جایگاه فرش در دکوراسیون ایرانی

carpet-deco.jpg

جایگاه فرش در دکوراسیون منازل ایرانی

سطوح سرامیکی دارای جلا و درخشندگی و زیبایی بصری یکنواخت هستند و تمیز کردن آنها راحت و سریع است و نیازی به نیروی متخصص ندارد. اما عده ای راحتی فیزیکی را به حس مینیمال پارکت و تمیزی سرامیک ترجیح میدهند. راحتی فیزیکی به چه معناست؟ در زمینه فرش منظور ما از راحتی فیزیکی نرمی بافت فرش نسبت به سطوح پارکت و...  و گرمایی است که با وجود فرش به محیط زندگی ما منتقل میشود . فرش ها از تنوع بافتی بالایی برخوردار هستند که متناسب با نوع استفاده و جنبه ی زیبایی انتخاب میشوند و انسان از دیرباز به گرم و نرم بودن محل خواب خود توجه ویژه ای داشته است. در خصوص گرما باید گفت فرش ها بخصوص فرش هایی با ضخامت بالا به نوعی عایق هدر رفت دما از کف هستند و بخصوص در فصول سرد وجود آنها در منازل اجباری است . در غیر این صورت هرچقد هم که سیستم گرمایش از کف قوی ای داشته باشیم باز لطافت و حس گرمایی که فرش به محیط منتقل میکند را نمیشود نادیده گرفت.
 
از فرش برای جداسازی نقاط مختلف خانه به همراه ایجاد هارمونی و توازن در محیط استفاده میکنیم. تصور کنید فضای پذیرایی و هال شما بصورت یکپارچه بهم متصل است ، امروزه از فرش هایی با متراژ بالا و یا پر کردن تمام فضا با فرش جلو گیری میکنیم. در چنین شرایطی میتوانیم از دو قالی با ابعاد کوچکتر یا حتی متناسب به هم جهت تعریف فضاهای مختلف خانه استفاده کنیم . بطور مثال مبلمان راحتی L  مانندی تهیه کرده اید و یک دست مبلمان استیل برای پذیرائی دارید، از قالیچه کوچکی متناسب با رنگ مبلمان ال خود در مرکز استفاده کنید و میز جلو مبلی را روی آن قرار دهید به این ترتیب شما از طریق کف حریم فضای نشیمن خود را تعریف کرده اید . گاهی فرش نشیمن میتواند فرش فانتزی یا فرش بدون ترنجی به دور از تجملات باشد که صرفا محیط نشیمن شما را گرم و دلپذیر میسازد. در مقابل برای فضای پذیرائی نیز میتوانید از قالی بزرگتر با نقش های زیبا برای ایجاد جلب توجه برای فضای تشریفاتی پذیرائی استفاده کنید و میز جلو مبلی شیشه ای و یا رسمی تری نسبت به مبلمان فضای نشیمن خود داشته باشید که کاربری دو فضا را از هم جدا کند و در واقع شما دو محیط متفاوت به وجود آورده اید که در عین زیبایی و تنوع به هم متصل هستند و خانه ی شما را به فضایی جهت آرامش شما تبدیل کرده اند.
 
همچنین از فرش برای برجسته سازی قسمتی از خانه نیز میتوان استفاده کرد که برای این کار فرش های ساده و بدون طرح یا الگوهای تکرار شونده بهترین گزینه هستند. پیانوی زیبایی را تصور کنید که در گوشه ی  فضای خانه ی شما جای گرفته و شما میخواهید این عنصر که برای شما ارزش ویژه ای دارد بر دیگر اجزای دیگر غالب شود و اصطلاحا به چشم بیاید. از قالی قرمز یا نارنجی رنگ بدون طرح یا به همراه الگو های هندسی تکرار شونده به رنگ آبی یا کرم ،در نزدیکی پیانوی ارزشمندتان استفاده کنید . حتی میتوانید از فرش های پرز بلند سفید که حالت خز مانند دارند برای اینکار در نزدیکی پیانو استفاده کنید .حال زمانی که از در خانه وارد میشود در نگاه اول رنگ گرم فرش بدون طرح شما را به مسیر استقرار پیانو راهنمایی میکند.
 
