انتـخاب فــــرش متناسب با دکوراسيون

carpet-farsh-kalafarsh.jpg

فرش ها در ظاهر خانه و دکوراسيون آن تاثير زيادی دارند. آن ها جلوه خاصی به خانه ها و اتاق های شما مي بخشند و در عين حال تاثير زيادی بر گرما و امنيت فضای خانه دارند.

 فرش ها از جمله ضروري ترين وسايل برای چيدمان و دکوراسيون خانه هستند و اگر درست و متناسب با فضای خانه انتخاب شوند علاوه بر آن که بر جلوه خانه می افزايند آسايش و آرامش اعضای خانواده را نيز تامين می کنند اما در استفاده از فرش بايد نکته هايی را مدنظر قرار دهيد.

مرز خوشی

 فرش ها و قاليچه ها بهترين ابزاری هستند که از آن ها می توان برای تعيين مرزبندی های فضای خانه استفاده کرد. اگر در خانه تان هالی داريد که لازم است آن را به دو قسمت غذاخوری و نشيمن تقسيم کنيد، بهترين کار استفاده از فرش يا قاليچه های متفاوت است. اين کار به شما کمک می کند علاوه بر مرزبندی فضايی که در اختيار داريد، جاذبه خاصی براي خانه تان فراهم کنيد. تنها بايد مراقب باشيد در انتخاب قاليچه ها مراقب هارمونی و همسانی رنگ ها و طرح های قاليچه ها يا فرش ها باشيد. انتخاب طرح و رنگ مناسب در ايجاد فضاسازی و مرزبندی ها بسيار ضروری است. همان طور که نبايد از فرش يا قاليچه شبيه به هم برای اين کار استفاده کرد، قرار دادن دو فرش کاملا متفاوت يکی با طراحی مدرن و ديگری با طراحی سنتی، انتخابی نادرست و نامناسب است.

 موکت کنار فرش

 برای تک تک قاليچه ها و فرش هايی که در منزل تان استفاده می کنيد بايد حاشيه ای مناسب و مقاوم در نظر بگيريد. اين حاشيه علاوه بر آن که بايد متناسب و زيبا باشد، بايد کيفيت لازم را برای پيشگيری از سر خوردن و حرکت آن روی سراميک، داشته باشد. مقصود از حاشيه استفاده از موکت يا بست های پلاستيکی است که امروزه در بسياری از فروشگاه های فرش ديده می شود. استفاده از موکت در مقايسه با گيره های پلاستيکی در فصل زمستان اولويت دارد. زيرا علاوه بر آن که موجب حفظ دمای خانه و گرم تر شدن اتاق ها می شود به لحاظ ايمنی نيز برای خانواده هايی که فرزند زير 10 سال دارند نيز ايمن تر است.

فرش بايد با مبل ها سازگار باشد

 يکی از مهم ترين ويژگي هايی که فرش يا قاليچه به عنوان يکی از مهم ترين بخش های دکوراسيون خانه و اتاق ها بايد داشته باشد، تناسب طرح و رنگ با مبلمان، پرده ها و ديوارهای خانه است.

 به عنوان مثال اگر پرده ها و مبلمان شما از طراحی ويژه ای برخوردار است و به اصطلاح طرحی شلوغ دارد، شما بايد از فرشی با طراحی ساده و رنگ های محدود استفاده کنيد. در غير اين صورت با خانه شلوغ و مملو از طرح های مختلف روبه رو خواهيد شد که نه تنها زيبايی خاصی ندارد بلکه موجب آشفتگی و آرامش نداشتن اعضای خانه نيز می شود.
بنابراين دقت داشته باشيد طراحی و رنگ فرش را با ديگر وسايلی که در خانه داريد هماهنگ کنيد.

 از چه شکلی کجا استفاده کنيم؟

 اگر به يکی از فروشگاه فرش در سراسر کشور سر بزنيد خواهيد ديد که فرش ها و قاليچه ها در طرح ها، سايزها و اندازه های مختلف در بازار وجود دارد. برخی از فرش ها به شکل دايره، برخي به شکل بيضی، برخی به شکل مربع و برخی مستطيل شکل هستند. برخی طرح های ساده و يک دست دارند و برخی از آن ها با طرح های متفاوت و شلوغ توليد و در نمايشگاه های فرش به مخاطبان عرضه می شود.

 در کنار طرح و رنگ فرش ها و قاليچه ها که درباره آن صحبت کرديم ظاهر فرش ، مربع يا دايره بودن آن، بيضی يا مستطيل بودن آن نيز در زيباتر به نظر رسيدن خانه و اتاق ها تاثير بسيار چشمگيري دارد. گاهی ممکن است فرشی دايره مانند جلوه زيبايی به سالن نشيمن بدهد درحالی که همين فرش برای اتاق غذاخوری چندان مناسب نباشد.

