اينکه هزار شانه هاي 14 رنگ را که بسيار پرفروش هستند انتخاب کنيد و همگی فرش کاشان هستند که در کالا فرش و  شهر فرش   عرضه مي شوند. در بازار فرش که يک خريد اينترنتي فرش را به سادگي محيا مي سازد. انواع فرش ماشینی شهر فرش با قیمت خرید و قیمت تولید فرش از فرش کاشان به هموطنان ارائه می شود. در این فروشگاه فرش همه ی فرش ها 100 درصد اکریلیک بوده و از  تولید فرش کاشان   تا فروش فرش مستقیم انجام می گردد. ابعاد فرش ماشینی ابعاد : 6 متری ، 9 متری و 12 متری هست که با قیمت فرش ارزان و تخفیفی ارسال می شود و فرش کناره و قالیچه نیز موجود است. معروفترین و بهترین فرش کاشان 700 شانه تراکم 2550 و 1000 شانه تراکم 3000 هست که با دستگاه های HCP ، HCI و شونهر Schonherr تولید و بافته می شوند. برخی از کارخانه قالی کاشان :  فرش خاطره کاشان،   یلدای کویر ، قیطران ،شاهرخ ، اسپادانا ، سورنا ، پاتریس و قیمت فرش 6 متری و قیمت فرش 9 متری و قیمت فرش 12 متری و فرش سرمه ای در فروشگاه فرش کالافرش موجود میباشد و قیمت فرش ماشینی مشهد و فرش ماشینی کاشان را از ما بخواهید  نمایندگی اصلی سایت  فرش کاشان  و  فروش فرش کاشان  و  قیمت فرش کاشان   سایت کالافرش می باشد تولید فرش ماشینی درجه یک و صنایع فرش کاشان که برترین تولید کننده فرش ماشینی ایران هست وظیفه ماست فرش ماشینی و فرش کاشان تولید فرش ماشینی 700 شانه و فرش ماشینی 1000 شانه و فرش ماشینی 1200 شانه و فرش تخفیفی و فرش ارزان و خرید فرش توسط شما عزیزان به راحتی صورت میگیرد  بهترین فرش و فرش زیبا و فرش خوب فقط در کارخانه فرش کاشان تولید فرش می شود فرش ایران و فرش ماشینی مستقیم از کارخانه به دست خریدار میرسد و واسطه ای وجود ندارد بزرگ ترین فروشگاه فروش فرش ایران در خدمت شما عزیزان هست