ابعاد فرش ماشینی کاشان برای تمامی مکان های خانه

dimensions-carpet.jpg

از موارد مهم خرید یک تخته فرش ماشینی دانستند ابعاد دقیق فضا و دانستن دقیق ابعاد فرش مورد نیاز است . ابعاد فضا با ابعاد فرش انتخابی باید متفاوت باشد . عموما بر اساس اصول زیبایی شناسی فرشی انتخاب می شود که حدود  چندین سانتی متر از ابعاد اتاق کوچک باشد و هنگام قرار گرفتن در اتاق بین دیوار و لبه فرش فاصله باشد . حال از آنجایی که ذدر ابعاد استاندارد و داده شده به دستگاه تولید می شوند ممکن است به فروشگاه مراجعه نمایید و ابعاد مورد نظر خود را پیدا ننمایید . آگاهی از ابعاد موجود در بازار موردی ست که می تواند به انتخاب دقیق تر محصول کمک نماید . اغلب فرش های ماشینی تولید شده خصوصا از نوع ماشینی در ابعاد مشخصی به شرح زیر تولید می شوند :
فرش ماشینی 12 متری ( 3 * 4 )
فرش ماشینی 9 متری ( 3.5 * 2.5)
فرش ماشینی 6 متری ( 2 * 3 )
فرش ماشینی 4 متری
قالیچه ( 2.25 * 1.5 )
فرش های دستبافت را می توان در هر سایز و بعدی بافت اما فرش های ماشینی کاشان چون با ماشین بافته شده و قبل از اجرا باید ابعاد پیش فرض مشخص شوند امکان تولید در ابعاد غیر استاندارد وجود ندارد . اگر اندازه فرش ماشینی ، با ابعادی که در بالا اشاره شد متفاوت باشد این اختلاف اندازه غیر استاندارد تلقی شده و از ارزش فرش می کاهد . البته لازم به ذکر است که تفاوت سایز در حد چند سانتی متر خطا تلقی شده و قابل چشم پوشی ست . ایجاد خطا در فرش های دستبافت شیوع بیشتری نسبت به فرش های ماشینی دارد . در این مقاله به بررسی ابعاد استاندارد فرش های کاشان به عنوان بهترین و با کیفیت ترین محصولات ماشینی پرداخته ایم . امید است پس از مطالعه مقاله حاضر بتوانید بهترین ابعاد فرش ماشینی را برای فضاهای مختلف خانه انتخاب نمایید .

انتخاب درست ابعاد فرش ماشینی

انتخاب درست سایز فرش عاملی مهم در زیبا تر ساختن دکور و فضای خانه است . یکی از موارد اساسی سبک و سیاق چیدمان ابعاد فرش ماشینی ست و چون ابعاد استاندارد هستند انتخاب ها محدود شده و خریداران باید از بین چند سایز یکی را انتخاب نمایند .  در کل انتخاب آگاهانه ابعاد فرش انکار نشدنی ست .

انتخاب سایز مناسب فرش ماشینی برای قسمت پذیرایی خانه

این انتخاب کاملا به ابعاد خانه وابسته است . طبیعتا انتخاب فرش برای محیط بزرگ با محیط کوچک بسیار متفاوت خواهد بود . به طور کلی با تقسیم ابعاد و بزرگی خانه به 4 دسته کلی سعی بر ان داریم تا بهترین انتخاب برای پذیرایی را ارائه دهیم . فضای پذیرایی یا 1) محیطی کوچک است و یا 2) متوسط و یا 3) گسترده و یا 4) خیلی بزرگ می باشد .

    انتخاب فرش برای پذیرایی های کوچک تا متوسط

اصولا در تمام مکان ها نباید فرش کل فضا را پوشش دهد . برای مثال اگر با یک فضای 24 متری مواجه هستیم انتخاب ما باید فرشی کوچک تر از 24 متر باشد ، مثلا می توان از دو تخته فرش 9 متر یا دو تخته فرش 6 متر کمک گرفت و چیدمان مبلمان و وسایل را به نحوی انجام داد که فضاهای خالی از فرش حس بدی به محیط القا ننماید . انتخاب رنگ هم بر ابعاد اثر گذار است که خارج از بحث این نوشتار است .

   انتخاب فرش برای پذیرایی های بزرگ و خیلی بزرگ

قدرت مانور در اینگونه محیط ها بسیار زیاد است . بهترین کار برای محیط های بزرگ آن است که با انتخاب چند تخته فرش ماشینی کاشان مجزا اما هماهنگ فضا را به چند قسمت دنج تقسیم نمایید . برای مثال می توان در یک قسمت فرشی هماهنگ با مبلمان تهیه نمود و فضایی جهت نشیمن و مهمان پذیری ایجاد کرد . فرشی دیگر در جلو تلویزیون گستراند و مکانی آرام و دنج برای شب نشینی های خانوادگی صورت داد . حتی می توان با انتخابی فرشی که اندکی از میز ناهاخوری بزرگ تر است در گوشه ای از این فضا اتاق ناهار خوری تعبیه نمود . دقت شود که ابعاد فرش ماشینی باید به گونه ای باشد تا پایه های مبل بر روی آن قرار نگرفته و در عین حال فرش بتواند تا پای مبل را بپوشاند . قسمت هایی مانند زیر گلدان ها ، جلوی در و ... نیز از مکان هایی ست که نباید فرش بپوشاند .

