نحوه رفع زردی فرش

removing-carpet-yellowing.jpg

یکی از دلایلی که ما را در هنگام خرید فرش ، مجذوب خود می کند زیبایی ، تمیزی و چشم نوازی آن است . همه مادوست داریم فرشمان مانند روز اول باقی بماند . اما به مرور زمان با پاخوردن و عوامل معتدد قالی شما کثیف می شود و در نتیجه شما تصمیم می گیرید که آن را بشورید . اما گاهی بعد از شسته شدن می بینید که فرش دچار زردی و لکه می شود که این موضوع ناراحت کننده ای است . اما توجه داشته باشید در شستشو حرفه ای این مشکل هیچ گاه پیش نخواهد آمد . اما در صورت ما سعی داریم در این مقاله به علل پیش آمدن این مشکل و رفع آن بپردازیم .

 

1- نحوه رفع زردی فرش

این مشکل عموما زمانی ایجاد می شود که کثیفی ها پس از شستشو روی فرش باقی می ماند که اکثرا در ریشه ها دیده می شود . که در قالیشویی ها با دیگ ها چرخش داده می شود و آب اضافی آن گرفته می شود .اگر در خانه شستشو را انجام می دهید ، سعی کنید ابتدا پارو بکشید و سپس قالی را آویزان کنید تا خشک شود . در این مقاله می خواهیم شما را با روش برطرف کردن زردی فرش آشنا کنیم .

 

1-1- انتخاب شوینده مناسب

اولین نکته اینست که شما باید در شستشو ، شوینده ای مناسب با نوع فرشتان انتخاب کنید و در نمونه های ظریفتر از شوینده های استفاده کنید که خاصیت اسیدی یا قلیایی کمتری داشته باشند تا به بافت فرش آسیب کمتری وارد شود . و از موارد دیگر اینکه قبل از شستشو گرد قالی را بگیرید تا علاوه بر چروک نشدن آن ، کثیف نماند و زرد نشود . و بیشترین علت این مشکل ، ماندن آب اضافی پس از شستشو در قالی است برای این کار فرش را لول کرده و روی سطح شیبداری بگذارید تا کامل آب آن خارج شود .

 

1-2- خشک کردن فرش

حال در صورتی که محصول های فرش ماشینی شما بخصوص ریشه ها دچار زردی شده به وسیله یک ابر یا اسفنج که به مخلوط مواد شوینده و آب ولرم آغشته شده روی سطح زرد رنگ می کشیم . می توانید قالی را در فضای باز قرار داده تا خشک شود یا با استفاده از سشوار در فاصله دور این کار را انجام دهید . دقت داشته باشید که آب سرد به خوبی فرش را پاک نمی کند و آب گرم امکان دارد به بافت آسیب برساند یا قالی رنگ پس بدهد .

برچسب :
'خرید فرش' , 'فرش ماشینی' , 'زردی فرش'
نـظـرات
نام و نام خانوادگی : *
عنوان مطلب :
نظر شما : *
دیگر مطالب کاربردی
علت معروف شدن فرش ایرانی چیست؟
مقایسه ی فرش ماشینی با فرش دست بافت
فرش ارزان قیمت ماشینی
مزایای خرید فرش آنتی باکتریال
ویژگی خرید اینترنتی فرش از کارخانه
خرید فرش ماشینی کاشانفرش ماشینی کاشان
  فرش کاشان   با ارائه ی بستری مناسب با نام  فروشگاه فرش کاشان   برای  خرید فرش ماشینی   شرکت های  تولید فرش   درجه یک از جمله فرش نگین مشهد ، کارخانه فرش کاشان ، زمرد کاشان ، فرش یلدای کویر ، ستاره کویر ، فرش مشهد تولید کننده و ارائه دهنده  فرش ماشینی کاشان  است که مجموعه تولیدات  صنایع فرش ایران  را با اختلاف 20 تا 40 درصدی نسبت به  بازار فرش  و نمایشگاه های معتبر فرش ماشینی به صورت بی واسطه تقدیم هموطنان عزیز میکند .کاشان به عنوان قطب  صادرات فرش ماشینی  یکی از مهمترین شهر فرش ایران می باشد و برای خرید فرش می توانید از میان  فرش طرح 700 شانه  ،  فرش 500 شانه  ،  فرش 700 شانه تراکم 2550  ،  فرش 700 شانه  ،   فرش 700 شانه تراکم 3000  ،  فرش 1000 شانه تراکم 3000  ،  فرش 1000 شانه تراکم 3600  ،  فرش 1200 شانه تراکم 3600  انتخاب کنید که با قیمت تخفیفی و فرش تولیدی است.  ارسال رایگان فرش ، ضمانت ده ساله و در  خرید فرش کاشان  ارائه می گردد . تمامی ابعاد استاندارد فرش ماشینی به صورت  قالیچه فرش  و  کناره فرش  در سایت خرید فرش ماشینی عرضه می شود. نمونه رنگ بندی های پرفروش دکوراسیون فرش مثل  فرش سرمه ای  ،  فرش کرم  فرش گردویی  ،  فرش روناسی  فرش آبی فیروزه ای   فرش بادامی  است که در مجموعه بازار فرش با ابعاد  فرش 12 متری  ،  فرش 9 متری  ،  فرش 6 متری  و قالیچه و کناره تولید می شود.  کارخانه فرش  و  قالی کاشان  بزرگترین مجوعه تولید فرش و سایت این بازار فرش بزرگترین  فروشگاه اینترنتی فرش  ایران است .  برای کلیه امور  صادرات فرش  و  خرید عمده فرش  می توانید با قسمت پشتیبانی تماس حاصل کنید.