فرش برای امنیت محل زندگی هم استفاده میشود. شاید به نظرتان خنده دار بیاید که یک فرش چگونه مارا از عوامل محیطی در امان می دارد اما منظور از بیان این مسئله عوامل خطرناک در بعد کوچکتری هستند. نوزاد و کودک خردسالتان را درد نظر بگیرید که در حال بازی است و به زودی نخستین قدم های خود را بر میدارد و به جست و جو و کشف خانه مشغول میشود. در صورت عدم تعادل و افتادن مسلما بافت نرم فرش آسیب کمتری نسبتا به سرامیک یا پارکت برای وی به همراه خواهد داشت . خودتان و لیوانی در دستتان را در نظر بگیرید که در برخورد با سطح نرم قالی آسیب کمتری میبینید و به قولی خیالتان راحت است. حال راه رفتن یا دویدن را در طبقه دهم آپارتمانی تصور کنید یا بلعکس مهمانی ای که در طبقه ی پایین منزل در حال برگزاری است، فرش میتواند عایق صوتی مناسبی جهت انتقال سر و صدا باشد و صدای راه رفتن کفش های پاشنه بلند در طبقه ی بالا شما را آزار ندهد.


از کجا فرش مناسب دکوراسیون خرید کنیم؟

با توجه به افزایش تعداد انواع فروشگاه های فرش بزرگ و کوچک انتخاب یک جای مطمئن برای خرید فرش با کیفیت و مطابق با دکوراسیون منزل شاید کمی سخت باشد. در این میان با افزایش پیشرفت هر روزه ی دنیای اینترنت ، فروشگاه ها و مشتری های زیادی به سمت این فضا رفته اند. مزایای فروشگاه های اینترنتی انقدر زیاد است که در این مقاله به طور کامل نمی توان به آن پرداخت اما می توانیم با معرفی یک فروشگاه اینترنتی همه چیز تمام درمورد فرش به شما کمک زیادی کنیم . فروشگاه اینترنتی کالا فرش کاشان امکان خرید مستقیم و بی واسطه از کارخانه فرش و تولیدی را فراهم کرده است و یکی از باسابقه ترین فضا های خرید مطمئن در زمینه فرش ماشینی می باشد. مزایای خرید از فروشگاه کالا فرش را می توان در چند مورد خلاصه بیان کرد مثل خرید با قیمت تولیدی و درب کارخانه که اختلافی بین 10 تا 40 درصد را با فروشگاه های معتبر فیزیکی ایجاد میکند و همینطور تضمین کیفیت که ضمانت کتبی کارخانه تولیدی فرش و خرید مستقیم از آن حامی یک فرش با کیفیت و درجه یک است . با مراجعه به آدرس اینترنتی www.kalafarsh.com به راحتی میتوانید از میان تنوع بسیار زیاد فرش هامثل فرش 700 شانه ، فرش ماشینی 1000 شانه و فرش 1200 شانه تا فرش فانتزی و اتاق کودک انتخاب کنید و از پشتیبانی و راهنمایی قوی این مجموعه تولیدی فرش استفاده کنید.
نویسنده: یاسمن طهماسبی