به دلیل اینکه فرش مناسب و با کیفیت  قیمت بالاتری نسبت به فرش های دیگر دارد می توان گفت خرید و انتخابی طولانی تری نسبت به سایر وسایل منزل است پس بسیار باید در خرید خود توجه داشته باشید. فرش یکی از عوامل اصلی در چیدمان دکوراسیون داخلی است اگر با دقت و توجه فرشی مناسب با رنگبندی و طراحی سایر وسایل انتخاب شود می تواند زیبایی چشمگیری به منزلتان ببخشد و نشان دهنده سلیقه شماست اما اگر فرش مناسب فضای منزلتان نباشد می تواند جلوه و زیبایی سایر وسایل دیگر را نیز از بین ببرد . مهم ترین نکته در هنگام انتخاب فرش زمان خرید فرش است اگر هنوز دکوراسیون خود را طراحی نکردید بهتر است اول نسبت به فضای منزل و اتاق هایتان فرشتون انتخاب و خریداری کنید سپس وسایل دیگر مانند پرده و مبلمان را انتخاب کنید این روش برای آسان تر شدن چیدمان منزلتان بسیار موثر است . خرید فرش با جنس اکرلیک برای منازل بسیار بهتر است چون مقاومت و طول عمر بالایی دارد رنگبندی متنوع و بدون پرزدهی بودن یکی دیگر از ویژگی های این مدل از الیاف است . برای اینکه بتوانید بهترین فرش را برای منزلتون انتخاب کنید باید به جنس فرش بسیار توجه کنید برای مثال در مکان های پر رفت و آمد بهتر است از فرش با نخ اکرلیک استفاده شود که طول عمر بالا و مقاوم در برابر پاخور بودن است .  از دیگر نکات مهم در انتخاب فرش اندازه و ابعاد فرش است اندازه فرش باید به صورتی باشد که شما هنگام بلند شدن از رو مبل فرش پای شما را بپوشاند . اگر منزلتان فضای کوچکی دارد از فرش با ابعاد کوچه استفاده کنید تا محیط منزلتان را بزرگتر جلوه دهد . ازعوامل دیگر برای انتخاب فرش برای منزلتان توجه به سبک زندگیتان است در این مبحث بسیار باید به رنگ فرش توجه شود . اگر در منزلتان با کفش رفت و آمد می کنید یا نوزاد و کودک خردسال و حیوان خانگی دارید بهتر است از فرش با رنگ تیره و ابعاد کوچک استفاده کنید که کثیفی و آلودگی را نشان نمی دهد و شستشو آسان تری دارد .

تاثیر فرش در اتاق خواب

اتاق خواب محلی است که شما پس از یک روز خسته کننده کاری نیاز دارید در این محیط با آرامش استراحت کنید و خستگی کل روزتان را از خود دور کنید . برای ایجاد آرامش در اتاق خواب اولین مبحث چیدمان است که تاثیر به سزایی در به وجود آمدن حس خوب و آرامش در فرد است . فرشی که در اتاق خواب مورد استفاده قرار می گیرد باید از نظر طراحی نقوش و رنگ آمیزی ایجاد کننده آرامش در فضا باشد . و هنگام لمس کردن فرش بخاطره لطافت و نرمی حس خوبی در شما ایجاد شود .
انتخاب فرش مناسب در پذیرایی هم باعث زیبایی فضا و هم جلوه بخش منزلتان است .
در پذیرایی بهتر است تمامی وسایل روی فرش قرار بگیرند اینکار باعث دیده شده بهتر فرشتان میشود . در اتاق پذیرایی بهتر است از فرش های ترنج دار استفاده شود که بخاطره دید کامل می تواند زیبایی خاصی به فضا ببخشد . فرش مورد استفاده در پذیرایی بهتر است تیره باشد زیرا این مکان رفت و آمد بسیاری دارد و در اغلب منازل میز غذا خوری داخل پذیرایی است اگر فرش شما تیره باشد آلودگی ناشی از رفت و آمد و حتی کثیفی لکه غذا روی فرش به سختی دیده میشود . فرش با رنگ روشن فضا را باز تر ، دلنشین تر  وصمیمی تر می کند . برای خانه هایی با ابعاد کوچک توصیه می شود از فرش هایی با رنگ روشن و اندازه کوچک استفاده شود .

فرش اتاق خواب کودک

به دلیل حساس و ظریف بودن پوست کودکان وسایل مورد استفاده در اتاق خواب کودک باید استاندارد ونباید آسیب رسان  باشد . برای ایجاد فضای دلنشین و زیبا باید از فرش با رنگبندی و طراحی منحصر به فرد استفاده کرد . فرش اتاق خواب کودک باید بسیار نرم و لطیف باشد که هیچ آسیب پوستی نرساند همچنین باید بدون پرزدهی و ضد حساسیت باشد .

