ابعاد فرش ماشینی کاشان برای تمامی مکان های خانه

dimensions-carpet.jpg

از موارد مهم خرید یک تخته فرش ماشینی دانستند ابعاد دقیق فضا و دانستن دقیق ابعاد فرش مورد نیاز است . ابعاد فضا با ابعاد فرش انتخابی باید متفاوت باشد . عموما بر اساس اصول زیبایی شناسی فرشی انتخاب می شود که حدود  چندین سانتی متر از ابعاد اتاق کوچک باشد و هنگام قرار گرفتن در اتاق بین دیوار و لبه فرش فاصله باشد . حال از آنجایی که ذدر ابعاد استاندارد و داده شده به دستگاه تولید می شوند ممکن است به فروشگاه مراجعه نمایید و ابعاد مورد نظر خود را پیدا ننمایید . آگاهی از ابعاد موجود در بازار موردی ست که می تواند به انتخاب دقیق تر محصول کمک نماید . اغلب فرش های ماشینی تولید شده خصوصا از نوع ماشینی در ابعاد مشخصی به شرح زیر تولید می شوند :
فرش ماشینی 12 متری ( 3 * 4 )
فرش ماشینی 9 متری ( 3.5 * 2.5)
فرش ماشینی 6 متری ( 2 * 3 )
فرش ماشینی 4 متری
قالیچه ( 2.25 * 1.5 )
فرش های دستبافت را می توان در هر سایز و بعدی بافت اما فرش های ماشینی کاشان چون با ماشین بافته شده و قبل از اجرا باید ابعاد پیش فرض مشخص شوند امکان تولید در ابعاد غیر استاندارد وجود ندارد . اگر اندازه فرش ماشینی ، با ابعادی که در بالا اشاره شد متفاوت باشد این اختلاف اندازه غیر استاندارد تلقی شده و از ارزش فرش می کاهد . البته لازم به ذکر است که تفاوت سایز در حد چند سانتی متر خطا تلقی شده و قابل چشم پوشی ست . ایجاد خطا در فرش های دستبافت شیوع بیشتری نسبت به فرش های ماشینی دارد . در این مقاله به بررسی ابعاد استاندارد فرش های کاشان به عنوان بهترین و با کیفیت ترین محصولات ماشینی پرداخته ایم . امید است پس از مطالعه مقاله حاضر بتوانید بهترین ابعاد فرش ماشینی را برای فضاهای مختلف خانه انتخاب نمایید .

انتخاب درست ابعاد فرش ماشینی

انتخاب درست سایز فرش عاملی مهم در زیبا تر ساختن دکور و فضای خانه است . یکی از موارد اساسی سبک و سیاق چیدمان ابعاد فرش ماشینی ست و چون ابعاد استاندارد هستند انتخاب ها محدود شده و خریداران باید از بین چند سایز یکی را انتخاب نمایند .  در کل انتخاب آگاهانه ابعاد فرش انکار نشدنی ست .

انتخاب سایز مناسب فرش ماشینی برای قسمت پذیرایی خانه

این انتخاب کاملا به ابعاد خانه وابسته است . طبیعتا انتخاب فرش برای محیط بزرگ با محیط کوچک بسیار متفاوت خواهد بود . به طور کلی با تقسیم ابعاد و بزرگی خانه به 4 دسته کلی سعی بر ان داریم تا بهترین انتخاب برای پذیرایی را ارائه دهیم . فضای پذیرایی یا 1) محیطی کوچک است و یا 2) متوسط و یا 3) گسترده و یا 4) خیلی بزرگ می باشد .

    انتخاب فرش برای پذیرایی های کوچک تا متوسط

اصولا در تمام مکان ها نباید فرش کل فضا را پوشش دهد . برای مثال اگر با یک فضای 24 متری مواجه هستیم انتخاب ما باید فرشی کوچک تر از 24 متر باشد ، مثلا می توان از دو تخته فرش 9 متر یا دو تخته فرش 6 متر کمک گرفت و چیدمان مبلمان و وسایل را به نحوی انجام داد که فضاهای خالی از فرش حس بدی به محیط القا ننماید . انتخاب رنگ هم بر ابعاد اثر گذار است که خارج از بحث این نوشتار است .

   انتخاب فرش برای پذیرایی های بزرگ و خیلی بزرگ

قدرت مانور در اینگونه محیط ها بسیار زیاد است . بهترین کار برای محیط های بزرگ آن است که با انتخاب چند تخته فرش ماشینی کاشان مجزا اما هماهنگ فضا را به چند قسمت دنج تقسیم نمایید . برای مثال می توان در یک قسمت فرشی هماهنگ با مبلمان تهیه نمود و فضایی جهت نشیمن و مهمان پذیری ایجاد کرد . فرشی دیگر در جلو تلویزیون گستراند و مکانی آرام و دنج برای شب نشینی های خانوادگی صورت داد . حتی می توان با انتخابی فرشی که اندکی از میز ناهاخوری بزرگ تر است در گوشه ای از این فضا اتاق ناهار خوری تعبیه نمود . دقت شود که ابعاد فرش ماشینی باید به گونه ای باشد تا پایه های مبل بر روی آن قرار نگرفته و در عین حال فرش بتواند تا پای مبل را بپوشاند . قسمت هایی مانند زیر گلدان ها ، جلوی در و ... نیز از مکان هایی ست که نباید فرش بپوشاند .

