مشخصات فنی فرش ماشینی

carpet-specification.jpg

هر فرش ماشینی دارای مشخصات فنی خاص خود می باشد که ما در ادامه درباره هر کدام از این مشخصا فنی توضیحات مختصری را بیان می کنیم .
•    تراکم : هر فرش دارای دو نوع تراکم می باشد تراکم عرضی و تراکم طولی .
•   تراکم عرضی : به تعداد ریشه ها در یک متر از عرض فرش گفته می شود که به آن شانه نیز می گویند از رایج ترین شانه ها نیز می توان به 500 شانه ، 700 شانه ، 1000 شانه و 1200 شانه اشاره کرد .
•    تراکم طولی : به تعداد ریشه ها در یک متر از طول فرش گفته می شود . برای مثال قالی با تراکم 300 یعنی در یک متر از طول آن 300 گره وجود دارد . از رایج ترین تراکم ها نیز می توان به تراکم 2550 ، تراکم 3000 و تراکم 3600 اشاره کرد .
•    مواد اولیه مورد استفاده در فرش : برای بافت فرش ماشینی باید سه نوع نخ وجود داشته باشد : نخ پود ، نخ تار و نخ پرز که به آن ها مواد اولیه گفت می شود .
•    نخ پود و یا خاب : برای بافت گره های رنگی از این نوع نخ استفاده می شود که به شکل u دور نخ تار می پیچد و دارای جنس های مختلفی است . که عبارتند از آکریلیک ، پلی استر ، پلی پروپیلن ، بی سی اف و غیره .
•    نخ تار : این نخ از مخلوط پنبه و پلی استر می باشد که کیفت الیاف و نوع ریسدن آن در زیبایی و دوام آن عامل مهمی است .
•    تعداد رنگ در فرش : به تعداد رنگی که در زمینه فرش بکار رفته باشد بستگی دارد . در حال حاضر با پیشرفت علم و تکنولوژی بیشترین رنگی که می توان در یک فرش بکار برد 14 رنگ می باشد . سایر تعداد رنگ ها عبارتند از 8 رنگ ، 10 رنگ و 12 رنگ .
•    ابعاد فرش : فرش های ماشینی دارای ابعاد استاداردی همچون 6 متری ، 9متری و 12 متری می باشند اما می توان آن ها را در ابعاد های دیگری نیز بافت که به آن ها فرش های سفارشی گفته می شود . به این صورت که فرش را در اندازه دلخواه مشتری می بافند و هزینه ی بیشتری را دریافت می کنند .
•    جنس فرش : جنس فرش همان الیافی می باشد که در فرش بکار رفته است . الیاف های مورد استفاده برای بافت فرش عبارتند از ویسکوز ، پلی پروپلین ، پلی استر ، آکرلیک و غیره در بین تمامی آن ها الیاف آکریلیک بهترین است و دارای مقاومت و دوام بسیار زیادی است .
•    ارتفاع نخ خاب : ارتفاع نخ خاب به تراکم فرش بستگی دارد و به صورت کلی با تراکم نسبت عکس دارد هر چه تراکم در یک فرش افزایش یاید ارتفاع نخ خاب در آن کاهش می یابد و برعکس . استاندارد ارتفاع نخ خاب در فرش های ماشینی کمتر از 10 میلی متر می باشد .
•    وزن فرش : وزن فرش نیز به شانه و تراکم فرش بستگی دارد . وزن فرش با تراکم نسبت مسقیم دارد یعنی با افزایش تراکم یک فرش به دلیل تو پر شدن فرش و افزایش تعداد گره وزن فرش نیز افزایش می یابد . برای مثال فرش 1200 شانه با تراکم 3600 از فرش 1000 شانه با تراکم 3000 سنگین تر می باشد .
•    دستگاه بافنده فرش : امروزه به دلیل پیشرفت علم دستگاه های فرش بافی زیادی وجود دارد که این دستگاه ها خود در کیفیت فرش تاثیر گذار می باشند این دستگاه ها عبارتند از دستگاه HCI  ، دستگاه  Shonherr  ، دستگاه HCP و غیره. 
