مراحل تولید فرش ماشینی

production-carpet.jpg

برای تولید فرش های ماشینی باید سه مرحله سپری شود که این سه مرحله عبارتند از ریسندگی ، بافندگی و تکمیل فرش ماشینی . برای تولید فرش های ماشینی در ابتدا رنگ مورد نظر را به الیاف های خام اضافه می کنند و سپس آن را به واحد ریسندگی می دهند . در مرحله ریسندگی الیاف هایی که رنگ شده اند را طی فرآیندی به الیاف هیت ست تبدیل می کنند از مهم ترین ویژگی های هیت ست کردن الیاف های می توان به بالک بیشتر یعنی کاهش میزان الیاف مصرفی در فرش، پفکی شدن ، کاهش پرزدهی و شبیه شده به فرش های دست بافت اشاره کرد . سپس آن را به واحد بافندگی می د هند . و در آخرین مرحله بعد از شیرنگ ، آهار زنی و بسته بندی آن را به واحد تکمیل منتقل می کنند . و سپس فرش را به بازار عرضه می کنند . در ادامه توضیحات بیشتری را درباره تولید فرش های ماشینی بیان می کنیم .

ریسندگی فرش های ماشینی
در قسمت ریسندگی الیاف مورد نیاز برای بافت فرش های ماشینی را تهیه می کنند . برای بافت فرش های ماشینی از سه نوع نخ استفاده می شود که عبارتند از نخ خاب یا نخ ریشه که می تواند از جنس پلی استر ، پلی پروپیلن و اکریلیک باشد ، نخ پود که از جنس جوت می باشد . نخ تار که از جنس پلی استر و یا پنبه است . نخ خاب حدود 28 در صد از فرش های ماشینی را تشکیل می دهد ، نخ پود حدود 12 درصد از فرش ماشینی را تشکیل می دهد و نخ تار حدود 6 درصد از آن را تشکیل می دهد . قیمت فرش های ماشینی بسته به نوع الیاف بکار رفته در آن و ذستگاه بافنده آن متغییر می باشد .

بافندگی فرش های ماشینی
برای بافت فرش های ماشینی و یا تابلو فرش های ماشینی از دستگاه های مختلفی استفاده می کنند که عبارتند از واندویل ، تکسیما ، شونهر ، ASR ، CRX ،VTR ، HCP. که می توان با آن ها فرش های ماشینی 1200 شانه، 700 شانه و 1000 شانه را با تعداد رنگ های متفاوت اعم از 8 رنگ ، 10 رنگ و 12 رنگ را بافت . دستگاه های فرش ماشینی برای بافت فرش از دو طرف کار استفاده می کنند که اصطلاحا به آن ها فرش های زیر و رو گفته می شود . این دو فرش زیر و رو به وسیله ی تیغ برش که در هنگام بافت همراه در حال حرکت می باشد برش داده می شوند و به این صورت از هم جدا می شوند .

