مزایای خرید فرش آنتی باکتریال

antimicrobial-carpet.jpg

محققان در سال های اخیر با تحقیقاتی که انجام داده اند توانسته اند نخی را تولید کنند که خاصیت ضد باکتری داشته باشد . استفاده از این نخ ها در فرش های باعث می شود موقع استفاده از آن ها در مکان های پر رفت و آمد دچار بو گرفتگی نشوند . و این مزیت به دلیل داشتن خاصیت ضد باکتری آن ها می باشد . از زمان های گذشته در کشور ما از فرش به عنوان یک وسیله ی زینتی استفاده می کردند . و اکنون پس از گذشت سال ها به عنوان یکی از نیاز های ضروری ما محسوب می شوند . با ورود فرش های ماشینی به جای فرش های دست بافت موجب بروز یک سری آلرژی شد که این آلرژی ها به دلیل استفاده الیاف مصنوعی در فرش های ماشینی است . زیرا در زمان های گذشته برای بافت فرش های دست بافت از الیاف پشم و ابریشم که طبیعی بودند استفاده می شد و این گونه از الیاف ها دارای هیچ گونه حسایت و آلرژی نبودند . اما در فرش های ماشینی از الیاف پلی استر و آکریلیک استفاده می کنند . که این نوع از الیاف ها موجب ایجاد حسایت و آلرژی در افرادی می شوند که مستعد آلرژی هستند به خصوص کودکان . با رشد شهر نشینی بیمار های تنفسی ، پوستی و چشم بسیار زیاد شده است .

و فرش یکی از عامل های اصلی آن است . برای انتخاب فرش یکی از مهم ترین معیار های انتخاب آن کیفیت آن می باشد و توجه به این عامل برای حفظ سلامت خانواده مهم است . در حال حاضر با پیشرفت تکنولوژی و بروز و ایجاد تکنولوژی نانو فرش های وارد بازار شده است که چنین تکنولوژی در آن ها استفاده شده است . با افزایش و شیوع بیماری ها حفظ سلامت جامعه و ارتقا سلامت جامعه در دستور کار قرار گرفته است . به همین خاطر تولید فرش ماشینی آنتی باکتری دارای تاثیر بسزایی بوده است . و جزو یکی از مهم ترین عامل های حفظ سلامت جامعه است . از جمله خاصیت های بازر فرش های آنتی باکتریال می توان به ضد بو و ضد قارچ بودن آن که برای افرادی که دارای بیماری های پوستی ، تنفسی و چشمی هستند بسیار خوب است و ضد حساسیت بودن آن اشاره کرد . به همین دلیل برای حفظ سلامت کودکان که دائما با فرش در تماس هستند و سایر افراد خانواده مفید می باشند . و سطح سلامت را بسیار بالا می برند .


ایجاد خاصیت آنتی باکتریال در فرش های ماشینی

خاصیت آنتی باکتریال را در فرش های ماشینی با استفاده از تکنولوژی نانو صورت می دهند . فرش های آنتی باکتریال به دلیل خاصیت دفع مایعات ضد لک هستند . و هنگامی که روی آن آب یا لکه ای ریخته شود آن لکه جذب فرش نمی شود و با تابش نور خورشید به آن از بین می رود . فرش های آنتی باکتریال به دلیل داشتن ویژگی های که در خود دارند موجب می شوند که گاز های سمی را جذب و هوا را پالایش کنند و هنگامی که آن ها را در مقابل نور خورشید قرار دهید آلودگی های را که جذب کرده اند به وسیله ی نور خورشید تجزیه می کنند . این فرش دارای خاصیت خود تمیز شونده است و همین امر باعث شده که آن را به غنوان دوستدار طبیعت بشناسند . و همچنین برای سلامت افراد زیانی ندارد . برای این که این فرش ها خود را تمیز کنند علاوه بر نور خورشید می توانند این کار را به وسیله نور های معمولی نیز انجام دهند بنابراین برای این که آلودگی های که به وسیله فرش جذب شده تجزیه شود نیاز نیست که حتما در برابر نور خورشید قرار بگیرند اینکار را می توان دربرابر نور های معمولی که در منازل قرار دارند نیز انجام دهند فقط در مکان های که دارای گردش هوا و نور کم می باشند این عمل به کنی صورت می گیرد . فرش و پتو یکی از پر کاربرد ترین وسیله های تولید شده در نساجی می باشند که وسیله الیاف آکرلیک تولید می شوند . این دو وسیله از جمله وسایلی هستند که به صورت مستقیم با سطح بدن و پوست در ارتباط  هستند . پس استفاده از مواد آنتی باکتریال در فرش و پتو ضروری است و باعث عدم رشد میکروب و آلودگی بر روی آن ها می شود . و این مسئله خود ضرورت و اهمیت آنتی باکتریال را نشان می دهد . فناوری نانو توانسته با استفاده از کمترین غلظت فلز نقره خاصیت ضد میکروبی قوی بسازد . برای ساخت الیاف اکریلیک ضد باکتری به یک منبع خارجی مانند اشعه UV نور فرابنفش نیاز است . محققان توانسته اند که خاصیت آنتی باکتریا را بر روی الیاف پلی استر و آکریلیک انجام دهند اما برای انجام این کار باید هزینه ی بالای صرف شود . اما با داشتن خاصیت های که بیان شد صرف چنین هزینه ای ارزش دارد . در نمایشگاه تهران امسال اولین فرش آنتی بکتریال حاوی نانو ذرات نقره رونمایی شد .


