فرش ماشینی در صنعت صادرات

impact-carpet-export-industry.jpg

صنعت فرش ماشینی در تار و پود زندگی و معیشتی مردم کاشان تنیده شده است . قالی بافی تنها هنری است که ضمن داشتن جنبه صددرصد هنری ، صنعتی پایه گذار برای اقتصاد خانواده و تجارت و همچنین صنعتی سودبخش می باشد . بدون شک شهر کاشان از زمانهای دور ، بازار فروش ایران در هر دو حالت سنتی و مدرن یکی از موثرترین بازارها در اقتصاد کشور بوده که با وسعتی کم نظیر از عمده ترین مرکز مبادلات و گسترش اقتصادی می باشد . از قرن هفدهم فرشهای کاشان به دلیل مرغوبیت و ظرافتش مشهور شد . و پس از آن که به تدریج دستگاههای بافندگی وارد کشور شد بافت سنتی جای خود را به بافت ماشینی داده و حتی در زمینه تولید فرش ماشینی به یکی از قطبهای این صنعت تبدیل گردید . به گفته یکی از دوستان که در نمایشگاههای اولیه واندویل در بلژیک شرکت کرده بود اروپاییان نام " کاشان " را جدای از نام ایران به عنوان مرکز تولید فرش ماشینی می دانند . در ادامه این مقاله به صورت کامل تاثیر فرش ماشینی در صنعت صادرات قرار داده شده است که می توانید آن را مشاهده کنید .

 

1- اشتغال صنعت فرش ماشینی کشور

بیش از 75 درصد از تولید ، سرمایه گذری و اشتغال صنعت فرش ماشینی کشور در منطقه کاشان و آران و بیدگل است و حدود دو سوم از جمعیت این شهرستانها از بخش صنعت امرار معاش می کنند . البته قرار گرفتن این میزان از یک صنعت در یک منطقه نوعی تهدید هم محسوب می شود . به دلیل اینکه اگر مشکلی در این صنعت پیش بیاید با چالش مواجه خواهیم شد . به نگاهی اجمالی به مشاغل خانوارهای کاشان می بینیم که شغل اکثر سرپرستان خانوارها بطور مستقیم یا غیر مستقیم به فرش ماشینی و صنایع مربوط می شود . با وجود صدها کارخانه در سطح منطقه از کاشان به عنوان شهری پویا و زنده می توان نام برد . کاشان در زمینه علمی همه ظرفیتهای لازم در زمینه فرش را دارد . در زمینه طراحی و رنگ آمیزی برجسته است و در همه مراحل تولیدی فرش ، چه دستباف و چه ماشینی  از حوزه انرژی ارزان قیمت و نیروی کار ماهر استفاده می کند . در ادامه نیز باید بیان داشت که محصولات فرش ماشینی به روز ترین صنعت در این شهرستان است .

 

2- تاثیر فرش ماشینی در صنعت صادرات

در بین صادرات غیر نفتی کشور ، فرش دستباف در سالهای گذشته و فرش ماشینی در سالهای اخیر همواره در مقام اول قرار داشته و سهمی بیش از 25 درصد از صادرات غیرنفتی را تشکیل داده است و البته فرش ماشینی به روز ترین صنعت در شهرستان کاشان است . وابستگی صنایع به بخش خصوصی از ویژگیهای بارز منطقه کاشان و آران و بیدگل است که با کمترین ظرفیت ، وضعیت اشتغالش بسیار زیادی را نیز فراهم ساخته است.

برچسب :
'صنعت فرش ماشینی' , 'فرش ماشینی'
نـظـرات
نام و نام خانوادگی : *
عنوان مطلب :
نظر شما : *
دیگر مطالب کاربردی
ویژگی های فرش ماشینی نخ هیت ست
شاخص انتخاب فرش ماشینی چیست ؟
فرش ماشینی از بافت تا خرید
فروش ويژه و عيدانه کالا فرش
نکته خرید انواع فرش ماشینی و دستباف
ادامه
نماد اعتماد الکترونیک
ستاد ساماندهی
logo-samandehi
clear-bug-div
 فرش کاشان فروشگاه فرش کاشان فرش نگین مشهد کارخانه فرش کاشان تولید کننده و ارائه دهنده فرش ماشینی کاشان است که مجموعه تولیدات صنایع فرش کاشان را با اختلاف 20 تا 40 درصدی نسبت به بازار فرش و نمایشگاه های معتبر فرش به صورت بی واسطه تقدیم هموطنان عزیز میکند .کاشان به عنوان قطب صادرات فرش ماشینی مهمترین شهر فرش ایران می باشد و برای خرید فرش می توانید از میان فرش طرح 700 شانه ، فرش 500 شانه ، فرش 700 شانه تراکم 2550 ، فرش 700 شانه تراکم 2700 ، فرش 700 شانه تراکم 3000 شانه نما ، فرش 1000 شانه تراکم 3000 ، فرش 1000 شانه تراکم 3600 ، فرش 1200 شانه تراکم 3600 انتخاب کنید که با قیمت فرش تولیدی است ارسال رایگان فرش ، ضمانت ده ساله و یک سال بیمه ایران در فروش فرش کاشان ارائه می گردد . تمامی ابعاد استاندارد فرش ماشینی به صورت قالیچه فرش و کناره فرش در سایت فرش کاشان عرضه می شود. نمونه رنگ بندی های پرفروش دکوراسیون فرش مثل فرش سرمه ای ، فرش کرم ، فرش روناسی ، فرش گردویی ، فرش آبی فیروزه ای ، فرش آبی کاربنی ، فرش بادامی یا فرش نسکافه ای است که در مجموعه بازار فرش کاشان با ابعاد فرش 12 متری ، فرش 9 متری ، فرش 6 متری و قالیچه و کناره تولید می شود. کارخانه فرش ماشینی کاشان بزرگترین مجوعه تولید فرش و سایت این بازار فرش بزرگترین فروشگاه اینترنتی فرش ایران است .