  انتخاب فرش برای پذیرایی گسترده و دراز

ممکن است سبک معماری خانه ها به دلایلی به نحوی صورت گرفته باشد که انتخاب ما را ا دشواری همراهی کند . محیط هایی مانند پذیرایی های دراز و طویل با انتخاب های محدود تر و چیدمانی دقیق تر روبرو خواهند بود . این محیط ها تنها محیط های هستند که باید کاملا توسط فرش پوشیده شوند . استفاده از کاناپه و نیمکت به علت دراز بودن انتخاب های خوبی برای پذیرایی های گسترده به شمار می روند .

سایز مناسب فرش ماشینی برای اتاق خواب

اتاق خواب از مهم ترین مکان های خانه خواهد بود که لازم است با انتخابی آگاهانه به مامن امنی جهت آرامش و استراحت تبدیل شود . انتخاب یک تخته فرش ماشینی کاشان در ابعاد صحیح می تواند اتاق خواب را شیک و دلچسب کند . فرش اتاق خواب باید دقیقا تا جلوی تخت را پوشش دهد به طوری که هنگام خارج شدن از تخت پاها با زمین برخورد نکند . همچنین نباید پایه های تخت بر روی فرش قرار بگیرد چراکه وزن بالای تخت موجب آسیب و پارگی فرش خواهد شد فرش های فانتزی ابعادی متنوع تر از فرش های سنتی و کلاسیک دارند . پس می توان به علت تنوع ابعاد و طرح و نگاره های خاص با خیال راحت در انتخاب برای اتاق خواب از ان ها کمک گرفت . استفاده از فرش های ماشینی کاشان به علت دوام بالا ، کیفیت بی نظیر و زیبایی چشم نواز برای تمامی فضاها و مکان ها توصیه مناسبی خواهد بود اگر در ابعاد ، رنگ ها و طرح های مناسب انتخاب شود .

برچسب :
فرش ماشینی 12 متری, فرش ماشینی 9 متری, فرش ماشینی 6 متری, فرش ماشینی کاشان, بهترین ابعاد فرش ماشینی, فرش فانتزی
نـظـرات
نام و نام خانوادگی : *
عنوان مطلب :
نظر شما : *
دیگر مطالب کاربردی
انواع گره در فرش بافی
فرش سرمه ای رنگ یا رنگ تیره
انتخاب فرش متناسب با دکوراسیون منزل
آشنایی با عیوب فرش
پر فروش ترین فرشهای ماشینی
ادامه
نماد اعتماد الکترونیک
ستاد ساماندهی
logo-samandehi
clear-bug-div
 فرش کاشان   با ارائه ی بستری مناسب با نام  فروشگاه فرش کاشان   برای  خرید فرش ماشینی   شرکت های  تولید فرش   درجه یک از جمله فرش نگین مشهد ، کارخانه فرش کاشان ، زمرد کاشان ، فرش یلدای کویر ، ستاره کویر ، فرش مشهد تولید کننده و ارائه دهنده  فرش ماشینی کاشان  است که مجموعه تولیدات  صنایع فرش ایران  را با اختلاف 20 تا 40 درصدی نسبت به  بازار فرش  و نمایشگاه های معتبر فرش ماشینی به صورت بی واسطه تقدیم هموطنان عزیز میکند .کاشان به عنوان قطب  صادرات فرش ماشینی  یکی از مهمترین شهر فرش ایران می باشد و برای خرید فرش می توانید از میان  فرش طرح 700 شانه  ،  فرش 500 شانه  ،  فرش 700 شانه تراکم 2550  ،  فرش 700 شانه  ،   فرش 700 شانه تراکم 3000  ،  فرش 1000 شانه تراکم 3000  ،  فرش 1000 شانه تراکم 3600  ،  فرش 1200 شانه تراکم 3600  انتخاب کنید که با قیمت تخفیفی و فرش تولیدی است.  ارسال رایگان فرش ، ضمانت ده ساله و در  خرید فرش کاشان  ارائه می گردد . تمامی ابعاد استاندارد فرش ماشینی به صورت  قالیچه فرش  و  کناره فرش  در سایت خرید فرش ماشینی عرضه می شود. نمونه رنگ بندی های پرفروش دکوراسیون فرش مثل  فرش سرمه ای  ،  فرش کرم  فرش گردویی  ،  فرش روناسی  فرش آبی فیروزه ای   فرش بادامی  است که در مجموعه بازار فرش با ابعاد  فرش 12 متری  ،  فرش 9 متری  ،  فرش 6 متری  و قالیچه و کناره تولید می شود.  کارخانه فرش  و  قالی کاشان  بزرگترین مجوعه تولید فرش و سایت این بازار فرش بزرگترین  فروشگاه اینترنتی فرش  ایران است .  برای کلیه امور  صادرات فرش  و  خرید عمده فرش  می توانید با قسمت پشتیبانی تماس حاصل کنید.