تفاوت گره فرش دستباف گونه و فرش دستبافت

handmade-carpet.jpg

روز به روز تعداد افرادی که نحوه ی بافت قالی را میدانند در حال کم شدن است و با توجه به زمان و انرژی که باید برای بافت قالی دستبافت صرف شود تولید این قالی بسیار سرعت پایین تری نسبت به رقیب خود یعنی فرش ماشینی دارد . شاید یکی از دلایل افزایش قیمت قالی دستبافت زمان تولید بسیار بالای آن باشد اما این دلیل واقعی برای قیمت بالای این محصول زیبا نیست . با آمدن دستگاه های پیشرفته در صنعت تولید فرش دستبافت گونه قالی هایی زیبا به بازار عرضه شد در حالیکه این قالی ها دارای کیفیت لازم و قیمت ناسب نیز بودند . توضیحات کامل درباره اینکه تفاوت فرش ماشینی دستبافت گونه با دستباف چیست و چرا باید نوع دستباف گونه فرش ماشینی را بخریم .

 

1- تفاوت گره فرش دستباف گونه و فرش دستبافت

در توضیحات مربوط به فرش ماشینی دستبافت گونه گره به دور یک نخ به صورت U شکل بسته میشود به همین دلیل اگر چسب فرشها به هر دلیلی از بین برود ، استحکام آن از بین رفته و گره های آن نیز از بین می رود. اما در قالی دستبافت نخ به دور چله گره می خورد و این امر باعث دوام بیشتر نیز می شود . علاوه براین در این مدل نمای خاص و منحصر به فردی دارد که حتی از دور نیز می تواند انسان را جذب نماید .

 

2- درباره فرش دستبافت گونه

فرش دستبافت گونه نوعی از قالیهای ماشینی است اما بیشترین شباهت را به قالی دستبافت دارد . هرچه یک فرش شانه و تراکم بالاتری داشته باشد از زیبایی و استحکام بیشتری برخوردار است . بیشتر به فرشهای 1000 شانه و 1200 شانه دستبافت گونه گفته می شود . با توجه به پیشرفت تکنولوژی دستگاه ها می توانند به ظرافت بالایی در تولید فرش برسند ، به صورتیکه در فرش دستباف گونه از نوع خاصی نخ که نازکتر نسبت به سایر  انواع آن است در بافت استفاده کند . به همین دلیل با توجه نزدیکی گره ها بهم و ساختاری که دارد ، شباهت آنرا به فرش دستبافت بسیار نزدیک نموده تا حدی که حتی در صورت از بین رفتن چسب فرشها ، ساختارش  بدون تغییر می ماند . همچنین زیبایی این آن باعث شده تا طرفداران زیادی به خود بگیرد . به خصوص فرش دستبافت گونه کاشان که جز اولین ها و بهترین های جهان است . و از لحاظ قیمت هم در سطح مناسبی بین قالی دستبافت و قالی ماشینی قرار دارد .

برچسب :
'فرش دستبافت گونه' , 'فرش ماشینی دستبافت گونه' , 'فرش دستبافت گونه کاشان' , 'فرش ماشینی'
نـظـرات
نام و نام خانوادگی : *
عنوان مطلب :
نظر شما : *
دیگر مطالب کاربردی
فرش های طرح 700 شانه چه خصوصیاتی دارند
نقشه و طرح فرش ایرانی
طرح فرش ماشینی کاشان
فرش سرمه ای رنگ یا رنگ تیره
فرش های مدرن و فانتزی
ادامه
نماد اعتماد الکترونیک
ستاد ساماندهی
logo-samandehi
clear-bug-div
 فرش کاشان   با ارائه ی بستری مناسب با نام  فروشگاه فرش کاشان   برای  خرید فرش ماشینی   شرکت های  تولید فرش   درجه یک از جمله فرش نگین مشهد ، کارخانه فرش کاشان ، زمرد کاشان ، فرش یلدای کویر ، ستاره کویر ، فرش مشهد تولید کننده و ارائه دهنده  فرش ماشینی کاشان  است که مجموعه تولیدات  صنایع فرش ایران  را با اختلاف 20 تا 40 درصدی نسبت به  بازار فرش  و نمایشگاه های معتبر فرش ماشینی به صورت بی واسطه تقدیم هموطنان عزیز میکند .کاشان به عنوان قطب  صادرات فرش ماشینی  یکی از مهمترین شهر فرش ایران می باشد و برای خرید فرش می توانید از میان  فرش طرح 700 شانه  ،  فرش 500 شانه  ،  فرش 700 شانه تراکم 2550  ،  فرش 700 شانه  ،   فرش 700 شانه تراکم 3000  ،  فرش 1000 شانه تراکم 3000  ،  فرش 1000 شانه تراکم 3600  ،  فرش 1200 شانه تراکم 3600  انتخاب کنید که با قیمت تخفیفی و فرش تولیدی است.  ارسال رایگان فرش ، ضمانت ده ساله و در  خرید فرش کاشان  ارائه می گردد . تمامی ابعاد استاندارد فرش ماشینی به صورت  قالیچه فرش  و  کناره فرش  در سایت خرید فرش ماشینی عرضه می شود. نمونه رنگ بندی های پرفروش دکوراسیون فرش مثل  فرش سرمه ای  ،  فرش کرم  فرش گردویی  ،  فرش روناسی  فرش آبی فیروزه ای   فرش بادامی  است که در مجموعه بازار فرش با ابعاد  فرش 12 متری  ،  فرش 9 متری  ،  فرش 6 متری  و قالیچه و کناره تولید می شود.  کارخانه فرش  و  قالی کاشان  بزرگترین مجوعه تولید فرش و سایت این بازار فرش بزرگترین  فروشگاه اینترنتی فرش  ایران است .  برای کلیه امور  صادرات فرش  و  خرید عمده فرش  می توانید با قسمت پشتیبانی تماس حاصل کنید.