تاثیر تولید با کیفیت بر عمر فرش

quality-carpet-kashan.jpg

علت اینکه بازار فرش و قالی ایران که در سراسر جهان زبانزد خاص و عام است ویژگی های منحصر به فرد و کیفیت بی نظیر محصولات ایرانی است . وجود کارخانه های متعدد فرش بافی موجب رقابت بیشتر بین تولید کنندگان و بالا بردن کیفیت کالا برای از دست ندادن سهم بازار و توان رقابت با سایرین شده است که از طرفی کیفیت ظاهری و باطنی محصولات را ارتقا داده و از طرف دیگر با گسترش تولید به چرخه اقتصاد کشور کمک قابل توجهی نموده است . فرش و قالی از جمله وسایلی است که از گذشته تا به امروز مورد نیاز خانواده های ایرانی بوده و هر روز بازار خرید و فروش این محصول هنری رونق گرفته است . قیمت این محصول به دلایل مختلفی که مجال پرداختن به آن ها در این گفتار داده نمی شود ، بالا بوده و به عنوان کالای سرمایه ای تلقی می شود از همین رو خریداران هنگام انتخاب کالا توجه زیادی به کیفیت و دوام محصول دارند و همچنین همواره به دنبال این سوال هستند که تاثیر تولید با کیفیت بر عمر فرش چه میزان خواهد بود ؟ پاسخ این سوال را اینگونه خواهیم داد که کیفیت فرش ماشینی در مرحله اول به تولید و الیاف بکار رفته در آن و در مرحله دوم به روش های مراقبت و نگهداری از محصول بستگی دارد . در ادامه بیشتر در مورد تاثیر تولید باکیفیت بر عمر فرش خواهیم پرداخت و عوامل موثر بر طول عمر آن را مورد بررسی قرار می دهیم .


فرش ماشینی با کیفیت چه ویژگی‌هایی دارد؟


ویژگی های ظاهری از جمله رنگ و اندازه فرش که متناسب با سلیقه و نیاز افراد از گروهی به گروه دیگر متفاوت است ، برخی موارد که در ظاهر خیلی مورد توجه قرار نمی گیرد مانند کیفیت الیاف بکار رفته و هم تعداد شانه و تراکم از مواردی هستند که در کیفیت فرش ، قالی و قالیچه ، پادری ، روپشتی و حتی تابلو فرش ها اهمیت دارند اگر خریدار ، هنگام انتخاب محصول به موارد گفته شده توجه نماید می تواند با خیالی آسوده انتخابی مناسب داشته باشد . در مورد شانه و تراکم لازم است بدانیم ، هر چقدر تعداد شانه و تراکم فرش ماشینی بالاتر باشد ، محصول شفافیت ، لطافت ، زیبایی و ظرافت بیشتری دارد و به فرش دستبافت شباهت بیشتری خواهد داشت . بالا رفتن شانه و تراکم موجب می شود تعداد گره های موجود در بافت بیشتر باشد و فرش در هم تنیده تر و فشرده تر باشد ، همین امر موجب استحکام بیشتر گره ها و ماندگاری طولانی تر خواهد بود . اما ممکن است تراکم های بالا با الیاف بی کیفیت تولید شود که در این صورت عمر فرش کاهش یافته و نمی توان گفت به علت تراکم بالا ، فرش با کیفیت است ؛ حالت عکس این قضیه هم امکان پذیر است ممکن است در تولید فرشی با شانه و تراکم پایین نخ های مرغوبی بکار گرفته شود که در این صورت فرش می تواند سالیان سال مورد بهره وری قرار گیرد . برای مثال فرش 700 شانه بیشترین متقاضی را در بازار داخلی فرش ماشینی دارد و با انواع مختلفی از نخ های خاب تولید می گردد که تعداد متقاضی بالا حکایت از کیفیت خوب و داوم بالای این محصول دارد که عموما به  قیمت عمده فروش‌ و در قالب 8 و 10 رنگ طبیعی به بازار عرضه می‌شوند . در بین انواع فرش‌های‌ 700 شانه تراکم های بیش از 2000 با اقبال بیشتری روبرو هستند و نوع پرفروش 700 شانه با تراکم 2250 است .

