فرش های مدرن و فانتزی

modern-carpet.jpg

فرش های فانتزی ومدرن انواعی ازفرش ها هستند که به تازگی در منازل ایرانیان مورد استفاده قرار می گیرد . این نوع فرش ها به دلیل داشتن طرح و نقشه جدید جذاب امروزی علاقه ی بسیاری از مردم به خصوص جوانان را به خود جذب کرده است . یکی از نیاز های افراد در خرید فرش برطرف شدن  تنوع وسلیقه ی انها می باشد که تولید کنند گان فرش با تولید فرش فانتزی ومدرن این نیاز را برطرف کردند . اگرچه فرش های ماشینی در منازل ما ایرانی ها جایگاه ویژه ایی دارد و از لحاظ کیفیت نسبت به فرش مدرن و فرش فانتزی وحتی فرش ماشینی بالاتر است اما با ورود فرش های فانتزی و فرش های مدرن در طراحی برخی دکوراسیون ها به خصوص دکوراسیون مدرن به خوبی می توان از این فرش ها استفاده کرد. شاید برخی از شما فکر کنید چون نام این فرش فانتزی ومدرن است فقط  برای تزیین  استفاده می شود اما این باور کاملا اشتباه است وبافت خاص آن صرفا برای تزیین نیست .

انواع فرش فانتزی
انواع فرش فانتزی شامل : فرش شگی و پرز بلند - فرش اسپرتفرش فانتزی گبه - فرش پوست وچرم - فرش شنل - فرش فریز و ... .
یکی از معروف ترین نوع فرش فانتزی یاهمان فرش مدرن که بیشتر مورد استقبال افراد قرار می گیرد نوع  شنل ودیگری نوع شگی می باشد :  

فرش شگی
یکی از انواع فرش فانتزی فرش شگی می باشد . شگی در زبان انگلیسی به معنای پرز بلند یا مو بلند است ویکی از دلایل نام گذاری این فرش به اسم شگی پرز های بلند آن می باشد .

ویژگی فرش فانتزی شگی
این فرش دارای پا خور راحتی هست به دلیل پرز های بلند آن ویکی از پیشنهادات ما برای استفاده ازآن در اتاق کودک یا اتاق استراحت می باشد .

انواع فرش شگی
 فرش شگی بسته به سلیقه شما در طرح ورنگ مختلف در دو نوع موجود می باشد :
1.  فرش شگی تک رنگ : برای بافت این نوع فرش از یک رنگ استفاده می شود ورنگ به کار رفته در آن جز رنگ های شاد وبا روح هم چون رنگ بنفش ، سرخ ، آبی استفاده می شود .
2. فرش شگی سه بعدی : همان طور که از نامش پیداست دارای طرح سه بعدی وجذاب است .

فرش شنل
یک نوع دیگر از فرش مدرن و فانتزی فرش شنل می باشد .  نام دیگر این فرش بلژیکی می باشد . این نوع فرش به عنوان تنها رقیب فرش ماشینی سنتی می باشد .

ویژگی فرش شنل
ازجمله ویژگی فرش شنل می توان به ضد چروک وضد لک بودن ، لطافت و نرمی ،ضد حساسیت وآلرژی ، قابلیت شستشوی راحت و دارای مقاومت زیاد ، بدون پرز بودن اشاره کرد . مهمترین ویژگی فرش شنل انعطاف پذیری این نوع فرش می باشد .

