انتخاب فرش ماشینی مناسب مکان

how-choose-right-carpet.jpg

با توجه به اینکه فرش ماشینی از وسایل مهم خانه است، می تواند تاثیر بسیار مهمی بر زیبایی خانه داشته باشد . اما فقط زیبایی قالی ملاکی برای انتخاب ان نیست و فاکتور های مختلفی وجود دارد که باید در همگام خردید ان دقت کنید . در این مطلب قصد داریم در مورد نحوه انتخاب فرش ماشینی مناسب مکان به همراه موارد ضروری که در این مورد باید بدانید صحبت کنیم و نکانتی در مورد ان برای شما بازگو کنیم .

 

1- سبک چیدمان منزل و فرش

قبل ار انتخاب و خرید فرش ماشینی برای منزلتان ابتدا باید بررسی کنید که نوع چیدمان منزلتان چگونه است . به طور معمول در ایران چند سبک وجود دارد که شامل کلاسیک ، مدرن و فانتزی می باشد . در گاهی موارد دکوراسیون داخلی می تواند ترکیبی از موارد بالا باشد . اگر سبک خانه شما سنتی و کلاسیک است از فرش های مدرن و فانتزی استفاده نکنید . زیرا این دو سبک در تضاد با یکدیگر هستند . هر چند که امروزه ترکیبی از سبک  مدرن و سنتی در خانه های امروزی استفاده می شود . استفاده از فرشهای با سبک سنتی ایرانی که دارای نقش های شلوغ و پر از گل هستند برای خانه های مدرن توضیه نمی شود . برای خانه های سنتی از گلیم و فرش ماشینی ایرانیی برای آن مکان استفاده کنید . امروزه کارخانه های تولید فرش ماشینی از طرح های مدرن در قالیهای خود استفاده می کنند . از ویژگی های این قالی ها می توان به براق بودن رنگ آنها اشاره کرد . در فرش ماشینی از طرح های همچون مربع و مستطیل استفاده می شود .

 

1-1- اندازه و رنگ فرش ماشینی

برای انتخاب یک فرش مناسب ابتدا باید به طور دقیق محل مورد نظر را اندازه بگیرید و سپس کاربرد آن را در ان محل در نظر داشته باشید . به این نکنه دقت داشته باشید که فرشتان باید کمی ازان فضا کوچکتر باشد . برای مثال برای یک اتاق 12 متری قالی ای یا ابعاد 9 متری در نظر بگیرید  در غیر این صورت باید لبه های ان را تا بزنید . باید برای حاشیه های دور اتاق فضای خالی در نظر بگرید تا بتواند در آن جا مجسمه ، جا لباسی و یا گلدان قرار بدهید . بعد از انتخاب طرح و نقش و اندازه آن ، حال به سراغ ست کردن رنگ فرش با فضای خانه تان بروید . به طور کلی 3 دسته رنگ وجود ، رنگ سرد ، گرم ،و خنثی . به رنگ های هم چون قرمز و نارنجی که انرژی بخش هستند رنگ های گرم می گونید . در مقابل رنگ های ابی و سبز دارای روحی سرد دارند که برای اتاق خواب بسیار مناسب است . رنگ های هم مثل خاکستری و سفید به  رنگ های خنثی معروف هستند . توصیه شده است که رنگ فرشتان تیره تر از مبلمان باشد و حالتی گرم تر داشته باشد . 

 

1-1-1- فرش اتاق خواب و آشپزخانه

در قدم اول برای مکانی مانند آشپزخانه فرش پرز بلند و متراکم و گران قیمت استفاده نکنید . آشپزخانه یکی از محل های است که همواره ممکن است مورد کثیفی و الودگی قرار بگیرد . ذرات روغن و اب به عمق قالی نفوذ می کند و باعث از بین رفتن ریشه های قالی می شود . همچنین این الودگی ها مکانی مناسبی برای رشد میکروب ها است که می تواند به تولیید بیمار منجر شود . مورد بعدی که باید در نظر داشته باشید این است که فرش شما باید قابلیت شسته شدن را داشته باشد و بعد مدتی شکل خود را از دست ندهد . اتاق خواب مکانی است برای استراحت کردن و رفت و امد زیادی در ان نمی شود، پس برای این اتاق یک فرش لطیف و نرم انتخاب کنید . در انتخاب رنگ ان دقت کنید ، رنگ های روشن و سرد گزینه مناسبی برای اتافق خواب است .

برچسب :
'خرید فرش ماشینی' , 'فرش ماشینی' , 'فرش مناسب' , 'فرش لطیف و نرم' , 'فرش پرز بلند'
نـظـرات
نام و نام خانوادگی : *
عنوان مطلب :
نظر شما : *
دیگر مطالب کاربردی
خرید فرش ماشینی از کارخانه
تولید فرش کارخانجات فرش کاشان
خرید فرش ماشینی صادراتی کاشان
درباره نگهداری فرش ماشینی کاشان
روش های خانگی تمیز کردن فرش
ادامه
نماد اعتماد الکترونیک
ستاد ساماندهی
logo-samandehi
clear-bug-div
 فرش کاشان   با ارائه ی بستری مناسب با نام  فروشگاه فرش کاشان   برای  خرید فرش ماشینی   شرکت های  تولید فرش   درجه یک از جمله فرش نگین مشهد ، کارخانه فرش کاشان ، زمرد کاشان ، فرش یلدای کویر ، ستاره کویر ، فرش مشهد تولید کننده و ارائه دهنده  فرش ماشینی کاشان  است که مجموعه تولیدات  صنایع فرش ایران  را با اختلاف 20 تا 40 درصدی نسبت به  بازار فرش  و نمایشگاه های معتبر فرش ماشینی به صورت بی واسطه تقدیم هموطنان عزیز میکند .کاشان به عنوان قطب  صادرات فرش ماشینی  یکی از مهمترین شهر فرش ایران می باشد و برای خرید فرش می توانید از میان  فرش طرح 700 شانه  ،  فرش 500 شانه  ،  فرش 700 شانه تراکم 2550  ،  فرش 700 شانه  ،   فرش 700 شانه تراکم 3000  ،  فرش 1000 شانه تراکم 3000  ،  فرش 1000 شانه تراکم 3600  ،  فرش 1200 شانه تراکم 3600  انتخاب کنید که با قیمت تخفیفی و فرش تولیدی است.  ارسال رایگان فرش ، ضمانت ده ساله و در  خرید فرش کاشان  ارائه می گردد . تمامی ابعاد استاندارد فرش ماشینی به صورت  قالیچه فرش  و  کناره فرش  در سایت خرید فرش ماشینی عرضه می شود. نمونه رنگ بندی های پرفروش دکوراسیون فرش مثل  فرش سرمه ای  ،  فرش کرم  فرش گردویی  ،  فرش روناسی  فرش آبی فیروزه ای   فرش بادامی  است که در مجموعه بازار فرش با ابعاد  فرش 12 متری  ،  فرش 9 متری  ،  فرش 6 متری  و قالیچه و کناره تولید می شود.  کارخانه فرش  و  قالی کاشان  بزرگترین مجوعه تولید فرش و سایت این بازار فرش بزرگترین  فروشگاه اینترنتی فرش  ایران است .  برای کلیه امور  صادرات فرش  و  خرید عمده فرش  می توانید با قسمت پشتیبانی تماس حاصل کنید.