•    درجه بندی فرش : زمانی که فرش ها تکمیل شدند می توان آن را درجه بندی کرد . که این درجه بندی شامل درجه 1 (درجه S ، درجه 1.5 (درجه SI) ، درجه 2 (درجه  S2) درجه 4 ( درجه S4 ) و درجه 5 ( درجه S5 ) می باشند .
•    فرش درجه 1 : این نوع فرش ها دارای ویژگی های از جمله : نداشتن تکرار سیلندر ، داشتن اندازه کامل و بدون عیب ، زیر دست قالی خوب می باشد ، مقدار آهار مصرفی در آن مطابق استاندارد است ، دارای اختلاف نخ خاب 10 – و 10+ می باشد . ارتفاع سطح آن یکسان است ، تیغ خوردگی ندارد ، نخ خاب اضافی در آن وجود ندارد ، دارای پارگی نخ خاب سرتاسری نیست ، پارگی و سوختگی در آن وجود ندارد ، اشتباه طراحی ندارد ، در پشت قالی قالب خوردگی ندارد و ریشه ها و زیگزاگ های آن بدون عیب می باشند .
•    فرش درجه 1.5 :   این نوع فرش ها دارای ویژگی های از جمله : تکرار سیلندر در آن ها حداکثر یک متر است ، مقدار آهار مصرفی در آن مطابق استاندارد است ، دارای نقش کامل است ، زیر دست قالی خوبی دارد ، اختلاف ارتفاع در خاب آن 20% است ، تیغ خوردگی ندارد ، دارای وصله نمی باشد ، پارگی نخ تار ندارد ، می تواند تا سه ردیف اشتباه طراحی داشته باشد ، دارای حداکثر یک سانتی متر رفوع باشد ، حداقل قلاب خوردگی در پشت آن وجود دارد ، پارگی و سوراخ ندارد و ریشه و زیگزاگ آن بدون عیب است .
•    پشت فرش : در پشت فرش های ماشینی تمامی مشخصاتی که برای یک خریدار لازم می باشد بر روی برچسبی قرار می گیرد که به آن شناسنامه فرش گفته می شود . این اطلاعت تمامی مشخصات فنی فرش را در بر می گیرد از جمله وزن فرش ، ارتفاع نخ خاب ، جنس فرش ، ابعاد فرش ، تعداد رنگ در فرش ، درجه بندی فرش ، تراکم عرضی فرش ، تراکم طولی فرش و دستگاه بافنده فرش . این برجسب برای اطلاع مشتری از جنس خریداری شده می باشد . باید اطلاعات روی برچسب کاملا خوانا باشد و برای نوشتن آن از رنگ ثابت و حروف مشخص و یک اندازه استفاده شده باشد تا خریدار بتواند به راحتی آن را بخواند و اطلاعات مورد نیاز خود را بدست بیاورد .

برچسب :
'درجه بندی فرش' , 'مشخصات فرش ماشینی' , 'شانه و تراکم فرش' , 'دستگاه بافنده فرش' , 'درجه بندی فرش' ,
نـظـرات
نام و نام خانوادگی : *
عنوان مطلب :
نظر شما : *
دیگر مطالب کاربردی
فرش ماشینی در صنعت صادرات
فرش گل برجسته هایبالک چیست؟
چگونه مي‌توانم از فرش 1200 شانه رنگ ابي نگهداري کنم؟
تفاوت گره فرش دستباف گونه و فرش دستبافت
شستشوی تابلو فرش ماشینی
خرید فرش ماشینی کاشانفرش ماشینی کاشان
کلمات رايج جستجو
