درباره فرش ماشینی گل برجسته

flower-carving-carpet.jpg

با توجه به رشد روزافزون کارگاهها و کارخانه های تولید قالی ماشینی در ایران به خصوص در شهر کاشان در سالهای اخیر پیشرفت بسیار زیادی در محصولات تولیدی دیده می شود . در ادامه قصد داریم شما را با نحوه تولید فرش ماشینی گل برجسته و مقایسه آن با قالی معمولی توضیحاتی را ارائه دهیم که می توانید آن را بخوانید .

 

1- فرش ماشینی گل برجسته

طبیعی است در رقابت بین شرکتهایی که هر روز به جمع قبلی اضافه می شود تولید کننده ای بازار فروش را در دست گرفته و موفق خواهد بود که طرح یا نقشه ای جدا از محصولات موجود را ارائه کند و اصطلاحا حرف تازه ای برای گفتن داشته باشد . آخرین و جدیدترین دستاورد در این صنعت فرش ماشینی گل برجسته می باشد . در بافت این نوع قالی از نخ های هایبالک هیت ست شده استفاده می شود که بسته به شرکت تولید کننده می توان با استفاده از 3 الی 4 نخ از مجموع 8 تا 12 رنگ دستگاه بافندگی ، برجستگی را در سطح قالی ایجاد کرد .

 

1-1- تولید فرش گل برجسته

معمولا در قالی های تراکم بالا مانند فرش ماشینی 1000 شانه یا 1200 شانه یا 1500 شانه از این نوع نخ استفاده می شود . جنس الیاف مصرفی نخ هایبالک به گونه ای است که پس از تکمیل نهایی قالی در شرکت آهار قسمتهایی از قالی که با نخ مورد نظر بافته شده پس از وارد شدن حرارت ، منقبض شده و ارتفاع پرز آن کم می شود و همین امر باعث ایجاد فرورفتگی در سطح فرش گل برجسته می شود .

 

1-2- تفاوت فرش گل برجسته با فرش معمولی

این نوع قالی ها از محصول های فرش ماشینی معمولی کمی نازکتر هستند و بسته به تراکم و شانه بین 7 تا 9 میلیمتر ضخامت دارند که البته در قسمت فرورفته این عدد به 4 تا 6 میلی متر می رسد . هر چه تراکم و شانه در قالی گل برجسته بیشتر شود ، نازکتر و البته ظریف تر می شود . به دلیل اینکه در کشورهای غیر از ایران ، قطر و ضخامت قالی اهمیت چندانی ندارد ، صادرات این نوع قالی ها در خارج از مرزهای کشور نیز رونق فراوانی دارد .

 

1-3- طرح های فرش ماشینی گل برجسته

طرح هایی که در فرش گل برجسته استفاده می شود بیشتر سبک سنتی دارد و طرحهای فانتزی و شلوغ کمتر در این گروه از قالی ماشینی بافته می شود . به هر حال باز هم باید در انتظار نوآوری از تولید کنندگان باشیم و ببینیم محصول بعدی که به بازار فرش ماشینی وارد می شود ، چه خواهد بود . به هر میزان نوآوری شرکتی بیشتر باشد طبیعتا ماندگاری آن در این بازار متنوع بیشتر خواهد بود .

برچسب :
'فرش ماشینی گل برجسته' , 'فرش گل برجسته' , 'فرش ماشینی' , 'فرش ماشینی 1000 شانه'
نـظـرات
نام و نام خانوادگی : *
عنوان مطلب :
نظر شما : *
دیگر مطالب کاربردی
گلیم فرش متال
جنس الیاف در فرش ماشینی
خرید فرش ماشینی عمده کاشان
فرش ماشینی 500 شانه ابریشم نما چیست ؟
شستشوی فرش ماشینی
ادامه
نماد اعتماد الکترونیک
ستاد ساماندهی
logo-samandehi
clear-bug-div
 فرش کاشان فروشگاه فرش کاشان فرش نگین مشهد کارخانه فرش کاشان تولید کننده و ارائه دهنده فرش ماشینی کاشان است که مجموعه تولیدات صنایع فرش کاشان را با اختلاف 20 تا 40 درصدی نسبت به بازار فرش و نمایشگاه های معتبر فرش به صورت بی واسطه تقدیم هموطنان عزیز میکند .کاشان به عنوان قطب صادرات فرش ماشینی مهمترین شهر فرش ایران می باشد و برای خرید فرش می توانید از میان فرش طرح 700 شانه ، فرش 500 شانه ، فرش 700 شانه تراکم 2550 ، فرش 700 شانه تراکم 2700 ، فرش 700 شانه تراکم 3000 شانه نما ، فرش 1000 شانه تراکم 3000 ، فرش 1000 شانه تراکم 3600 ، فرش 1200 شانه تراکم 3600 انتخاب کنید که با قیمت فرش تولیدی است ارسال رایگان فرش ، ضمانت ده ساله و یک سال بیمه ایران در فروش فرش کاشان ارائه می گردد . تمامی ابعاد استاندارد فرش ماشینی به صورت قالیچه فرش و کناره فرش در سایت فرش کاشان عرضه می شود. نمونه رنگ بندی های پرفروش دکوراسیون فرش مثل فرش سرمه ای ، فرش کرم ، فرش روناسی ، فرش گردویی ، فرش آبی فیروزه ای ، فرش آبی کاربنی ، فرش بادامی یا فرش نسکافه ای است که در مجموعه بازار فرش کاشان با ابعاد فرش 12 متری ، فرش 9 متری ، فرش 6 متری و قالیچه و کناره تولید می شود. کارخانه فرش ماشینی کاشان بزرگترین مجوعه تولید فرش و سایت این بازار فرش بزرگترین فروشگاه اینترنتی فرش ایران است .