اطلاعات درباره فرش ماشینی

all-information-about-carpet.jpg

ما در ایران دارای 2 نوع فرش هستیم : فرش ماشینی و قالی دستبافت ، که قالی دستبافت توسط دست ولی نوه ماشینی توسط ماشین های صنعتی بافته می شود . حال آنکه قالی ماشینی به نسبت قالی دستبافت به خاطر الیاف و مواد اولیه به کار رفته خیلی ارزانتر است . فرش ماشینی نزدیک به 40 سال میرسد که در حال تولید است و برای اولین بار نیز در کاشان به ایران معرفی شده است .  فرش یکی از لوازم منزل است که گران قیمت هست و باید در برابر حرارت ، رطوبت ، نم و دیگر ضررهای احتمالی از ان مراقبت کرد . در ادامه این مقاله سعی شده است تمامی اطلاعات درباره فرش ماشینی را به صورت کامل برای شما شرح دهیم تا شما یک خرید موفق را با ما تجربه نمایید .

 

انواع کیفیت الیاف فرش ماشینی

فرش ماشینی انواع مختلفی دارد که می توان به bcf و آکریلیک اشاره کرد . بی سی اف دارای درصد بیشتری از پلاستیک است و نسبت به الیاف آکریلیک دارای کیفیت پایین تری است .

 

انواع تراکم در فرش ماشینی

انواع تراکم فرش چه در دستبافت و چه در ماشینی اعم از طولی و عرضی است . هردو در حقیقت تراکم هستند ولی به تراکم عرضی اصطلاحا تعداد شانه گفته می شود و به تراکم طولی نیز تراکم ( به صورت کلی ) گفته می شود . جالب است بدانید که هرچه تعداد شانه و تراکم بیشتر باشد مواد اولیه که در یک فرش ماشینی استفاده می شود ، بیشتر خواهد بود .

 

دوام و کیفیت فرش ماشینی

در تولید قالی باید به اصل بودن و کیفیت فرش ماشینی توجه کرد . برای تولید یک قالی با کیفیت باید مراحل ریسندگی ، بافندگی و تکمیل به خوبی انجام شود تا قالی با کیفیت و درجه یک تولید شود . یک قالی باید سه اصل بالا را در شرایط یکسان داشته باشد مگرنه می تواند کیفیت آن را بکاهد . پس سه اصل قالیبافی ماشینی ریسندگی ، بافندگی و تکمیل می باشد . در مجمع محصولات فرش ماشینی از لحاظ کیفی به 5 درجه تقسیم می شود  که به مرغوبیت و قیمت آن برمیگردد . در هنگام خرید باید به نوع آکریلیک و مرغوبیت آن توجه کرد . البته فرشهای آکریلیک نسبت به انواع دیگرش گرانتر می باشد و برای قشر ضعیف جامعه فرشهای درصد پایین تر وجود دارد که ممکن است دارای درصدی از پلی استر یا بی سی اف باشد .

 

قیمت فرش ماشینی

قیمت انواع قالی بستگی به نوع بافت ، تراکم ، تعداد شانه ، کیفیت مواد اولیه و نوع دستگاه بافنده خواهد داشت . تعداد شانه بالاتر و تراکم بیشتر نیاز به استفاده بیشتر از مواد اولیه و همچنین استفاده از دستگاه های دقیق تر دارد به همین دلیل دارای قیمت بیشتری است . ظرافتی هم که در نقشه و طرح این قالی ها به کار رفته است در قیمت آن بی تاثیر نیست .

برچسب :
'فرش ماشینی' , 'کیفیت فرش ماشینی' , 'قیمت فرش ماشینی' , 'تراکم در فرش ماشینی'
نـظـرات
نام و نام خانوادگی : *
عنوان مطلب :
نظر شما : *
دیگر مطالب کاربردی
اهمیت فرش ایران در جهان
فروشگاه اینترنتی فرش ماشینی
تمامی اطلاعات برای فرش گل برجسته
انواع گره در فرش بافی
مفهوم شانه و تراکم
ادامه
نماد اعتماد الکترونیک
ستاد ساماندهی
logo-samandehi
clear-bug-div
 فرش کاشان فروشگاه فرش کاشان فرش نگین مشهد کارخانه فرش کاشان تولید کننده و ارائه دهنده فرش ماشینی کاشان است که مجموعه تولیدات صنایع فرش کاشان را با اختلاف 20 تا 40 درصدی نسبت به بازار فرش و نمایشگاه های معتبر فرش به صورت بی واسطه تقدیم هموطنان عزیز میکند .کاشان به عنوان قطب صادرات فرش ماشینی مهمترین شهر فرش ایران می باشد و برای خرید فرش می توانید از میان فرش طرح 700 شانه ، فرش 500 شانه ، فرش 700 شانه تراکم 2550 ، فرش 700 شانه تراکم 2700 ، فرش 700 شانه تراکم 3000 شانه نما ، فرش 1000 شانه تراکم 3000 ، فرش 1000 شانه تراکم 3600 ، فرش 1200 شانه تراکم 3600 انتخاب کنید که با قیمت فرش تولیدی است ارسال رایگان فرش ، ضمانت ده ساله و یک سال بیمه ایران در فروش فرش کاشان ارائه می گردد . تمامی ابعاد استاندارد فرش ماشینی به صورت قالیچه فرش و کناره فرش در سایت فرش کاشان عرضه می شود. نمونه رنگ بندی های پرفروش دکوراسیون فرش مثل فرش سرمه ای ، فرش کرم ، فرش روناسی ، فرش گردویی ، فرش آبی فیروزه ای ، فرش آبی کاربنی ، فرش بادامی یا فرش نسکافه ای است که در مجموعه بازار فرش کاشان با ابعاد فرش 12 متری ، فرش 9 متری ، فرش 6 متری و قالیچه و کناره تولید می شود. کارخانه فرش ماشینی کاشان بزرگترین مجوعه تولید فرش و سایت این بازار فرش بزرگترین فروشگاه اینترنتی فرش ایران است .