برای خرید فرش 700 شانه ماشینی ، کلیک کنید .

عمر فرش ارتباط مستقیمی با کیفیت فرش ماشینی دارد ، همانطور که عنوان شد کیفیت و به طبع آن عمر فرش در نتیجه‌ی عوامل مختلفی تعیین می شود . ابتدایی ترین و مهم‌ترین عامل ، جنس به کار رفته در نخ تار ، نخ پود و نخ خاب است . جنس نخ تار و پود در تمام بافته های تقریبا مشابه و از جنس پلی استر و پنبه است اما نخ خاب ممکن است از جنس الیاف اکریلیک ، اکریلیک هیت ست ، پشم ، کرک ، ابرشم و غیره باشد که در این میان پشم و آکریلیک عمر و دوام بیشتری دارند و سالیان بیشتری می توان از آن ها استفاده نمود . هنوز هم در برخی منازل فرش هایی از جنس پشم با عمری بالغ بر 30 سال یافت می شود که بدون از دست دادن کیفیت و خراب شدن مورد استفاده هستند . عموما الیاف مصنوعی دوام کمتری نسبت به نوع طبیعی دارند ، از الیاف مصنوعی می توان به الیاف پلی‌استر یا ابریشم مصنوعی و پلی‌پروپیلن اشاره کرده که با کاربرد فراوان ، عمری کمتر از سایرین دارند . به علت دوام کمتر برای مکان های پر رفت و آمد و دارای فرسایش مانند آشپزخانه ، جلوی درب ورودی و جلوی درب سرویس بهداشتی مناسب نیستند . اعمال برخی تغییرات مانند هیت‌ ست کردن دوام و کیفیت نخ ها را بیشتر می کند و در عین حال ویژگیهایی مانند عدم پرزدهی ، عدم حساسیت ، مقاومت در برابر نور و حرارت و غیره به الیاف می بخشد . هر نوع نخی قابل تبدیل به هیت ست شدن است ، هیت ست فناوری جدیدی ست که در حال گسترش می باشد . امروزه اکثر فرش های ماشینی از الیاف مختلف اما هیت ست تولید می شوند .

هر الیاف میزان خاصی از درجه کیفیت ‌و ماندگاری را دارد که متناسب با آن بهترین و بالاترین یا پست ترین و کم ترین درجه کیفیت را می‌توان از فرش انتظار داشت . ارائه مثالی این قضیه را شفاف تر می کند ، برای مثال فرض کنید الیاف اکریلیک با درجه بندی‌های متفاوت در تولید فرش ماشینی بکارگرفته شده است ، نوع الیاف و مقاوم بودن هیت ست در برابر حرارت و نور خورشید همین ویژگی ها را به فرش منتقل کرده و کیفیت فرش را بالا می برد . کیفیت و دوام به زیبایی ربطی ندارد و ممکن است فرشی بسیار گران قیمت خریداری کنیم که زیبایی بی نهایتی دارد اما کیفیت و دوام چندانی نداشته مانند برخی از فرش‌ یا تابلو فرش های زینتی و لوکس که ممکن است با وجود ظاهری زیبا ، دوامی نداشته باشند .


رنگ زمینه فرش ماشینی


رنگ زمینه‌ی فرش ماشینی از چند جهت قابل توجه است . نخست اینکه فرش‌های روشن را در زمان ‌های کوتاه‌ تری می‌بایست شستشو دهید که موجب آسیب پذیر شدن محصول می شود چرا که شست و شوی زیاد سبب کاهش عمر فرش نیز می گردد . بنابراین استفاده از فرش‌هایی با رنگ زمینه‌ی روشن برای محل‌هایی که رفت و آمد زیادی دارند یا در معرض آلودگی هستند مانند آشپزخانه ها یا اتاق کودکان مناسب نیست . در نهایت می توان نتیجه گرفت دوام و کیفیت فرش طی دو مرحله تعیین می شود ، مرحله اول هنگام تولید که بیشترین اثر را در این مرحله جنس و کیفیت الیاف مصرفی دارد . مرحله دوم هنگام استفاده از فرش و بکارگیری روش های صحیح مراقبت خواهد بود .

