انواع گره در فرش بافی

gere-ghali-farsh-anva.jpg

پیچیدن نخ پرز به صورت خاص و منظم به دور نخ های تار قالی را گره می گویند.که به وسیله ی این گره ها نقش های قالی ایجاد می شود.
در بین گره ها دو نوع گره در ایران مرسوم است:
گره متقارن و گره نا متقارن
گره متقارن:
گره متقارن یا گره آذری و یا گره ترکی همه یک نوع گره با اسامی مختلف هستند.این گره ها در هر نقطه از ایران به نام های مختلفی شناخته می شوند.
در این نوع گره نخ پرز را به دور هر دو تار زیر و تار رو می پیچند(گره میزنند) که نتیجه ی این گره ها شکلی فاخر و متقارن به وجود می آید‌.
گره متقارن در نواحی شمال غربی و غرب کشور و بعضا در بین برخی از بافندگان فرش عشایر فارس و خراسان و کرمان رواج بسیاری دارد.
گره نامتقارن:
در گره نامتقارن نخ پرز را به دور یکی از تارهای قالی گره میزنند(می پیچند) که به وسیله ی آن شکلی نامتقارن به دست می اید و در مجموع نقشی زیبا و ارزنده ای را بر قالی نقش میزند‌.
گره نامتقارن در خراسان ،قم ،اراک، اصفهان، کرمان و برخی نواحی شرقی ایران رواج دارد.
در هنر و صنعت قالی اساس و پایه ی قالی بافی کاشان همین گره های کوچک هستند... .

برچسب :
فرش ,فرش کاشان,فرش دستبافت,قالی بافی
نـظـرات
نام و نام خانوادگی : *
عنوان مطلب :
نظر شما : *
دیگر مطالب کاربردی
فرش دستباف گونه یا فرش معمولی؟
فرش ماشینی در صنعت صادرات
فرش ارزان قیمت ماشینی
رفوی فرش ماشینی
اطلاعات درباره فرش ماشینی
ادامه
نماد اعتماد الکترونیک
ستاد ساماندهی
logo-samandehi
clear-bug-div
 فرش کاشان فروشگاه فرش کاشان فرش نگین مشهد کارخانه فرش کاشان تولید کننده و ارائه دهنده فرش ماشینی کاشان است که مجموعه تولیدات صنایع فرش کاشان را با اختلاف 20 تا 40 درصدی نسبت به بازار فرش و نمایشگاه های معتبر فرش به صورت بی واسطه تقدیم هموطنان عزیز میکند .کاشان به عنوان قطب صادرات فرش ماشینی مهمترین شهر فرش ایران می باشد و برای خرید فرش می توانید از میان فرش طرح 700 شانه ، فرش 500 شانه ، فرش 700 شانه تراکم 2550 ، فرش 700 شانه تراکم 2700 ، فرش 700 شانه تراکم 3000 شانه نما ، فرش 1000 شانه تراکم 3000 ، فرش 1000 شانه تراکم 3600 ، فرش 1200 شانه تراکم 3600 انتخاب کنید که با قیمت فرش تولیدی است ارسال رایگان فرش ، ضمانت ده ساله و یک سال بیمه ایران در فروش فرش کاشان ارائه می گردد . تمامی ابعاد استاندارد فرش ماشینی به صورت قالیچه فرش و کناره فرش در سایت فرش کاشان عرضه می شود. نمونه رنگ بندی های پرفروش دکوراسیون فرش مثل فرش سرمه ای ، فرش کرم ، فرش روناسی ، فرش گردویی ، فرش آبی فیروزه ای ، فرش آبی کاربنی ، فرش بادامی یا فرش نسکافه ای است که در مجموعه بازار فرش کاشان با ابعاد فرش 12 متری ، فرش 9 متری ، فرش 6 متری و قالیچه و کناره تولید می شود. کارخانه فرش ماشینی کاشان بزرگترین مجوعه تولید فرش و سایت این بازار فرش بزرگترین فروشگاه اینترنتی فرش ایران است .