تکمیل فرش : بعد از این که فرش با دستگاه بافندگی بافته شد . به صورت خام می باشد یعنی دارای زیبایی و براقیت نیست که در اصطلاح به آن رول می گویند . آن را به سالن تکمیل فرش منتقل می کنند در آن جا اگر در فرش ایرادی وجود داشته باشد توسط رفوگر ایراد بر طرف می شود و وارد مرحله بعد که افزا یش زیبایی ، دوام و کیفیت می باشد می شود در این مرحله پرسه آهار و تکمیل فرش آغاز می شود . در این مرحله به ترتیب مراحل زیر طی می شود .
رائینگ : رائینگ یک نوع دستگاه می باشد که وظیفه ی آن برش ، ضربه و مکیدن است . در این دستگاه فرش ها را به یکدیگر می دوزند و بعد از این که به وسیله ی مکنده گرد غبار و پرز آن ها گرفت شده وارد بخش آهار زنی می شوند .
شیرینگ یا پرداخت فرش : در قسمت پرداخت سطح قسمت هایی از خاب فرش که دارای پستی و بلندی است به وسیله ی تیغ هایی دقیق و با استفاده از کامپیوتر که دارای قابلیت تنظیم اندازه های هزار میلی متری می باشد برش زده می شوند و سطح فرش را براق ، یکنواخت و یک دست می کنند .
آهار زنی پشت فرش : در مرحله آهار زنی پشت فرش های ماشینی رول وارد دستگاه آهار می شود و در آن جا مواد مخصوصی را با استفاده از بخار آب و حرارت وارد خاب فرش می کنند و این مواد سطح پشت فرش را می پوشاند و باعث می شود که فرش دارای ساختار محکم و با دوام شود . دستگاه های آهار دارای دو نوع می باشند خشک و مرطوب . که در مرور زمان دستگاه های آهار مرطوب باعث شده اند که با استفاده از بخار آب به خاب نفوذ کنند و کیفیت فرش را بالا تر ببرند و به همین دلیلی مورد استقبال مردم قرار گرفته اند .
بررسی طول و عرض فرش های ماشینی : برای این که مرحله ی ریشه زنی و زیگزاگ به صورت تمیز و دقیق انجام گیر در این مرحله اطراف فرش های ماشینی را به وسیله ی دستگاه های مخصوصی برش می خورد تا برای مرحله لبه دوزی آماده شود .
ریشه زنی و لبه دوزی زیگزاگ : برای این که فرش های ماشینی دارای دوام بیشتر باشند در این مرحله فرش های توسط دستگاه زیگزاگ و ریشه دوزی می شوند . برای دوختن ریشه ها از بهترین الیاف که از نوع ابریشم می باشد استفاده می شود . ابتداد و انتهای فرش های را ریشه دوزی می کنند و کناره های آن را توسط رنگ هم زمینه ی فرش ماشینی زیگزاگ دوزی می کنند . این کار باعث می شود که فرش دارای ظاهر زیبا تر ی شود و همچنینی دوام آن را افزایش می دهد .
کنترل کیفیت فرش ماشینی : در این قسمت واحد کنترل و کیفیت تولید کننده فرش ماشینی با مجرب ترین کارشناسی که در اختیار دارد تمامی استاندارد سازی ها را به لحاظ ارتقاء کیفیت فرش ماشینی انجام می دهد .
رول و بسته بندی فرش های ماشینی : پس از واحد تکمیل فرش وارد این مرحله می شود در این مرحله تمامی محصولات رول و بسته می شوند و به انبار ارسال می گردند و آماده فروش و تحویل به مشتری می شوند .

فروش فرش ماشینی
در این قسمت فرش ها به فروش می رسند برای فروش فرش های ماشینی دو روش وجود دارد فروش به صورت فیزکی و فرش به صورت آنلاین در فروش به صورت آنلاین مشتری می تواند از تمامی محصولات دیدن نماید و آن ها را بایکدیگر مقایسه کند و در آخر فرش مورد نظر خود را با بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت خریداری کند .

