نحوه رفع زردی فرش

removing-carpet-yellowing.jpg

یکی از دلایلی که ما را در هنگام خرید فرش ، مجذوب خود می کند زیبایی ، تمیزی و چشم نوازی آن است . همه مادوست داریم فرشمان مانند روز اول باقی بماند . اما به مرور زمان با پاخوردن و عوامل معتدد قالی شما کثیف می شود و در نتیجه شما تصمیم می گیرید که آن را بشورید . اما گاهی بعد از شسته شدن می بینید که فرش دچار زردی و لکه می شود که این موضوع ناراحت کننده ای است . اما توجه داشته باشید در شستشو حرفه ای این مشکل هیچ گاه پیش نخواهد آمد . اما در صورت ما سعی داریم در این مقاله به علل پیش آمدن این مشکل و رفع آن بپردازیم .

 

1- نحوه رفع زردی فرش

این مشکل عموما زمانی ایجاد می شود که کثیفی ها پس از شستشو روی فرش باقی می ماند که اکثرا در ریشه ها دیده می شود . که در قالیشویی ها با دیگ ها چرخش داده می شود و آب اضافی آن گرفته می شود .اگر در خانه شستشو را انجام می دهید ، سعی کنید ابتدا پارو بکشید و سپس قالی را آویزان کنید تا خشک شود . در این مقاله می خواهیم شما را با روش برطرف کردن زردی فرش آشنا کنیم .

 

1-1- انتخاب شوینده مناسب

اولین نکته اینست که شما باید در شستشو ، شوینده ای مناسب با نوع فرشتان انتخاب کنید و در نمونه های ظریفتر از شوینده های استفاده کنید که خاصیت اسیدی یا قلیایی کمتری داشته باشند تا به بافت فرش آسیب کمتری وارد شود . و از موارد دیگر اینکه قبل از شستشو گرد قالی را بگیرید تا علاوه بر چروک نشدن آن ، کثیف نماند و زرد نشود . و بیشترین علت این مشکل ، ماندن آب اضافی پس از شستشو در قالی است برای این کار فرش را لول کرده و روی سطح شیبداری بگذارید تا کامل آب آن خارج شود .

 

1-2- خشک کردن فرش

حال در صورتی که محصول های فرش ماشینی شما بخصوص ریشه ها دچار زردی شده به وسیله یک ابر یا اسفنج که به مخلوط مواد شوینده و آب ولرم آغشته شده روی سطح زرد رنگ می کشیم . می توانید قالی را در فضای باز قرار داده تا خشک شود یا با استفاده از سشوار در فاصله دور این کار را انجام دهید . دقت داشته باشید که آب سرد به خوبی فرش را پاک نمی کند و آب گرم امکان دارد به بافت آسیب برساند یا قالی رنگ پس بدهد .

برچسب :
'خرید فرش' , 'فرش ماشینی' , 'زردی فرش'
نـظـرات
نام و نام خانوادگی : *
عنوان مطلب :
نظر شما : *
دیگر مطالب کاربردی
مقایسه ی فرش ماشینی با فرش دست بافت
فرش ماشینی
صنایع فرش کاشان و قالی کاشان
انواع گره در فرش بافی
معرفی فرش های ابریشم گونه
ادامه
نماد اعتماد الکترونیک
ستاد ساماندهی
logo-samandehi
clear-bug-div
 فرش کاشان   با ارائه ی بستری مناسب با نام  فروشگاه فرش کاشان   برای  خرید فرش ماشینی   شرکت های  تولید فرش   درجه یک از جمله فرش نگین مشهد ، کارخانه فرش کاشان ، زمرد کاشان ، فرش یلدای کویر ، ستاره کویر ، فرش مشهد تولید کننده و ارائه دهنده  فرش ماشینی کاشان  است که مجموعه تولیدات  صنایع فرش ایران  را با اختلاف 20 تا 40 درصدی نسبت به  بازار فرش  و نمایشگاه های معتبر فرش ماشینی به صورت بی واسطه تقدیم هموطنان عزیز میکند .کاشان به عنوان قطب  صادرات فرش ماشینی  یکی از مهمترین شهر فرش ایران می باشد و برای خرید فرش می توانید از میان  فرش طرح 700 شانه  ،  فرش 500 شانه  ،  فرش 700 شانه تراکم 2550  ،  فرش 700 شانه  ،   فرش 700 شانه تراکم 3000  ،  فرش 1000 شانه تراکم 3000  ،  فرش 1000 شانه تراکم 3600  ،  فرش 1200 شانه تراکم 3600  انتخاب کنید که با قیمت تخفیفی و فرش تولیدی است.  ارسال رایگان فرش ، ضمانت ده ساله و در  خرید فرش کاشان  ارائه می گردد . تمامی ابعاد استاندارد فرش ماشینی به صورت  قالیچه فرش  و  کناره فرش  در سایت خرید فرش ماشینی عرضه می شود. نمونه رنگ بندی های پرفروش دکوراسیون فرش مثل  فرش سرمه ای  ،  فرش کرم  فرش گردویی  ،  فرش روناسی  فرش آبی فیروزه ای   فرش بادامی  است که در مجموعه بازار فرش با ابعاد  فرش 12 متری  ،  فرش 9 متری  ،  فرش 6 متری  و قالیچه و کناره تولید می شود.  کارخانه فرش  و  قالی کاشان  بزرگترین مجوعه تولید فرش و سایت این بازار فرش بزرگترین  فروشگاه اینترنتی فرش  ایران است .  برای کلیه امور  صادرات فرش  و  خرید عمده فرش  می توانید با قسمت پشتیبانی تماس حاصل کنید.