فرش کاشان
پشتیبانی اینستاگرام تلگرام

شستشوی فرش ماشینی

whashing-carpet.jpg

 در ابتدا سعی کنید برای نگهداری و عمر بهتر و بیشتر فرش ماشینی ، فرش را در مکان مرطوب و نمناک قرار ندهید زیرا این عمل باعث پوسیدگی فرش میشود زیرا بافت تشکیل دهنده فرش ماشینی از جنس نخ پنبه و جوت است که این نوع جنس نخ در محیط مربوط دچار پوسیدگی و خرابی میشود .
در هنگام کثیف شدن فرش ماشینی کاشان با هر نوع مایع مخصوص شستشو مثل شامپو فرش اقدام لازم و سریع را نسبت به تمیز نمودن و پاک کردن فرش انجام نمایید .نکته ی بعدی در نگهداری فرش ماشینی این است که تا امکان دارید فرش ماشینی را نزدیکی بخاری و منابع حرارتی و گرمایشی قرار ندهید.اگر قصد جمع کردن فرش را دارید در جمع کردن فرش ماشینی رول نمودن فرش ماشینی بسیار بهتر از تا کردن فرش است.
نکته دیگر در نگهداری فرش ماشینی در زمینه پهن کردن فرش کاشان است که اگر  آن را روی سطح سرامیکی پهن میکنید از ترمز فرش حتما کمک گرفته شود .نکته بسیار مهم و کاربردی در زمینه نگهداری فرش ماشینی که تا حدودی اهمیت دارد این مطلب است که اگر شما وسایل سنگینی نظیر مبل،میز،کمد و... را دارید روی فرش تا جایی که ممکن است سعی کنید  پایه  های وسایل را رو فرش قرار ندهید  و در صورت اجبار حتما زیر پایه ها از یک قطعه فوم فشرده شده یا طلق و یا استفاده از یک تیکه موکت چند لایه شده استفاده شود .
نکته بعدی و پر اهمیت در زمینه نگهداری فرش ماشینی ، جابه جایی فرش ماشینی هر 6 ماه یکبار است که این کار به پایین آمدن درصد سایش فرش کمک بسیاری میکند.
در نگهداری فرش ماشینی تا حد ممکن سعی بشود فرش ماشینی در معرض تابش مستقیم و زیاد  نور خورشید قرار داده نشود . در مورد موضوع شستشوی فرش ماشینی ، شستشوی فرش ماشینی خود را به عهده ی شرکت های معتبر شستشوی فرش ماشینی بگذارید و این کار را بهتر است در فصل های بهار و تابستان انجام دهید همچنین در زمان های شلوغی قالیشویی ها مثل قبل از عید فرش خود را به آن ها نسپارید چون سرعت کار آنها بالاست و کیفیت شستشو پایین است.

ادامه
نماد اعتماد الکترونیکی
نماد ستاد ساماندهی
logo-samandehi
clear-bug-div