برچسب :
فرش ماشینی , فرش کاشان , دکوراسیون فرش , خرید فرش , انتخاب فرش , جایگاه فرش در دکوراسیون ,
نـظـرات
نام و نام خانوادگی : *
عنوان مطلب :
نظر شما : *
دیگر مطالب کاربردی
فرش های مدرن و فانتزی
فرش 1000 شانه | فرش دستباف گونه ایرانی
عوامل مهم قیمت فرش ماشینی
صادرات صنعت فرش ماشینی
مفهوم شانه و تراکم
خرید فرش ماشینی کاشانفرش ماشینی کاشان
کلمات رايج جستجو
10 رنگ  8 رنگ  فرش ارزان  پاتریس  فرش مشهد  اریکا  500 شانه  فرش ماشینی  1000 شانه  700 شانه  فرش کاشان  فرش ابریشم  فرش  فرش فیروزه ای  فرش 1200 شانه  فرش پاتریس  فرش 700 شانه  تابلو فرش  تراکم 2550  تراکم 2100  تراکم 3000  قیمت فرش  قیطران  شهر فرش  بازار فرش  فرش 12 متری  فرش ماشینی کاشان  فیروزه ای  خرید فرش  قالی  خرید فرش اینترنتی  خرید اینترنتی فرش  فرش 9 متری  فرش 6 متری  1200 شانه  فرش 14 رنگ  قالیچه  خرید فرش 700 شانه  شهر فرش کاشان  فرش 700 شانه تراکم 2550  تراکم  تراکم 2550  12 متری  شاهرخ  سرمه ای  carpet  1000  700  1200  فرش یلدای کویر  نگین مشهد  فرش قیطران  فرش ستاره کویر  فرش مشهد اردهال  دنیای فرش  فرش عظیم زاده  کهکشان  ارکیده  باغ بهشت  افشان  فرش نگین مشهد  tva  ماهی  فرش 12متری  کناره  گلیم  فرش 1000 شانه  6 متری  فرش 500 شانه  tva lhadkd  فرش 1000 شانه تراکم 3000  قیمت فرش 6 متری  طرح چیچک  قیمت فرش کاشان  فرش ماشینی 1000 شانه  فرش خوب  فرش 1200 شانه تراکم 3600  فرش طرح برجسته ۱۲۰۰ شانه  1200 شانه تراکم 3600  فرش تراکم 3000  فرش طرح 700  700 شانه تراکم 2550  فرش هزار شانه  فرش 12 رنگ  خرید فرش ماشینی  خرید فرش کاشان  قیمت فرش ماشینی  طرح فرش  فروش فرش  فرش ماشینی 700 شانه  کارخانه فرش  700 reeds  قیمت فرش 1200 شانه  فرش طرح 700 شانه  قیمت فرش 500 شانه  خرید اینترنتی فرش کاشان  قیمت فرش طرح 700  فرش قیمت مناسب  کارخانه فرش کاشان  فرش درجه يک  1500 شانه تراکم 4500 طرح طلا کوب 
 

 فرش کاشان  با ارائه ی بستری مناسب با نام  فروشگاه فرش کاشان   برای  خرید فرش ماشینی   شرکت های  تولید فرش   درجه یک از جمله فرش نگین مشهد ، کارخانه فرش کاشان ، زمرد کاشان ، فرش یلدای کویر ، ستاره کویر ، فرش مشهد تولید کننده و ارائه دهنده  فرش ماشینی کاشان  است که مجموعه تولیدات  صنایع فرش ایران  را با اختلاف 20 تا 40 درصدی نسبت به  بازار فرش  و نمایشگاه های معتبر فرش ماشینی به صورت بی واسطه تقدیم هموطنان عزیز میکند .کاشان به عنوان قطب  صادرات فرش ماشینی  یکی از مهمترین شهر فرش ایران می باشد و برای خرید فرش می توانید از میان  فرش طرح 700 شانه  ،  فرش 500 شانه  ،  فرش 700 شانه تراکم 2550  ،  فرش 700 شانه  ،   فرش 700 شانه تراکم 3000  ، فرش 1500 شانه تراکم 4500 ، فرش 1000 شانه تراکم 3000  ،  فرش 1000 شانه تراکم 3600  ،  فرش 1200 شانه تراکم 3600  انتخاب کنید که با قیمت تخفیفی و فرش تولیدی است.  ارسال رایگان فرش ، ضمانت ده ساله و در  خرید فرش کاشان  ارائه می گردد . تمامی ابعاد استاندارد فرش ماشینی به صورت  قالیچه فرش  و  کناره فرش  در سایت خرید فرش ماشینی عرضه می شود. نمونه رنگ بندی های پرفروش دکوراسیون فرش مثل  فرش سرمه ای  ،  فرش کرم  فرش گردویی  ،  فرش روناسی  فرش آبی فیروزه ای   فرش بادامی  است که در مجموعه بازار فرش با ابعاد  فرش 12 متری  ،  فرش 9 متری  ،  فرش 6 متری  و قالیچه و کناره تولید می شود.  کارخانه فرش  و  قالی کاشان  بزرگترین مجوعه تولید فرش و سایت این بازار فرش بزرگترین  فروشگاه اینترنتی فرش  ایران است .  برای کلیه امور  صادرات فرش  و  خرید عمده فرش  می توانید با قسمت پشتیبانی تماس حاصل کنید.