ویژگی فرش دستبافت گونه

handmade-carpet.jpg

ما در این مقاله سعی داریم درباره فرش های ماشینی دستبافت گونه مطالبی را بیان نماییم و شما می توانید با مطالعه آن درباره فرش های ماشینی دستبافت گونه اطلاعاتی را به دست بیاورید .
فرش ها جزء کالا های پر هزینه و مهم می باشند . بنابراین بهتر است که در انتخاب آ نها نهایت دقت را داشته باشید . زیرا بعد از انتخاب دیگر نمی توانید به راحتی آن ها را  تعویض کنید ، زیرا هزینه آن ها بالا می باشد . و به اعتقاد بسیاری از کارشناشناسان ، فرش ها در زیبایی خانه ها از اهمیت زیادی برخورد دار هستند . بنابراین بهتر است که در هنگام خرید فرش به رنگ و طرح آن دقت نمایید . تا بتوانید فرشی را انتخاب کنید که در روحیه شما تاثیر مثبتی می گذارد . فرش های ماشینی دارای شاخه های متنوعی می باشد که فرش های دست بافت گونه یکی از آن شاخه ها است . و به دلیلی داشتن رنگ و طرح های زیبا امروزه  بسیار مورد استقبال خریداران قرارگرفته است . 
شاید افراد زیادی وجود داشته باشند که با فرش های دست بافت گونه آشنایی ندارند و ممکن است  این سوال برایشان پیش بیاید که فرش های دستبافت گونه نسبت به  سایر فرش های ماشینی دارای چه برتری های می باشند ؟
ویژگی هایی که باعث تمایز فرش های دستبافت گونه با سایر فرش های ماشینی می شوند عبارتند از طرح ، ابعاد ، تعداد شانه ، تعداد تراکم و غیره که در ادامه درباره ی هر کدام توضیحاتی را بیان می کنیم .


 تاریخچه فرش های ماشینی
فرش ها در تمام دوره های زندگی بیشتر جزء وسایل مورد نیاز ضروری بوده است . برای این که از انسان ها در برابر سرما و سختی زمین محافطت کند . اولین زیراندازی که انسان های اولیه از آنها استفاده می کردند از پشم و پوست حیوانات از جمله حیوانات اهلی بوده است .  انسان ها پس از کسب کمالات توانستند نمد ببافند و از نمد به عنوان زیر انداز استفاده کنند . برای بافت نمد از الیاف ها طبیعی استفاده می کردند . بعد از نمد بافی با کمی پیشرفت توانستند گلیم ببافند . گلیم فرش علاوه بر این که به عنوان زیر اندازه استفاده می شود دارای فواید دیگری نیز بود انسان ها توانستند با استفاده از گلیم بافی سایر وسایل مانند جل اسب ، خازن ، نمکدان و غیره را نیز ببافند . بعد از گلیم نوع دیگری از زیرانداز ها بافته شده که  دارای مراحل پیچده تری بودند . به طوری که باید برای بافت آن ها از یک چارچوب به نام دار استفاده می کردند و تار و پود را بر روی آن بر هم می تنیدن تا یک زیرانداز تهیه کنند و نام آن را فرش دست بافت گذاشتند . بعد از فرش های دست بافت حدود سال 1350 فرش های ماشینی وارد ایران شد . با ورود فرش های ماشینی به دلیلی داشتن شباهت زیاد با فرش های دست بافت  و قیمت مناسب تر توانستن در بین مردم جای خود را باز کنند . اولین فرش های ماشینی دارای طرح های بسیار ساده ای بودند و مردم بیشتر به فرش های که شبیه فرش های دست بافت بودند علاقه داشتند . و امروز این نوع فرش ها در قالب فرش های دستبافت گونه به بازار عرض می شود . 

