چگونه فرش مناسب دکوراسیون خانه انتخاب کنیم ؟

choosing-carpet-is-suitable-for-decoration.jpg

فرش ها بخصوص فرش های دستبافت ایرانی به عنوان یک اثر هنری شناخته می شوند . فرش ها دارای نقش و رنگ های مختلفی می باشند . و هر کدام از این طرح ها باعث می شوند که خانه شما حال و هوا و سبک خاصی بگیرد . تعداد تنوع بالا در فرش های ماشینی باعث می شود که انتخاب آن ها سخت تر شود . افراد برای انتخاب فرش مناسب به فروشگاه های فرش ماشینی مراجعه می کنند و متناسب با بودجه ی خود فرشی را انتخاب می کنند . نکته ی قابل توجه این است که هر فرشی هر چقدر با کیفیت و زیبا باشد مناسب برای هر مکانی نیست و برای انتخاب درست فرش باید اصول و قواعدی را در نظر داشته باشید . 
فرش ها را باید متناسب با دکوراسیون منازل انتخاب کرد و همچنین متناسب با کاربرد آن مکان . برای مثال فرش مناسب برای اتاق پذیرای با فرش مناسب برای اتاق خواب از نظر طرح و جنس متفاوت می باشد . در ادامه نکاتی که باید در هنگام انتخاب فرش مناسب با دکوراسیون در نظر بگیرد را بیان می کنیم .


چه زمانی فرش انتخاب کنیم ؟
ابتدایی ترین نکته ای که باید در هنگام انتخاب فرش به آن دقت کنیم زمان خرید فرش ماشینی می باشد . اگر قصد دارید که جهیزیه خریداری نمایید و یا دکوراسیون خود را تغییر دهید بهتر است که ابتدا فرش منزلتان را انتخاب کنید . ابتدا فرش دلخواه خود را متناسب با فضا و اتاق هایتان خریداری کنید و سپس سایر وسایل مورد نیازتان مانند پرده ، مبلمان و غیره را با آن هماهنگ کنید . این کار باعث می شود که طراحی دکوراسیونتان آسان تر انجام شود . حتی می توانید با توجه به طرح و رنگ فرشتان المان های دیگری را نیز به دکوراسیونتان اضافه نمایید .

انتخاب جنس فرش
فرش های ماشینی دارای جنس های متفاوتی می باشند که عبارتند از پلی استر ، پلی پروپیلن ، اکریلیک و یا ترکیبی از آن ها . هر کدام از این الیاف ها دارای مزایا و ویژگی های خاصی می باشند .
•    به لحاظ دوام و حفظ شکل ظاهری، الیاف آکریلیک بهترین الیاف در بین سایر الیاف ها می باشد .
•    از نطر تنوع رنگ فرش های پلی پروپیلن بیشترین تنوع رنگی را دارند زیرا رنگ پذیری بالا تری نسبت به سایر الیاف دارند .
•    فرش های که دارای الیاف ابریشم مصنوعی یا پلی استر هستند از تنوع طرح و رنگ بالایی برخور دارند و همچنین پرزدهی کمتری دارند .
برای بافت فرش های دست بافت نیز از دو نوع الیاف استفاده می شود که عبارتند از الیاف پشمی و الیاف ابریشمی . مهم ترین تفاوت فرش های دست بافت با فرش های ماشینی در طبیعی بودن الیاف های فرش دست بافت می باشد . 
•    فرش های ابریشمی دارای بافت ریز و ظریف می باشد و به طبع دارای قیمیت بالاتری است .
•    فرش های پشمی نسبت به فرش های ابریشمی از ظرافت کمتری برخوردار می باشند . اما دارای زیباییی فرش های دست بافت هستند  . قیمت آن ها نیز از فرش های ابریشمی کمتر است .
انتخاب طرح و جنس فرش ها با توجه به بودجه ی افراد در نظر گرفته می شود . فرش های که دارای جنس و کیفیت بالاتری هستند به طبع قیمت بالا تری نیز دارند . و باید این موارد را در نظر داشته باشید که فرش ها در دکوراسیون منازل نقش اساسی دارند  پس بهتر است به جای خرید فرش ارازن و بی کیفیت که بعد مدتی حالت اولیه خود را از دست می دهد . از فرش های با کیفیت استفاده نمایید که دارای دوام و طول عمر بیشتری هستند .
برای این که بتوانید بهترین جنس را برای فضایتان انتخاب کنید باید به  آن فضا دقت نمایید و متناسب با آن جنس فرش را انتخاب کنید . برای مثال برای فضا های که پر رفت و آمد هستند باید از فر ش های با دوام و یا فرش های که قابلیت پاخوردگی دارند استفاده کنید . فرش های که دارای لطافت و ظرافت می باشند برای اتاق های خواب مناسب تر هستند زیرا رفت و آمد در اتاق خواب کمتر صورت می گیرد برای اتاق های نشیمین بهتر است از فر ش های که بادام و ضخیم هستند استفاده شود .
در زمان انتخاب فرش برای دکوراسیون منزل خود حتما به قابلیت شستشوی آن توجه کنید . این مورد برای افرادی که دارای بچه و یا حیوان خانگی می باشند ، دارای اهیمت بیشتری خواهد بود .
فرش های که با الیاف اکریلیک بافته شده اند دارای قابلیت شستشوی بالای هستند و در برابر نور و گرما نیز مقاوم می باشند .


