انتخاب فرش ماشینی مناسب مکان

how-choose-right-carpet.jpg

با توجه به اینکه فرش ماشینی از وسایل مهم خانه است، می تواند تاثیر بسیار مهمی بر زیبایی خانه داشته باشد . اما فقط زیبایی قالی ملاکی برای انتخاب ان نیست و فاکتور های مختلفی وجود دارد که باید در همگام خردید ان دقت کنید . در این مطلب قصد داریم در مورد نحوه انتخاب فرش ماشینی مناسب مکان به همراه موارد ضروری که در این مورد باید بدانید صحبت کنیم و نکانتی در مورد ان برای شما بازگو کنیم .

 

1- سبک چیدمان منزل و فرش

قبل ار انتخاب و خرید فرش ماشینی برای منزلتان ابتدا باید بررسی کنید که نوع چیدمان منزلتان چگونه است . به طور معمول در ایران چند سبک وجود دارد که شامل کلاسیک ، مدرن و فانتزی می باشد . در گاهی موارد دکوراسیون داخلی می تواند ترکیبی از موارد بالا باشد . اگر سبک خانه شما سنتی و کلاسیک است از فرش های مدرن و فانتزی استفاده نکنید . زیرا این دو سبک در تضاد با یکدیگر هستند . هر چند که امروزه ترکیبی از سبک  مدرن و سنتی در خانه های امروزی استفاده می شود . استفاده از فرشهای با سبک سنتی ایرانی که دارای نقش های شلوغ و پر از گل هستند برای خانه های مدرن توضیه نمی شود . برای خانه های سنتی از گلیم و فرش ماشینی ایرانیی برای آن مکان استفاده کنید . امروزه کارخانه های تولید فرش ماشینی از طرح های مدرن در قالیهای خود استفاده می کنند . از ویژگی های این قالی ها می توان به براق بودن رنگ آنها اشاره کرد . در فرش ماشینی از طرح های همچون مربع و مستطیل استفاده می شود .

 

1-1- اندازه و رنگ فرش ماشینی

برای انتخاب یک فرش مناسب ابتدا باید به طور دقیق محل مورد نظر را اندازه بگیرید و سپس کاربرد آن را در ان محل در نظر داشته باشید . به این نکنه دقت داشته باشید که فرشتان باید کمی ازان فضا کوچکتر باشد . برای مثال برای یک اتاق 12 متری قالی ای یا ابعاد 9 متری در نظر بگیرید  در غیر این صورت باید لبه های ان را تا بزنید . باید برای حاشیه های دور اتاق فضای خالی در نظر بگرید تا بتواند در آن جا مجسمه ، جا لباسی و یا گلدان قرار بدهید . بعد از انتخاب طرح و نقش و اندازه آن ، حال به سراغ ست کردن رنگ فرش با فضای خانه تان بروید . به طور کلی 3 دسته رنگ وجود ، رنگ سرد ، گرم ،و خنثی . به رنگ های هم چون قرمز و نارنجی که انرژی بخش هستند رنگ های گرم می گونید . در مقابل رنگ های ابی و سبز دارای روحی سرد دارند که برای اتاق خواب بسیار مناسب است . رنگ های هم مثل خاکستری و سفید به  رنگ های خنثی معروف هستند . توصیه شده است که رنگ فرشتان تیره تر از مبلمان باشد و حالتی گرم تر داشته باشد . 

 

1-1-1- فرش اتاق خواب و آشپزخانه

در قدم اول برای مکانی مانند آشپزخانه فرش پرز بلند و متراکم و گران قیمت استفاده نکنید . آشپزخانه یکی از محل های است که همواره ممکن است مورد کثیفی و الودگی قرار بگیرد . ذرات روغن و اب به عمق قالی نفوذ می کند و باعث از بین رفتن ریشه های قالی می شود . همچنین این الودگی ها مکانی مناسبی برای رشد میکروب ها است که می تواند به تولیید بیمار منجر شود . مورد بعدی که باید در نظر داشته باشید این است که فرش شما باید قابلیت شسته شدن را داشته باشد و بعد مدتی شکل خود را از دست ندهد . اتاق خواب مکانی است برای استراحت کردن و رفت و امد زیادی در ان نمی شود، پس برای این اتاق یک فرش لطیف و نرم انتخاب کنید . در انتخاب رنگ ان دقت کنید ، رنگ های روشن و سرد گزینه مناسبی برای اتافق خواب است .

برچسب :
'خرید فرش ماشینی' , 'فرش ماشینی' , 'فرش مناسب' , 'فرش لطیف و نرم' , 'فرش پرز بلند'
نـظـرات
نام و نام خانوادگی : *
عنوان مطلب :
نظر شما : *
دیگر مطالب کاربردی
شستشوی تابلو فرش ماشینی
تفاوت 700 شانه واقعی با درجه دو
عوامل مهم قیمت فرش ماشینی
نکاتی راجب انتخاب طرح فرش
اختلاف فرش و قالی در چیست
ادامه
نماد اعتماد الکترونیک
ستاد ساماندهی
logo-samandehi
clear-bug-div
 فرش کاشان فروشگاه فرش کاشان فرش نگین مشهد کارخانه فرش کاشان تولید کننده و ارائه دهنده فرش ماشینی کاشان است که مجموعه تولیدات صنایع فرش کاشان را با اختلاف 20 تا 40 درصدی نسبت به بازار فرش و نمایشگاه های معتبر فرش به صورت بی واسطه تقدیم هموطنان عزیز میکند .کاشان به عنوان قطب صادرات فرش ماشینی مهمترین شهر فرش ایران می باشد و برای خرید فرش می توانید از میان فرش طرح 700 شانه ، فرش 500 شانه ، فرش 700 شانه تراکم 2550 ، فرش 700 شانه تراکم 2700 ، فرش 700 شانه تراکم 3000 شانه نما ، فرش 1000 شانه تراکم 3000 ، فرش 1000 شانه تراکم 3600 ، فرش 1200 شانه تراکم 3600 انتخاب کنید که با قیمت فرش تولیدی است ارسال رایگان فرش ، ضمانت ده ساله و یک سال بیمه ایران در فروش فرش کاشان ارائه می گردد . تمامی ابعاد استاندارد فرش ماشینی به صورت قالیچه فرش و کناره فرش در سایت فرش کاشان عرضه می شود. نمونه رنگ بندی های پرفروش دکوراسیون فرش مثل فرش سرمه ای ، فرش کرم ، فرش روناسی ، فرش گردویی ، فرش آبی فیروزه ای ، فرش آبی کاربنی ، فرش بادامی یا فرش نسکافه ای است که در مجموعه بازار فرش کاشان با ابعاد فرش 12 متری ، فرش 9 متری ، فرش 6 متری و قالیچه و کناره تولید می شود. کارخانه فرش ماشینی کاشان بزرگترین مجوعه تولید فرش و سایت این بازار فرش بزرگترین فروشگاه اینترنتی فرش ایران است .