انواع فرش شنل
فرش شنل نیز دارای  دارای طرح واشکال مختلف ورنگ های مختلف است . این نوع فرش نیز به دودسته تقسیم می شود :
1.فرش فانتزی
2.فرش مدرن ماشینی

طرح و رنگ فرش فانتزی
در طراحی و رنگ بندی فرش فانتزی یا همان فرش مدرن بیشتراز رنگ های شاد و روشن یا به اصطلاح جیغ استفاده می شود . بسته به نوع طراحی و دکوراسیون منازل می توان ازرنگ های شاد وپر انرژی چون بنفش ، سرخ آبی یا نارنجی و زرد استفاده کرد . اما فرش های فانتزی و مدرن که دارای رنگ خنثی باشند نیز وجود دارد اما تعداد آن ها کم است . در فرش های فانتزی و مدرن برخلاف فرش های ماشینی از طرح های ساده تری استفاده می شود و در طراحی این گونه فرش ها  بیشتر از اشکال هندسی چون دایره ، مکعب یا الگو های چینشی یا ترکیبی و ... استفاده می شود .

موارد استفاده از فرش های فانتزی و مدرن 
معمولا از فرش های مدرن در فضا های فانتزی چون اتاق کودک ، اتاق خواب ، آشپز خانه یا اتاق نشمین استفاده می شود . یکی ازمکان های پراستفاده از این فرش اتاق خواب عروس می باشد.
حتی برخی از افراد برای تغییر دکوراسیون با توجه به المان خاص خود در منزل مثل مبل یا کوسن و ... فرش فانتزی خود را انتخاب وبا آن ست می کنند و دردکوراسیون داخلی خود تغییر ایجاد می کنند .

ویژگی فرش فانتزی ومدرن
برای بررسی ویژگی فرش فانتزی آن را از دو جهت بررسی می کنیم :
1. ابعاد فرش های مدرن و فانتزی
معمولا فرش مدرن و فانتزی دارای ابعاد متفاوتی هستند که اغلب آن ها دارای ابعاد زیر 9متر و6 متر شامل قالیچه گرد ، پادری یا قالیچه مستطیلی می باشند .
2. جنس الیاف استفاده شده در فرش های مدرن
بیشتر تولید کنندگان این نوع فرش یعنی فرش فانتزی برای بافت این نوع فرش از الیاف پلی استر استفاده می کنند . دلیل استفاده از این الیاف ویژگی خاصی است که آن را از فرش ماشینی متمایز میکند وآن ویژگی این است که این الیاف به کار رفته در فرش  ضد لک ، ضد حساسیت وآلرژی بوده وهم چنین دارای مقاومت و طول عمربالا هستند ، به راحتی شسته شده وضد چروک می باشد . البته تعداد کمی از تولید کنندگان فرش فانتزی از الیاف آکرولیک برای تولید آن استفاده می کنند .

فرش برای اتاق خواب
فرش فانتزی فرشی مناسب برای اتاق های خواب کودکان یا اتاق خواب عروس می باشد  زیرا این نوع فرش دارای گره های خاص ومحکم هست و این امر باعث می شود این فرش دارای پا خوربالایی باشد وبا پا گذاشتن روی آن احساس راحتی وخوشایندی به ما دست می دهد . دلیل دیگر برای خرید این نوع فرش  این است که اگر ازلحاظ قیمت آن را با فرش ماشینی  1200 شانه یا فرش ماشینی 1000 شانه و ...  مقایسه کنید خواهید دید که برای خرید فرش فانتزی یا مدرن هزینه کمتری باید پرداخت .

تفاوت فرش فانتزی با گلیم فرش
اتحادیه قالی بافان فرش ها را به طور کلی به پنج دسته تقسیم می کنند که دودسته ازآن شامل :
گلیم
فرش فانتزی  می باشد .
ما دراینجا به بررسی  تفاوت آن می پردازیم :
ازنظر ظاهر : گلیم فرش دارای ظاهر براق تری نسبت به فرش فانتزی می باشد زیرا نخ های بلند تری درپرش پرز های آن استفاده می شود ولی فرش فانتزی نسبت به گلیم فرش راحت تر می باشد.
از لحاظ دوام : دوام فرش فانتزی بیشتر ازگلیم فرش است زیرا گره های داخل آن بسیارمحکم می باشد واین دلیلی برای دوام آن می باشد .
از نظر ثبات واستحکام : گلیم فرش دارای سطح صاف وثابت است به طوری که وقتی روی آن دست می کشیم همانند موی کوتاه شده است اما فرش فانتزی وقتی به آن دست می زنیم همانند سگ پشمالو می باشد.