10 رنگ  8 رنگ  فرش ارزان  پاتریس  فرش مشهد  اریکا  500 شانه  فرش ماشینی  1000 شانه  700 شانه  فرش کاشان  فرش ابریشم  فرش  فرش فیروزه ای  فرش 1200 شانه  فرش پاتریس  فرش 700 شانه  تابلو فرش  تراکم 2550  تراکم 2100  تراکم 3000  قیمت فرش  قیطران  شهر فرش  بازار فرش  فرش 12 متری  فرش ماشینی کاشان  فیروزه ای  خرید فرش  قالی  خرید فرش اینترنتی  خرید اینترنتی فرش  فرش 9 متری  فرش 6 متری  1200 شانه  فرش 14 رنگ  قالیچه  خرید فرش 700 شانه  شهر فرش کاشان  فرش 700 شانه تراکم 2550  تراکم  تراکم 2550  12 متری  شاهرخ  سرمه ای  carpet  1000  700  1200  فرش یلدای کویر  نگین مشهد  فرش قیطران  فرش ستاره کویر  فرش مشهد اردهال  دنیای فرش  فرش عظیم زاده  کهکشان  ارکیده  باغ بهشت  افشان  فرش نگین مشهد  tva  ماهی  فرش 12متری  کناره  گلیم  فرش 1000 شانه  6 متری  فرش 500 شانه  tva lhadkd  فرش 1000 شانه تراکم 3000  قیمت فرش 6 متری  طرح چیچک  قیمت فرش کاشان  فرش ماشینی 1000 شانه  فرش خوب  فرش 1200 شانه تراکم 3600  فرش طرح برجسته ۱۲۰۰ شانه  1200 شانه تراکم 3600  فرش تراکم 3000  فرش طرح 700  700 شانه تراکم 2550  فرش هزار شانه  فرش 12 رنگ  خرید فرش ماشینی  خرید فرش کاشان  قیمت فرش ماشینی  طرح فرش  فروش فرش  فرش ماشینی 700 شانه  کارخانه فرش  700 reeds  قیمت فرش 1200 شانه  فرش طرح 700 شانه  قیمت فرش 500 شانه  خرید اینترنتی فرش کاشان  قیمت فرش طرح 700  فرش قیمت مناسب  کارخانه فرش کاشان  فرش درجه يک  1500 شانه تراکم 4500 طرح طلا کوب 
 

 فرش کاشان  با ارائه ی بستری مناسب با نام  فروشگاه فرش کاشان   برای  خرید فرش ماشینی   شرکت های  تولید فرش   درجه یک از جمله فرش نگین مشهد ، کارخانه فرش کاشان ، زمرد کاشان ، فرش یلدای کویر ، ستاره کویر ، فرش مشهد تولید کننده و ارائه دهنده  فرش ماشینی کاشان  است که مجموعه تولیدات  صنایع فرش ایران  را با اختلاف 20 تا 40 درصدی نسبت به  بازار فرش  و نمایشگاه های معتبر فرش ماشینی به صورت بی واسطه تقدیم هموطنان عزیز میکند .کاشان به عنوان قطب  صادرات فرش ماشینی  یکی از مهمترین شهر فرش ایران می باشد و برای خرید فرش می توانید از میان  فرش طرح 700 شانه  ،  فرش 500 شانه  ،  فرش 700 شانه تراکم 2550  ،  فرش 700 شانه  ،   فرش 700 شانه تراکم 3000  ، فرش 1500 شانه تراکم 4500 ، فرش 1000 شانه تراکم 3000  ،  فرش 1000 شانه تراکم 3600  ،  فرش 1200 شانه تراکم 3600  انتخاب کنید که با قیمت تخفیفی و فرش تولیدی است.  ارسال رایگان فرش ، ضمانت ده ساله و در  خرید فرش کاشان  ارائه می گردد . تمامی ابعاد استاندارد فرش ماشینی به صورت  قالیچه فرش  و  کناره فرش  در سایت خرید فرش ماشینی عرضه می شود. نمونه رنگ بندی های پرفروش دکوراسیون فرش مثل  فرش سرمه ای  ،  فرش کرم  فرش گردویی  ،  فرش روناسی  فرش آبی فیروزه ای   فرش بادامی  است که در مجموعه بازار فرش با ابعاد  فرش 12 متری  ،  فرش 9 متری  ،  فرش 6 متری  و قالیچه و کناره تولید می شود.  کارخانه فرش  و  قالی کاشان  بزرگترین مجوعه تولید فرش و سایت این بازار فرش بزرگترین  فروشگاه اینترنتی فرش  ایران است .  برای کلیه امور  صادرات فرش  و  خرید عمده فرش  می توانید با قسمت پشتیبانی تماس حاصل کنید.