انتخاب طرح فرش برای دکوراسیون
امروزه فرش های ماشینی از تنوع طرح و رنگ بسیاری بالای برخور دارند . و به همین دلیل باید قبل از خرید فرش سبک دکوراسیون خود را مشخص کنید . تا بتوانید با توجه به سبک منزلتان انتخاب فرش آسان تری را داشته باشید .
برای دکوراسیون های معاصر و مدرن بهتراست که فرش های مدرن را انتخای نمایید . فرش های مدرن دارای طرح و رنگ های ساده و زیبا می باشند . 
برای دکوراسیون های کلاسیک و یا تلفیقی می توانید از فرش های سنتی استفاده نمایید . فرش های سنتی دارای نقش های شلوغ و ریز می باشند و باعث می شوند که فضا گرم تر و با نشاط تر به نظر برسد .
فرش های کلاسیک نسبت به فرش های مدرن دارای رنگ های بیشتری می باشند .
می توانید با یک طراحی هوشمندان دو سبک کلاسیک و مدرن را با یکدیگر نیز تلفیق کنید . برای مثال می توانید مبلمان و سایر وسایل مدرن را با فرش های کلاسیک تلفیق کنید . و حس و حال متفاوتی را ایجاد کنید .
در انتخاب فرش برای دکوراسیون ابعاد و اندازه اتاق ها نیز مهم می باشد . برای مثال فرش های که دارای طرح های ریز و شلوغ می باشند برای مکان های با ابعاد کوچک مناسب نمی باشند . زیرا باعث می شوند که آن فضا ها کوچکتر به نظر برسند بنابرای بهتر است برای فضا های کوچک از فرش های با رنگ روشن و طرح های ساده تر استفاده شود .

