فرش ماشینی در صنعت صادرات

impact-carpet-export-industry.jpg

صنعت فرش ماشینی در تار و پود زندگی و معیشتی مردم کاشان تنیده شده است . قالی بافی تنها هنری است که ضمن داشتن جنبه صددرصد هنری ، صنعتی پایه گذار برای اقتصاد خانواده و تجارت و همچنین صنعتی سودبخش می باشد . بدون شک شهر کاشان از زمانهای دور ، بازار فروش ایران در هر دو حالت سنتی و مدرن یکی از موثرترین بازارها در اقتصاد کشور بوده که با وسعتی کم نظیر از عمده ترین مرکز مبادلات و گسترش اقتصادی می باشد . از قرن هفدهم فرشهای کاشان به دلیل مرغوبیت و ظرافتش مشهور شد . و پس از آن که به تدریج دستگاههای بافندگی وارد کشور شد بافت سنتی جای خود را به بافت ماشینی داده و حتی در زمینه تولید فرش ماشینی به یکی از قطبهای این صنعت تبدیل گردید . به گفته یکی از دوستان که در نمایشگاههای اولیه واندویل در بلژیک شرکت کرده بود اروپاییان نام " کاشان " را جدای از نام ایران به عنوان مرکز تولید فرش ماشینی می دانند . در ادامه این مقاله به صورت کامل تاثیر فرش ماشینی در صنعت صادرات قرار داده شده است که می توانید آن را مشاهده کنید .

 

1- اشتغال صنعت فرش ماشینی کشور

بیش از 75 درصد از تولید ، سرمایه گذری و اشتغال صنعت فرش ماشینی کشور در منطقه کاشان و آران و بیدگل است و حدود دو سوم از جمعیت این شهرستانها از بخش صنعت امرار معاش می کنند . البته قرار گرفتن این میزان از یک صنعت در یک منطقه نوعی تهدید هم محسوب می شود . به دلیل اینکه اگر مشکلی در این صنعت پیش بیاید با چالش مواجه خواهیم شد . به نگاهی اجمالی به مشاغل خانوارهای کاشان می بینیم که شغل اکثر سرپرستان خانوارها بطور مستقیم یا غیر مستقیم به فرش ماشینی و صنایع مربوط می شود . با وجود صدها کارخانه در سطح منطقه از کاشان به عنوان شهری پویا و زنده می توان نام برد . کاشان در زمینه علمی همه ظرفیتهای لازم در زمینه فرش را دارد . در زمینه طراحی و رنگ آمیزی برجسته است و در همه مراحل تولیدی فرش ، چه دستباف و چه ماشینی  از حوزه انرژی ارزان قیمت و نیروی کار ماهر استفاده می کند . در ادامه نیز باید بیان داشت که محصولات فرش ماشینی به روز ترین صنعت در این شهرستان است .

 

2- تاثیر فرش ماشینی در صنعت صادرات

در بین صادرات غیر نفتی کشور ، فرش دستباف در سالهای گذشته و فرش ماشینی در سالهای اخیر همواره در مقام اول قرار داشته و سهمی بیش از 25 درصد از صادرات غیرنفتی را تشکیل داده است و البته فرش ماشینی به روز ترین صنعت در شهرستان کاشان است . وابستگی صنایع به بخش خصوصی از ویژگیهای بارز منطقه کاشان و آران و بیدگل است که با کمترین ظرفیت ، وضعیت اشتغالش بسیار زیادی را نیز فراهم ساخته است.

برچسب :
'صنعت فرش ماشینی' , 'فرش ماشینی'
نـظـرات
نام و نام خانوادگی : *
عنوان مطلب :
نظر شما : *
دیگر مطالب کاربردی
نخ هیت ست در فرش ماشینی
فرش ارزان قیمت ماشینی
تولید فرش کارخانجات فرش کاشان
فروش ويژه و عيدانه کالا فرش
نقشه و طرح فرش ایرانی
ادامه
نماد اعتماد الکترونیک
ستاد ساماندهی
logo-samandehi
clear-bug-div
 فرش کاشان   با ارائه ی بستری مناسب با نام  فروشگاه فرش کاشان   برای  خرید فرش ماشینی   شرکت های  تولید فرش   درجه یک از جمله فرش نگین مشهد ، کارخانه فرش کاشان ، زمرد کاشان ، فرش یلدای کویر ، ستاره کویر ، فرش مشهد تولید کننده و ارائه دهنده  فرش ماشینی کاشان  است که مجموعه تولیدات  صنایع فرش ایران  را با اختلاف 20 تا 40 درصدی نسبت به  بازار فرش  و نمایشگاه های معتبر فرش ماشینی به صورت بی واسطه تقدیم هموطنان عزیز میکند .کاشان به عنوان قطب  صادرات فرش ماشینی  یکی از مهمترین شهر فرش ایران می باشد و برای خرید فرش می توانید از میان  فرش طرح 700 شانه  ،  فرش 500 شانه  ،  فرش 700 شانه تراکم 2550  ،  فرش 700 شانه  ،   فرش 700 شانه تراکم 3000  ،  فرش 1000 شانه تراکم 3000  ،  فرش 1000 شانه تراکم 3600  ،  فرش 1200 شانه تراکم 3600  انتخاب کنید که با قیمت تخفیفی و فرش تولیدی است.  ارسال رایگان فرش ، ضمانت ده ساله و در  خرید فرش کاشان  ارائه می گردد . تمامی ابعاد استاندارد فرش ماشینی به صورت  قالیچه فرش  و  کناره فرش  در سایت خرید فرش ماشینی عرضه می شود. نمونه رنگ بندی های پرفروش دکوراسیون فرش مثل  فرش سرمه ای  ،  فرش کرم  فرش گردویی  ،  فرش روناسی  فرش آبی فیروزه ای   فرش بادامی  است که در مجموعه بازار فرش با ابعاد  فرش 12 متری  ،  فرش 9 متری  ،  فرش 6 متری  و قالیچه و کناره تولید می شود.  کارخانه فرش  و  قالی کاشان  بزرگترین مجوعه تولید فرش و سایت این بازار فرش بزرگترین  فروشگاه اینترنتی فرش  ایران است .  برای کلیه امور  صادرات فرش  و  خرید عمده فرش  می توانید با قسمت پشتیبانی تماس حاصل کنید.