خرید اینترنتی فرش فانتزی
شرکت کالا فرش ، برای آن دسته از عزیزانی که خواهان جدیدترین طرح های فرش فانتزی و مدرن هستند ، زمینه را برای خرید اینترنتی فرش های فانتزی فراهم کرده است تا مشتریان فرش ، بتوانند فرش های فانتزی را به قیمت درب کارخانه ، خریداری کنند . تمامی محصولات دارای برچسب حاوی اطلاعات دقیق و ضمانت نامه و بیمه نامه می باشد . ارسال فرش در خرید اینترنتی ، رایگان می باشد .

برچسب :
فرش فانتزی, فرش مدرن, فرش شگی, فرش فانتزی گبه, فرش شگی سه بعدی, فرش بلژیکی, فرش اتاق خواب, خرید اینترنتی فرش فانتزی
نـظـرات
نام و نام خانوادگی : *
عنوان مطلب :
نظر شما : *
دیگر مطالب کاربردی
فرش 700 شانه
فرش ماشینی چی بخرم ؟
درباره نگهداری فرش ماشینی کاشان
نخ هیت ست در فرش ماشینی
تابلو فرش ماشینی
ادامه
نماد اعتماد الکترونیک
ستاد ساماندهی
logo-samandehi
clear-bug-div
 فرش کاشان   با ارائه ی بستری مناسب با نام  فروشگاه فرش کاشان   برای  خرید فرش ماشینی   شرکت های  تولید فرش   درجه یک از جمله فرش نگین مشهد ، کارخانه فرش کاشان ، زمرد کاشان ، فرش یلدای کویر ، ستاره کویر ، فرش مشهد تولید کننده و ارائه دهنده  فرش ماشینی کاشان  است که مجموعه تولیدات  صنایع فرش ایران  را با اختلاف 20 تا 40 درصدی نسبت به  بازار فرش  و نمایشگاه های معتبر فرش ماشینی به صورت بی واسطه تقدیم هموطنان عزیز میکند .کاشان به عنوان قطب  صادرات فرش ماشینی  یکی از مهمترین شهر فرش ایران می باشد و برای خرید فرش می توانید از میان  فرش طرح 700 شانه  ،  فرش 500 شانه  ،  فرش 700 شانه تراکم 2550  ،  فرش 700 شانه  ،   فرش 700 شانه تراکم 3000  ،  فرش 1000 شانه تراکم 3000  ،  فرش 1000 شانه تراکم 3600  ،  فرش 1200 شانه تراکم 3600  انتخاب کنید که با قیمت تخفیفی و فرش تولیدی است.  ارسال رایگان فرش ، ضمانت ده ساله و در  خرید فرش کاشان  ارائه می گردد . تمامی ابعاد استاندارد فرش ماشینی به صورت  قالیچه فرش  و  کناره فرش  در سایت خرید فرش ماشینی عرضه می شود. نمونه رنگ بندی های پرفروش دکوراسیون فرش مثل  فرش سرمه ای  ،  فرش کرم  فرش گردویی  ،  فرش روناسی  فرش آبی فیروزه ای   فرش بادامی  است که در مجموعه بازار فرش با ابعاد  فرش 12 متری  ،  فرش 9 متری  ،  فرش 6 متری  و قالیچه و کناره تولید می شود.  کارخانه فرش  و  قالی کاشان  بزرگترین مجوعه تولید فرش و سایت این بازار فرش بزرگترین  فروشگاه اینترنتی فرش  ایران است .  برای کلیه امور  صادرات فرش  و  خرید عمده فرش  می توانید با قسمت پشتیبانی تماس حاصل کنید.