جنس الیاف در فرش ماشینی

محصولات فرش ماشینی که در بازار عرضه می شود از نخ هایی متفاوت بافته می شود که خود به دو دسته مجزا تقسیم می شوند ما در ادامه به بررسی جنس الیاف در فرش ماشینی به کار میرود به صورت کامل برای داشتن یک خرید موفق برای شما قرار داده ایم که می توانید مطالعه کنید .

 

1- الیاف طبیعی

 بهترین نوع نخ در فرش این الیاف است و بیشتر در قالیهای دستباف مورد استفاده قرار می گیرند . این الیاف خود به دو دسته الیاف گیاهی ( جوت ، پنبه ) و الیاف حیوانی ( پشم ، ابریشم ) قابل مجزا هستند .

 

2- الیاف مصنوعی

 طبیعی نبوده و از مواد نفتی و بوسیله انسان ساخته می شوند . الیاف مصنوعی بکار رفته در محصول عبارتند از نخ آکریلیک ، نخ نایلون ، نخ پلی استر و نخ پلی گروپلین . نوعی دیگر از نخ مصنوعی که مرغوبیتی پائین دارد ویسکوز نام دارد .

 

3- در ساختار فرش ماشینی به طور کلی از نخ های زیر استفاده میشود

 

3-1- نخ خاب

 این نخ تمامی سطح روی قالی را می پوشاند . الیافی که در خاب فرش استفاده می شود باید مقاومتی بالا در مقابل پا خوربودن و برگشت پذیری بالا داشته باشد به همین دلیل برای این گزینه از نخ های آکریلیک ، پلی استر و پلی پروپلین را برمی گزینند .

3-2- نخ تار ( چله )

 استحکام و مقاومت لازم را در جهت طول قالی ایجاد می کند و اغلب از الیافی مثل پنبه ، پلی استر یا گاها مخلوطی از هردو استفاده می گردد .

3-3- نخ پود

 به نگدارنده نخ خاب قالی گفته می شود که استحکام فرش را در جهت عرضی ایجاد می کند و از جنس پنبه ، جوت و پلی استر است .

 

4- نخ هیت ست فرش ماشینی چیست

یکی از ویژگی های نخ بکار رفته در بافت قالی که طی آن به وسیله دستگاه هیت ست در ریسندگی ، بافت درونی الیاف فرش ریسیده شده و با حرارت و بخار تثبیت می شود که اینگونه نخ هیت ست شده ویژگی خاصی پیدا می کند .

 

4-1- نخ بی سی اف فرش

نخ و الیاف مصرفی در بافت فرش ماشینی در دو نوع جزئی و پیوسته ( بی سی اف ) وجود دارد وجود دارد که تفاوت آنها در طول دو الیاف است . الیاف های جزئی در قطعات کوچک 7 تا 25 سانتی متر در هم دیگر تنیده می شوند تا نخ نهایی بدست بیاید اما نخ های بی سی اف در طول های نامحدود در هم تنیده می شود . برای مثال الیاف پلی استر بصورت بی سی اف عرضه می شود در حالیکه پشم اینگونه نیست .

4-2- درباره فرش ماشینی پلی استر

از جمله ویژگی های خاص این الیاف میتوان به مقاومت بالا در برابر حرارت و رطوبت ، عدم پرزدهی ، عدم حساسیت زایی ، براقیت ، ثبات نوری بالا ، ثبات سایشی بالا ، نرمی و لطافت ، مقاومت بالا در برابر مواد شیمیایی و غیره اشاره نمود .

برچسب :
'فرش ماشینی' , 'ساختار فرش ماشینی' , 'نخ هیت ست فرش ماشینی' , 'نخ بی سی اف فرش' , 'درباره فرش ماشینی پلی استر'
نـظـرات
نام و نام خانوادگی : *
عنوان مطلب :
نظر شما : *
دیگر مطالب کاربردی
نکته خرید انواع فرش ماشینی و دستباف
فرش ماشینی از بافت تا خرید
فرش اتاق کودک
آشنایی با هنر فرش ایرانی
خرید تابلو فرش ماشینی
ادامه
نماد اعتماد الکترونیک
ستاد ساماندهی
logo-samandehi
clear-bug-div
 فرش کاشان فروشگاه فرش کاشان فرش نگین مشهد کارخانه فرش کاشان تولید کننده و ارائه دهنده فرش ماشینی کاشان است که مجموعه تولیدات صنایع فرش کاشان را با اختلاف 20 تا 40 درصدی نسبت به بازار فرش و نمایشگاه های معتبر فرش به صورت بی واسطه تقدیم هموطنان عزیز میکند .کاشان به عنوان قطب صادرات فرش ماشینی مهمترین شهر فرش ایران می باشد و برای خرید فرش می توانید از میان فرش طرح 700 شانه ، فرش 500 شانه ، فرش 700 شانه تراکم 2550 ، فرش 700 شانه تراکم 2700 ، فرش 700 شانه تراکم 3000 شانه نما ، فرش 1000 شانه تراکم 3000 ، فرش 1000 شانه تراکم 3600 ، فرش 1200 شانه تراکم 3600 انتخاب کنید که با قیمت فرش تولیدی است ارسال رایگان فرش ، ضمانت ده ساله و یک سال بیمه ایران در فروش فرش کاشان ارائه می گردد . تمامی ابعاد استاندارد فرش ماشینی به صورت قالیچه فرش و کناره فرش در سایت فرش کاشان عرضه می شود. نمونه رنگ بندی های پرفروش دکوراسیون فرش مثل فرش سرمه ای ، فرش کرم ، فرش روناسی ، فرش گردویی ، فرش آبی فیروزه ای ، فرش آبی کاربنی ، فرش بادامی یا فرش نسکافه ای است که در مجموعه بازار فرش کاشان با ابعاد فرش 12 متری ، فرش 9 متری ، فرش 6 متری و قالیچه و کناره تولید می شود. کارخانه فرش ماشینی کاشان بزرگترین مجوعه تولید فرش و سایت این بازار فرش بزرگترین فروشگاه اینترنتی فرش ایران است .