برچسب :
فرش , فرش ماشینی , فرش کاشان , فرش طرح ,
نـظـرات
نام و نام خانوادگی : *
عنوان مطلب :
نظر شما : *
دیگر مطالب کاربردی
انواع فرش فانتزی
چگونه مي‌توانم فرش وينتيج 1200 شانه را تميز کنم؟
راه های صرفه جویی هزینه خرید فرش
مراحل تولید فرش ماشینی
دکوراسیون مدرن با 1000 شانه یا 1500 شانه؟
خرید فرش ماشینی کاشانفرش ماشینی کاشان
کلمات رايج جستجو
10 رنگ  8 رنگ  فرش ارزان  پاتریس  فرش مشهد  اریکا  500 شانه  فرش ماشینی  1000 شانه  700 شانه  فرش کاشان  فرش ابریشم  فرش  فرش فیروزه ای  فرش 1200 شانه  فرش پاتریس  فرش 700 شانه  تابلو فرش  تراکم 2550  تراکم 2100  تراکم 3000  قیمت فرش  قیطران  شهر فرش  بازار فرش  فرش 12 متری  فرش ماشینی کاشان  فیروزه ای  خرید فرش  قالی  خرید فرش اینترنتی  خرید اینترنتی فرش  فرش 9 متری  فرش 6 متری  1200 شانه  فرش 14 رنگ  قالیچه  خرید فرش 700 شانه  شهر فرش کاشان  فرش 700 شانه تراکم 2550  تراکم  تراکم 2550  12 متری  شاهرخ  سرمه ای  carpet  1000  700  1200  فرش یلدای کویر  نگین مشهد  فرش قیطران  فرش ستاره کویر  فرش مشهد اردهال  دنیای فرش  فرش عظیم زاده  کهکشان  ارکیده  باغ بهشت  افشان  فرش نگین مشهد  tva  ماهی  فرش 12متری  کناره  گلیم  فرش 1000 شانه  6 متری  فرش 500 شانه  tva lhadkd  فرش 1000 شانه تراکم 3000  قیمت فرش 6 متری  طرح چیچک  قیمت فرش کاشان  فرش ماشینی 1000 شانه  فرش خوب  فرش 1200 شانه تراکم 3600  فرش طرح برجسته ۱۲۰۰ شانه  1200 شانه تراکم 3600  فرش تراکم 3000  فرش طرح 700  700 شانه تراکم 2550  فرش هزار شانه  فرش 12 رنگ  خرید فرش ماشینی  خرید فرش کاشان  قیمت فرش ماشینی  طرح فرش  فروش فرش  فرش ماشینی 700 شانه  کارخانه فرش  700 reeds  قیمت فرش 1200 شانه  فرش طرح 700 شانه  قیمت فرش 500 شانه  خرید اینترنتی فرش کاشان  قیمت فرش طرح 700  فرش قیمت مناسب  کارخانه فرش کاشان  فرش درجه يک  1500 شانه تراکم 4500 طرح طلا کوب 
 

 فرش کاشان  با ارائه ی بستری مناسب با نام  فروشگاه فرش کاشان   برای  خرید فرش ماشینی   شرکت های  تولید فرش   درجه یک از جمله فرش نگین مشهد ، کارخانه فرش کاشان ، زمرد کاشان ، فرش یلدای کویر ، ستاره کویر ، فرش مشهد تولید کننده و ارائه دهنده  فرش ماشینی کاشان  است که مجموعه تولیدات  صنایع فرش ایران  را با اختلاف 20 تا 40 درصدی نسبت به  بازار فرش  و نمایشگاه های معتبر فرش ماشینی به صورت بی واسطه تقدیم هموطنان عزیز میکند .کاشان به عنوان قطب  صادرات فرش ماشینی  یکی از مهمترین شهر فرش ایران می باشد و برای خرید فرش می توانید از میان  فرش طرح 700 شانه  ،  فرش 500 شانه  ،  فرش 700 شانه تراکم 2550  ،  فرش 700 شانه  ،   فرش 700 شانه تراکم 3000  ، فرش 1500 شانه تراکم 4500 ، فرش 1000 شانه تراکم 3000  ،  فرش 1000 شانه تراکم 3600  ،  فرش 1200 شانه تراکم 3600  انتخاب کنید که با قیمت تخفیفی و فرش تولیدی است.  ارسال رایگان فرش ، ضمانت ده ساله و در  خرید فرش کاشان  ارائه می گردد . تمامی ابعاد استاندارد فرش ماشینی به صورت  قالیچه فرش  و  کناره فرش  در سایت خرید فرش ماشینی عرضه می شود. نمونه رنگ بندی های پرفروش دکوراسیون فرش مثل  فرش سرمه ای  ،  فرش کرم  فرش گردویی  ،  فرش روناسی  فرش آبی فیروزه ای   فرش بادامی  است که در مجموعه بازار فرش با ابعاد  فرش 12 متری  ،  فرش 9 متری  ،  فرش 6 متری  و قالیچه و کناره تولید می شود.  کارخانه فرش  و  قالی کاشان  بزرگترین مجوعه تولید فرش و سایت این بازار فرش بزرگترین  فروشگاه اینترنتی فرش  ایران است .  برای کلیه امور  صادرات فرش  و  خرید عمده فرش  می توانید با قسمت پشتیبانی تماس حاصل کنید.