دوخت چرم فرش ماشینی

what-leather-carpet.jpg

فرش ماشینی جز لوازم با اهمیت و قیمتی هر خانه ای است . بنابراین انتخاب یک نمونه مناسب و با کیفیت مورد توجه تمامی خانواده ها می باشد . همچنین قیمتی که دارد می تواند خانواده ها را مجاب به این کند که در انتخاب خود نهایت دقت را داشته باشند تا نخواهند ظرف مدت کوتاهی دوباره کالایی که خرید کرده اند را تعویض کنند . ما در ادامه به بررسی چرم دوزی فرش ماشینی چگونه است می پردازیم که چرم یکی از راه های حفاظتی از قالی است می پردازیم

 

1- چرم دوزی فرش

نحوه نگهداری و راه های بهتر برای حفاظت از قالی برای هر فردی مهم و لازم است که یی از راه ای محافظت از فرش ماشینی استفاده از چرم دوزی میی باشد که به دو روش قدیم و جدید اینکار صورت میگیرد و ما در ادامه با بررسی این دو روش و سپس به نحوه دوخت آن میپردازیم.

 

1-1- چرم دوزی فرش قدیم

در قدیم چرم دوزی فقط برای فرشهای صادراتی انجام می گرفت زیرا با توجه به حمل و نقل و جابه جایی های انجام گرفته ، گوشه و کنار فرش لول می شد که صادرکننده برای جلوگیری از هزینه مرمت این کار را انجام می داد .

 

1-2- چرم دوزی فرش امروزی

البته در حال حاضر برای جلوگیری از سر خوردن فرش یا جای یا پوشاندن جای میخ یا سوزن کاری استفاده می شود ، یا اینکه قالی در بافت دچار ایرادی شده باشد .چرم را معمولا به اندازه طول قالی برش می دادند و سپس به صورت زیگزاگ می دوختند . چرم باید بین 3 تا5 سانت عرض می داشت و مقاوم بود . بدین صورت که قالی را از پشت بر روی زمین پهن می کنند و با چکش آن را می کوبند سپس پارچه سفیدی مرطوب کرده بر روی آن قرار می دهند و اتو می کشند سپس دوخت چرم را انجام می دادند .


معمولا این مورد برای فرشهای دستبافت ، گلیم استفاده می شود که ارزش بالاتری نیز داشته باشد ، استفاده می شود . و چون عموما گلیم برای آویزان شدن استفاده می شود مناسب این کار است .برخی افراد این کار را نیز برای محصولات فرش ماشینی انجام می دهند که بیشتر برای جلوگیری از سر خوردن قالی انجام می شود .

 

1-3- نحوه چرم دوزی فرش

برای چرم دوزی به این صورت است که شما باید نخ و سوزن مخصوص چرم داشته باشید . سپس فرش را به روشی که در بالا ذکر کردیم صاف می کنیم و چرم ها را به صورت تکه ای برش می دهیم و از مقوای محکمی نیز استفاده می کنیم و چرم را بر روی آن قرار می دهیم . سپس به دوخت قالی می رسیم که باید توجه کنید به گونه ای باشد که جای سوزن روی آن مشاهده نشود .

برچسب :
'چرم دوزی فرش' , 'فرش ماشینی'
نـظـرات
نام و نام خانوادگی : *
عنوان مطلب :
نظر شما : *
دیگر مطالب کاربردی
شاخص انتخاب فرش ماشینی چیست ؟
آنچه باید درباره فرش اتاق خواب کودک بدانید
نخ هیت ست در فرش ماشینی
تاثیر تولید با کیفیت بر عمر فرش
فرش ماشینی
ادامه
نماد اعتماد الکترونیک
ستاد ساماندهی
logo-samandehi
clear-bug-div
 فرش کاشان   با ارائه ی بستری مناسب با نام  فروشگاه فرش کاشان   برای  خرید فرش ماشینی   شرکت های  تولید فرش   درجه یک از جمله فرش نگین مشهد ، کارخانه فرش کاشان ، زمرد کاشان ، فرش یلدای کویر ، ستاره کویر ، فرش مشهد تولید کننده و ارائه دهنده  فرش ماشینی کاشان  است که مجموعه تولیدات  صنایع فرش ایران  را با اختلاف 20 تا 40 درصدی نسبت به  بازار فرش  و نمایشگاه های معتبر فرش ماشینی به صورت بی واسطه تقدیم هموطنان عزیز میکند .کاشان به عنوان قطب  صادرات فرش ماشینی  یکی از مهمترین شهر فرش ایران می باشد و برای خرید فرش می توانید از میان  فرش طرح 700 شانه  ،  فرش 500 شانه  ،  فرش 700 شانه تراکم 2550  ،  فرش 700 شانه  ،   فرش 700 شانه تراکم 3000  ،  فرش 1000 شانه تراکم 3000  ،  فرش 1000 شانه تراکم 3600  ،  فرش 1200 شانه تراکم 3600  انتخاب کنید که با قیمت تخفیفی و فرش تولیدی است.  ارسال رایگان فرش ، ضمانت ده ساله و در  خرید فرش کاشان  ارائه می گردد . تمامی ابعاد استاندارد فرش ماشینی به صورت  قالیچه فرش  و  کناره فرش  در سایت خرید فرش ماشینی عرضه می شود. نمونه رنگ بندی های پرفروش دکوراسیون فرش مثل  فرش سرمه ای  ،  فرش کرم  فرش گردویی  ،  فرش روناسی  فرش آبی فیروزه ای   فرش بادامی  است که در مجموعه بازار فرش با ابعاد  فرش 12 متری  ،  فرش 9 متری  ،  فرش 6 متری  و قالیچه و کناره تولید می شود.  کارخانه فرش  و  قالی کاشان  بزرگترین مجوعه تولید فرش و سایت این بازار فرش بزرگترین  فروشگاه اینترنتی فرش  ایران است .  برای کلیه امور  صادرات فرش  و  خرید عمده فرش  می توانید با قسمت پشتیبانی تماس حاصل کنید.