تعداد شانه و تعداد تراکم در فرش های دستبافت گونه
فرش های ماشینی دارای تعداد شانه و تعداد تراکم مختلفی می باشند که عبارتند از فرش های 700 شانه ، فرش 1000 شانه و فرش 1200 شانه . که به فرش های 1000 و 1200 شانه فرش های دست بافت گونه گفته می شود . زیرا فرش های 1000 شانه و 1200 شانه دارای تعداد تراکم و شانه بالای می باشند و این باعث می شود که ریز بافت تر و ظریف تر باشند و به فرش های دست بافت بیشتر شبیه می باشند . و می توان نقشه و طرح های فرش های دستبافت را به راحتی بر روی آن ها پیاده کرد .   

ابعاد و طرح های فرش های دستبافت گونه
بیشتر طرح هایی که در فرش های دستبافت گونه بافته می شوند بر گرفته از فرش های دستبافت می باشد . برای مثال در فرش های دستبافت کاشان و اصفهان از ترنج و لچک استفاده می شود به همین دلیلی در فرش های دستبافت گونه نیز از طرح لچک و ترنج استفاده می کنند . طرح های فرش دستبافت گونه که از فرش های دستبافت نشات گرفته اند عبارتند از طرح افشان ، طرح حوض نقاشی ، طرح ترنج و غیره .
فرش های ماشینی دستبافت گونه مانند سایر فرش های ماشینی دارای اندازه های استاندار 12 متری ، 9 متری و 6 متری می باشند . اما قیمت فرش های دستبافت گونه نسبت به سایر فرش های ماشینی به دلیل تعداد شانه و تعداد تراکم بالا و همچنین ظرافت و زیبایی بیشتر بالا تر می باشد .


تفاوت گره در فرش های دستبافت با فرش های دستبافت گونه
در فرش های دستبافت گونه گره ها به شکل U به دور نخ ها پیچیده می شوند و به همین دلیل در آن ها در قسمت آهار از چسب استفاده می شود . و اگر به هردلیل این چسب ها از بین برود فرش استحکام خود را از دست می دهد . اما در فرش های دستبافت نخ ها را به دور چله ها گره می زنند . و با این کار باعث بالا رفتن استحکام فرش می شوند . و دیگری نیلزی به چسب در آن ها نیست .
برای بافت فرش های دستبافت گونه حتما باید از دستگا های به روز و مدرن استفاده شود زیرا دستگاه های بافنده قدیمی قادر به بافت فرش ها با این تعداد شانه نمی باشند همچنین برای بافت آن ها باید از الیاف های با کیفیت و دارای ضخات کم استفاده شود . فرش های دستبافت گونه نسبت به سایر فرش های ماشینی از ضخامت کمتری برخوردار می باشند این نوع از فرش ها بیشتر برای اتاق نشیمن و پذیرای مناسب می باشند . 

