مشخصات فرش خوب برای خریدن چیست ؟

good-rug.jpg

از گذشته تا به اکنون یکی از مهمترین آیتم های خرید فرش های ماشینی ، بررسی کیفیت محصولات بوده است و خرید فرش خوب می باشد . همه می دانند که بالا بودن کیفیت ، صرفه جویی در هزینه است چون خریدار مستلزم تعویض فرش در چند سال بعد نیست . به هیمن دلیل است که خریدار به دنبال فرش های درجه یک و باکیفیت می باشد . اما مشخصات فرش خوب چیست ؟ ما باید برای خرید فرش خوب به کجا برویم ؟ این ها سوالاتی است که خریداران قبل از خرید می پرسند .
مشخصات فرش خوب چیست ؟
-  یکی از عواملی که کیفیت محصول را مورد بررسی قرار می دهد و نشان می دهد که محصول مورد نظر خوب است یا نه ، جنس الیاف بافت نخ خاب است . محصولاتی که از بهترین الیاف ، بافته شده باشند ، مسلما می توانند جز فرش های باکیفیت و درجه یک به حساب بیایند . بهترین نوع نخ خاب ، الیاف آکریلیک هیت ست شده می باشند . الیافی که شبیه پشم طبیعی است و بدون حساسیت و بدون پرزدهی هستند و محصولاتی که با الیاف آکریلیک هیت ست شده بافته می شوند مقاوم در برابر شست و شو ، آلودگی ، پاخور شدن ، حرارت های مستقیم و غیر مستقیم می باشند . فرش های آکریلیک عمر طولانی دارند و به دلیل بدون پرز بودن ظاهری شفاف و براق دارند .
- شانه و تراکم نیز در تعیین کیفیت فرش موثر است . به عبارتی هر اندازه شانه و تراکم محصول بالا رود کیفیت ، زیبایی ، اسجام قالی نیز بیشتر می شود . شانه و تراکم رابطه مستقیمی با گره های موجود در محصولات دارند . شانه به تعداد گره هایی که در یک متر از عرض فرش و تراکم به تعداد گره هایی که در یک متر از طول فرش وجود دارند گفته می شود . فرش های 1200 شانه یعنی در یک متر از عرض آن 1200 گره و محصولات 1500 شانه یعنی در یک متر از عرش آن 1500 گره موجود باشد . شانه به ظرافت و زیبایی و تراکم به انسجام و توپری محصول مربوط است . فرش با تراکم 3600 بسیار باکیفیت تر از فرش با تراکم 2550 است .
-  به کار بردن پنبه در بافت نخ تارو پود ( الیافی که در سطح فرش پیدا نیستند ) سبب نرمی و لطافت محصول می شوند .
-  نوع دستگاه های بافت نیز در تعیین کیفیت محصولات مهم هستند . دستگاه های HCIX  ، HCPX2 از پیشرفته ترین دستگاه های بافت محصولات با شانه و تراکم بالا است که سرعت بافت این دستگاه ها بسیار بالاست و به همین دلیل است که تولید کننده باید بهترین الیاف مستحکم را وارد این دستگاه کند تا در هنگام بافت ، نخ پاره نشود و قالی عیب دار نشود .
نکته : وقتی می گوییم فرش 700 شانه 8 رنگ و یا فرش 1000 شانه 10 رنگ یعنی در بافت این محصولات این تعداد رنگ به کار رفته شده است و بالا بودن تعداد رنگ ربطی به کیفیت محصول ندارد و تنها زیبایی فرش را بالا می برد .
فرش خوب از کجا بخریم ؟
فرش های خوب را باید از معتبرترین کارخانه های تولید کننده خریداری کرد . فرش های کاشان را می توان جز فرش های خوب دانست البته به شرطی که از تولید کننده شناخته شده و معتبر خریداری شود . خرید از فروشگاه های در سطح شهر را انجام ندهید . وقتی شما خرید از کارخانه را انتخاب می کنید یعنی به صورت مستقیم با تولید کننده در ارتباط هستید و می توانید علاوه بر اطمینان داشتنن از کیفیت فرش خریداری شده ، آن محصول را به قیمت درب کارخانه خریداری کنید . کالا فرش یکی از برترین کارخانه های تولید کننده در کاشان است که فرش های خوب کاشان را با قیمت درب کارخانه عرضه کی می کند . به دلیل تقاضای بالا از محصولات این کارخانه ، مدیران این کارخانه تصمیم به فروش اینترنتی فرش های خوب کاشان در کنار فروش حضوری کردند تا بتوانند محصولات باکیفیت زیبا را به تمام ایرانیان معرفی کنند . وقتی صحبت از فرش خوب و باکیفیت و درجه یک به میان می آید یعنی قیمت آن به خاطر استفاده از بهترین الیاف و بافت با بهترین دستگاه بالا می رود . ولی کالا فرش ، توانسته است بهترین کیفیت را با بهترین قیمت ارئه دهد چون فروش مستقیم و بدون واسطه را به صورت حضوری و اینترنتی انجام می دهد . بدین صورت خریدار می تواند فرش خوب کاشان را بهترین قیمت از کارخانه فرش کاشان خریداری کند . تضمین کیفیت با قرار دادن ضمانت نامه و بیمه نامه و گارانتی صورت می پذیرد .
در این کارخانه ، فرش های خوب به صورت 1500 شانه تراکم 4500 ، 1200 شانه در تراکم 3600 ، 1000 شانه در تراکم 3000 و 700 شانه در تراکم 2550 ارائه می شود . عکس جدیدترین طرح ها و نگاره های فرش با کیفیت بسیار بالا در وب سایت کالا فرش موجود است .

