تمامی اطلاعات برای فرش گل برجسته

about-flower-carpet.jpg

فرش ماشینی کاشان با سابقه طولانی که دارد توانسته پیشرفت های زیادی داشته باشد و در طی این سال ها ما شاهد انواع طرح ها و بافت ها در این صنعت بوده ایم . تولیدکنندگان فرش ماشینی در کاشان پیوسته به دنبال آن هستند که بروز باشند و بهترین محصول را به بازار ارائه دهند که با تکیه بر این موضوع همواره سعی کردند الیاف و نخی که در تهیه فرش استفاده می کنند بهترین کیفیت را دارا باشد و همچنین جدیدترین دستگاه های بافت را برای این امر به کار بگیرند . توسعه این دو عامل سبب شد تا تولیدات فرشهای ماشینی کاشان روز به روز ظریف تر و باکیفیت تر شود که طرح های گل برجسته می تواند نمونه خوبی در این رابطه باشد . در ادامه این مطلب شما را با توضیحاتی درباره فرش ماشینی گل برجسته کاشان همراهی خواهیم کرد .

 

1- فرش ماشینی گل برجسته

فرشهای برجسته و یا به تعبیری دیگر 3 بعدی از جمله آخرین و جدیدترین طرح های فرش ماشینی کاشان است . بافت این نوع طرح ها به شکل ترکیبی است که دو نوع نخ اکریلیک و هایبالک هیت ست شده در آن به کار می رود . وجود نخ هایبالک است که باعث می شود قالی به صورت برجسته درآید ، به این صورت که آن قسمت از فرش که با نخ هایبالک بافته شده طی فرآیند تولید پایین تر می رود که سبب می شود قسمت های دیگر که همان نقشه و طرح اصلی قالی است به شکل برجسته نمایان شود که معمولا قسمت های برجسته یک الی دو میلی متر بالاتر از سطح فرورفته آن است ، و غالبا هم یک یا دو رنگ از رنگ های موجود در این فرشها از نوع هایبالک می باشد . نقشه هایی که در بافت این فرشها بکار می رود عموما طرح های سنتی است که در زمینه صادرات هم بسیار پررونق بوده است .

 

2- فرآیند بافت فرش ماشینی برجسته کاشان

این نوع فرشها از همان اول به صورت برجسته بافته نمی شوند بلکه تولید آن به شکلی است که در ابتدا توسط دستگاه بافت فرش ماشینی به همان صورت تخت و صاف تولید می شود و در مرحله ای که فرش باید پردازش شود آن را در برابر حرارت قرار می دهند که در نهایت بخش هایی که نخ هایبالک هستند آب شده و پایین تر می روند که این عمل باعث می شود نقوش و طرح ها به شکل برجسته درآیند . این اختلاف سطح در قسمت زمینه و نقشه قالی نشان از ظرافت و زیبایی کار دارد که ضخامت آن نسبت به فرشهای دیگر کمتر است .

 

3- علت رونق گرفتن فرش ماشینی گل برجسته کاشان

 

فرش ماشینی گل برجسته کاشان مدت کوتاهی از بازار دور بود تا زمانی که فرش ماشینی 1200 شانه تولید شدند که زمینه را برای بافت دوباره ی این طرح فراهم کردند . فرآیند تولید این فرشها به طوری است که فاصله قرار گرفتن نخ ها در کنار هم باید خیلی کم باشد و یا به اصطلاح فشرده باشد که سابقا فرشهای 500 شانه این ویژگی را داشتند اما با افت تولید آن ها طرح های برجسته هم کنار گذاشته شدند . اکنون که فرش 1200 شانه این امکان را می دهند دوباره طرح های برجسته به روی کار آمدند که بسیار ظریف و زیبا هستند .

برچسب :
'درباره فرش ماشینی گل برجسته' , 'فرش گل برجسته' , 'فرش ماشینی برجسته کاشان'
نـظـرات
نام و نام خانوادگی : *
عنوان مطلب :
نظر شما : *
دیگر مطالب کاربردی
تفاوت تابلو فرش ماشینی و دستبافت
دوخت چرم فرش ماشینی
مراحل تولید فرش ماشینی
شهر فرش کاشان
تاثیر تولید با کیفیت بر عمر فرش
ادامه
نماد اعتماد الکترونیک
ستاد ساماندهی
logo-samandehi
clear-bug-div
 فرش کاشان   با ارائه ی بستری مناسب با نام  فروشگاه فرش کاشان   برای  خرید فرش ماشینی   شرکت های  تولید فرش   درجه یک از جمله فرش نگین مشهد ، کارخانه فرش کاشان ، زمرد کاشان ، فرش یلدای کویر ، ستاره کویر ، فرش مشهد تولید کننده و ارائه دهنده  فرش ماشینی کاشان  است که مجموعه تولیدات  صنایع فرش ایران  را با اختلاف 20 تا 40 درصدی نسبت به  بازار فرش  و نمایشگاه های معتبر فرش ماشینی به صورت بی واسطه تقدیم هموطنان عزیز میکند .کاشان به عنوان قطب  صادرات فرش ماشینی  یکی از مهمترین شهر فرش ایران می باشد و برای خرید فرش می توانید از میان  فرش طرح 700 شانه  ،  فرش 500 شانه  ،  فرش 700 شانه تراکم 2550  ،  فرش 700 شانه  ،   فرش 700 شانه تراکم 3000  ،  فرش 1000 شانه تراکم 3000  ،  فرش 1000 شانه تراکم 3600  ،  فرش 1200 شانه تراکم 3600  انتخاب کنید که با قیمت تخفیفی و فرش تولیدی است.  ارسال رایگان فرش ، ضمانت ده ساله و در  خرید فرش کاشان  ارائه می گردد . تمامی ابعاد استاندارد فرش ماشینی به صورت  قالیچه فرش  و  کناره فرش  در سایت خرید فرش ماشینی عرضه می شود. نمونه رنگ بندی های پرفروش دکوراسیون فرش مثل  فرش سرمه ای  ،  فرش کرم  فرش گردویی  ،  فرش روناسی  فرش آبی فیروزه ای   فرش بادامی  است که در مجموعه بازار فرش با ابعاد  فرش 12 متری  ،  فرش 9 متری  ،  فرش 6 متری  و قالیچه و کناره تولید می شود.  کارخانه فرش  و  قالی کاشان  بزرگترین مجوعه تولید فرش و سایت این بازار فرش بزرگترین  فروشگاه اینترنتی فرش  ایران است .  برای کلیه امور  صادرات فرش  و  خرید عمده فرش  می توانید با قسمت پشتیبانی تماس حاصل کنید.