مقایسه ی فرش ماشینی با فرش دست بافت

best-carpet-kashan.jpg

هر فردی برای انتخاب فرش دارای معیاری های از قبیل قیمت فرش ، اندازه فرش ، جنس فرش و نوع فرش می باشد . و بر اساس این معیار ها می تواند دست بافت و یا ماشینی ر انتخاب نمایید . در زمان های قدیم در خانه ها فرش های دست بافت حرف اول را می زدند . و از نظر قیمت دارای ارزش بیشتر زیادی بودن به طوری که آن ها را می توان در رده طلا و اشیای گران قیمت قرار داد . بعضی از افراد از آن ها به عنوان پس اندازه نیز استفاده می کنند زیرا هر چه زمان به آن ها بخورد و کهنه تر شوند  ارزش آن ها نیز  بیشتر می شود . رنگهایی که در فرش های دستبافت بکار می رود نیز با گذشت زمان درخشان تر و شفاف تر می شود و این باعث می شود که زیبایی آنها چندین برابر شود . امروز با پیدایش فرش های ماشینی که دارای تنوع زیادی در رنگ  و طرح می باشند . و به دلیلی همین تنوع زیادی در رنگ و طرح و همچنینی قیمت بسیار مناسب توانسته اند بسیار مورد استقبال مردم قرار بگیرند . اما باید این نکته را نیز درباره فرش های دستبافت در نظر گرفت که فرش های دستبافت برخلاف قیمت بالایی که نسبت به فرش های ماشینی دارند از مزایایی نیز بر خوردار می باشند . و پرداخت قیمت بالا برای آن ها بعنوان پس اندازه در آینده برای تعدادی از افراد به صرفه می باشد . 

