فرش 1500 شانه

carpet-1500-reeds.jpg

فرش 1500 شانه از فرش های نو ظهور می باشند که به صنعت نساجی جهان وارد شده اند . در چند سال اخیر فرش های ماشینی دارای رشد چشم گیری بوده اند به خصوص در شهر کاشان فرش های ماشینی با تعداد شانه و طرح و رنگ متنوعی وارد بازار شده اند . اکثر دستگاه هایی که توسط کمپانی های بزرگ برای این صنعت ساخته شده اند توسط کارخانه ها در کاشان خریداری شدند . برای بافت فرش های 1200 شانه و 1500 شانه که دارای تعداد تراکم و شانه بالایی می باشند باید از دستگاه های مدرن و به روز استفاده شود و نمی توان این نوع از فرش ها را با دستگاه های قدیمی بافت . شهر کاشان توانسته با استفاده از دستگاه های به روز دنیا و نیروی های مجرب بهترین فرش ماشینی را در دنیا تولید کند . اولین فرش های ماشینی با کیفیت بالا در کاشان تولید و به سایر شهر و یا کشور ها فرستاده می شود . در کاشان فرش های ماشینی دارای تراکم عرضی متفاوتی از قبیل 500 شانه ، 700 شانه ، 1000 شانه و 1200 شانه می باشند . و اکنون فرش های 1500 شانه نیز به آن ها اضافه شده است . که می توان آن را جزء کشفیات پر افتخار این شهر دانست . ما در این مقاله قصد داریم که درباره فرش های 1500 شانه توضیحاتی را بیان کنیم .
تراکم و شانه در فرش های 1500 شانه
تعداد گره هایی که در یک متر از عرض فرش ها وجود دارد شانه و یا تراکم عرضی می نامند . و همچنین به تعداد گره هایی که در یک متر از طول فرش وجود دارد تراکم می گویند . در فرش هایی 1500 شانه با تراکم 4500 در یک متر از عرض آن ها 1500 گره وجود دارد و در یک متر از طول آن ها 4500 گره وجود دارد . فرش های 1500 شانه از نظر فشردگی گره ها و وزن بی رقیب می باشند . در ایران فرش های ابریشمی دست بافت به صورت ریز بافت ، ظریف و زیبا بافته می شوند و در تمام دنیا زبانزد هستند . فرش های ماشینی در تمام این سال ها سعی کرده است که به زیبایی و ظرافت فرش های دست بافت دست یابد . و امروزه توانسته با بافت فرش های 1500 شانه به آن ها نزدیک تر شود . فرش های 1500 شانه از نظر ظرافت و زیبایی به فرش های دست بافت ابریشمی بسیار شبیه می باشند . تراکم بالا در آن ها باعث شده است که بسیار لطیف و نرم باشند .
ویزگی فرش های 1500 شانه
فرش های 1500 شانه برای بافتشان به نخ های ظریف تر نیاز دارند زیرا تراکم و شانه در آن ها بسیار بالا می باشد و این باعث می شود که طرح و گل ها در فرش در هم پیچیده شود و نتوان نقش آن ها را به راحتی دید به همین دلیل باید از نخ های ظریف در آن ها استفاده کرد . همچنین ار تفاع نخ در آن ها کم می باشد نخ خاب آن ها را در قسمت آهار با استفاده از دستگاه شیرینگ کوتاه می کنند تا نقش و طرح آن ها به زیبایی دیده شود .
چند نوع نخ برای بافت فرش های ماشینی استفاده می کنند که عبارتند از :
1-    نخ تار : جنس این نخ از پنبه است .
2-    نخ پود : برای نخ پود از کنف و جودت استفاده می کنند این نوع نخ ها را از کشور بنگلادش وارد می کنند .
3-    نخ خاب : نخ خاب در فرش های ماشینی متفاوت می باشد برای فرش های 1500 شانه از صد در صد اکریلیک استفاده می کنند .
4-    نخ ریشه های فرش : این نخ ها جنبه تزئین دارند و زمانی که فرش تمام شد به انتهای شان دوخته می شود جنس آن ها نیز پنبه می باشد .
در فرش های 1500 شانه همان گونه که بیان کردیم از نخ های اکریلیک هیت ست استفاده می کنند که دارای سایز 50 سانتی متریک هستند . اکریلیک ها جزو الیاف های مصنوعی می باشند و برای تولید آن ها از پلیمر پلی اکریلو استفاده می کنند . در شیمی به پلیمر ی که دارای حداقل 85 در صد پلی اکریلو باشد اکریلیک می گویند . اصطلاح هیت ست نیز یک فرآیند می باشد . در این فرآیند نخ های اکریلیک وارد یک تونل بخار و گرما می شوند و باعت می شود که مقاومت نخ بالا برود . نخ های اکریلیک هیت ست دارای حالت پفکی هستند و سبک می باشند و همچنین از رنگ پذیری بالایی برخوردارند . فرش های اکریلیک در برابر شستشو و گرما بسیار مقاوم است و اگر آن ها را بشویید هیچ لکی بر روی آن ها باقی نمی ماند .
برای بافت فرش های 1500 شانه از دستگاه های به نام HCI  استفاده می شود . این دستگاه ساخت کمپانی وندوویل کشور بلژیک می باشد .
در فرش های 1500 شانه 8 رنگ واقعی استفاده شده است .
طرح های که در فرش 1500 شانه بافته می شوند طرح های هستند که نمی توان آن ها را در فرش های کم تراکم بافت .
مزایا و معایب فرش های 1500 شانه
از مزایای فرش های 1500 شانه می توان به لطافت ، ظرافت ، زیبایی و دلنشین بودن آن ها اشاره کرد . به دلیل هنر دوستی ایرانیان از این نوع از فرش ها استقبال فراوانی شده است . فرش های 1500 شانه را می توان در دسته فرش های لوکس قرار داد .
از معایب فرش های 1500 شانه می توان به ضخامت کم و قیمت بالای آن ها اشاره کرد . اما شاید زیبایی بسیار زیاد و چشمگیر آن ها باعث شود که این معایب به چشم نیاید .
قیمت فرش های 1500 شانه
قیمت فرش های 1500 شانه به مواردی مانند : ابعاد ، تراکم ، شانه و جنس نخ خاب وابسته است . فرش های 1500 شانه را در ابعاد 12 متری ، 9 متری و 6 متری می بافند . و به دلیل تعداد شانه و تراکم بالا از قیمت بالاتری نسبت به سایر فرش ها بر خوردار هستند . شما می توانید برای تهیه فرش های 1500 شانه به فروشگاه کالا فرش مراجعه نمایید .

