تفاوت گره فرش دستباف گونه و فرش دستبافت

handmade-carpet.jpg

روز به روز تعداد افرادی که نحوه ی بافت قالی را میدانند در حال کم شدن است و با توجه به زمان و انرژی که باید برای بافت قالی دستبافت صرف شود تولید این قالی بسیار سرعت پایین تری نسبت به رقیب خود یعنی فرش ماشینی دارد . شاید یکی از دلایل افزایش قیمت قالی دستبافت زمان تولید بسیار بالای آن باشد اما این دلیل واقعی برای قیمت بالای این محصول زیبا نیست . با آمدن دستگاه های پیشرفته در صنعت تولید فرش دستبافت گونه قالی هایی زیبا به بازار عرضه شد در حالیکه این قالی ها دارای کیفیت لازم و قیمت ناسب نیز بودند . توضیحات کامل درباره اینکه تفاوت فرش ماشینی دستبافت گونه با دستباف چیست و چرا باید نوع دستباف گونه فرش ماشینی را بخریم .

 

1- تفاوت گره فرش دستباف گونه و فرش دستبافت

در توضیحات مربوط به فرش ماشینی دستبافت گونه گره به دور یک نخ به صورت U شکل بسته میشود به همین دلیل اگر چسب فرشها به هر دلیلی از بین برود ، استحکام آن از بین رفته و گره های آن نیز از بین می رود. اما در قالی دستبافت نخ به دور چله گره می خورد و این امر باعث دوام بیشتر نیز می شود . علاوه براین در این مدل نمای خاص و منحصر به فردی دارد که حتی از دور نیز می تواند انسان را جذب نماید .

 

2- درباره فرش دستبافت گونه

فرش دستبافت گونه نوعی از قالیهای ماشینی است اما بیشترین شباهت را به قالی دستبافت دارد . هرچه یک فرش شانه و تراکم بالاتری داشته باشد از زیبایی و استحکام بیشتری برخوردار است . بیشتر به فرشهای 1000 شانه و 1200 شانه دستبافت گونه گفته می شود . با توجه به پیشرفت تکنولوژی دستگاه ها می توانند به ظرافت بالایی در تولید فرش برسند ، به صورتیکه در فرش دستباف گونه از نوع خاصی نخ که نازکتر نسبت به سایر  انواع آن است در بافت استفاده کند . به همین دلیل با توجه نزدیکی گره ها بهم و ساختاری که دارد ، شباهت آنرا به فرش دستبافت بسیار نزدیک نموده تا حدی که حتی در صورت از بین رفتن چسب فرشها ، ساختارش  بدون تغییر می ماند . همچنین زیبایی این آن باعث شده تا طرفداران زیادی به خود بگیرد . به خصوص فرش دستبافت گونه کاشان که جز اولین ها و بهترین های جهان است . و از لحاظ قیمت هم در سطح مناسبی بین قالی دستبافت و قالی ماشینی قرار دارد .

برچسب :
'فرش دستبافت گونه' , 'فرش ماشینی دستبافت گونه' , 'فرش دستبافت گونه کاشان' , 'فرش ماشینی'
نـظـرات
نام و نام خانوادگی : *
عنوان مطلب :
نظر شما : *
دیگر مطالب کاربردی
مشخصات فنی فرش ماشینی
فروش ويژه و عيدانه کالا فرش
طرح فرش ماشینی کاشان
اطلاعات درباره فرش ماشینی
انواع گره در فرش بافی
ادامه
نماد اعتماد الکترونیک
ستاد ساماندهی
logo-samandehi
clear-bug-div
 فرش کاشان فروشگاه فرش کاشان فرش نگین مشهد کارخانه فرش کاشان تولید کننده و ارائه دهنده فرش ماشینی کاشان است که مجموعه تولیدات صنایع فرش کاشان را با اختلاف 20 تا 40 درصدی نسبت به بازار فرش و نمایشگاه های معتبر فرش به صورت بی واسطه تقدیم هموطنان عزیز میکند .کاشان به عنوان قطب صادرات فرش ماشینی مهمترین شهر فرش ایران می باشد و برای خرید فرش می توانید از میان فرش طرح 700 شانه ، فرش 500 شانه ، فرش 700 شانه تراکم 2550 ، فرش 700 شانه تراکم 2700 ، فرش 700 شانه تراکم 3000 شانه نما ، فرش 1000 شانه تراکم 3000 ، فرش 1000 شانه تراکم 3600 ، فرش 1200 شانه تراکم 3600 انتخاب کنید که با قیمت فرش تولیدی است ارسال رایگان فرش ، ضمانت ده ساله و یک سال بیمه ایران در فروش فرش کاشان ارائه می گردد . تمامی ابعاد استاندارد فرش ماشینی به صورت قالیچه فرش و کناره فرش در سایت فرش کاشان عرضه می شود. نمونه رنگ بندی های پرفروش دکوراسیون فرش مثل فرش سرمه ای ، فرش کرم ، فرش روناسی ، فرش گردویی ، فرش آبی فیروزه ای ، فرش آبی کاربنی ، فرش بادامی یا فرش نسکافه ای است که در مجموعه بازار فرش کاشان با ابعاد فرش 12 متری ، فرش 9 متری ، فرش 6 متری و قالیچه و کناره تولید می شود. کارخانه فرش ماشینی کاشان بزرگترین مجوعه تولید فرش و سایت این بازار فرش بزرگترین فروشگاه اینترنتی فرش ایران است .