برچسب :
تولیدی فرش , انواع فرش ماشینی , خرید فرش ارزان , فرش جدید , فرش زیبا , بازار فرش ,
نـظـرات
نام و نام خانوادگی : *
عنوان مطلب :
نظر شما : *
دیگر مطالب کاربردی
فرش 700 شانه بهتر است یا فرش 1200 شانه
خصوصیات فرش 1500 شانه لوکس چیست ؟
جایگاه قالی ایرانی در جهان
تشخیص فرش 700 شانه واقعی
خصوصیات فرش بر اساس تراکم
خرید فرش ماشینی کاشانفرش ماشینی کاشان
کلمات رايج جستجو
10 رنگ  8 رنگ  فرش ارزان  پاتریس  فرش مشهد  اریکا  500 شانه  فرش ماشینی  1000 شانه  700 شانه  فرش کاشان  فرش ابریشم  فرش  فرش فیروزه ای  فرش 1200 شانه  فرش پاتریس  فرش 700 شانه  تابلو فرش  تراکم 2550  تراکم 2100  تراکم 3000  قیمت فرش  قیطران  شهر فرش  بازار فرش  فرش 12 متری  فرش ماشینی کاشان  فیروزه ای  خرید فرش  قالی  خرید فرش اینترنتی  خرید اینترنتی فرش  فرش 9 متری  فرش 6 متری  1200 شانه  فرش 14 رنگ  قالیچه  خرید فرش 700 شانه  شهر فرش کاشان  فرش 700 شانه تراکم 2550  تراکم  تراکم 2550  12 متری  شاهرخ  سرمه ای  carpet  1000  700  1200  فرش یلدای کویر  نگین مشهد  فرش قیطران  فرش ستاره کویر  فرش مشهد اردهال  دنیای فرش  فرش عظیم زاده  کهکشان  ارکیده  باغ بهشت  افشان  فرش نگین مشهد  tva  ماهی  فرش 12متری  کناره  گلیم  فرش 1000 شانه  6 متری  فرش 500 شانه  tva lhadkd  فرش 1000 شانه تراکم 3000  قیمت فرش 6 متری  طرح چیچک  قیمت فرش کاشان  فرش ماشینی 1000 شانه  فرش خوب  فرش 1200 شانه تراکم 3600  فرش طرح برجسته ۱۲۰۰ شانه  1200 شانه تراکم 3600  فرش تراکم 3000  فرش طرح 700  700 شانه تراکم 2550  فرش هزار شانه  فرش 12 رنگ  خرید فرش ماشینی  خرید فرش کاشان  قیمت فرش ماشینی  طرح فرش  فروش فرش  فرش ماشینی 700 شانه  کارخانه فرش  700 reeds  قیمت فرش 1200 شانه  فرش طرح 700 شانه  قیمت فرش 500 شانه  خرید اینترنتی فرش کاشان  قیمت فرش طرح 700  فرش قیمت مناسب  کارخانه فرش کاشان  فرش درجه يک  1500 شانه تراکم 4500 طرح طلا کوب 
 

 فرش کاشان  با ارائه ی بستری مناسب با نام  فروشگاه فرش کاشان   برای  خرید فرش ماشینی   شرکت های  تولید فرش   درجه یک از جمله فرش نگین مشهد ، کارخانه فرش کاشان ، زمرد کاشان ، فرش یلدای کویر ، ستاره کویر ، فرش مشهد تولید کننده و ارائه دهنده  فرش ماشینی کاشان  است که مجموعه تولیدات  صنایع فرش ایران  را با اختلاف 20 تا 40 درصدی نسبت به  بازار فرش  و نمایشگاه های معتبر فرش ماشینی به صورت بی واسطه تقدیم هموطنان عزیز میکند .کاشان به عنوان قطب  صادرات فرش ماشینی  یکی از مهمترین شهر فرش ایران می باشد و برای خرید فرش می توانید از میان  فرش طرح 700 شانه  ،  فرش 500 شانه  ،  فرش 700 شانه تراکم 2550  ،  فرش 700 شانه  ،   فرش 700 شانه تراکم 3000  ، فرش 1500 شانه تراکم 4500 ، فرش 1000 شانه تراکم 3000  ،  فرش 1000 شانه تراکم 3600  ،  فرش 1200 شانه تراکم 3600  انتخاب کنید که با قیمت تخفیفی و فرش تولیدی است.  ارسال رایگان فرش ، ضمانت ده ساله و در  خرید فرش کاشان  ارائه می گردد . تمامی ابعاد استاندارد فرش ماشینی به صورت  قالیچه فرش  و  کناره فرش  در سایت خرید فرش ماشینی عرضه می شود. نمونه رنگ بندی های پرفروش دکوراسیون فرش مثل  فرش سرمه ای  ،  فرش کرم  فرش گردویی  ،  فرش روناسی  فرش آبی فیروزه ای   فرش بادامی  است که در مجموعه بازار فرش با ابعاد  فرش 12 متری  ،  فرش 9 متری  ،  فرش 6 متری  و قالیچه و کناره تولید می شود.  کارخانه فرش  و  قالی کاشان  بزرگترین مجوعه تولید فرش و سایت این بازار فرش بزرگترین  فروشگاه اینترنتی فرش  ایران است .  برای کلیه امور  صادرات فرش  و  خرید عمده فرش  می توانید با قسمت پشتیبانی تماس حاصل کنید.