 

خرید فرش ماشینی کاشان

 

شرکت تولیدی کالا فرش در طول سالیان فعالیت خود به مشتریان ثابت کرده است که با بکارگیری الیاف با کیفیت محصولاتی با دوام بالا و طول عمری طولانی به مشتری عرضه می کند . نگاهی به سایت رسمی شرکت تولیدی کالا فرش می تواند ما را از کیفیت محصولات مطمئن سازد . جهت خرید از محصولات کالا فرش کافی است به سایت مربوطه مراجعه و پس از انتخاب کالای مورد نظر بصورت اینترنتی محصول با کیفیتی به قیمت عمده خریداری نمایید . این شرکت ، عرضه کننده فرش ماشینی کاشان با بهترین الیاف آکریلیک هیت ست شده می باشد . بیشتر محصولات این شرکت به صورت دستبافتگونه می باشد .

برای خرید اینترنتی فرش ماشینی کاشان کلیک کنید .

برچسب :
'فرش ماشینی' , 'فرش ماشینی کاشان' , 'خرید اینترنتی فرش ماشینی کاشان' ,
نـظـرات
نام و نام خانوادگی : *
عنوان مطلب :
نظر شما : *
دیگر مطالب کاربردی
فرش 1500 شانه تراکم 4500
کدام فرش ماشینی بهتر است
دلیل پیشرفت فرش ماشینی کاشان
ارسال سریع فرش ماشینی کاشان
شناخت انواع فرش ماشینی
ادامه
نماد اعتماد الکترونیک
ستاد ساماندهی
logo-samandehi
clear-bug-div
 فرش کاشان   با ارائه ی بستری مناسب با نام  فروشگاه فرش کاشان   برای  خرید فرش ماشینی   شرکت های  تولید فرش   درجه یک از جمله فرش نگین مشهد ، کارخانه فرش کاشان ، زمرد کاشان ، فرش یلدای کویر ، ستاره کویر ، فرش مشهد تولید کننده و ارائه دهنده  فرش ماشینی کاشان  است که مجموعه تولیدات  صنایع فرش ایران  را با اختلاف 20 تا 40 درصدی نسبت به  بازار فرش  و نمایشگاه های معتبر فرش ماشینی به صورت بی واسطه تقدیم هموطنان عزیز میکند .کاشان به عنوان قطب  صادرات فرش ماشینی  یکی از مهمترین شهر فرش ایران می باشد و برای خرید فرش می توانید از میان  فرش طرح 700 شانه  ،  فرش 500 شانه  ،  فرش 700 شانه تراکم 2550  ،  فرش 700 شانه  ،   فرش 700 شانه تراکم 3000  ،  فرش 1000 شانه تراکم 3000  ،  فرش 1000 شانه تراکم 3600  ،  فرش 1200 شانه تراکم 3600  انتخاب کنید که با قیمت تخفیفی و فرش تولیدی است.  ارسال رایگان فرش ، ضمانت ده ساله و در  خرید فرش کاشان  ارائه می گردد . تمامی ابعاد استاندارد فرش ماشینی به صورت  قالیچه فرش  و  کناره فرش  در سایت خرید فرش ماشینی عرضه می شود. نمونه رنگ بندی های پرفروش دکوراسیون فرش مثل  فرش سرمه ای  ،  فرش کرم  فرش گردویی  ،  فرش روناسی  فرش آبی فیروزه ای   فرش بادامی  است که در مجموعه بازار فرش با ابعاد  فرش 12 متری  ،  فرش 9 متری  ،  فرش 6 متری  و قالیچه و کناره تولید می شود.  کارخانه فرش  و  قالی کاشان  بزرگترین مجوعه تولید فرش و سایت این بازار فرش بزرگترین  فروشگاه اینترنتی فرش  ایران است .  برای کلیه امور  صادرات فرش  و  خرید عمده فرش  می توانید با قسمت پشتیبانی تماس حاصل کنید.