چند تفاوت مهم در فرش های دستبافت و فرش های ماشینی 
1. فرش های دستبافت هم از نمای دور و هم از نمای نزدیک دارای جلوه ی بسیار خوبی هستند . و به دلیلی استفاده از مواد اولیه طبیعی در آن دارای جذابیت نیز می باشد . اما در فرش های ماشینی تنها از دور دارای جلوه می باشند و نمای نردیک آن ها دارای جلوه چندانی نیست .
2. فرش های دستبافت تنها فرش های می باشند که با شستشو و پا خوردگی زیادی زیباییشان افزایش می یابد و چشم نوازی خود را از دست نمی دهند .  و دلیل آن الیاف و مواد اولیه طبیعی می باشد که در آن ها مورد استفاده قرار گرفته است . اما اگر فرش های ماشینی بیشتر شسته شوتد و پا خورده شوند حالت اولیه خود را از دست می دهند .
3. فرش های دستبافت در زمستان گرم و در تابستان سرد می باشند زیرا در آن ها از الیاف طبیعی استفاده شده است . اما فرش های ماشینی به دلیل استفاده از مواد اولیه مصنوعی چنین ویژگی ندارند . و در هر دو صورت سرد می باشند . و ممکن است باعث ایجاد و بروز برخی بیماری های پوستی و آلرژی نیز شوند .
4. در صورتی که فرش دستبافت را تمیز نگهدارید هیچ بیماری برای انسان به وجود نمی آورد و تنها مشکلی که در فرش های دستبافت ممکن است به وجود بیاید وجود حشره مضر بید است . این حشره برای انسان ها هیچ ضرری ندارد و تنها مشکلی که ایجاد می کند فرش را می خورند و باعث ناقص شدن آن می شوند . بید ها زمانی که فرش تمیز نشده باشد و بر روی آن گرد و خاک وجود داشته باشد به وجود می آید . 
5. در فرش های ماشینی به دلیل استفاده از الیاف های مصنوعی پرز های پلاستیکی وجود دارد و زمانی که بر روی آن ها عبور و مرور انجام می شود باعث می شود که حالت کهربا به وجود بیاید و در هوا معلق شوند و همچنین باعث بروز بیماری های پوستی و حساسیت های تنفسی می شود . بعضی از فرش های ماشینی ممکن است باعث بروز بیماری های از قبیل سوزش چشم و گلو ، خارش پوستی و سردرد های مزمن و غیره شوند .
6. فرش های ماشینی که از الیاف پلی استر در آن ها استفاده شده است باعث می شوند که کلسیم را به خود جذب کنند و باعث کاهش تراکم استخوان شوند . این کار باعث می شود که درد های استخوانی در افراد افزایش یابد . این نوع از فرش های ماشینی باعث بروز سایر بیماری های پوستی مانند اگزما نیز می شوند . بهتر است که از تماس مستقیم با این فرش ها جلوگیری شود . شما می توانید با پهن کرد ملافه بر روی آن ها از تماس مستقیم با آن ها جلوگیری کنید .
7. کودکان و افراد میانسال بشدت در برابر مواد شیمیایی و مصنوعی آسیب پذیر می باشند . بنابراین بهتر است که از تماس آن ها با فرش های ماشینی جلوگیری شود .
8. در فرش های ماشینی بر اثر تماس باعث به وجود آمدن الکتریسته ساکن می شوید و این الکتریسته ساکن باعث به وجد آمدن تغییر رنگ پوست ، التهاب پوست ، خارش و قلیایی شدن خون می شود .  اما در فرش ها دستبافت به دلیل استفاده از الیاف های طبیعی همچون پنبه ، ابریشم و پشم هیچ گاه الکتریسته ساکن در آن ها ایجاد نمی شود  .
 بهترین انتخاب بین فرش ها ماشینی و دستبافت فرش های دست بافت در برابر فرش های ماشینی دارای قیمت بسیار زیادی می باشند و دیدن این قیمت ها باعث می شود که هوش از سرما ببرد . و وجود این قیمت بسیار بالا دلیل مهمی خواهد بود تا مردم به سمت فرش های ماشینی بروند . اما باید این نکته را نیز در نظرگرفت که بعضی از فرش های دست بافت پشمی دارای قیمتی برابر با فرش های ماشینی  با کیفیت معمولی می باشند . و شاید این نوع از فرش های دستبافت سنگین تر و یا زمخت تر به نظر برسند اما دوام بیشتری نسبت به فرش های ماشینی دارند .
استفاده از فرش های دست بافت نه تنها باعث می شود که قدردان هنر هنرمندان شوید بلکه به سلامت تان نیز کمک می کنید . فرش های ماشینی که در آن ها از الیاف های نایلونی استفاده شده باشد دارای استقامت و دوام بالایی می باشند نسبت به سایر فرش ها . فرش های ماشینی نیز  هستند که در آن ها ازالیاف های مصنوعی با کیفت بالا استفاده می شود و به گونه ای هستند که به آن ها فرش های دست بافت گونه گفته می شوند . بنابراین اگر قدرت خرید فرش های دست بافت را ندارید بهتر است از فرش های ماشینی با کیفیت استفاده نمایید .  

