فرش 1500 شانه

carpet-1500-reeds.jpg

فرش 1500 شانه از فرش های نو ظهور می باشند که به صنعت نساجی جهان وارد شده اند . در چند سال اخیر فرش های ماشینی دارای رشد چشم گیری بوده اند به خصوص در شهر کاشان فرش های ماشینی با تعداد شانه و طرح و رنگ متنوعی وارد بازار شده اند . اکثر دستگاه هایی که توسط کمپانی های بزرگ برای این صنعت ساخته شده اند توسط کارخانه ها در کاشان خریداری شدند . برای بافت فرش های 1200 شانه و 1500 شانه که دارای تعداد تراکم و شانه بالایی می باشند باید از دستگاه های مدرن و به روز استفاده شود و نمی توان این نوع از فرش ها را با دستگاه های قدیمی بافت . شهر کاشان توانسته با استفاده از دستگاه های به روز دنیا و نیروی های مجرب بهترین فرش ماشینی را در دنیا تولید کند . اولین فرش های ماشینی با کیفیت بالا در کاشان تولید و به سایر شهر و یا کشور ها فرستاده می شود . در کاشان فرش های ماشینی دارای تراکم عرضی متفاوتی از قبیل 500 شانه ، 700 شانه ، 1000 شانه و 1200 شانه می باشند . و اکنون فرش های 1500 شانه نیز به آن ها اضافه شده است . که می توان آن را جزء کشفیات پر افتخار این شهر دانست . ما در این مقاله قصد داریم که درباره فرش های 1500 شانه توضیحاتی را بیان کنیم .
تراکم و شانه در فرش های 1500 شانه
تعداد گره هایی که در یک متر از عرض فرش ها وجود دارد شانه و یا تراکم عرضی می نامند . و همچنین به تعداد گره هایی که در یک متر از طول فرش وجود دارد تراکم می گویند . در فرش هایی 1500 شانه با تراکم 4500 در یک متر از عرض آن ها 1500 گره وجود دارد و در یک متر از طول آن ها 4500 گره وجود دارد . فرش های 1500 شانه از نظر فشردگی گره ها و وزن بی رقیب می باشند . در ایران فرش های ابریشمی دست بافت به صورت ریز بافت ، ظریف و زیبا بافته می شوند و در تمام دنیا زبانزد هستند . فرش های ماشینی در تمام این سال ها سعی کرده است که به زیبایی و ظرافت فرش های دست بافت دست یابد . و امروزه توانسته با بافت فرش های 1500 شانه به آن ها نزدیک تر شود . فرش های 1500 شانه از نظر ظرافت و زیبایی به فرش های دست بافت ابریشمی بسیار شبیه می باشند . تراکم بالا در آن ها باعث شده است که بسیار لطیف و نرم باشند .
ویزگی فرش های 1500 شانه
فرش های 1500 شانه برای بافتشان به نخ های ظریف تر نیاز دارند زیرا تراکم و شانه در آن ها بسیار بالا می باشد و این باعث می شود که طرح و گل ها در فرش در هم پیچیده شود و نتوان نقش آن ها را به راحتی دید به همین دلیل باید از نخ های ظریف در آن ها استفاده کرد . همچنین ار تفاع نخ در آن ها کم می باشد نخ خاب آن ها را در قسمت آهار با استفاده از دستگاه شیرینگ کوتاه می کنند تا نقش و طرح آن ها به زیبایی دیده شود .
چند نوع نخ برای بافت فرش های ماشینی استفاده می کنند که عبارتند از :
1-    نخ تار : جنس این نخ از پنبه است .
2-    نخ پود : برای نخ پود از کنف و جودت استفاده می کنند این نوع نخ ها را از کشور بنگلادش وارد می کنند .
3-    نخ خاب : نخ خاب در فرش های ماشینی متفاوت می باشد برای فرش های 1500 شانه از صد در صد اکریلیک استفاده می کنند .
4-    نخ ریشه های فرش : این نخ ها جنبه تزئین دارند و زمانی که فرش تمام شد به انتهای شان دوخته می شود جنس آن ها نیز پنبه می باشد .
در فرش های 1500 شانه همان گونه که بیان کردیم از نخ های اکریلیک هیت ست استفاده می کنند که دارای سایز 50 سانتی متریک هستند . اکریلیک ها جزو الیاف های مصنوعی می باشند و برای تولید آن ها از پلیمر پلی اکریلو استفاده می کنند . در شیمی به پلیمر ی که دارای حداقل 85 در صد پلی اکریلو باشد اکریلیک می گویند . اصطلاح هیت ست نیز یک فرآیند می باشد . در این فرآیند نخ های اکریلیک وارد یک تونل بخار و گرما می شوند و باعت می شود که مقاومت نخ بالا برود . نخ های اکریلیک هیت ست دارای حالت پفکی هستند و سبک می باشند و همچنین از رنگ پذیری بالایی برخوردارند . فرش های اکریلیک در برابر شستشو و گرما بسیار مقاوم است و اگر آن ها را بشویید هیچ لکی بر روی آن ها باقی نمی ماند .
برای بافت فرش های 1500 شانه از دستگاه های به نام HCI  استفاده می شود . این دستگاه ساخت کمپانی وندوویل کشور بلژیک می باشد .
در فرش های 1500 شانه 8 رنگ واقعی استفاده شده است .
طرح های که در فرش 1500 شانه بافته می شوند طرح های هستند که نمی توان آن ها را در فرش های کم تراکم بافت .
مزایا و معایب فرش های 1500 شانه
از مزایای فرش های 1500 شانه می توان به لطافت ، ظرافت ، زیبایی و دلنشین بودن آن ها اشاره کرد . به دلیل هنر دوستی ایرانیان از این نوع از فرش ها استقبال فراوانی شده است . فرش های 1500 شانه را می توان در دسته فرش های لوکس قرار داد .
از معایب فرش های 1500 شانه می توان به ضخامت کم و قیمت بالای آن ها اشاره کرد . اما شاید زیبایی بسیار زیاد و چشمگیر آن ها باعث شود که این معایب به چشم نیاید .
قیمت فرش های 1500 شانه
قیمت فرش های 1500 شانه به مواردی مانند : ابعاد ، تراکم ، شانه و جنس نخ خاب وابسته است . فرش های 1500 شانه را در ابعاد 12 متری ، 9 متری و 6 متری می بافند . و به دلیل تعداد شانه و تراکم بالا از قیمت بالاتری نسبت به سایر فرش ها بر خوردار هستند . شما می توانید برای تهیه فرش های 1500 شانه به فروشگاه کالا فرش مراجعه نمایید .