برچسب :
عکس فرش با دکوراسیون , شهر فرش کاشان , فرش ماشینی مدرن , انواع فرش جدید , قیمت فرش کاشان ,
نـظـرات
نام و نام خانوادگی : *
عنوان مطلب :
نظر شما : *
دیگر مطالب کاربردی
خرید فرش عروسکی
خرید فرش ماشینی صادراتی کاشان
فروشگاه اینترنتی فرش ماشینی
راهنمای خرید اینترنتی فرش ماشینی کاشان از کارخانه
پاک کردن لکه از فرش
خرید فرش ماشینی کاشانفرش ماشینی کاشان
کلمات رايج جستجو
10 رنگ  8 رنگ  فرش ارزان  پاتریس  فرش مشهد  اریکا  500 شانه  فرش ماشینی  1000 شانه  700 شانه  فرش کاشان  فرش ابریشم  فرش  فرش فیروزه ای  فرش 1200 شانه  فرش پاتریس  فرش 700 شانه  تابلو فرش  تراکم 2550  تراکم 2100  تراکم 3000  قیمت فرش  قیطران  شهر فرش  بازار فرش  فرش 12 متری  فرش ماشینی کاشان  فیروزه ای  خرید فرش  قالی  خرید فرش اینترنتی  خرید اینترنتی فرش  فرش 9 متری  فرش 6 متری  1200 شانه  فرش 14 رنگ  قالیچه  خرید فرش 700 شانه  شهر فرش کاشان  فرش 700 شانه تراکم 2550  تراکم 2550  12 متری  شاهرخ  سرمه ای  carpet  1000  700  فرش یلدای کویر  نگین مشهد  فرش قیطران  فرش ستاره کویر  فرش مشهد اردهال  دنیای فرش  فرش عظیم زاده  کهکشان  ارکیده  باغ بهشت  افشان  فرش نگین مشهد  tva  ماهی  فرش 12متری  کناره  گلیم  فرش 1000 شانه  6 متری  فرش 500 شانه  tva lhadkd  فرش 1000 شانه تراکم 3000  قیمت فرش 6 متری  طرح چیچک  قیمت فرش کاشان  فرش ماشینی 1000 شانه  فرش خوب  فرش طرح برجسته ۱۲۰۰ شانه  1200 شانه تراکم 3600  فرش طرح 700  700 شانه تراکم 2550  فرش هزار شانه  فرش 12 رنگ  خرید فرش ماشینی  خرید فرش کاشان  قیمت فرش ماشینی  طرح فرش  فروش فرش  فرش ماشینی 700 شانه  کارخانه فرش  قیمت فرش 1200 شانه  فرش طرح 700 شانه  خرید اینترنتی فرش کاشان  قیمت فرش طرح 700  کارخانه فرش کاشان  فرش درجه يک 
 

 فرش کاشان  با ارائه ی بستری مناسب با نام  فروشگاه فرش کاشان   برای  خرید فرش ماشینی   شرکت های  تولید فرش   درجه یک از جمله فرش نگین مشهد ، کارخانه فرش کاشان ، زمرد کاشان ، فرش یلدای کویر ، ستاره کویر ، فرش مشهد تولید کننده و ارائه دهنده  فرش ماشینی کاشان  است که مجموعه تولیدات  صنایع فرش ایران  را با اختلاف 20 تا 40 درصدی نسبت به  بازار فرش  و نمایشگاه های معتبر فرش ماشینی به صورت بی واسطه تقدیم هموطنان عزیز میکند .کاشان به عنوان قطب  صادرات فرش ماشینی  یکی از مهمترین شهر فرش ایران می باشد و برای خرید فرش می توانید از میان  فرش طرح 700 شانه  ،  فرش 500 شانه  ،  فرش 700 شانه تراکم 2550  ،  فرش 700 شانه  ،   فرش 700 شانه تراکم 3000  ،  فرش 1000 شانه تراکم 3000  ،  فرش 1000 شانه تراکم 3600  ،  فرش 1200 شانه تراکم 3600  انتخاب کنید که با قیمت تخفیفی و فرش تولیدی است.  ارسال رایگان فرش ، ضمانت ده ساله و در  خرید فرش کاشان  ارائه می گردد . تمامی ابعاد استاندارد فرش ماشینی به صورت  قالیچه فرش  و  کناره فرش  در سایت خرید فرش ماشینی عرضه می شود. نمونه رنگ بندی های پرفروش دکوراسیون فرش مثل  فرش سرمه ای  ،  فرش کرم  فرش گردویی  ،  فرش روناسی  فرش آبی فیروزه ای   فرش بادامی  است که در مجموعه بازار فرش با ابعاد  فرش 12 متری  ،  فرش 9 متری  ،  فرش 6 متری  و قالیچه و کناره تولید می شود.  کارخانه فرش  و  قالی کاشان  بزرگترین مجوعه تولید فرش و سایت این بازار فرش بزرگترین  فروشگاه اینترنتی فرش  ایران است .  برای کلیه امور  صادرات فرش  و  خرید عمده فرش  می توانید با قسمت پشتیبانی تماس حاصل کنید.