برچسب :
فرش 1500 شانه, بهترین فرش ماشینی, فرش ماشینی باکیفیت, فرش ماشینی متفاوت, فرش های اکریلیک, فرش لوکس, قیمت فرش های 1500 شانه
نـظـرات
نام و نام خانوادگی : *
عنوان مطلب :
نظر شما : *
دیگر مطالب کاربردی
فرش اتاق کودک
اختلاف فرش و قالی در چیست
مشخصات فنی فرش ماشینی
نقشه و طرح فرش ایرانی
روش های خانگی تمیز کردن فرش
ادامه
نماد اعتماد الکترونیک
ستاد ساماندهی
logo-samandehi
clear-bug-div
 فرش کاشان   با ارائه ی بستری مناسب با نام  فروشگاه فرش کاشان   برای  خرید فرش ماشینی   شرکت های  تولید فرش   درجه یک از جمله فرش نگین مشهد ، کارخانه فرش کاشان ، زمرد کاشان ، فرش یلدای کویر ، ستاره کویر ، فرش مشهد تولید کننده و ارائه دهنده  فرش ماشینی کاشان  است که مجموعه تولیدات  صنایع فرش ایران  را با اختلاف 20 تا 40 درصدی نسبت به  بازار فرش  و نمایشگاه های معتبر فرش ماشینی به صورت بی واسطه تقدیم هموطنان عزیز میکند .کاشان به عنوان قطب  صادرات فرش ماشینی  یکی از مهمترین شهر فرش ایران می باشد و برای خرید فرش می توانید از میان  فرش طرح 700 شانه  ،  فرش 500 شانه  ،  فرش 700 شانه تراکم 2550  ،  فرش 700 شانه  ،   فرش 700 شانه تراکم 3000  ،  فرش 1000 شانه تراکم 3000  ،  فرش 1000 شانه تراکم 3600  ،  فرش 1200 شانه تراکم 3600  انتخاب کنید که با قیمت تخفیفی و فرش تولیدی است.  ارسال رایگان فرش ، ضمانت ده ساله و در  خرید فرش کاشان  ارائه می گردد . تمامی ابعاد استاندارد فرش ماشینی به صورت  قالیچه فرش  و  کناره فرش  در سایت خرید فرش ماشینی عرضه می شود. نمونه رنگ بندی های پرفروش دکوراسیون فرش مثل  فرش سرمه ای  ،  فرش کرم  فرش گردویی  ،  فرش روناسی  فرش آبی فیروزه ای   فرش بادامی  است که در مجموعه بازار فرش با ابعاد  فرش 12 متری  ،  فرش 9 متری  ،  فرش 6 متری  و قالیچه و کناره تولید می شود.  کارخانه فرش  و  قالی کاشان  بزرگترین مجوعه تولید فرش و سایت این بازار فرش بزرگترین  فروشگاه اینترنتی فرش  ایران است .  برای کلیه امور  صادرات فرش  و  خرید عمده فرش  می توانید با قسمت پشتیبانی تماس حاصل کنید.