برچسب :
فرش 1500 شانه, بهترین فرش ماشینی, فرش ماشینی باکیفیت, فرش ماشینی متفاوت, فرش های اکریلیک, فرش لوکس, قیمت فرش های 1500 شانه
نـظـرات
نام و نام خانوادگی : *
عنوان مطلب :
نظر شما : *
دیگر مطالب کاربردی
مشخصات فنی فرش ماشینی
خرید فرش ماشینی با قیمت مناسب
نکات مهم در خرید فرش ماشینی
طرح فرش ماشینی کاشان
تمامی اطلاعات برای فرش گل برجسته
ادامه
نماد اعتماد الکترونیک
ستاد ساماندهی
logo-samandehi
clear-bug-div
 فرش کاشان   با ارائه ی بستری مناسب با نام  فروشگاه فرش کاشان   برای  خرید فرش ماشینی   شرکت های  تولید فرش   درجه یک از جمله فرش نگین مشهد ، کارخانه فرش کاشان ، زمرد کاشان ، فرش یلدای کویر ، ستاره کویر ، فرش مشهد تولید کننده و ارائه دهنده  فرش ماشینی کاشان  است که مجموعه تولیدات  صنایع فرش ایران  را با اختلاف 20 تا 40 درصدی نسبت به  بازار فرش  و نمایشگاه های معتبر فرش ماشینی به صورت بی واسطه تقدیم هموطنان عزیز میکند .کاشان به عنوان قطب  صادرات فرش ماشینی  یکی از مهمترین شهر فرش ایران می باشد و برای خرید فرش می توانید از میان  فرش طرح 700 شانه  ،  فرش 500 شانه  ،  فرش 700 شانه تراکم 2550  ،  فرش 700 شانه  ،   فرش 700 شانه تراکم 3000  ،  فرش 1000 شانه تراکم 3000  ،  فرش 1000 شانه تراکم 3600  ،  فرش 1200 شانه تراکم 3600  انتخاب کنید که با قیمت تخفیفی و فرش تولیدی است.  ارسال رایگان فرش ، ضمانت ده ساله و در  خرید فرش کاشان  ارائه می گردد . تمامی ابعاد استاندارد فرش ماشینی به صورت  قالیچه فرش  و  کناره فرش  در سایت خرید فرش ماشینی عرضه می شود. نمونه رنگ بندی های پرفروش دکوراسیون فرش مثل  فرش سرمه ای  ،  فرش کرم  فرش گردویی  ،  فرش روناسی  فرش آبی فیروزه ای   فرش بادامی  است که در مجموعه بازار فرش با ابعاد  فرش 12 متری  ،  فرش 9 متری  ،  فرش 6 متری  و قالیچه و کناره تولید می شود.  کارخانه فرش  و  قالی کاشان  بزرگترین مجوعه تولید فرش و سایت این بازار فرش بزرگترین  فروشگاه اینترنتی فرش  ایران است .  برای کلیه امور  صادرات فرش  و  خرید عمده فرش  می توانید با قسمت پشتیبانی تماس حاصل کنید.