اطلاعات درباره فرش ماشینی

all-information-about-carpet.jpg

ما در ایران دارای 2 نوع فرش هستیم : فرش ماشینی و قالی دستبافت ، که قالی دستبافت توسط دست ولی نوه ماشینی توسط ماشین های صنعتی بافته می شود . حال آنکه قالی ماشینی به نسبت قالی دستبافت به خاطر الیاف و مواد اولیه به کار رفته خیلی ارزانتر است . فرش ماشینی نزدیک به 40 سال میرسد که در حال تولید است و برای اولین بار نیز در کاشان به ایران معرفی شده است .  فرش یکی از لوازم منزل است که گران قیمت هست و باید در برابر حرارت ، رطوبت ، نم و دیگر ضررهای احتمالی از ان مراقبت کرد . در ادامه این مقاله سعی شده است تمامی اطلاعات درباره فرش ماشینی را به صورت کامل برای شما شرح دهیم تا شما یک خرید موفق را با ما تجربه نمایید .

 

انواع کیفیت الیاف فرش ماشینی

فرش ماشینی انواع مختلفی دارد که می توان به bcf و آکریلیک اشاره کرد . بی سی اف دارای درصد بیشتری از پلاستیک است و نسبت به الیاف آکریلیک دارای کیفیت پایین تری است .

 

انواع تراکم در فرش ماشینی

انواع تراکم فرش چه در دستبافت و چه در ماشینی اعم از طولی و عرضی است . هردو در حقیقت تراکم هستند ولی به تراکم عرضی اصطلاحا تعداد شانه گفته می شود و به تراکم طولی نیز تراکم ( به صورت کلی ) گفته می شود . جالب است بدانید که هرچه تعداد شانه و تراکم بیشتر باشد مواد اولیه که در یک فرش ماشینی استفاده می شود ، بیشتر خواهد بود .

 

دوام و کیفیت فرش ماشینی

در تولید قالی باید به اصل بودن و کیفیت فرش ماشینی توجه کرد . برای تولید یک قالی با کیفیت باید مراحل ریسندگی ، بافندگی و تکمیل به خوبی انجام شود تا قالی با کیفیت و درجه یک تولید شود . یک قالی باید سه اصل بالا را در شرایط یکسان داشته باشد مگرنه می تواند کیفیت آن را بکاهد . پس سه اصل قالیبافی ماشینی ریسندگی ، بافندگی و تکمیل می باشد . در مجمع محصولات فرش ماشینی از لحاظ کیفی به 5 درجه تقسیم می شود  که به مرغوبیت و قیمت آن برمیگردد . در هنگام خرید باید به نوع آکریلیک و مرغوبیت آن توجه کرد . البته فرشهای آکریلیک نسبت به انواع دیگرش گرانتر می باشد و برای قشر ضعیف جامعه فرشهای درصد پایین تر وجود دارد که ممکن است دارای درصدی از پلی استر یا بی سی اف باشد .

 

قیمت فرش ماشینی

قیمت انواع قالی بستگی به نوع بافت ، تراکم ، تعداد شانه ، کیفیت مواد اولیه و نوع دستگاه بافنده خواهد داشت . تعداد شانه بالاتر و تراکم بیشتر نیاز به استفاده بیشتر از مواد اولیه و همچنین استفاده از دستگاه های دقیق تر دارد به همین دلیل دارای قیمت بیشتری است . ظرافتی هم که در نقشه و طرح این قالی ها به کار رفته است در قیمت آن بی تاثیر نیست .

برچسب :
'فرش ماشینی' , 'کیفیت فرش ماشینی' , 'قیمت فرش ماشینی' , 'تراکم در فرش ماشینی'
نـظـرات
نام و نام خانوادگی : *
عنوان مطلب :
نظر شما : *
دیگر مطالب کاربردی
فرش ماشینی در صنعت صادرات
فرش ماشینی
فرش ماشینی چی بخرم ؟
نحوه رفع زردی فرش
خرید تابلو فرش ماشینی
ادامه
نماد اعتماد الکترونیک
ستاد ساماندهی
logo-samandehi
clear-bug-div
 فرش کاشان   با ارائه ی بستری مناسب با نام  فروشگاه فرش کاشان   برای  خرید فرش ماشینی   شرکت های  تولید فرش   درجه یک از جمله فرش نگین مشهد ، کارخانه فرش کاشان ، زمرد کاشان ، فرش یلدای کویر ، ستاره کویر ، فرش مشهد تولید کننده و ارائه دهنده  فرش ماشینی کاشان  است که مجموعه تولیدات  صنایع فرش ایران  را با اختلاف 20 تا 40 درصدی نسبت به  بازار فرش  و نمایشگاه های معتبر فرش ماشینی به صورت بی واسطه تقدیم هموطنان عزیز میکند .کاشان به عنوان قطب  صادرات فرش ماشینی  یکی از مهمترین شهر فرش ایران می باشد و برای خرید فرش می توانید از میان  فرش طرح 700 شانه  ،  فرش 500 شانه  ،  فرش 700 شانه تراکم 2550  ،  فرش 700 شانه  ،   فرش 700 شانه تراکم 3000  ،  فرش 1000 شانه تراکم 3000  ،  فرش 1000 شانه تراکم 3600  ،  فرش 1200 شانه تراکم 3600  انتخاب کنید که با قیمت تخفیفی و فرش تولیدی است.  ارسال رایگان فرش ، ضمانت ده ساله و در  خرید فرش کاشان  ارائه می گردد . تمامی ابعاد استاندارد فرش ماشینی به صورت  قالیچه فرش  و  کناره فرش  در سایت خرید فرش ماشینی عرضه می شود. نمونه رنگ بندی های پرفروش دکوراسیون فرش مثل  فرش سرمه ای  ،  فرش کرم  فرش گردویی  ،  فرش روناسی  فرش آبی فیروزه ای   فرش بادامی  است که در مجموعه بازار فرش با ابعاد  فرش 12 متری  ،  فرش 9 متری  ،  فرش 6 متری  و قالیچه و کناره تولید می شود.  کارخانه فرش  و  قالی کاشان  بزرگترین مجوعه تولید فرش و سایت این بازار فرش بزرگترین  فروشگاه اینترنتی فرش  ایران است .  برای کلیه امور  صادرات فرش  و  خرید عمده فرش  می توانید با قسمت پشتیبانی تماس حاصل کنید.