برچسب :
فرش ماشینی ابریشم گونه , خرید فرش 1200 شانه تراکم بالا , فرش 1200 شانه ریز بافت , فرش انلاین ,
نـظـرات
نام و نام خانوادگی : *
عنوان مطلب :
نظر شما : *
دیگر مطالب کاربردی
خرید فرش کاشان از کارخانه با ارسال رایگان
معرفی فرش های ابریشم گونه
چه طرح‌هايي در فرش ايراني وجود دارد؟
شاخص انتخاب فرش ماشینی چیست ؟
مزایای خرید اینترنتی فرش ماشینی کاشان (قسمت 1)
خرید فرش ماشینی کاشانفرش ماشینی کاشان
کلمات رايج جستجو
10 رنگ  8 رنگ  فرش ارزان  پاتریس  فرش مشهد  اریکا  500 شانه  فرش ماشینی  1000 شانه  700 شانه  فرش کاشان  فرش ابریشم  فرش  فرش فیروزه ای  فرش 1200 شانه  فرش پاتریس  فرش 700 شانه  تابلو فرش  تراکم 2550  تراکم 2100  تراکم 3000  قیمت فرش  قیطران  شهر فرش  بازار فرش  فرش 12 متری  فرش ماشینی کاشان  فیروزه ای  خرید فرش  قالی  خرید فرش اینترنتی  خرید اینترنتی فرش  فرش 9 متری  فرش 6 متری  1200 شانه  فرش 14 رنگ  قالیچه  خرید فرش 700 شانه  شهر فرش کاشان  فرش 700 شانه تراکم 2550  تراکم  تراکم 2550  12 متری  شاهرخ  سرمه ای  carpet  1000  700  1200  فرش یلدای کویر  نگین مشهد  فرش قیطران  فرش ستاره کویر  فرش مشهد اردهال  دنیای فرش  فرش عظیم زاده  کهکشان  ارکیده  باغ بهشت  افشان  فرش نگین مشهد  tva  ماهی  فرش 12متری  کناره  گلیم  فرش 1000 شانه  6 متری  فرش 500 شانه  tva lhadkd  فرش 1000 شانه تراکم 3000  قیمت فرش 6 متری  طرح چیچک  قیمت فرش کاشان  فرش ماشینی 1000 شانه  فرش خوب  فرش 1200 شانه تراکم 3600  فرش طرح برجسته ۱۲۰۰ شانه  1200 شانه تراکم 3600  فرش تراکم 3000  فرش طرح 700  700 شانه تراکم 2550  فرش هزار شانه  فرش 12 رنگ  خرید فرش ماشینی  خرید فرش کاشان  قیمت فرش ماشینی  طرح فرش  فروش فرش  فرش ماشینی 700 شانه  کارخانه فرش  700 reeds  قیمت فرش 1200 شانه  فرش طرح 700 شانه  قیمت فرش 500 شانه  خرید اینترنتی فرش کاشان  قیمت فرش طرح 700  فرش قیمت مناسب  کارخانه فرش کاشان  فرش درجه يک  1500 شانه تراکم 4500 طرح طلا کوب 
 

 فرش کاشان  با ارائه ی بستری مناسب با نام  فروشگاه فرش کاشان   برای  خرید فرش ماشینی   شرکت های  تولید فرش   درجه یک از جمله فرش نگین مشهد ، کارخانه فرش کاشان ، زمرد کاشان ، فرش یلدای کویر ، ستاره کویر ، فرش مشهد تولید کننده و ارائه دهنده  فرش ماشینی کاشان  است که مجموعه تولیدات  صنایع فرش ایران  را با اختلاف 20 تا 40 درصدی نسبت به  بازار فرش  و نمایشگاه های معتبر فرش ماشینی به صورت بی واسطه تقدیم هموطنان عزیز میکند .کاشان به عنوان قطب  صادرات فرش ماشینی  یکی از مهمترین شهر فرش ایران می باشد و برای خرید فرش می توانید از میان  فرش طرح 700 شانه  ،  فرش 500 شانه  ،  فرش 700 شانه تراکم 2550  ،  فرش 700 شانه  ،   فرش 700 شانه تراکم 3000  ، فرش 1500 شانه تراکم 4500 ، فرش 1000 شانه تراکم 3000  ،  فرش 1000 شانه تراکم 3600  ،  فرش 1200 شانه تراکم 3600  انتخاب کنید که با قیمت تخفیفی و فرش تولیدی است.  ارسال رایگان فرش ، ضمانت ده ساله و در  خرید فرش کاشان  ارائه می گردد . تمامی ابعاد استاندارد فرش ماشینی به صورت  قالیچه فرش  و  کناره فرش  در سایت خرید فرش ماشینی عرضه می شود. نمونه رنگ بندی های پرفروش دکوراسیون فرش مثل  فرش سرمه ای  ،  فرش کرم  فرش گردویی  ،  فرش روناسی  فرش آبی فیروزه ای   فرش بادامی  است که در مجموعه بازار فرش با ابعاد  فرش 12 متری  ،  فرش 9 متری  ،  فرش 6 متری  و قالیچه و کناره تولید می شود.  کارخانه فرش  و  قالی کاشان  بزرگترین مجوعه تولید فرش و سایت این بازار فرش بزرگترین  فروشگاه اینترنتی فرش  ایران است .  برای کلیه امور  صادرات فرش  و  خرید عمده فرش  می توانید با قسمت پشتیبانی تماس حاصل کنید.