تولید فرش ماشینی چهل تیکه

about-40-piece-carpet.jpg

فرش ایرانی از ابتدای تاریخ مورد توجه مردم جهان بوده است . نقشه های منحصر به فرد ، بافت خاص و پر قدمت و غیره باعث شده تا روح این هنر متعلق به ایران باشد. در این مطلب درباره اینکه فرش ماشینی چهل تیکه چیست توضیح کاملی داده شده است تا شما اگر بخواهید خرید اینترنتی این فرش ماشینی را انجام بدهید ، تمامی موارد را درباره آن بدانید.

 

1- دلیل توجه به فرش کلاژ

دنیا غالبا به دنبال فرش ایران و فرش کاشان می باشد که کارخانجات با توجه به این علائق و توجهی که داشتند دست به تولید فرش ماشینی چهل تیکه زدند که به تکه دوزی شده ، پچ ورک نیز معروف است . فرش کلاژ از دوختن تکه های فرش معروف مثل فرش کاشان ، تبریز و غیره به دست آمده است . شاید یکی از دلایل جذابیت این نوع فرش به خاطر عدد 40 باشد به این دلیل که چهل عددی مقدس و اسرار آمیز برای ادیان اسلام ، مسیحیت و غیره است .

 

2- قدمت این هنر

اما قبل از کارخانجات این هنر به صورت دستبافت وجود داشته که به توضیح آن می پردازیم . از این هنر در گذشته به نام خاتم دوزی ، لندره دوزی نیز یاد می شود با توجه به اسناد و آثار به دست آمده قدمت این هنر را به زمان سلجوقیان نسبت می دهند . بدین صورت که افراد با دقت تمام پارچه ها را کنار هم قرار داده و روی بخیه ها را گلدوزی می کردند . برخی افراد برای مصارف شخصی و غیر قابل مصرف بودن سایر پارچه دست به اینکار می زدند و گاهی افراد برای دستمزدی که به ازای این فعالیت دریافت می نمودند این هنر را استفاده می نمودند . این هنر در گذشته در مصارف مختلفی مثل رویه کرسی ، سجاده ، رویه پشتی و غیره به کار برده می شد و در شهرهای مثل کاشان ، تبریز ، کردستان ، یزد رواج داشته است .

 

3- فرش دستباف چهل تیکه و فرش دستبافت ماشینی

به علت اصالت و زیبایی فرش ایرانی برای حفظ آن در فرش چهل تکه دستبافت ، قالیهای دستبافت جمع آوری می شود ، پس از شستشو و رنگ آمیزی قطعه های سالم در کنار هم قرار داده شده و دوخته می شود. عموما جنس این نوع فرش از پشم است . با گذشت زمان و استقبال مردم توجه کارخانجات به این نمونه زیاد شد که در نهایت توانستند با استفاده ماشین های تافینگ به این مدل دست پیدا کنند که این امر خود باعث کاهش قیمت فرش چهل تکه شد و استفاده از آن متداول تر گردید به صورتی که در ادارات و هتل ها به وفور می توان آن را یافت و ب حدی این پیشرفت ادامه داشته که می تواند براساس سفارش مشتری بافته شود.

برچسب :
'فرش ماشینی' , 'فرش کاشان' , 'فرش ماشینی چهل تیکه'
نـظـرات
نام و نام خانوادگی : *
عنوان مطلب :
نظر شما : *
دیگر مطالب کاربردی
نخ هیت ست در فرش ماشینی
علت معروف شدن فرش ایرانی چیست؟
قوانین پهن کردن فرش
چیدمان فرش در منزل
شهر فرش کاشان
ادامه
نماد اعتماد الکترونیک
ستاد ساماندهی
logo-samandehi
clear-bug-div
 فرش کاشان فروشگاه فرش کاشان فرش نگین مشهد کارخانه فرش کاشان تولید کننده و ارائه دهنده فرش ماشینی کاشان است که مجموعه تولیدات صنایع فرش کاشان را با اختلاف 20 تا 40 درصدی نسبت به بازار فرش و نمایشگاه های معتبر فرش به صورت بی واسطه تقدیم هموطنان عزیز میکند .کاشان به عنوان قطب صادرات فرش ماشینی مهمترین شهر فرش ایران می باشد و برای خرید فرش می توانید از میان فرش طرح 700 شانه ، فرش 500 شانه ، فرش 700 شانه تراکم 2550 ، فرش 700 شانه تراکم 2700 ، فرش 700 شانه تراکم 3000 شانه نما ، فرش 1000 شانه تراکم 3000 ، فرش 1000 شانه تراکم 3600 ، فرش 1200 شانه تراکم 3600 انتخاب کنید که با قیمت فرش تولیدی است ارسال رایگان فرش ، ضمانت ده ساله و یک سال بیمه ایران در فروش فرش کاشان ارائه می گردد . تمامی ابعاد استاندارد فرش ماشینی به صورت قالیچه فرش و کناره فرش در سایت فرش کاشان عرضه می شود. نمونه رنگ بندی های پرفروش دکوراسیون فرش مثل فرش سرمه ای ، فرش کرم ، فرش روناسی ، فرش گردویی ، فرش آبی فیروزه ای ، فرش آبی کاربنی ، فرش بادامی یا فرش نسکافه ای است که در مجموعه بازار فرش کاشان با ابعاد فرش 12 متری ، فرش 9 متری ، فرش 6 متری و قالیچه و کناره تولید می شود. کارخانه فرش ماشینی کاشان بزرگترین مجوعه تولید فرش و سایت این بازار فرش بزرگترین فروشگاه اینترنتی فرش ایران است .