درباره فرش ماشینی گل برجسته

flower-carving-carpet.jpg

با توجه به رشد روزافزون کارگاهها و کارخانه های تولید قالی ماشینی در ایران به خصوص در شهر کاشان در سالهای اخیر پیشرفت بسیار زیادی در محصولات تولیدی دیده می شود . در ادامه قصد داریم شما را با نحوه تولید فرش ماشینی گل برجسته و مقایسه آن با قالی معمولی توضیحاتی را ارائه دهیم که می توانید آن را بخوانید .

 

1- فرش ماشینی گل برجسته

طبیعی است در رقابت بین شرکتهایی که هر روز به جمع قبلی اضافه می شود تولید کننده ای بازار فروش را در دست گرفته و موفق خواهد بود که طرح یا نقشه ای جدا از محصولات موجود را ارائه کند و اصطلاحا حرف تازه ای برای گفتن داشته باشد . آخرین و جدیدترین دستاورد در این صنعت فرش ماشینی گل برجسته می باشد . در بافت این نوع قالی از نخ های هایبالک هیت ست شده استفاده می شود که بسته به شرکت تولید کننده می توان با استفاده از 3 الی 4 نخ از مجموع 8 تا 12 رنگ دستگاه بافندگی ، برجستگی را در سطح قالی ایجاد کرد .

 

1-1- تولید فرش گل برجسته

معمولا در قالی های تراکم بالا مانند فرش ماشینی 1000 شانه یا 1200 شانه یا 1500 شانه از این نوع نخ استفاده می شود . جنس الیاف مصرفی نخ هایبالک به گونه ای است که پس از تکمیل نهایی قالی در شرکت آهار قسمتهایی از قالی که با نخ مورد نظر بافته شده پس از وارد شدن حرارت ، منقبض شده و ارتفاع پرز آن کم می شود و همین امر باعث ایجاد فرورفتگی در سطح فرش گل برجسته می شود .

 

1-2- تفاوت فرش گل برجسته با فرش معمولی

این نوع قالی ها از محصول های فرش ماشینی معمولی کمی نازکتر هستند و بسته به تراکم و شانه بین 7 تا 9 میلیمتر ضخامت دارند که البته در قسمت فرورفته این عدد به 4 تا 6 میلی متر می رسد . هر چه تراکم و شانه در قالی گل برجسته بیشتر شود ، نازکتر و البته ظریف تر می شود . به دلیل اینکه در کشورهای غیر از ایران ، قطر و ضخامت قالی اهمیت چندانی ندارد ، صادرات این نوع قالی ها در خارج از مرزهای کشور نیز رونق فراوانی دارد .

 

1-3- طرح های فرش ماشینی گل برجسته

طرح هایی که در فرش گل برجسته استفاده می شود بیشتر سبک سنتی دارد و طرحهای فانتزی و شلوغ کمتر در این گروه از قالی ماشینی بافته می شود . به هر حال باز هم باید در انتظار نوآوری از تولید کنندگان باشیم و ببینیم محصول بعدی که به بازار فرش ماشینی وارد می شود ، چه خواهد بود . به هر میزان نوآوری شرکتی بیشتر باشد طبیعتا ماندگاری آن در این بازار متنوع بیشتر خواهد بود .

برچسب :
'فرش ماشینی گل برجسته' , 'فرش گل برجسته' , 'فرش ماشینی' , 'فرش ماشینی 1000 شانه'
نـظـرات
نام و نام خانوادگی : *
عنوان مطلب :
نظر شما : *
دیگر مطالب کاربردی
بهترین فرش ماشینی
اهمیت فرش ایران در جهان
فرش 1200 شانه تراکم 3600
فرش دستباف گونه یا فرش معمولی؟
آنچه باید درباره فرش اتاق خواب کودک بدانید
خرید فرش ماشینی کاشانفرش ماشینی کاشان
  فرش کاشان   با ارائه ی بستری مناسب با نام  فروشگاه فرش کاشان   برای  خرید فرش ماشینی   شرکت های  تولید فرش   درجه یک از جمله فرش نگین مشهد ، کارخانه فرش کاشان ، زمرد کاشان ، فرش یلدای کویر ، ستاره کویر ، فرش مشهد تولید کننده و ارائه دهنده  فرش ماشینی کاشان  است که مجموعه تولیدات  صنایع فرش ایران  را با اختلاف 20 تا 40 درصدی نسبت به  بازار فرش  و نمایشگاه های معتبر فرش ماشینی به صورت بی واسطه تقدیم هموطنان عزیز میکند .کاشان به عنوان قطب  صادرات فرش ماشینی  یکی از مهمترین شهر فرش ایران می باشد و برای خرید فرش می توانید از میان  فرش طرح 700 شانه  ،  فرش 500 شانه  ،  فرش 700 شانه تراکم 2550  ،  فرش 700 شانه  ،   فرش 700 شانه تراکم 3000  ،  فرش 1000 شانه تراکم 3000  ،  فرش 1000 شانه تراکم 3600  ،  فرش 1200 شانه تراکم 3600  انتخاب کنید که با قیمت تخفیفی و فرش تولیدی است.  ارسال رایگان فرش ، ضمانت ده ساله و در  خرید فرش کاشان  ارائه می گردد . تمامی ابعاد استاندارد فرش ماشینی به صورت  قالیچه فرش  و  کناره فرش  در سایت خرید فرش ماشینی عرضه می شود. نمونه رنگ بندی های پرفروش دکوراسیون فرش مثل  فرش سرمه ای  ،  فرش کرم  فرش گردویی  ،  فرش روناسی  فرش آبی فیروزه ای   فرش بادامی  است که در مجموعه بازار فرش با ابعاد  فرش 12 متری  ،  فرش 9 متری  ،  فرش 6 متری  و قالیچه و کناره تولید می شود.  کارخانه فرش  و  قالی کاشان  بزرگترین مجوعه تولید فرش و سایت این بازار فرش بزرگترین  فروشگاه اینترنتی فرش  ایران است .  برای کلیه امور  صادرات فرش  و  خرید عمده فرش  می توانید با قسمت پشتیبانی تماس حاصل کنید.