برچسب :
قیمت فرش دستبافت , فرش کاشان طرح دستباف , فرش ماشینی دستبافگونه , فروشگاه فرش ,
نـظـرات
نام و نام خانوادگی : *
عنوان مطلب :
نظر شما : *
دیگر مطالب کاربردی
بهترین قیمت فرش ماشینی
اهمیت فرش ایران در جهان
فرش 1200 شانه
قالیچه و نحوه استفاده از آن
معرفی زیباترین فرش های ماشینی
خرید فرش ماشینی کاشانفرش ماشینی کاشان
کلمات رايج جستجو
10 رنگ  8 رنگ  فرش ارزان  پاتریس  فرش مشهد  اریکا  500 شانه  فرش ماشینی  1000 شانه  700 شانه  فرش کاشان  فرش ابریشم  فرش  فرش فیروزه ای  فرش 1200 شانه  فرش پاتریس  فرش 700 شانه  تابلو فرش  تراکم 2550  تراکم 2100  تراکم 3000  قیمت فرش  قیطران  شهر فرش  بازار فرش  فرش 12 متری  فرش ماشینی کاشان  فیروزه ای  خرید فرش  قالی  خرید فرش اینترنتی  خرید اینترنتی فرش  فرش 9 متری  فرش 6 متری  1200 شانه  فرش 14 رنگ  قالیچه  خرید فرش 700 شانه  شهر فرش کاشان  فرش 700 شانه تراکم 2550  تراکم  تراکم 2550  12 متری  شاهرخ  سرمه ای  carpet  1000  700  1200  فرش یلدای کویر  نگین مشهد  فرش قیطران  فرش ستاره کویر  فرش مشهد اردهال  دنیای فرش  فرش عظیم زاده  کهکشان  ارکیده  باغ بهشت  افشان  فرش نگین مشهد  tva  ماهی  فرش 12متری  کناره  گلیم  فرش 1000 شانه  6 متری  فرش 500 شانه  tva lhadkd  فرش 1000 شانه تراکم 3000  قیمت فرش 6 متری  طرح چیچک  قیمت فرش کاشان  فرش ماشینی 1000 شانه  فرش خوب  فرش 1200 شانه تراکم 3600  فرش طرح برجسته ۱۲۰۰ شانه  1200 شانه تراکم 3600  فرش تراکم 3000  فرش طرح 700  700 شانه تراکم 2550  فرش هزار شانه  فرش 12 رنگ  خرید فرش ماشینی  خرید فرش کاشان  قیمت فرش ماشینی  طرح فرش  فروش فرش  فرش ماشینی 700 شانه  کارخانه فرش  700 reeds  قیمت فرش 1200 شانه  فرش طرح 700 شانه  قیمت فرش 500 شانه  خرید اینترنتی فرش کاشان  قیمت فرش طرح 700  فرش قیمت مناسب  کارخانه فرش کاشان  فرش درجه يک  1500 شانه تراکم 4500 طرح طلا کوب 
 

 فرش کاشان  با ارائه ی بستری مناسب با نام  فروشگاه فرش کاشان   برای  خرید فرش ماشینی   شرکت های  تولید فرش   درجه یک از جمله فرش نگین مشهد ، کارخانه فرش کاشان ، زمرد کاشان ، فرش یلدای کویر ، ستاره کویر ، فرش مشهد تولید کننده و ارائه دهنده  فرش ماشینی کاشان  است که مجموعه تولیدات  صنایع فرش ایران  را با اختلاف 20 تا 40 درصدی نسبت به  بازار فرش  و نمایشگاه های معتبر فرش ماشینی به صورت بی واسطه تقدیم هموطنان عزیز میکند .کاشان به عنوان قطب  صادرات فرش ماشینی  یکی از مهمترین شهر فرش ایران می باشد و برای خرید فرش می توانید از میان  فرش طرح 700 شانه  ،  فرش 500 شانه  ،  فرش 700 شانه تراکم 2550  ،  فرش 700 شانه  ،   فرش 700 شانه تراکم 3000  ، فرش 1500 شانه تراکم 4500 ، فرش 1000 شانه تراکم 3000  ،  فرش 1000 شانه تراکم 3600  ،  فرش 1200 شانه تراکم 3600  انتخاب کنید که با قیمت تخفیفی و فرش تولیدی است.  ارسال رایگان فرش ، ضمانت ده ساله و در  خرید فرش کاشان  ارائه می گردد . تمامی ابعاد استاندارد فرش ماشینی به صورت  قالیچه فرش  و  کناره فرش  در سایت خرید فرش ماشینی عرضه می شود. نمونه رنگ بندی های پرفروش دکوراسیون فرش مثل  فرش سرمه ای  ،  فرش کرم  فرش گردویی  ،  فرش روناسی  فرش آبی فیروزه ای   فرش بادامی  است که در مجموعه بازار فرش با ابعاد  فرش 12 متری  ،  فرش 9 متری  ،  فرش 6 متری  و قالیچه و کناره تولید می شود.  کارخانه فرش  و  قالی کاشان  بزرگترین مجوعه تولید فرش و سایت این بازار فرش بزرگترین  فروشگاه اینترنتی فرش  ایران است .  برای کلیه امور  صادرات فرش  و  خرید عمده فرش  می توانید با قسمت پشتیبانی تماس حاصل کنید.