  انتخاب فرش برای پذیرایی گسترده و دراز

ممکن است سبک معماری خانه ها به دلایلی به نحوی صورت گرفته باشد که انتخاب ما را ا دشواری همراهی کند . محیط هایی مانند پذیرایی های دراز و طویل با انتخاب های محدود تر و چیدمانی دقیق تر روبرو خواهند بود . این محیط ها تنها محیط های هستند که باید کاملا توسط فرش پوشیده شوند . استفاده از کاناپه و نیمکت به علت دراز بودن انتخاب های خوبی برای پذیرایی های گسترده به شمار می روند .

سایز مناسب فرش ماشینی برای اتاق خواب

اتاق خواب از مهم ترین مکان های خانه خواهد بود که لازم است با انتخابی آگاهانه به مامن امنی جهت آرامش و استراحت تبدیل شود . انتخاب یک تخته فرش ماشینی کاشان در ابعاد صحیح می تواند اتاق خواب را شیک و دلچسب کند . فرش اتاق خواب باید دقیقا تا جلوی تخت را پوشش دهد به طوری که هنگام خارج شدن از تخت پاها با زمین برخورد نکند . همچنین نباید پایه های تخت بر روی فرش قرار بگیرد چراکه وزن بالای تخت موجب آسیب و پارگی فرش خواهد شد فرش های فانتزی ابعادی متنوع تر از فرش های سنتی و کلاسیک دارند . پس می توان به علت تنوع ابعاد و طرح و نگاره های خاص با خیال راحت در انتخاب برای اتاق خواب از ان ها کمک گرفت . استفاده از فرش های ماشینی کاشان به علت دوام بالا ، کیفیت بی نظیر و زیبایی چشم نواز برای تمامی فضاها و مکان ها توصیه مناسبی خواهد بود اگر در ابعاد ، رنگ ها و طرح های مناسب انتخاب شود .

برچسب :
فرش ماشینی 12 متری, فرش ماشینی 9 متری, فرش ماشینی 6 متری, فرش ماشینی کاشان, بهترین ابعاد فرش ماشینی, فرش فانتزی
نـظـرات
نام و نام خانوادگی : *
عنوان مطلب :
نظر شما : *
دیگر مطالب کاربردی
روش های خانگی تمیز کردن فرش
انواع گره در فرش بافی
فرش مناسب برای جهیزیه
متفاوت بودن فرش ها از نظر شانه و تراکم
کدام فرش ماشینی بهتر است
ادامه
نماد اعتماد الکترونیک
ستاد ساماندهی
logo-samandehi
clear-bug-div
 فرش کاشان   با ارائه ی بستری مناسب با نام  فروشگاه فرش کاشان   برای  خرید فرش ماشینی   شرکت های  تولید فرش   درجه یک از جمله فرش نگین مشهد ، کارخانه فرش کاشان ، زمرد کاشان ، فرش یلدای کویر ، ستاره کویر ، فرش مشهد تولید کننده و ارائه دهنده  فرش ماشینی کاشان  است که مجموعه تولیدات  صنایع فرش ایران  را با اختلاف 20 تا 40 درصدی نسبت به  بازار فرش  و نمایشگاه های معتبر فرش ماشینی به صورت بی واسطه تقدیم هموطنان عزیز میکند .کاشان به عنوان قطب  صادرات فرش ماشینی  یکی از مهمترین شهر فرش ایران می باشد و برای خرید فرش می توانید از میان  فرش طرح 700 شانه  ،  فرش 500 شانه  ،  فرش 700 شانه تراکم 2550  ،  فرش 700 شانه  ،   فرش 700 شانه تراکم 3000  ،  فرش 1000 شانه تراکم 3000  ،  فرش 1000 شانه تراکم 3600  ،  فرش 1200 شانه تراکم 3600  انتخاب کنید که با قیمت تخفیفی و فرش تولیدی است.  ارسال رایگان فرش ، ضمانت ده ساله و در  خرید فرش کاشان  ارائه می گردد . تمامی ابعاد استاندارد فرش ماشینی به صورت  قالیچه فرش  و  کناره فرش  در سایت خرید فرش ماشینی عرضه می شود. نمونه رنگ بندی های پرفروش دکوراسیون فرش مثل  فرش سرمه ای  ،  فرش کرم  فرش گردویی  ،  فرش روناسی  فرش آبی فیروزه ای   فرش بادامی  است که در مجموعه بازار فرش با ابعاد  فرش 12 متری  ،  فرش 9 متری  ،  فرش 6 متری  و قالیچه و کناره تولید می شود.  کارخانه فرش  و  قالی کاشان  بزرگترین مجوعه تولید فرش و سایت این بازار فرش بزرگترین  فروشگاه اینترنتی فرش  ایران است .  برای کلیه امور  صادرات فرش  و  خرید عمده فرش  می توانید با قسمت پشتیبانی تماس حاصل کنید.