انتخاب فرش ماشینی مناسب مکان

how-choose-right-carpet.jpg

با توجه به اینکه فرش ماشینی از وسایل مهم خانه است، می تواند تاثیر بسیار مهمی بر زیبایی خانه داشته باشد . اما فقط زیبایی قالی ملاکی برای انتخاب ان نیست و فاکتور های مختلفی وجود دارد که باید در همگام خردید ان دقت کنید . در این مطلب قصد داریم در مورد نحوه انتخاب فرش ماشینی مناسب مکان به همراه موارد ضروری که در این مورد باید بدانید صحبت کنیم و نکانتی در مورد ان برای شما بازگو کنیم .

 

1- سبک چیدمان منزل و فرش

قبل ار انتخاب و خرید فرش ماشینی برای منزلتان ابتدا باید بررسی کنید که نوع چیدمان منزلتان چگونه است . به طور معمول در ایران چند سبک وجود دارد که شامل کلاسیک ، مدرن و فانتزی می باشد . در گاهی موارد دکوراسیون داخلی می تواند ترکیبی از موارد بالا باشد . اگر سبک خانه شما سنتی و کلاسیک است از فرش های مدرن و فانتزی استفاده نکنید . زیرا این دو سبک در تضاد با یکدیگر هستند . هر چند که امروزه ترکیبی از سبک  مدرن و سنتی در خانه های امروزی استفاده می شود . استفاده از فرشهای با سبک سنتی ایرانی که دارای نقش های شلوغ و پر از گل هستند برای خانه های مدرن توضیه نمی شود . برای خانه های سنتی از گلیم و فرش ماشینی ایرانیی برای آن مکان استفاده کنید . امروزه کارخانه های تولید فرش ماشینی از طرح های مدرن در قالیهای خود استفاده می کنند . از ویژگی های این قالی ها می توان به براق بودن رنگ آنها اشاره کرد . در فرش ماشینی از طرح های همچون مربع و مستطیل استفاده می شود .

 

1-1- اندازه و رنگ فرش ماشینی

برای انتخاب یک فرش مناسب ابتدا باید به طور دقیق محل مورد نظر را اندازه بگیرید و سپس کاربرد آن را در ان محل در نظر داشته باشید . به این نکنه دقت داشته باشید که فرشتان باید کمی ازان فضا کوچکتر باشد . برای مثال برای یک اتاق 12 متری قالی ای یا ابعاد 9 متری در نظر بگیرید  در غیر این صورت باید لبه های ان را تا بزنید . باید برای حاشیه های دور اتاق فضای خالی در نظر بگرید تا بتواند در آن جا مجسمه ، جا لباسی و یا گلدان قرار بدهید . بعد از انتخاب طرح و نقش و اندازه آن ، حال به سراغ ست کردن رنگ فرش با فضای خانه تان بروید . به طور کلی 3 دسته رنگ وجود ، رنگ سرد ، گرم ،و خنثی . به رنگ های هم چون قرمز و نارنجی که انرژی بخش هستند رنگ های گرم می گونید . در مقابل رنگ های ابی و سبز دارای روحی سرد دارند که برای اتاق خواب بسیار مناسب است . رنگ های هم مثل خاکستری و سفید به  رنگ های خنثی معروف هستند . توصیه شده است که رنگ فرشتان تیره تر از مبلمان باشد و حالتی گرم تر داشته باشد . 

 

1-1-1- فرش اتاق خواب و آشپزخانه

در قدم اول برای مکانی مانند آشپزخانه فرش پرز بلند و متراکم و گران قیمت استفاده نکنید . آشپزخانه یکی از محل های است که همواره ممکن است مورد کثیفی و الودگی قرار بگیرد . ذرات روغن و اب به عمق قالی نفوذ می کند و باعث از بین رفتن ریشه های قالی می شود . همچنین این الودگی ها مکانی مناسبی برای رشد میکروب ها است که می تواند به تولیید بیمار منجر شود . مورد بعدی که باید در نظر داشته باشید این است که فرش شما باید قابلیت شسته شدن را داشته باشد و بعد مدتی شکل خود را از دست ندهد . اتاق خواب مکانی است برای استراحت کردن و رفت و امد زیادی در ان نمی شود، پس برای این اتاق یک فرش لطیف و نرم انتخاب کنید . در انتخاب رنگ ان دقت کنید ، رنگ های روشن و سرد گزینه مناسبی برای اتافق خواب است .

برچسب :
'خرید فرش ماشینی' , 'فرش ماشینی' , 'فرش مناسب' , 'فرش لطیف و نرم' , 'فرش پرز بلند'
نـظـرات
نام و نام خانوادگی : *
عنوان مطلب :
نظر شما : *
دیگر مطالب کاربردی
خرید فرش ماشینی صادراتی کاشان
نکته خرید انواع فرش ماشینی و دستباف
راه های صرفه جویی هزینه خرید فرش
فروش عمده فرش ماشینی کاشان
تمامی اطلاعات برای فرش گل برجسته
ادامه
نماد اعتماد الکترونیک
ستاد ساماندهی
logo-samandehi
clear-bug-div
 فرش کاشان   با ارائه ی بستری مناسب با نام  فروشگاه فرش کاشان   برای  خرید فرش ماشینی   شرکت های  تولید فرش   درجه یک از جمله فرش نگین مشهد ، کارخانه فرش کاشان ، زمرد کاشان ، فرش یلدای کویر ، ستاره کویر ، فرش مشهد تولید کننده و ارائه دهنده  فرش ماشینی کاشان  است که مجموعه تولیدات  صنایع فرش ایران  را با اختلاف 20 تا 40 درصدی نسبت به  بازار فرش  و نمایشگاه های معتبر فرش ماشینی به صورت بی واسطه تقدیم هموطنان عزیز میکند .کاشان به عنوان قطب  صادرات فرش ماشینی  یکی از مهمترین شهر فرش ایران می باشد و برای خرید فرش می توانید از میان  فرش طرح 700 شانه  ،  فرش 500 شانه  ،  فرش 700 شانه تراکم 2550  ،  فرش 700 شانه  ،   فرش 700 شانه تراکم 3000  ،  فرش 1000 شانه تراکم 3000  ،  فرش 1000 شانه تراکم 3600  ،  فرش 1200 شانه تراکم 3600  انتخاب کنید که با قیمت تخفیفی و فرش تولیدی است.  ارسال رایگان فرش ، ضمانت ده ساله و در  خرید فرش کاشان  ارائه می گردد . تمامی ابعاد استاندارد فرش ماشینی به صورت  قالیچه فرش  و  کناره فرش  در سایت خرید فرش ماشینی عرضه می شود. نمونه رنگ بندی های پرفروش دکوراسیون فرش مثل  فرش سرمه ای  ،  فرش کرم  فرش گردویی  ،  فرش روناسی  فرش آبی فیروزه ای   فرش بادامی  است که در مجموعه بازار فرش با ابعاد  فرش 12 متری  ،  فرش 9 متری  ،  فرش 6 متری  و قالیچه و کناره تولید می شود.  کارخانه فرش  و  قالی کاشان  بزرگترین مجوعه تولید فرش و سایت این بازار فرش بزرگترین  فروشگاه اینترنتی فرش  ایران است .  برای کلیه امور  صادرات فرش  و  خرید عمده فرش  می توانید با قسمت پشتیبانی تماس حاصل کنید.