تفاوت گره فرش دستباف گونه و فرش دستبافت

handmade-carpet.jpg

روز به روز تعداد افرادی که نحوه ی بافت قالی را میدانند در حال کم شدن است و با توجه به زمان و انرژی که باید برای بافت قالی دستبافت صرف شود تولید این قالی بسیار سرعت پایین تری نسبت به رقیب خود یعنی فرش ماشینی دارد . شاید یکی از دلایل افزایش قیمت قالی دستبافت زمان تولید بسیار بالای آن باشد اما این دلیل واقعی برای قیمت بالای این محصول زیبا نیست . با آمدن دستگاه های پیشرفته در صنعت تولید فرش دستبافت گونه قالی هایی زیبا به بازار عرضه شد در حالیکه این قالی ها دارای کیفیت لازم و قیمت ناسب نیز بودند . توضیحات کامل درباره اینکه تفاوت فرش ماشینی دستبافت گونه با دستباف چیست و چرا باید نوع دستباف گونه فرش ماشینی را بخریم .

 

1- تفاوت گره فرش دستباف گونه و فرش دستبافت

در توضیحات مربوط به فرش ماشینی دستبافت گونه گره به دور یک نخ به صورت U شکل بسته میشود به همین دلیل اگر چسب فرشها به هر دلیلی از بین برود ، استحکام آن از بین رفته و گره های آن نیز از بین می رود. اما در قالی دستبافت نخ به دور چله گره می خورد و این امر باعث دوام بیشتر نیز می شود . علاوه براین در این مدل نمای خاص و منحصر به فردی دارد که حتی از دور نیز می تواند انسان را جذب نماید .

 

2- درباره فرش دستبافت گونه

فرش دستبافت گونه نوعی از قالیهای ماشینی است اما بیشترین شباهت را به قالی دستبافت دارد . هرچه یک فرش شانه و تراکم بالاتری داشته باشد از زیبایی و استحکام بیشتری برخوردار است . بیشتر به فرشهای 1000 شانه و 1200 شانه دستبافت گونه گفته می شود . با توجه به پیشرفت تکنولوژی دستگاه ها می توانند به ظرافت بالایی در تولید فرش برسند ، به صورتیکه در فرش دستباف گونه از نوع خاصی نخ که نازکتر نسبت به سایر  انواع آن است در بافت استفاده کند . به همین دلیل با توجه نزدیکی گره ها بهم و ساختاری که دارد ، شباهت آنرا به فرش دستبافت بسیار نزدیک نموده تا حدی که حتی در صورت از بین رفتن چسب فرشها ، ساختارش  بدون تغییر می ماند . همچنین زیبایی این آن باعث شده تا طرفداران زیادی به خود بگیرد . به خصوص فرش دستبافت گونه کاشان که جز اولین ها و بهترین های جهان است . و از لحاظ قیمت هم در سطح مناسبی بین قالی دستبافت و قالی ماشینی قرار دارد .

برچسب :
'فرش دستبافت گونه' , 'فرش ماشینی دستبافت گونه' , 'فرش دستبافت گونه کاشان' , 'فرش ماشینی'
نـظـرات
نام و نام خانوادگی : *
عنوان مطلب :
نظر شما : *
دیگر مطالب کاربردی
انتخاب فرش ماشینی مناسب مکان
فرش دستباف گونه یا فرش معمولی؟
درباره آهار فرش ماشینی
اهمیت فرش ایران در جهان
انتخاب بهترین فرش در یک نگاه کلی
ادامه
نماد اعتماد الکترونیک
ستاد ساماندهی
logo-samandehi
clear-bug-div
 فرش کاشان فروشگاه فرش کاشان فرش نگین مشهد کارخانه فرش کاشان تولید کننده و ارائه دهنده فرش ماشینی کاشان است که مجموعه تولیدات صنایع فرش کاشان را با اختلاف 20 تا 40 درصدی نسبت به بازار فرش و نمایشگاه های معتبر فرش به صورت بی واسطه تقدیم هموطنان عزیز میکند .کاشان به عنوان قطب صادرات فرش ماشینی مهمترین شهر فرش ایران می باشد و برای خرید فرش می توانید از میان فرش طرح 700 شانه ، فرش 500 شانه ، فرش 700 شانه تراکم 2550 ، فرش 700 شانه تراکم 2700 ، فرش 700 شانه تراکم 3000 شانه نما ، فرش 1000 شانه تراکم 3000 ، فرش 1000 شانه تراکم 3600 ، فرش 1200 شانه تراکم 3600 انتخاب کنید که با قیمت فرش تولیدی است ارسال رایگان فرش ، ضمانت ده ساله و یک سال بیمه ایران در فروش فرش کاشان ارائه می گردد . تمامی ابعاد استاندارد فرش ماشینی به صورت قالیچه فرش و کناره فرش در سایت فرش کاشان عرضه می شود. نمونه رنگ بندی های پرفروش دکوراسیون فرش مثل فرش سرمه ای ، فرش کرم ، فرش روناسی ، فرش گردویی ، فرش آبی فیروزه ای ، فرش آبی کاربنی ، فرش بادامی یا فرش نسکافه ای است که در مجموعه بازار فرش کاشان با ابعاد فرش 12 متری ، فرش 9 متری ، فرش 6 متری و قالیچه و کناره تولید می شود. کارخانه فرش ماشینی کاشان بزرگترین مجوعه تولید فرش و سایت این بازار فرش بزرگترین فروشگاه اینترنتی فرش ایران است .