یک توصیه به خریداران فرش نانو

برای پاک شدن سریع تر لکه های ایجاد شده بر روی فرش نانو بهتر است که ابتدا عامل ایجاد لکه را پاک کنید و بعد آن را در مقابل اشعه UV نور فرابنفش که همان نور خورشید و یا نور های معمولی در منزلتان می باشد قرار دهید تا مابقی لکه که در زمان پاک کردن عامل لکه از بین نرفته است ، به صورت کامل پاک شود . نانویی که برای تولید فرش و پتو مورد استفاده قرار می گیرد به صورت کامل از بنیان معدنی و طبیعی هستند و به همین خاطر است که در طبیعت به صورت کامل قابل بازیافت است .

برچسب :
'فرش نانو' , 'فرش آنتی باکتریال' , 'فرش آنتی باکتریال حاوی نانو ذرات نقره ای' , 'فرش ماشینی آنتی باکتریال' ,
نـظـرات
نام و نام خانوادگی : *
عنوان مطلب :
نظر شما : *
دیگر مطالب کاربردی
شستشوی فرش ماشینی
انواع فرش های دستبافتگونه
اطلاعات درباره فرش ماشینی
فروش فرش های 700 شانه جدید
راهنمای خرید فرش آشپزخانه
خرید فرش ماشینی کاشانفرش ماشینی کاشان
کلمات رايج جستجو
10 رنگ  8 رنگ  فرش ارزان  پاتریس  فرش مشهد  اریکا  500 شانه  فرش ماشینی  1000 شانه  700 شانه  فرش کاشان  فرش ابریشم  فرش  فرش فیروزه ای  فرش 1200 شانه  فرش پاتریس  فرش 700 شانه  تابلو فرش  تراکم 2550  تراکم 2100  تراکم 3000  قیمت فرش  قیطران  شهر فرش  بازار فرش  فرش 12 متری  فرش ماشینی کاشان  فیروزه ای  خرید فرش  قالی  خرید فرش اینترنتی  خرید اینترنتی فرش  فرش 9 متری  فرش 6 متری  1200 شانه  فرش 14 رنگ  قالیچه  خرید فرش 700 شانه  شهر فرش کاشان  فرش 700 شانه تراکم 2550  تراکم 2550  12 متری  شاهرخ  سرمه ای  carpet  1000  700  فرش یلدای کویر  نگین مشهد  فرش قیطران  فرش ستاره کویر  فرش مشهد اردهال  دنیای فرش  فرش عظیم زاده  کهکشان  ارکیده  باغ بهشت  افشان  فرش نگین مشهد  tva  ماهی  فرش 12متری  کناره  گلیم  فرش 1000 شانه  6 متری  فرش 500 شانه  tva lhadkd  فرش 1000 شانه تراکم 3000  قیمت فرش 6 متری  طرح چیچک  قیمت فرش کاشان  فرش ماشینی 1000 شانه  فرش خوب  فرش طرح برجسته ۱۲۰۰ شانه  1200 شانه تراکم 3600  فرش طرح 700  700 شانه تراکم 2550  فرش هزار شانه  فرش 12 رنگ  خرید فرش ماشینی  خرید فرش کاشان  قیمت فرش ماشینی  طرح فرش  فروش فرش  فرش ماشینی 700 شانه  کارخانه فرش  قیمت فرش 1200 شانه  فرش طرح 700 شانه  خرید اینترنتی فرش کاشان  قیمت فرش طرح 700  کارخانه فرش کاشان  فرش درجه يک 
 

 فرش کاشان  با ارائه ی بستری مناسب با نام  فروشگاه فرش کاشان   برای  خرید فرش ماشینی   شرکت های  تولید فرش   درجه یک از جمله فرش نگین مشهد ، کارخانه فرش کاشان ، زمرد کاشان ، فرش یلدای کویر ، ستاره کویر ، فرش مشهد تولید کننده و ارائه دهنده  فرش ماشینی کاشان  است که مجموعه تولیدات  صنایع فرش ایران  را با اختلاف 20 تا 40 درصدی نسبت به  بازار فرش  و نمایشگاه های معتبر فرش ماشینی به صورت بی واسطه تقدیم هموطنان عزیز میکند .کاشان به عنوان قطب  صادرات فرش ماشینی  یکی از مهمترین شهر فرش ایران می باشد و برای خرید فرش می توانید از میان  فرش طرح 700 شانه  ،  فرش 500 شانه  ،  فرش 700 شانه تراکم 2550  ،  فرش 700 شانه  ،   فرش 700 شانه تراکم 3000  ،  فرش 1000 شانه تراکم 3000  ،  فرش 1000 شانه تراکم 3600  ،  فرش 1200 شانه تراکم 3600  انتخاب کنید که با قیمت تخفیفی و فرش تولیدی است.  ارسال رایگان فرش ، ضمانت ده ساله و در  خرید فرش کاشان  ارائه می گردد . تمامی ابعاد استاندارد فرش ماشینی به صورت  قالیچه فرش  و  کناره فرش  در سایت خرید فرش ماشینی عرضه می شود. نمونه رنگ بندی های پرفروش دکوراسیون فرش مثل  فرش سرمه ای  ،  فرش کرم  فرش گردویی  ،  فرش روناسی  فرش آبی فیروزه ای   فرش بادامی  است که در مجموعه بازار فرش با ابعاد  فرش 12 متری  ،  فرش 9 متری  ،  فرش 6 متری  و قالیچه و کناره تولید می شود.  کارخانه فرش  و  قالی کاشان  بزرگترین مجوعه تولید فرش و سایت این بازار فرش بزرگترین  فروشگاه اینترنتی فرش  ایران است .  برای کلیه امور  صادرات فرش  و  خرید عمده فرش  می توانید با قسمت پشتیبانی تماس حاصل کنید.