اهمیت فرش ایران در جهان

bold-role-carpet.jpg

با در نظر گرفتن شرایط اقتصادی و تلاش مسئولان برای رهایی از اقتصاد تک محصولی ( نفتی ) ، صنعت فرش از نظر اقتصادی اهمیتی فراوان دارد به این دلیل که کلیه مواد اولیه ( پشم ، نخ و غیره ) در داخل کشور یافت می شود و نیازی به واردات مواد اولیه نیست که این مورد خود باعث جلوگیری از خروج ارز می شود . دوما این صنعت دارای ارزش افزوده قابل توجهی می باشد و بعد از نفت بزرگ ترین ارزش اقتصادی صادرات غیر نفتی شکل می دهد . در ادامه بحث به نقش پررنگ فرش در اقتصاد جهان اشاره کنیم تا شما بتوانید با آن آشنایی پیدا کنید .

 

1- اهمیت فرش ماشینی در اقتصاد

در مجموع میتوان گفت از همه نظر صرفه اقتصادی در تولید فرش نسبت به سایر کالاها وجود دارد . فرش ایران در گذشته بیش از 30 % بازار آمریکا را در اختیار داشته است . با توجه به اعلام مرکز ملی قالی ایران ، ارزش بازار قالی آمریکا 200 میلیون دلار است و ایران تا سال 1388 بین 15 تا 30 % این بازار را در اختیار داشته است .


" اهمیت فرش ایرانی در بازارهای آمریکا بقدری بالا می باشد که در مواقع تحریم نیز این بازار از فرشهای ایرانی چشم پوشی نکرده و کشورهای واسطه ای مانند امارات ، پاکستان و ارمنستان فرش ماشینی ایرانی را به بازارهای ایالات متحده صادر می کنند . "


بنا بر اعلام اتحادیه فرش دستباف ایران ، در دو ماه نخست سال 1395 بالغ بر 11 میلیون دلار فرش ایرانی به بازارهای آمریکا صادر شده است و ایران در صدد است با احیای بازار آمریکا و سایر بازارهای جهان به صادرات 400 دلاری فروش خود دوباره برسد .

 

2- صادرات فرش

فرش ایران اکنون به 32 کشور جهان صادر می شود . گرچه بازارهای سنتی قالی ایرانی مانند آمریکا ، ایتالیا ، امارات ، لبنان و ژاپن اکثرا بازارهای هدف محسوب می شوند اما رشد چشمگیر صدور فرشهای ایرانی به سه کشور برزیل ، آفریقا و چین در خور تامل است .


ارزش صادرات فرش ایران در سال گذشته به 556 میلیون دلار رسید که این رقم نسبت به سال پیشش 12/27 % رشد داشته و از این میان کشورهایی نظیر آلمان ، امارات ، آمریکا ، لبنان و ایتالیا عمده بازارهای هدف محسوب می شوند . با توجه به برنامه ریزی صورت گرفته سهم صادرات صنایع دستی و فرش دستباف از کل صادرات غیرنفتی کشور در سال جاری حدود یک میلیارد دلار است که سهم فرش در این میان مبلغی حدود 600 میلیون دلار خواهد بود .

 

3- دلایل صادرات فرش ماشینی

علاوه بر تحریم از دیگر اتفاقات تاثیرگذار در بازار خرید فرش وقوع رکود اقتصادی در بین کشورهای اروپایی بود که تا حد زیادی خرید فرش ماشینی و یا دستبافت را به عنوان خرید یک کالای لوکس از سبد خانوار خود خارج کرد . ناآرامی های سیاسی در بعضی کشورهای عربی از دیگر رخدادهایی است که این بازار را تحت تاثیر قرار داده است .

- از دلایل صادرات فرش ماشینی میتوان به موارد زیر اشاره داشت :
+ ماشین آلات مورد استفاده جزو جدیدترین ، گرانترین و بروزترین ماشین آلات محسوب می شود .
+ بیشترین نخ مصرفی آکریلیک ( گرانترین و منسوخ ترین نخ دنیا ) می باشد .
+ از نظر طرح و نقشه در جایگاه نخست نسبت به سایر کشورها قرار داریم و غیره .

برچسب :
'خرید فرش ماشینی' , 'فرش ایرانی' , 'فرش ماشینی' , 'خرید فرش'
نـظـرات
نام و نام خانوادگی : *
عنوان مطلب :
نظر شما : *
دیگر مطالب کاربردی
انواع نقشه فرش چیست
شاخص انتخاب فرش ماشینی چیست ؟
قالیچه و نحوه استفاده از آن
ویژگی خرید اینترنتی فرش از کارخانه
خرید فرش ابریشم گونه
ادامه
نماد اعتماد الکترونیک
ستاد ساماندهی
logo-samandehi
clear-bug-div
 فرش کاشان   با ارائه ی بستری مناسب با نام  فروشگاه فرش کاشان   برای  خرید فرش ماشینی   شرکت های  تولید فرش   درجه یک از جمله فرش نگین مشهد ، کارخانه فرش کاشان ، زمرد کاشان ، فرش یلدای کویر ، ستاره کویر ، فرش مشهد تولید کننده و ارائه دهنده  فرش ماشینی کاشان  است که مجموعه تولیدات  صنایع فرش ایران  را با اختلاف 20 تا 40 درصدی نسبت به  بازار فرش  و نمایشگاه های معتبر فرش ماشینی به صورت بی واسطه تقدیم هموطنان عزیز میکند .کاشان به عنوان قطب  صادرات فرش ماشینی  یکی از مهمترین شهر فرش ایران می باشد و برای خرید فرش می توانید از میان  فرش طرح 700 شانه  ،  فرش 500 شانه  ،  فرش 700 شانه تراکم 2550  ،  فرش 700 شانه  ،   فرش 700 شانه تراکم 3000  ،  فرش 1000 شانه تراکم 3000  ،  فرش 1000 شانه تراکم 3600  ،  فرش 1200 شانه تراکم 3600  انتخاب کنید که با قیمت تخفیفی و فرش تولیدی است.  ارسال رایگان فرش ، ضمانت ده ساله و در  خرید فرش کاشان  ارائه می گردد . تمامی ابعاد استاندارد فرش ماشینی به صورت  قالیچه فرش  و  کناره فرش  در سایت خرید فرش ماشینی عرضه می شود. نمونه رنگ بندی های پرفروش دکوراسیون فرش مثل  فرش سرمه ای  ،  فرش کرم  فرش گردویی  ،  فرش روناسی  فرش آبی فیروزه ای   فرش بادامی  است که در مجموعه بازار فرش با ابعاد  فرش 12 متری  ،  فرش 9 متری  ،  فرش 6 متری  و قالیچه و کناره تولید می شود.  کارخانه فرش  و  قالی کاشان  بزرگترین مجوعه تولید فرش و سایت این بازار فرش بزرگترین  فروشگاه اینترنتی فرش  ایران است .  برای کلیه امور  صادرات فرش  و  خرید عمده فرش  می توانید با قسمت پشتیبانی تماس حاصل کنید.