برچسب :
,
نـظـرات
نام و نام خانوادگی : *
عنوان مطلب :
نظر شما : *
دیگر مطالب کاربردی
انتـخاب فــــرش متناسب با دکوراسيون
دکوراسیون مدرن با 1000 شانه یا 1500 شانه؟
تفاوت تابلو فرش ماشینی و دستبافت
مزایا و معایب استفاده از فرش ترک چیست ؟
شستشوی فرش ماشینی
خرید فرش ماشینی کاشانفرش ماشینی کاشان
کلمات رايج جستجو
10 رنگ  8 رنگ  فرش ارزان  پاتریس  فرش مشهد  اریکا  500 شانه  فرش ماشینی  1000 شانه  700 شانه  فرش کاشان  فرش ابریشم  فرش  فرش فیروزه ای  فرش 1200 شانه  فرش پاتریس  فرش 700 شانه  تابلو فرش  تراکم 2550  تراکم 2100  تراکم 3000  قیمت فرش  قیطران  شهر فرش  بازار فرش  فرش 12 متری  فرش ماشینی کاشان  فیروزه ای  خرید فرش  قالی  خرید فرش اینترنتی  خرید اینترنتی فرش  فرش 9 متری  فرش 6 متری  1200 شانه  فرش 14 رنگ  قالیچه  خرید فرش 700 شانه  شهر فرش کاشان  فرش 700 شانه تراکم 2550  تراکم 2550  12 متری  شاهرخ  سرمه ای  carpet  1000  700  فرش یلدای کویر  نگین مشهد  فرش قیطران  فرش ستاره کویر  فرش مشهد اردهال  دنیای فرش  فرش عظیم زاده  کهکشان  ارکیده  باغ بهشت  افشان  فرش نگین مشهد  tva  ماهی  فرش 12متری  کناره  گلیم  فرش 1000 شانه  6 متری  فرش 500 شانه  tva lhadkd  فرش 1000 شانه تراکم 3000  قیمت فرش 6 متری  طرح چیچک  قیمت فرش کاشان  فرش ماشینی 1000 شانه  فرش خوب  فرش طرح برجسته ۱۲۰۰ شانه  1200 شانه تراکم 3600  فرش طرح 700  700 شانه تراکم 2550  فرش هزار شانه  فرش 12 رنگ  خرید فرش ماشینی  خرید فرش کاشان  قیمت فرش ماشینی  طرح فرش  فروش فرش  فرش ماشینی 700 شانه  کارخانه فرش  قیمت فرش 1200 شانه  فرش طرح 700 شانه  خرید اینترنتی فرش کاشان  قیمت فرش طرح 700  کارخانه فرش کاشان  فرش درجه يک 
 

 فرش کاشان  با ارائه ی بستری مناسب با نام  فروشگاه فرش کاشان   برای  خرید فرش ماشینی   شرکت های  تولید فرش   درجه یک از جمله فرش نگین مشهد ، کارخانه فرش کاشان ، زمرد کاشان ، فرش یلدای کویر ، ستاره کویر ، فرش مشهد تولید کننده و ارائه دهنده  فرش ماشینی کاشان  است که مجموعه تولیدات  صنایع فرش ایران  را با اختلاف 20 تا 40 درصدی نسبت به  بازار فرش  و نمایشگاه های معتبر فرش ماشینی به صورت بی واسطه تقدیم هموطنان عزیز میکند .کاشان به عنوان قطب  صادرات فرش ماشینی  یکی از مهمترین شهر فرش ایران می باشد و برای خرید فرش می توانید از میان  فرش طرح 700 شانه  ،  فرش 500 شانه  ،  فرش 700 شانه تراکم 2550  ،  فرش 700 شانه  ،   فرش 700 شانه تراکم 3000  ،  فرش 1000 شانه تراکم 3000  ،  فرش 1000 شانه تراکم 3600  ،  فرش 1200 شانه تراکم 3600  انتخاب کنید که با قیمت تخفیفی و فرش تولیدی است.  ارسال رایگان فرش ، ضمانت ده ساله و در  خرید فرش کاشان  ارائه می گردد . تمامی ابعاد استاندارد فرش ماشینی به صورت  قالیچه فرش  و  کناره فرش  در سایت خرید فرش ماشینی عرضه می شود. نمونه رنگ بندی های پرفروش دکوراسیون فرش مثل  فرش سرمه ای  ،  فرش کرم  فرش گردویی  ،  فرش روناسی  فرش آبی فیروزه ای   فرش بادامی  است که در مجموعه بازار فرش با ابعاد  فرش 12 متری  ،  فرش 9 متری  ،  فرش 6 متری  و قالیچه و کناره تولید می شود.  کارخانه فرش  و  قالی کاشان  بزرگترین مجوعه تولید فرش و سایت این بازار فرش بزرگترین  فروشگاه اینترنتی فرش  ایران است .  برای کلیه امور  صادرات فرش  و  خرید عمده فرش  می توانید با قسمت پشتیبانی تماس حاصل کنید.